Let’s travel together.

شهر باستانی افسوس کوش آداسی ( Ancient city alas Kusadasi )

شهر باستانی افسوس کوش آداسی

0 10

شهر باستانی افسوس کوش آداسی ( Ancient city alas Kusadasi ) : کوش آداسی جزیره ای است به وسعت 264 کیلومتر مربع که در نوارساحلی دریای اژه قرار گرفته است . جزیره ی کوش آداسی امروزه به یکی از مناطق گردشگری مهم و پرطرفدار در شهر ترکیه مبدل گشته است و شهروندان ایرانی با تور کوش آداسی و یا به صورت شخصی به این شهر مسافرت می کنند و دوست دارند که تعطیلات خود را در این شهر زیبا بگذرانند .

جزیره زیبای کوش آداسی

شهر باستانی افسوس کوش آداسی

جزیره ی کوش آداسی دارای سواحل دنج و آرام همراه با بناهای تاریخی و باستانی بسیار باشکوهی است . بر طبق یافته های باستان شناسان چنین برآورد می شود که جزیره ی کوش آداسی دارای قدمت 5 هزار ساله است . و در طول تاریخ در معرض انواع کش مکش های سیاسی و حوادث طبیعی و شرایط ناهموار اقلیمی قرار گرفته است . و چندین بار مورد تاخت و تاز سایر حکومت ها قرار گرفته است و از این جهت این منطقه دارای غنای تاریخی قابل توجهی می باشد . از جمله جاذبه های حیرت انگیزی که شهر کوش آداسی در خود جای داده است شهر باستانی افسوس است . که در این مقاله مجله ی گردشگری آبی شما را با این جاذبه ی بسیار زیبا و باستانی آشنا می کند . و شما در سفرتان با تور ترکیه می توانید از آن ازدید کنید و لذت ببرید . در ادامه با ما همراه باشید .

  ساحل بانوان در کوش آداسی ( Kusadasi Women 's Beach )

آشنایی با شهر باستانی افسوس کوش آداسی

شهر باستانی افسوس کوش آداسی

شهر باستانی افسوس کوش آداسی در قسمت غرب کشور ترکیه و در مجاورت شهر کوش آداسی , یکی از کهن ترین شهرهای دنیا واقع شده است . که به افسوس ( Ephesus) شهرت دارد . این شهر کهن که در کوش آداسی واقع است به یکی از بزرگترین و شاخص ترین مراکز تجاری در منطقه ی مدیترانه مبدل گشته است . و یکی از مکان بسیار قدیمی و باستانی در آسیای صغیر شناخته شده است . شهر باستانی افسوس در نزدیکی کوش آداسی , یکی از جاذبه های گردشگری حیرت انگیزی است که شما می توانید در تور کوش آداسی از این مکان دیدن کنید . در مورد تاریخچه ی شهر باستانی افسوس یافته های روانشناسی چنین برآورد کرده اند که ساکنان اولیه ی این شهر کارانیان و یا لیدیان است . از این شهر ابتدا به عنوان یک دژ و یا قلعه در برابر حجوم بیگانگان استفاده می شده است .

این سازه ی تاریخی کاملا مشرف به دریا احداث شده است . سال ها پس از احداث و در قرن 11 قبل از میلاد , شهر افسون کارایی خود را تغییر داد و تبدیل به منطقه ی هلنی شد . علت این امر این بود که , یونانی های لونیان در آن سال ها وارد این منطقه شدند . و در آنجا ساکن شدند . شهر افسوس راه ارتباطی با دریا دارد که این امتیازی برای این شهرمحسوب می شد . و در آن دوران شهر افسوس مرکز بازرگانی و مرکز تردد تاجرانی بود که از سراسر جهان به این منطقه می آمدند . برخی معتقدند که اصحاب کهف در این شهر زندگی می کردند و در غاری نزدیک به آن به خواب رفته بودند .

  روستای تاریخی شیرینچه در کوشی آداسی ترکیه

بنابر یافته های باستان شناسان شهر باستانی افسوس کوش آداسی در زمان احداث در سواحل دریای اژه واقع شده بود که بعدها این سواحل در اثر گذشت زمان و به علت های زمین شناسی و فرسایش و بعد از دوران بیزانس در حدود 8 کیلومتر عقب نشینی داشته است . شهر افسون که به ترکی ( افس) است , نان خود را از کلمه ی هتیتی آپاشا گرفته است . و چون در زبان یونانیها حرف (ش ) وجود نداشت , به همین جهت در زبان یونانیها این نام از آپاشا به افسول تغییر یافت . در شهر باستانی افسوس یک بنای مهم دیگر جای گرفته است که این بنا با نام کتاب خانه ی سلسوس شناخته می شود .

ان کتاب خانه در دوران خود در حدود 12000جلد کتاب خطی و سنگی را شامل می شد . و بعدها از این کتاب خانه به عنوان مقبره ای برای سلسوس مورد استفاده قرار گرفت . همچنین بر طبق شواهد تاریخی چنین برآورد می شود در داخل این شهر خانه ای وجود دارد که حضرت مریم در اواخر عمر خود در آن می زیسته است , واقع شده است . گردشگرانی که از این خانه دیدن می کنند می توانند شمع هایی را روی دیوارهای بیرونی خانه روشن کنند و از آب زلال و گوارای چشمه های اطراف خانه بنوشند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.