Let’s travel together.

مسجد عیسی بیگ کوش آداسی

مسجد عیسی بیگ کوش آداسی

0 4

مسجد عیسی بیگ کوش آداسی : کوش آداسی یکی از شهرهای ساحلی کشور ترکیه است که یک مکان تفریحی عالی و بی نظیر برای گذراندن یک تعطیلات مفرح و فراموش نشدنی است . شهر کوش آداسی در کرانه های غربی کشور ترکیه واقع شده است و در استان آیدین قرار دارد . نام جزیره ی کوش آداسی که به معنی جزیره پرنده است از شکل جزیره که شکلی شبیه به سر یک پرنده دارد , نشات گرفته شده است .

از کوش آداسی به عنوان زیباترین و جذاب ترین شهر در کرانه ی دریای اژه یاد می شود . کوش آداسی شهری ساحلی با امکانات رفاهی و تفریحی و از همه مهمتر جاذبه های گردشگری فراوان که با مسافرت به این شهر با تور کوش آداسی می توانید از آنها بازدید کنید . برخی از گردشگران تور کوش آداسی علاقه ی زیادی به بناهای تاریخی دارند که در این مورد , مجله ی گردشگری آبی در مطلب پیش رو به معرفی مسجد عیسی بیگ کوش آداسی می پردازد , و تمام اطلاعات ضروری را در مورد این جاذبه ی گردشگری تاریخی در شهر کوش آداسی را در اختیار شما قرار می دهد . و شما با خواندن مقاله با دانستنی های ضروری و جالبش آشنا خواهید شد . اگر برای آشنایی با این جاذبه ی گردشگری کنجکاو هستید با مجله ی گردشگری آبی همراه ما باشید تا شما را با طیف از اطلاعات به روز و دقیق غافلگیر کنیم .

  روستای تاریخی شیرینچه در کوشی آداسی ترکیه

معرفی مسجد عیسی بیگ کوش آداسی Isa Bey Mosque Kusadasi

مسجد عیسی بیگ کوش آداسی

مسجد عیسی بیگ کوش آداسی از آثار به جا مانده از دوره سلجوقیان است . این مسجد در بین ترک ها و افراد محلی به مسجد عیسی بئ هم معروف است . در اطراف این مسجد جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که می توانید در تور کوش آداسی از آنها دیدن کرده و لذت ببرید . و طبق یافته های باستان شناسان این بنا در سال 1375 و به دستور آیدین اوغلو عیسی احداث شد . در بنای این مسجد آثاری از سبک معماری عثمانی نیز به چشم می خورد که به نوعی نشان دهنده ی گذر از دوره ی سلجوقی به عثمانی است , این مسجد با داشتن دو گنبد مرتفع و یک مناره بسیار شاخص است و در ساخت آن از موادی نظیر سنگ , آجر و مرمر استفاده شده است .

نقشه ی ساختمان مسجد عیسی بیگ کوش آداسی دقیقا مانند نقشه ی ساختمان مسجد جامع شهر دمشق در سوریه است . مسجد عیسی بیگ دارای دو ورودی در بخش غربی و شرقی دارد که بر روی دیواره های ورودی غربی نقوش هندسی و کتیبه هایی منقنش شده است و با سنگ های زیبای مرمرده پوشانده شده اند . در صورتی که بقیه ی جاها مای سنگی دارند . در قرن نوزدهم میلادی مسجد عیسی بیگ با عنوان کاروانسرا استفاده می شده است . و بعدها به عنوان مسجد بازسازی و مرمت شد . شما در تور کوش آداسی می توانید از این بنای زیبا و جذاب دیدن کنید و مروری بر تاریخ کشور ترکیه داشته باشید . مسجد عیسی بیگ در نزدیکی شهر سلجوق بنا شده است و از بناهایی است که در دوره ی سلجوقیان احداث شده است .

  پاموک کاله کوش آداسی ( Pamuk Calais Kusadasi )

مکان قرار گیری مسجد عیسی بیگ

بنای مسجد عیسی بیگ کوش آداسی در دامنه های کوه آیاسلو ساخته شده است . و زیر نظر معمار بزرگ دوره سلجوقیان به نام شملی دیموش کولدو علی ساخته و به اتمام رسیده است . در داخل مسجد یک محراب و یک منبر وجود دارد که از مرمر ساخته شده است که جلوه ی منحصر بفردی به محیط داخلی مسجد بخشیده است . همانطور که پیش تر گفتیم این مسجد دارای دو مناره است که یکی از آنها در سمت غرب و دیگری در سمت شرق واقع شده است .

جالب است بدانید این مناره های اصلی مسجد عیسی بیگ کوش آداسی نیست چون بارها توسط زلزله تخریب شده اند و دوباره بازسازی و مرمت گشته اند . و در کنار دیوارهای بخش خارجی مسجد مزارهایی وجود دارد که بر روی خود نوشته ها و نمادهایی دارند , این قبرها به دو شکل وجود دارند یک دسته سیاه رنگ و روی آنها با زبان عربی حکاکی شده است و دسته ی دوم سفید رنگ واز جنس مرمر است و نوشته های روی آنها به خط کوفی حکاکی شده است . همچنین در داخل محوطه ی مسجد و در کنار دیواره های مسجد غرفه ها و مغازه هایی وجود دارند که مسافران و گردشگران تور ترکیه از این غرفه ها صنایع دستی و سنتی آن منطقه را خریداری کنند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.