Let’s travel together.

خیابان شلوغ و سرزنده تایلند

یکی از معروف ترین خیابان های تایلند

0 7

خیابان شلوغ و سرزنده تایلند , یکی از معروف ترین خیابان های تایلند : درباره شهرهای معروف تایلند باید بگوییم که پاتایا یکی از شهرهای معروف کشور تایلند است این شهر در واقع در ناحیه ساحلی قرار دارد و شهر ساحلی پاتایا در ساحل شرقی جزیره تایلند، قرار دارد. به خاطر مناظر زیبا و امکانات توریستی که دارد این شهر در بین سایر شهر ها طرفداران زیادی را دارد و همان طور که گفتیم در بین گردشگرانی که برای تفریح و استراحت به پاتایا سفر می کنند، بسیار محبوب ومشهور است. مهم ترین جاذبه ای که این شهر دارد می توان به خیابان واکینگ استریت اشاره کرد که این خیابان یکی از خیابان‌های بسیار معروف پاتایا و به جرات می توان گفت که کل، جزیره‌ی تایلند است.
درادامه مجله گردشگری آبی  شما را با یکی از مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین جاذبه‌های تایلند  و خیابان شلوغ و سرزنده تایلند یعنی خیابان واکینگ استریت شهر پاتایا آشنا خواهیم کرد.

خیابان شلوغ و سرزنده تایلند

خیابان شلوغ و سرزنده تایلند

پاتایا

بهتر است تا برای آشنایی بیشتر شما در ابتدا هر پاتایا را برای تان معرفی کنیم و سپس به سراغ پر آوازه ترین خیابان تایلند یعنی خیابان واکینگ استریت برویم. همان طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، یک شهر ساحلی است که این شهر در قسمت در شرق جزیره‌ی تایلند واقع شده است. این شهر ساحلی که همه ساله توریست و گردشگر زیادی را به خود جای می دهد طبق اخرین آمار ها در حدود ۶ میلیون گردشگر و مسافر در سال از تمامی نقاط کره‌ی زمین وارد این شهر ساحلی می شوند.
معمولا بیشتر افرادی که به این منطقه می ایند با هدف گشت و گزار و فرار کردن از استرس های بیشماری که در زندگی روزانه هر فردی ممکن است وجود داشته باشد پس هدف اصلی ان ها داشتن اوقاتی خوش و به دور از استرس است؛ و با توجه به این که تایلند و پاتایا توانسته اند تمام گردشگران را از خود راضی کنند و همه ی مسافران از بودن در ان جا لذت ببرند باعث شده است تا تایلند و به صورت خاص‌تر شهر پاتایا یکی از مقصدهای توریستی و محبوب برای همه افراد شود.
شاید جالب باشد بدانید که این شهر ساحلی زیبا و ارامش خاصش اولین بار توسط سربازان آمریکایی که در گذر از سواحل پاتایا برای استراحت در این منطقه خانه‌های ساحلی را اجاره کردند و بعد از مدتی اقامت در یافتند که این محل برای استراحت بسیار مناسب است کشف شد و این منطقه آن قدر در بین ان ها محبوب و خاص شد که آن‌ها از دوستان خود در سایر نقاط دیگر هم خواستند تا به آن‌ها بپیوندند. این چنین شد که پاتایا شهری محبوب برای استراحت و ارامش شناخته شد رفته رفته بر تعداد توریست ها اضافه شد تا اینکه با شروع سال ۱۹۸۰ و با تقویت صنعت توریسم این کشور و ساخت زیر بناهای امکانات توریستی این شهر تبدیل به بهشتی برای توریست ها شد. از این رو است که در بین سایر شهرها بیشتر افراد پاتایا را برای گردش دسته جمعی و دوستانه انتخاب می کنند و اگر از کسی هم سوال شود بدون شک بیشتر افراد سفر به پاتایا را پیشنهاد می‌دهند.
امروزه به راحتی می توان از طریق خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل  با تور پاتایا به این جزیره‌ی زیبا سفر کرد و و تعطیلاتی زیبا و آرامشی مثال زدنی را در این سفر تجربه کرد. جزیره‌ی مرجان، خیابان معروف واکینگ استریت، دنیای زیرآب، باغ وحش ببرها، باغ استوایی، موزه ریپلی، تور گیبون و مینی سیام یکی دیگر از جاذبه ‌های شاخص شهر پاتایا هستند که همگی ان ها خاص و بسیار زیبا که مقصد بسیاری از گردشگران خارجی هستند. با سفر به تایلند با تور تایلند تجربه یک سفر بی نظیر و به یادماندنی را ثبت کنید .

  منوی غذای رستوران تایلندی بر اساس گروه خونی

خیابان واکینگ استریت

خیابان شلوغ و سرزنده تایلند

در قسمت بالا جاذبه های زیادی از پاتایا را برای معرفی نام بریدیم که در این بخش می خواخهیم یکی از مهم ترین جاذبه ها یعنی خیابان واکینگ استریت را معرفی ‌کنیم. واکینگ استریت که در واقع یکی از معروف‌ترین خیابان‌های جهان است که بسیاری از افرادی که به پاتایا سفر می کنند معمولا یکی از هدف های این افراد دیدن آن و تجربه‌ی حضور در این خیابان است که موجب سفر به شهر پاتایا شده است.
در معرفی این خیابان شلوغ و سرزنده تایلند باید بگوییم که این خیابان معروف و زیبا که با نام واکینگ استریت (walking Street)، شناخته شده است خیابانی است که عرض آن ۱ کیلومتر است و شروع آن در بخشی از جاده‌ی ساحلی شهر پاتایا و از جاده‌ی ساحلی شروع می‌شود و انتهای این خیابان هم به اسکله ی بالی ‌های پلازا ختم می شود.
جاده ی پاتایا تایی قسمتی است که اگر در مسیر سمت چپ خیابان واکینگ استریت به سمت چپ آن بروید، شما می توانید به راحتی به جاده‌ی جنوبی پاتایا یا همان پاتایا تایی برسید. این قسمت از واکینگ استریت به این علت که سنگ فرش شده است، وسایل نقلیه به راحتی می‌توانند وارد محوطه شوند و حرکت کنند. البته باید به این نکته هم اشاره داشت که برای وارد شدن به این محوطه با وسایل نقلیه حتما باید در ساعات خاصی که تعیین شده است تردد صورت بگیرد. شما نمی توانید از بین ساعات ۶ عصر تا ۲ صبح با ماشین در واکینگ استریت تردد کنید. غیر از این صورت ممکن نیست که تردد صورت بگیرد. همان طور که گفتیم انتهای جاده یا همان خیابان هم به اسکله بالی‌های ختم می شود. برای بازگشتن به شهر در این میان جاده‌ی سومی قرار داده شده تا شما با آن بتوانید به راحتی به شهر بازگردید. انواع مراکز تفریحی، رستوران ‌ها و کافه‌ ها در دو طرف خیابان واکینگ استریت، قرار گرفته است.

  آنچه بهتر است تا از تایلند بدانید

شکل قرار گرفتن خیابان شلوغ و سرزنده تایلندیا همان  خیابان‌ های فرعی واکینگ استریت در دو طرف به صورت ۱۶ تایی و ۱۴ تایی است؛ که این خیابان ها معمولا اسم‌ هایی شبیه به هم را دارند. در بین این خیابان چند خیابان با نام ‌های خاص نیز وجود دارند.
از آن جایی که اکثر کوچه‌ های فرعی خیابان واکینگ استریت به جاده‌ ی دوم پاتایا منتهی می ‌شوند. یو مهم ترین علتی که سبب شده تا خیابان واکینگ استریت به یک خیابان افسانه ‌ای و شگفت انگیز تبدیل شود اشاره به این مورد است که به دلیل این که سرگرمی در این خیابان بسیار وجود دارد بنابراین امکان ندارد که هیچ وقت حوصله‌ی کسی در این خیابان سر برود. درباره این خیابان شگفت انگیز گفتیم که خیابان واکینگ استریت یکی از شلوغ‌ ترین و زنده ‌ترین خیابان‌ های موجود در دنیا است؛ و به قدری شلوغ می شود که برای ایجاد تعادل بین جمعیت ممکن است تا در برخی از ساعات آن خیابان را ببندند.
از محبوب ترین مکان های موجود در خیابان شلوغ و سرزنده تایلند می توان به رستوران ها و کافه های معروف در خیابان واکینگ استریت اشاره داشت که اکثرا رستوران‌ ها و کافه ‌های این خیابان در امتداد ان قرار دارند. شاید برای تان جالب باشد تا بدانید که در این خیابان فقط پ درخت وجود دارد و ان هم بسیار معروف است و تنها دلیل شهرتش هم تنها درخت این خیابان بودن آن است. تنها چیزی که این خیابان ندارد وجود یک مرکز تفریحی است.
وجود تعدادی مزون، جواهر فروشی و هتل‌ های مختلف در این خیابان باعث شده تا بازدی از این مغازه ها بیشتر باشد و جمعیت زیادی در خیابان مشغول قدم زدن باشند. وجود پلیس توریسم برای برقراری امنیت در این خیابان باعث شده تا در اکثر نقاط واکینگ استریت، کانکس ‌های پلیس را ببینید که همان طور که گفتیم این پلیس هاف به پلیس توریسم معروف هستند.
نکته جالب دیگر درباره ملیت این پلیس ها این است که این پلیس‌ها، پلیس های تایلند نیستند و پلیس هایی از دیگر کشورهای جهان هستند. در واقع وظیفه‌ی آن ها تأمین امنیت خیابان واکینگ استریت است که باید به نحو احسن انجام دهند. وجود این پلیس توریسم در تأمین امنیت این خیابان بسیارکمک می‌کنند.

  تاریخ پر فراز و نشیب تایلند

مغازه ها و بوتیک های اطراف خیابان واکینگ استریت

علاوه بر مغازه ها و بوتیک های متنوع در این خیابان دست فروشانی وجود دارد که آن ها اقدام به فروش برخی از نمادها و وسایل ارزان قیمت و کوچک مخصوص تایلند می‌کنند که بسیاری از گردشگران از این بساط ها بخاطر قیمت های مناسبی که دارند خرید های بسیاری را انجام می دهند. بیشتر افراد به خاطر طعم لذیذ غذاهای تایلندی حتما به رستوران های آن سر می زنند در این خیابان هم رستوران‌ های غذا های دریایی بسیار معروفی وجود دارد و بیشتر توریست هایی که به این شهر و خیابان سفر می کنند بدون شک حتماً به این رستوران ‌ها سر می‌زنند.
در این خیابان شلوغ و سرزنده تایلند علاوه بر غذاهای تایلندی کباب های معروف ترکی هم در این خیابان وجود دارد پس اگر شما از دوستداران غذا های گوشتی و چرب هستید می‌توانید برای خوردن این غذای خوشمزه هم به رستوران‌ های محلی و دکه‌ های غذا فروشی خیابانی بروید.
خیابان شلوغ و سرزنده تایلند آنقدر گشتنی هستند که وجود موسیقی به صورت 24 ساعته در خیابان واکینگ استریت باعث شده تا پخش موسیقی هیجان را بالا ببرد در بیشتر اوقات ممکن است که این صدای بالای موسیقی برای مسافرینی که کوتاه مدت در این شهر اقامت دارند بسیار جذاب باشد اما معمولا برای افرادی که اقامت شان طولانی‌تر باشد ممکن است که این صدای بلند کمی آزار دهنده باشد. با وجود این همه شلوغی هم چیزی از جذابیت همیشگی خیابان شلوغ و سرزنده تایلند کم نمی شود و زیرا که این خیابان محبوب همیشه در غرو طرفداران بیشمارش است و آن ها واکینگ استریت آن را تنها نمی گذارند. در قسمت های دیگر این خیابان هتل‌ها و مراکز اقامتی وجود دارد که آن ها دارای امکانات رفاهی و بسیار بالایی را دارند که همه افرادی که بخواهند از این امکانات استفاده کنند می توانند از خدمات آنان استفاده کنید و برای تفریح به این خیابان بیایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.