Let’s travel together.

زندان اولوجانلار در آنکارا ( ulucanlar cezaevi muzesi )

زندان اولوجانلار در آنکارا

0 7

زندان اولوجانلار در آنکارا ( Ulu Janlar Prison in Ankara ) : همانگونه که می دانید شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه و یکی از شهرهای مهم آن محسوب می شود . شهر آنکارا را می توان پایتخت فرهنگی و سیاسی کشور ترکیه به شما آورد . شهر آنکارا یکی از شلوغ ترین شهرهای کشور ترکیه است که ساختمان های مدرن و آسمان خراش های بی شمار , شرکت ها و نهادهای دولتی و همچنین شرکت های بزرگ تجاری , دانشگاه های بزرگ و معتبر و بین المللی و سفارت خانه های ملل خارجی را در خود جای داده است . جالب است بدانید شهر آنکارا به عنوان شاه راهی برای ارتباط و حمل نقل به سایر نقاط کشور ترکیه محسوب می شود .

معرفی جاذبه های دیدنی آنکارا

آنکارا بعد از استانبول بزرگ ترین و جذاب ترین شهر کشور ترکیه می باشد . شهر آنکارا دارای تاریخی پرفراز و نشیبی است و در ادوار گذشته چندین و چند بار مورد حمله ی حکومت ها و سلسله های بزرگی قرار گرفته است . و می توان گفت در ساخت تاریخ این شهر نقش مهمی داشتند از جمله ی این حکومت ها می توان به رومیان , ایرانیان , سلجوقیان و عثمانیان اشاره کرد . از آثار و نشانه های هریک از این سلسله ها آثاری به جا مانده است که در جای جای شهر آنکارا خود نمایی می کند ویا اینکه در موزه ها نگه داری می شود .

  معرفی موزه های معروف آنکارا برای گردشگران و توریست ها

زندان اولوجانلار در آنکارا

و شما مسافران تور آنکارا می توانید از زندان اولوجانلار در آنکارا بازدید نمایید و به اطلاعات تاریخی خود بیافزایید . یکی از موزه هایی که در شهر آنکارا بسیار بازدید کننده دارد موزه زندان اولوجانلار است . که در این مقاله مجله گردشگری آبی اطلاعات مفیدی از این مکان و جاذبه ی گردشگری به شما اراوه می دهد و شما می توانید با مطالعه ی آن با یک پیش درآمدی از این جاذبه در تور آنکارا دیدن فرمایید . با ما همراه باشید تا باهم گشتی زندان اولوجانلار در آنکارا که یک جاذبه  گردشگری  نیز هست سری بزنیم .

زندان اولوجانلار در آنکارا

یکی از جاذبه های دیدنی شهر آنکارا زندان اولوجانلار است که در ایام گذشته یکی از زندان های ایالتی واقعی آنکارا بوده است این زندان در نوع خود بسیار خاص و شگفت انگیز است . زندان اولوجانلار در حقیقت یک موزه برای تحلیل سیاسی کشور ترکیه است . موزه زندان اولوجانلار بعد از پیروزی جمهوری ترکیه و در سال 1923 تا 1925 در شهر آنکارا ساخته شد . بیشتر زندانیان اولوجانلار به خاطر مسائل سیاسی در آن جا حبس شده بودند . در این زندان افراد زیادی به صورت ناعادلانه زندانی شده بودند و به طور وحشتناکی شکنجه یا به اعدام رسیده اند .

زندان اولوجانلار در آنکارا به مدت 81 سال میزبانی برای نمایندگان پارلمانی که یکی از آن ها شخصی به عثمان بلوک باشی بود در بین زندانیان نخست وزیرانی همچون یولنت اسویت و از گروه شاعران هم اشخاصی همچون ناظم حکمت و احمد عارف و از گروه روزنامه نگاران اشخاصی نظیر کانیت آرکایورک و فعالان سیاسی و برجسته نظیر بولنت اجویت که نخست وزیر سابق کشور ترکیه بود و کارگردانی چون ییلماز گونی و از رهبران انقلابی اشخاصی همچون دنیز گزمیش محبوس و تحت بدترین شکنجه ها بودند . موزه ی زندان اولوجانلار در سال 2011 بازسازی و ورمت شده است و در حال حاضر به عنوان موزه مورد بازدید هزاران گردشگر و توریست قرار می گیرد . در این موزه آثاری از زندانیان همچون وسایل شخصی و عکس ها و عکس و نوشته هایی روی دیوار زندان که توسط زندانیان به تصویر کشیده شده است و نوشته های روی دیوارها که به دست خط زندانیان محبوس شده نوشته شده است .

  آشنایی با مکان های تاریخی آنکارا

در این زندان آثار بسیاری برای بازدید وجود دارد و محدود به موارد ذکر شده نمی شود از جمله مجسمه های مومی شده زندانیان , چوبه های دار در حیاط با طناب دار واقعی که از آن ها سالیان سال استفاده شده است و حمام ترکی که در داخل زندان و در قسمت های مختلف قرار گرفته اند . در داخل این زندان کتاب خانه ای وجود دارد که توسط زندانیان نوشته شده است و تا به امروز از آنها در این موزه نگهداری شده است . مجله ی گردشگری آبی به مسافران تور ترکیه بازدید از این موزه ی سیاسی را پیشنهاد می دهد و حتما در برنامه ی خود بازدید از آنجا را بگنجانید . و با تجربه های زیادی بار سفرتان را ببندید و به کشور خود بازگردید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.