پوست و مو

کاشت ابرو در تهران ارزان | کاشت ابرو قیمت ⬅️ تصاویر و فیلم

کاشت ابرو در تهران چقدر هزینه دارد ؟ بهترین کلینیک کاشت ابرو و مژه با قیمت ارزان ؟

عوارض و معایب عمل کاشت مژه و ابرو چیست ؟ همه این سوالات را جواب داده ایم : امروزه داشتن ابرو هایی پر و ضخیم طرفدار زیادی پیدا کرده است. تا چند سال پیش بیشتر افرادی که به دنبال مد و زیبایی بودند ابروهایی نازک داشتند در حالی که در چند سال اخیر افراد از روش های مختلفی برای پرپشت شدن ابروهای خود استفاده می کنند. البته در این میان افرادی نیز هستند که به دلایل مختلفی ابروی خود را از دست می دهند و به دنبال روش مناسبی برای داشتن ابرو هستند. روش های طبیعی و غیرطبیعی زیادی برای پرپشت ساختن ابرو وجود دارد که بهترین آن ها کاشت ابرو می باشد.

کاشت ابرو بهترین روش برای داشتن ابروهایی پرپشت و ضخیم می باشد. در کاشت ابرو نیز مانند سایر کاشت ها مانند کاشت ریش و … از قسمتی از مو سر مو به همراه فولیکول برداشته می شود و به ابرو منتقل می شود. ابروی فردی که کاشت شده است مانند کسی که به طور طبیعی ابرو دارد عمل می کند و رشد دائمی دارد زیرا در این روش فقط مو ها انتقال نمی یابند بلکه قسمت هایی از مو که رشد را برعهده دارند نیز مانند فولیکول ها منتقل می شود. ما در این مقاله می خواهیم به طور کامل به نحوه کاشت ابرو بپردازیم.

چه عواملی باعث کم پشت شدن و یا از بین رفتن ابرو می شوند؟

افراد به دلایل مختلفی ابروی خود را از دست می دهند. داشتن ابروی کم پشت همیشه آزار دهنده می باشد و افراد سعی می کنند با استفاده از روش هایی مانند هاشور و یا مداد آبروهای مختلف این مشکل را بر طرف کنند. از آنجایی که این روش ها موقتی هستند برای افراد خسته کنند می شوند به همین دلیل کاشت ابرو می تواند بهترین گزینه برای داشتن ابرویی دائمی و کاملاً طبیعی باشد. از جمله عواملی که باعث کم پشت شدن ابروها می شوند عبارت اند از:

 • بیماری‌های تیروئیدی
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی

کاشت ابرو

کاشت ابرو بهترین روش برای داشتن ابروهایی زیبا و پرپشت

یکی از عناصر زیبایی در صورت ابروها می باشند. وقتی فرد ابرویی پرپشت و مرتب داشته باشد صورت او زیباتر به نظر خواهد رسید. برای این کار افراد مخصوصاً خانم ها از روش های مختلفی استفاده می کنند تا ابروهایی جذاب داشته باشند در حالی که بیشتر نتیجه مطلوبی نمی گیرند. اگر ابرویی کم پشت دارید توصیه می کنیم حتماً کاشت ابرو را امتحان کنید زیرا این روش یک روش دائمی می باشد که باعث می شود شما ابروهایی پرپشت و زیبایی داشته باشید.

طرح کاشت ابرو

در کاشت ابرو رعایت موارد زیادی الزامی می باشد تا نتیجه کار مطلوب شود. از جمله مهم ترین موارد طرح ابرو می باشد. برای این که ابرو طبیعی و متناسب با چهره فرد باشد باید در کاشت مواردی را در نظر گرفت که از جمله آن ها می توان به ابتدای ابرو و انتهای ابرو اشاره کرد. در ادامه به توضیح مواردی که حتماً باید برای مناسب بودن طرح ابرو رعایت کنیم، اشاره می کنیم.

ابتدای ابرو : نقطه ابتدایی باید دقیقاً در راستای خطی عمود از سطح خارجی پره‌ی بینی قرار بگیرد که در شکل زیر در خط AB مشاهده می‌کنید. البته با توجه به فاصله‌ی بین ابروها، ممکن است نقطه‌ی ابتدایی ابرو کمی تغییر کند تا ابروها به هم پیوسته یا با فاصله‌ی زیاد نشوند. مثلاً اگر فاصله‌ی بین ابروها به طور طبیعی زیاد باشد، نقطه‌ی ابتدایی ابرو (نقطه‌ی B) را باید در راستای فرورفتگی چشم (که در مجاورت بخش استخوانی بینی قرار دارد) در نظر گرفت.

انتهای ابرو : برای مشخص کردن انتهای ابرو، خطی صاف از سطح خارجی پره بینی به کناره‌ی خارجی چشم کشیده و امتداد می‌دهند. این که نقطه‌ی انتهایی ابرو در راستا یا پایین‌تر از نقطه‌ی ابتدایی (خط CB) قرار بگیرد، بیشتر به سلیقه‌ی شما بستگی دارد.

خم ابرو : در طرح کاشت ابرو شکل خم ابروها اهمیت زیادی دارد. اگر خم ابرو بالا برود، حالت «تعجب کردن» را ایجاد می‌کند. اگر بخش‌های خارجی ابرو بالا بروند، حالت «عصبانیت» و اگر بخش خارجی پایین‌تر از حد معمول باشد، حالت «غمگینی» را ایجاد می‌کند.

ابرو در آقایان و خانم ها چه تفاوت هایی دارد؟

فرم ابرو در مردان و زنان تفاوت دارد. در خانم ها ابرو ها معمولاً نازک تر و کم تراکم تر می باشد این در حالی است که در آقایان ابرو ها ضخیم تر و پرپشت تر است. در ابروی خانم ها خم و قوس زیبایی وجود دارد برعکس در آقایان خم ابرو بسیار کم است و ضخامت در ابروی آن ها سرتاسر یکسان است. بهتر است بدانید طول متوسط ابروی خانم‌ها ۵ و ضخامت متوسط آن ۱.۳ سانتی‌متر است و در آقایان طول متوسط ابرو ۵.۵ و ضخامت متوسط آن ۱.۵ سانتی‌متر است.

کاشت ابرو

چه کسانی به دنبال کاشت ابرو می باشند؟

 • افرادی که ابروهای نازک و کم پشتی دارند.
 • افرادی که در اثر عوامل مختلفی مانند بیماری به طور کلی ابروی خود را از دست داده اند.
 • کسانی که زخمی در قسمت ابرو دارند و می خواهند با کاشت ابرو آن را پوشش دهند.
 • افرادی که می خواهند طرح ابروی خود را تغییر دهند.
 • خانم هایی که در اثر عواملی مانند هاشور و تاتو فرم ابروهای خود را از دست داده اند.
 • آقایانی که در اثر پیری و افزایش سن ابرو خود را به طور کامل از دست داده اند.

چه افرادی برای کاشت مو مناسب می باشند؟

 • افرادی که از حالت و فرم ابروهای خود ناراضی هستند.
 • افرادی که ابروهای کم پشت و نازکی دارند.
 • افرادی که در اثر بیماری های مختلف مانند تیروئید ابروهای خود را از دست داده اند.
 • افرادی که در اثر عواملی مانند سوختگی، بخیه، جراحی و … کل ابرو و یا قسمتی از آن را از دست داده اند.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم هایی که به روش های مختلفی ابرو های خود را از حالت طبیعی خارج کرده اند.

مراحل کاشت ابرو

طراحی ابرو

می توان گفت مهم ترین مرحله کاشت ابرو طراحی ابرو می باشد. این کار باید طبق سلیقه شما و همچنین متناسب با چهره شما انجام شود تا ابروی کاشت شده جلوه ای زیبا به چهره شما بدهد. در این کار باید به تقارن بین ابروها و اندازه گیری ها دقت زیادی شود تا ابرو غیر طبیعی به نظر نرسد.

استخراج گرافت‌ها

به ناحیه ای که موها از آن جا برداشته می شوند بانک مو گفته می شود. برای کاشت ابرو نیز مانند سایر کاشت ها از قسمت پشت سر و یا پشت گوش مو خارج می شود. بهتر است بدانید که مو های پشت سر بلند و ضخیم هستند و برای کاشت موی سر مناسب می باشد و مو های ناحیه پشت گوش نازک تر و کوتاه تر می باشد به همین دلیل برای کاشت ابرو مناسب می باشد. البته این مورد در خانم ها و آقایان متفاوت می باشد زیرا ابروی آقایان ضخیم تر از خانم ها می باشد به همین دلیل معمولاً برای کاشت ابرو آقایان از موهای پشت سر استفاده می کنند.

سؤالی که ذهن بیشتر افراد را درگیر می کند این است که آیا از موهای سایر قسمت بدن نیز می توان برای کاشت ابرو استفاده کرد؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم بله می توان از موی سایر قسمت های بدن برای کاشت ابرو استفاده کرد ولی توصیه نمی شود. موهای سایر قسمت های بدن ممکن است فر بخورند و برای ابرو مناسب نباشند همچنین برای کاشت ابرو گرافت زیادی مورد نیاز نمی باشد پس بهتر است از موهای پشت سر و یا پشت گوش استفاده شود.

کاشت گرافت‌ ها

بعد از این که از بانک مو گرافت ها استخراج شد آن ها را به قسمت مورد نظر در ابرو انتقال می دهند. برای این کار جراح ابتدا محل مورد نظر را بی حس می کند و با استفاده از تیغ های بسیار کوچک سوراخ هایی در آن قسمت ایجاد می کنند و گرافت ها را در آن قرار می دهند. این مرحله بیشتر از دو مرحله قبل نیاز به تجربه و مهارت دارد زیرا اگر در این مرحله به مواردی مانند رشد موها، زاویه آن ها و … توجه نشود ممکن است ابرو بعد از کاشت غیر طبیعی و نامتناسب به نظر برسد.

کار هایی که باید بعد از کاشت ابرو انجام شود:

بعد از کاشت ابرو شما باید هر ۲ تا ۳ ساعت ناحیه که کاشت انجام شده از مایع مخصوص اسپری کنید. قسمت ابرو پانسمان نخواهد داشت ولی بانک مو حدوداً 2 روز باید پانسمان داشته باشد. بعد از این که پانسمان ناحیه بانک مو را باز کردید شما می توانید سر خود را بشویید. حتماً توجه کنید که شما زمانی می توانید صورت و ابروی خود را آرایش کنید که پوسته ها و لخته ها به طور کامل از بین بروند.

کاشت ابرو ارزان

عوارض کاشت ابرو

در حالت کلی می توان گفت کاشت ابرو عوارض خاصی ندارد. بعد کاشت ابرو ممکن است بالای ابرو و پلک متورم و کبود شود که این مورد عادی می باشد و خیلی سریع از بین می رود. توجه کنید که تقریباً تمام موهای کاشته شده در ناحیه‌ی ابرو بعد از مدتی می‌ریزند که از رخدادهای طبیعی کاشت ابرو هستند. نگران نباشید، طی ۳ تا ۴ ماه آینده رشد ابروها از سر گرفته شده و تا ۶ ماه بعد از عمل می‌توانید از ابروهای ضخیم و پرپشت خود لذت ببرید.

کاشت ابرو با موهای مصنوعی

در این مقاله اشاره کردیم که چه کسانی می توانند کاشت ابرو انجام دهند. در این میان افرادی که بانک موی مناسبی ندارند و یا قسمت های وسیعی از بدن آن ها دچار طاسی می باشند نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند و اگر کاشتی هم انجام شود ممکن است نتیجه مطلوبی نداشته باشد. این افراد می توانند از روش کاشت ابرو با موهای مصنوعی استفاده کنند، در این روش به جای موهای طبیعی بدن از موهای مصنوعی استفاده می شود و فرد ابروهایی نسبتاً طبیعی خواهد داشت ولی این روش خطراتی نیز دارد.

از عوارض استفاده از موهای مصنوعی می توان به پس زدن آن توسط بدن اشاره کرد. گاهی اوقات بدن موهای مصنوعی را پس می زند و این کار باعث به وجود آمدن اسکار و از دست دادن همیشگی ابرو می شود. پس می توان گفت این روش کاشت مو ریسک بالایی دارد و توصیه می شود تا حتی‌الامکان افراد به جای این روش از روش های دیگ مانند هاشور و یا تتوی ابرو استفاده کنند.

بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران

اگر می خواهید نتیجه مطلوبی از کاشت ابرو بگیرید باید به نکات مختلفی توجه کنید که از مهم ترین آن ها انتخاب کلینیک و جراح مناسب می باشد. در ادامه به ویژگی هایی که یک کلینیک مناسب برای کاشت ابرو داشته باشد اشاره می کنیم:

 • کلینیک باید تخصص کافی در کاشت ابرو داشته باشد.
 • جراحان باتجربه و ماهری در کلینیک فعالیت کنند.
 • کلینیک باید نتیجه کار خود را تضمین کند.
 • کلینیک باید مجوز های لازم برای کاشت ابرو را داشته باشند.
 • در کلینیک از روش های متنوعی برای کاشت مو استفاده شود.

پاسخ برخی از سؤالات شما

1) ابرو های کاشته شده مانند ابرو های طبیعی هستند؟

بله، از آنجا که در این روش از موهای طبیعی بدن خود فرد (قسمت های پشت سر و پشت گوش) استفاده می شود ابرو های کاشته شده دقیقاً مانند ابروی طبیعی عمل می کنند.

2) چه عواملی باعث ریزش موی ابرو می شوند؟

ابرو ها در اثر عواملی مانند بیماری های مختلف و حوادثی مانند سوختگی، بخیه و یا تاتو های مختلف و … کم پشت می شوند و یا به طور کامل از بین می روند.

3) چه افرادی می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

به جز افرادی که دچار بانک موی بسیار ضعیف ، طاسی وسیع در بدن هستند همچنین از سلامت کاملی برخوردار نیستند، همه افراد می توانند کاشت ابرو انجام دهند و از داشتن ابروهای طبیعی و پرپشت لذت ببرند.

4) بعد از گذشت چه مدتی فرد نتیجه کاشت را خواهد دید؟

از آنجا که این روش با استفاده از ابزارهای ظریف و تکنیک های تهاجمی کم، استفاده می کند، بیماران می توانند به طور معمول 48 ساعت پس از پیوند ابرو و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند تا زمانی که در فعالیت های شدید یا ورزش ها شرکت نکنند.

5) آیا ابرو های کاشته شده دائمی می باشند؟

بله. روش پیوند ابرو می تواند به عنوان یک راه حل دائمی برای نازک شدن ابرو استفاده شود. بعد از کاشت ابرو فرد رشد، ریزش و بازسازی طولانی مدت را همانند ابروهای طبیعی تجربه می کند.

6) منظور از بانک مو چیست؟

به قسمتی از بدن که موها از آنجا برداشته می شوند بانک مو گفته می شود. این قسمت در کاشت ابرو در آقایان معمولاً پشت سر و در خانم ها پشت گوش می باشد.

7) آیا کاشت ابرو عوارض زیادی دارد؟

خیر، کاشت ابرو اگر با روش های مناسب و توسط جراح با تجربه ای انجام شود عوارضی در پی نخواهد داشت. در مواردی ممکن است فرد به مدت 2 الی 3 روز در قسمت ابرو و بالای پلک التهاب و کبودی داشته باشد که موقتی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا