Let’s travel together.

2 تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند

0 35

2 تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند , جشن ها و فستیوال های تایلند : تایلند کشور شگفتی ها و جشن و صور ها هست و یکی از مهم ترین اتفاق هایی که در تایلند همه ساله برگزار می شود و طرفداران بی شماری را هم دارد برگزاری و اجرای فستیوال های خاص است که در طول سال در تایلند برگزار می شود. فستیوال سونگکران و فستیوال نور، در سرتا سر کشور جز بهترین فستیوال ها است که برگزار می شود و خیلی های دیگر فقط مختص به یک شهر یا استان خاص این کشور هستند.

از آن جایی که به کامل بودن ماه و تقویم قمری بستگی دارد از همین رو هم تاریخ برگزاری مراسم ها و تاریخ بیشتر جشن ها و فستیوال های تایلند هر سال با سال قبل متفاوت می شود. ما  در مجله گردشگری آبی شما را با 2 تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند آشنا می کنیم جالب است بدانید که یکی از این 2 فستیوال مهم مدتی قبل به یک فستیوال جهانی تبدیل شد و از همین رو هم بسیار مورد توجه است.

معرفی 2 تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند

2 تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند

فستیوال گل چیانگ مای

فستیوال گل چیانگ مای یکی از فستیوال گل، یکی از 2 تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند است که  خیره کننده ترین و زیباترین فستیوال های است که در کشور تایلند برگزار می شود. این فستیوال در شهر چیانگ مای برگزار می شود این جشنواره درست در هفته اول فوریه و همان طور که گفتیم در شهر چیانگ مای تایلند که این فستیوال را می توان یکی از بزرگترین فستیوال های گل در جهان نام برد برگزار می شود؛ زیرا که در این فستیوال بیش از 3000 نوع گلی که در کل کشور تایلند وجود دارد و با آن ها انواع مختلف مجسمه ها ساخته شده به نمایش گذاشته می شودو کارناوال های گل زیبایی در شهر حرکت می کنند. مراسم رقص سنتی تایلند به همراه موزیک نیز در کنار کارناوال ها برگزار می شود. معمولا مدت زمان این جشن در تایلند سه روز می باشد که معمولا از 1 فوریه شروع شده و تا 3 فوریه ادامه پیدا می کند. بدون شک این رژه و این کارناوال ها بسیار دیدنی و جذاب است و مطمئنا یکی از منحصر به فرد ترین تجربه هایی است که هر کسی می تواند در سفر به سرزمین لبخند ها یعنی تایلند شگفت انگیز آن را تجربه کند. این اتفاق زیبا و بی نظیر درست در هفته ی اول ماه فوریه، اتفاق می افتد و از این رو شهر فریبنده ی شمالی تایلند یعنی چیانگ مای که به آن لقب « رز شمال » را داده اند ، غرق در گل و شکوفه های روشن خوشبو با رنگ هایی که قابل تصور نیست می شود.
پارک Suan Buak Hat که در قسمت قدیمی شهر وجود دارد با ارکیده های با شکوه و خوش بو و نوعی رز بومی به نام داماسک (Damask)، تزئین می شود. تمام افرادی که در این مراسم شرکت می کنند معمولا این جشن را یکی از جشن های رنگارنگ در سراسر جهان می نامند و همین طور هم هست. علاوه بر گل های متنوع مثل ارکیده ، گل داودی در این جشنواره به خاطر تأکید بر گل رز Damask ، گونه ای از گل رز بومی در شهر شناخته شده است و دارای گونه های متعددی است از گل های دیگری هم استفاده شده است. در ادامه بیشتر به معرفی 2 تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند می پردازیم .
کارهای مثل رقص سنتی و موسیقی زنده باعث هیجان انگیزی جشن گل ها می شود. خیلی از متخصصان تزیین گل هم در این فستیوال شرکت می کنند تا آن ها هم از این فرصت استفاده کنند و خلاقیت های خود را به نمایش بگذارند. آن ها در کمترین زمان ممکن باغ های مینیاتوری و کوچک گل ، درست کردن دسته های گل لوکس و بسیار باشکوه را در برنامه خود دارند و به طور بسیار زیبایی انجام می دهند. رژه ی گل ها در طول جاده ی Charoen Muang را می توان یکی از بهترین بخش های این جشنواره دانست. حدود ۲۵ ارابه ی پر زرق و برق که با گل های زیبایی تزئین شده اند در این رژه به حرکت در می ایند و با حرکت این کارناوال گروه های درام محلی ، درام های خود را به صدا در می آورند. نقش شرکت کنند گان یعنی مردم تایلند در این جشن بسیار مهم است ؛ زیرا در این مراسم لباس های محلی شان را می پوشند و به شادی و پایکوبی بی وصفی می پردازند. از مهم ترین اتفاق های این فستیوال رقابت دختر های جوان است که برای کسب عنوان بانوی فستیوال گل سال، به شدت با هم رقابت می کنند. آن ها با تزئین کردن وسایل نقلیه با گل برای نشان دادن زیبا ترین و خلا قانه ترین ظاهر به شدت با یکدیگر رقابت می کنند. حراج گل وگیاه و همچنین برگزاری چند نوع مسابقه بسیار جذاب و جالب از دیگر اتفاق های مهم در این فستیوال می باشد.

  بهترین دانشگاه های تایلند برای تحصیل

فستیوال سونگکران ( فستیوال هیجان انگیز آب )

2 تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند

فستیوال سونگکران نیز یکی از 2 تا از بهترین فستیوال های مشهور تایلند است که طولانی ترین و مهم ترین تعطیلات عمومی کشور تایلند سونگکران است که این تعطیلات در روز ۱۳ آپریل مصادف با سال نوی سنتی تایلندی آغاز و برگزار می شود. فستیوال سونگکران که به فستیوال آب هم مشهور است و این فستیوال مختص یک شهر نیست و در سرتاسر کشور تایلند جشن گرفته می شود.
این آب بازی مهیج دارای هیجان بسیار زیادی است و بیشتر معروفیتش هم به خاطر شادی و هیجانی که در آب بازی عجیب و غریب صورت می گیرد. همه افرادی که در خیابان ها حاضر هستند با هر وسیله ای که دارند شروع به آب پاشی می کنند و از این کار لذت می برند. شاید تصور کنید که این فستیوال یک خوش گذرانی ساده است نه این طور نیست بلکه این کار ریشه ی عمیقی در فرهنگ این کشور دارد و در واقع آن ها با پاشیدن آب به یکدیگر مشکلات و بد شانسی ها را از هم دور می کنند و همان طور که گفتیم پاشیدن آب به معنای شستن مشکلات و خوش شانسی در سال جدید است. مردم تایلند علاوه بر این سنت شاد و جالبی که دارند همراه با شروع سال جدید، شروع به تمیز کردن خانه ها و عبادت گاه های خودشان می کنند، در این روز ها آن ها از عبادت گاه ها دیدن می کنند و مهم ترین کاری که باید انجام دهند این است که برای راهبان غذا می برند ؛ و صدقه می دهند.
شهر های بانکوک ، چیانگ مای و پاتایا بزرگترین و مفرح ترین و با شکوه ترین آب بازی ها اتفاق می افتد و این فستیوال در جزایر فی فی ، پوکت و کو تائو بیشتر حالت جشن و مهمانی را دارد.

  بهترین سواحل گردشگری تایلند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.