مقالات ویژه

10 راه برای رفع تخلیه باتری سامسونگ که مرکز باتری عنوان می کند

گوشی های سامسونگ روز به روز پیشرفت می کنند و مدل های جدیدتر آن به بازار می آیند. اما شما نمی توانید هر مدل جدیدی که آمد آن را خریداری کنید. ممکن است پس از مدتی مشکلاتی برای گوشی شما به وجود آید. یکی از مشکلات گوشی سامسونگ پس از مدتی استفاده کردن تخلیه سریع باتری سامسونگ است. مرکز باتری در اینجا علت های تخلیه باتری و راه حل های آن را مورد بررسی قرار می دهد.

قسمت 1: چرا باتری سامسونگ شما به سرعت تخلیه می شود؟

یکی از نگرانی های اصلی هر کسی که موبایل دارد، عمر باتری است. با گذشت زمان، بهره وری انرژی این دستگاه ها بدتر می شود و شما شروع به تجربه مشکلات می کنید. گاهی اوقات، باتری سامسونگ شما به دلیل برخی برنامه ها یا مشکل استفاده زیاد، به سرعت تخلیه می شود.

در اینجا دلایلی وجود دارد که می تواند منجر به تخلیه سریع باتری سامسونگ شود:

1. مسائل نرم افزاری

برنامه های پس زمینه: اگر یک سری برنامه را در پس زمینه اجرا می کنید، مطمئنا باتری شما زودتر خالی می شود. به تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید و بررسی کنید کدام برنامه ها باتری را خالی می کنند.

اعلان های فشاری بیش از حد: مشابه برنامه‌های پس‌زمینه، اگر اعلان‌های فشاری را برای تقریباً همه برنامه‌های گوشی خود فعال کرده باشید، بی‌جهت باتری خود را خالی می‌کنید.

تعداد زیادی برنامه با استفاده از خدمات GPS: ما قبلاً نیز می دانستیم که خدمات مکان یابی نیز انرژی مصرف می کند. بنابراین، تنظیمات را تغییر دهید و مشخص کنید چه زمانی از موقعیت مکانی استفاده کنید.

نسخه قدیمی اندروید: نسخه قدیمی اندروید انرژی بیشتری برای فرآیندها مصرف می کند. به‌روزرسانی‌ها به کاهش مشکل کمک می‌کنند، بنابراین، بررسی کنید که آیا نیاز به به‌روزرسانی گوشی خود دارید یا خیر.

برنامه های تازه نصب شده باتری را خالی می کنند: آیا اخیراً برنامه ای نصب کرده اید؟ اگر چنین است، پس این احتمال وجود دارد که باتری شما توسط این برنامه مصرف شود. سعی کنید آن را حذف نصب کنید.

2. مسائل سخت افزاری

صفحه نمایش شما خیلی روشن است: اگر همیشه روشنایی گوشی خود را کامل نگه دارید، ممکن است باتری شما به سرعت تخلیه شود. روشنایی بالا نسبت به روشنایی کم یا خودکار انرژی بیشتری برای فعالیت ها مصرف می کند.

باتری گوشی آسیب دیده: هنگامی که تلفن سامسونگ شما خیلی سریع در معرض آب و گرد و غبار قرار می گیرد، باتری شما ممکن است آسیب ببیند که می تواند منجر به مشکل شود.

تلفن سامسونگ شما خیلی قدیمی است: اگر گوشی سامسونگ شما خیلی قدیمی است، پنج تا شش سال، احتمالا باتری شما فرسوده شده است. در این مورد ممکن است به یک گوشی جدید نیاز داشته باشید یا حداقل اینکه باتری گوشی را تعویض کنید.

شارژر تقلبی: دلیل اصلی که بسیاری از مردم با مشکل تخلیه سریع باتری سامسونگ مواجه می شوند این است که شارژر سامسونگ اصلی ندارند. هر برندی با توجه به نیاز گوشی شارژر تولید می کند. عدم استفاده از شارژر تایید شده ممکن است باتری شما را تخلیه کند.

قسمت 2: رفع سریع تخلیه باتری گوشی سامسونگ

تاکنون، دلایل اصلی تخلیه سریع باتری سامسونگ را مورد بحث قرار داده ایم.

