مقالات ویژه

99 درصد ایرانی ها بینی گوشتی دارند !

دلیل اصلی آمار بسیار بالای جراحی زیبایی بینی در ایران را می توان به ژنتیک ایرانی مربوط دانست چراکه ایرانی ها به طور مادرزادی بینی درشت و بزرگی دارند. البته طبق بررسی ها بزرگی بینی را می توان به دلیل کوچکی و عقب بودن چانه در ژن ایرانی نیز مرتبط دانست. در هر صورت بزرگی و درشتی بینی، تفکر زشت بودن و نیز گاهاً مشکلات تنفسی و انحراف از دلایل عمده برای جراحی بینی یا به اصطلاح رینوپلاستی می باشد.

رینوپلاستی بینی های گوشتی جزء سخت ترین ها بوده که به دلیل ضخامت پوست در انی بینی ها نتیجه جراحی دیرتر و سخت تر مشخص می شود. دوران نقاهت بعد از جراحی بیشتر بوده و لذا صبوری اصلی ترین فاکتور در رسیدن به فرم ایده آل بینی های گوشتی می باشد.

تکنیک جراحی بینی گوشتی:

جراحی بینی گوشتی به دو روش باز و بسته قابل انجام می باشد. در روش باز که دسترسی جراح به ساختارهای بینی بیشتر می باشد یک برش کوچک در قفسه میانی بینی ایجاد می شود، پوست بینی به سمت پیشانی بلند می شود و تغییرات انجام می شود. در روض بسته برش در داخل بینی و در میان غضروف بینی ایجاد می شود و طبیعتاً دسترسی جراح محدودتر خواهد بود.

تزریق کورتون در بینی های گوشتی:

اصلی ترین دلیل تزریق کورتون در داخل بینی های گوشتی بعد از جراحی کاهش ورم بینی و رسیدن هرچه سریع تر به فرم ایده آل بینی می باشد. هم چنین جلوگیری از تشکیل بافت اسکار نیز از دیگر مزیت های آن می باشد.

تزریق کورتون که عمدتاً در بینی های گوشتی انجام می شود می تواند 3 تا 6 ماه بعد از جراحی و حداکثر در 3 روز و به فاصله یک ماه انجام شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی :

 1. از مصرف مواد غذایی حاوی سدیم در روند بهبودی بعد از جراحی خودداری کنید.
 2. از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های ضربه ای سه الی چهار هفته خودداری کنید.
 3. می توانید در صورت وجود کبودی بعد از جراحی بینی گوشتی ، تورم و التهاب از کمپرس های سرد نیز استفاده کنید.
 4. در هنگام عطسه و سرفه دهان خود را بیشتر باز کنید ، تا فشار کمتری به بینی وارد شود.
 5. گرفتگی بین تا پایان دوره نقاهت طبیعی می باشد ، بنابراین از تخلیه بینی و فین کردن بپرهیزید.
 6. از لباس های راحت و همراه با دکمه استفاده کنید ، تا به هنگام پوشیدن فشاری به بینی وارد نشود.
 7. از مواد غذایی نرم مانند انواع سوپ ها استفاده کنید ، تا جا به جایی و حرکت های فک کاهش یابد.
 8. استحمام با آب گرم ، آفتاب گرفتن و رفتن به جکوزی و سونا 2 الی 3 ماه بعد از جراحی دماغ ممنوع می باشد.
 9. توصیه می شود یک الی دو هفته بعد از جراحی ، در مواقع استراحت سر خود را با استفاده از دو بالشت ، به سمت بالا قرار دهید ، و از خوابیدن به پهلو برای جلوگیری از وارد شدن فشار خودداری کنید.
 10. بعد از جراحی بینی گوشتی در تهران با دکتر شفیعی توصیه می شود ، تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع و در ساعات مشخص شده مصرف کنید.
 11. با توجه به تغییرات ایجاد شده پوست بینی های گوشتی بسیار آسیب پذیر خواهند بود ، بنابراین از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

دکتر علی شفعی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

امروزه با افزایش تقاضای مردم به جراحی زیبایی بینی و با توجه به گوشتی بودن بینی بسیاری از زیبا جویان، انتخاب جراح حازق و ماهر که با تکنیک های روز دنیا آشناست اهمیت بیشتری پیدا می کند. دکتر علی شفیعی از جمله ی این جراحان می باشد که تارسیدن شما به فرم ایده آل بینی درکنار زیباجو می باشد.

منبع: dr.alishafiee.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا