Let’s travel together.

ارگ آنکارا ( Ankara Citadel )

ارگ آنکارا

0 11

ارگ آنکارا ( Ankara Citadel ) : آنکارا دومین شهر بزرگ کشور ترکیه و پایتخت آن است . و یکی از مقاصد گردشگری برای گردشگران خارجی می باشد و یک مکان زیبا برای گذراندن تعطیلات است . روزانه و سالانه افراد زیادی با هدف های مختلف وارد شهر آنکارا می شوند , یکی با هدف تحصیل یکی با هدف تجارت و یکی با هدف گشت و گذار و تفریح .

شهر آنکارا و زیبایی های این شهر

ارگ آنکارا

شهر آنکارا به مثابه ی یک نمایشگاه بزرگ است که در آن آثار به جا مانده از تمدن های بزرگ گذشته که در آن فرهنگ و تاریخ بی پایان را در بین در میان نمایشگاه های آثار تاریخی و باستانی و موزه ها که در داخل این شهر برگزار می شود , مشاهده کرد . آنکارا بعد از استانبول دومین شهر کشور ترکیه است که دارای قدمت بسیاری است . از این رو آثار باستانی و قدیمی زیادی در آن خودنمایی می کند . در شهر آنکارا جاذبه های دیدنی و آثار تاریخی و باستانی وجود دارد که ارزش دیدن دارند . شما با سفر به این شهر تفریحات بسیار هیجان انگیز و دلچسبی را تجربه خواهید کرد .

بهتر است قبل از مسافرت به شهر آنکارا با تور آنکارا در مود یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به عنوان ارگ آنکارا اطلاعاتی کسب کنید و بازدید از این بنا را در برنامه ی سفر خود بگنجانید و تجربه های زیادی بادیدن از این بنا کسب کنید . مجله ی گردشگری آبی به همین منظور به ارائه ی اطلاعاتی در مورد این بنا می پردازد . برای بالا بردن اطلاعات خود در ادامه مقاله هراه ما باشید .

  منطقه دالیان مارماریس

آشنایی با ارگ آنکارا  Ankara Citadel

ارگ آنکارا

در قسمت قدیمی شهر آنکارا و منطقه اولوس ارگ آنکارا جای گرفته است . بر طبق شواهدی که موجود است ساخت این بنای خارق العاده از زمان غلاطیان شروع شده است و در نهایت توسط رومی ها به اتمام رسیده است . این بنا سرنوشت پرفراز و نشیبی را گذرانده است . از دوره ای بیزانس و حکومت سلجوقیان بر روی دیواره های این بنا آثار و نشانه هایی وجود دارد .در داخل ارگ گذرگاه هایی به صورت مار پیچ وجود دارد که به زیبایی و جاذبه ی آن افزوده است . یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری در کشور ترکیه ارگ آنکارا نام دارد . این بنا افزون بر اینکه یک قلعه ی جذاب تاریخی است , دارای مناظر خارق العاده ای است . که در آن می توانید عکس های یادگاری بی نظیری را ثبت نمایید .

این بنای قدیمی دارای سبک معماری سنتی خارق العاده ای است که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند . در ساخت این بنا ظرافت بسیاری به کار برده شده است که با نگاه اول بیننده را متوجه خود می کند . این بنا در قلب و مرکز شهر آنکارا واقع شده است . و یکی از بناهای شاخص در کشور ترکیه و در بین محلیان است . ارگ آنکارا بر فراز تپه ای بلند ساخته شده است که این موضوع به شکوه و عظمت آن دوچندان افزوده است . این تپه بسیار زیبا و سرسبز است . بسیاری از مردم ترکیه و محلی ها بر این عقیده اند که ارگ آنکارا نماد ترکیه باستان است که سبک معماری این بنا بسیار منحصر بفرد و خاص است .

  معبد آگوستوس آنکارا

بنای ارگ آنکارا از زمان ساخته شدن تا به اکنون چندین بار مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است . در داخل محوطه ی قدیمی و ساختمان های آن که مبدل به کافه ها و رستوران هایی گشته اند که آماده ارائه ی خدمات به گردشگران و توریست ها هستند . در این رستوران ها انواع غذاها و نوشیدنی های محلی و بین المللی سرو می شود که طرفداران زیادی دارد . برای رسیدن به فراز این قلعه می توانید از پله ها به سمت بالاترین نقطه ی قلعه بروید و از بلندای آن یک تصویر پارانومایی از شهر آنکارا را مشاهده کنید و از دیدن مناظر زیبا لذت ببرید .

برای بازدید از این بنای زیبا و سنتی می توانید در هر ساعت از شبانه روز مراجعه کنید و به یاد داشته باشید هیچ هزینه ورودی از گردشگر و مسافر دریافت نمی شود . اگر علاقمند به معماری و بناهای سنتی هستید به شما پیشنهاد می کنیم در تور ترکیه حتما از این بنا دیدن کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.