چگونه می توانید مشکل باتری سامسونگ را حل کنید؟ اکنون راه خل های جلوگیری از تخلیه سریع باتری را برای شما آورد ایم

راه حل 1: برنامه های تازه نصب شده را حذف کنید

اگر باتری سامسونگ گلکسی شما به سرعت تخلیه می‌شود، برنامه‌های تازه دانلود شده را حذف نصب کنید. این مورد مخصوصاً زمانی است که شما بعد از نصب برنامه با مشکل خالی کردن شارژ مواجه شده اید.

راه حل 2: حالت Safe Mode را روشن کنید

وارد حالت امن شوید.

 1. دستگاه را خاموش کنید.
 2. آن را مجدداً راه اندازی کنید وهنگامی که لوگوی سامسونگ ظاهر شد، کلید کاهش صدا را فشار دهید.
 3. صبر کنید تا صفحه قفل را ببینید.

3-4 ساعت به گوشی خود نگاه کنید و میزان مصرف باتری را ارزیابی کنید. اگر مشکل حل شود، مشکل تخلیه باتری را برنامه های نصب شده ایجاد می کند.

راه حل 3: به روز رسانی نرم افزار را بررسی کنید

گاهی اوقات، وقتی تلفن شما قدیمی است، مشکلات باتری ظاهر می شود. برای حل این مشکل نرم افزاری که باتری سامسونگ سریع تخلیه می شود، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید.
 2. به روز رسانی نرم افزار را باز کنید.
 3. به روز رسانی ها را بررسی کنید.
 4. در صورت عدم به روز رسانی دستگاه را به روز کنید.

راه حل 4: برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را غیرفعال کنید

ممکن است باتری سامسونگ به دلیل برنامه‌های پس‌زمینه به سرعت تخلیه شود. به تنظیمات بروید و سلامت باتری را بررسی کنید. وقتی اکنون بهینه سازی می کنید، می بینید که کدام برنامه ها بیش از حد باتری شما را مصرف می کنند. پس آن برنامه را حذف، جایگزین یا محدود کنید.

راه حل 5: روشنایی صفحه را تنظیم کنید

اگر باتری سامسونگ شما به سرعت در حال خالی شدن است، باید سعی کنید روشنایی را به یک سطح خودکار برسانید.

 1. به تنظیمات بروید.
 2. به قسمت نمایشگر بروید.
 3. نوار را برای تنظیم روشنایی گوشی خود حرکت دهید.

راه‌حل 6: تنظیمات زمان‌بندی صفحه را تنظیم کنید

تنظیم مهلت زمانی نمایشگر نیز می تواند مشکل تخلیه سریع باتری را حل کند. اگر چرخه کوتاه تری برای تایم اوت دارید، در واقع می توانید باتری را ذخیره کنید.

 1. به تنظیماتمراجعه کنید .
 2. قسمت نمایشگر راباز کنید .
 3. به Screen Timeoutبروید و فاصله زمانی را انتخاب کنید.

راه حل 7: محدود کردن اعلان‌ها

همانطور که در بالا توضیح داده شد، می‌توانید با محدود کردن اعلان‌های فشاری، باتری سامسونگ خود را از تخلیه سریع نجات دهید.

 1. ازتنظیمات قسمت Notifications را باز کنید.
 2. اعلان‌ها را از برنامه‌هایی که اغلب استفاده نمی‌کنید غیرفعال کنید.

راه حل 8: محدود کردن خدمات مکان

تعداد برنامه‌هایی را که از موقعیت مکانی شما در پس‌زمینه استفاده می‌کنند، محدود کنید. به عنوان مثال، برنامه غذایی شما. این به حل مشکل تخلیه سریع باتری گلکسی کمک می کند.

 • به تنظیمات مراجعه کنید.
 • به مکانبروید و مجوزهای برنامه را بررسی کنید.

راه حل 9: حالت ذخیره انرژی را روشن کنید

از تنظیمات خود، می توانید حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را روشن کنید. این در دراز مدت روی باتری تاثیر می گذارد. بنابراین، مشکل تخلیه سریع باتری سامسونگ خود را جایگزین یا رفع کنید.

نتیجه

هنگامی که باتری سامسونگ به سرعت تخلیه می شود، ممکن است گوشی شما یکی از مشکلات بالا را تجربه کند. روش حل مشکل را پیدا کنید. اگر نمی توانید، این بدان معناست که باتری شما فرسوده شده است و به یک باتری جدید نیاز دارید. در این صورت می توانید باتری سامسونگ مرکز باتری را خریداری کنید. با توجه به تقلبی بودن برخی از اجناس موجود در بازار دقت کنید که از سایت های معتبر باتری و شارژر سامسونگ را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا