Let’s travel together.

تجربه ی فوق العاده در کوه فانگان تایلند

0 54

کوه فانگان تایلند

با این که این ناحیه از تایلند در مقایسه با دیگر مناطق تایلند مثل پوکت بسیارخلوت تر است اما چیزی که بیشتر مردم درباره کوه فانگان تایلند نمی دانند و به آن اهمیتی هم نمی دهند این مورد است که این ناحیه از تایلند هم مثل پوکت دارای مناظر زیبا و طبیعتی بکر و بی نظیر است.

ما در این بخش به شما پیشنهاد می کنیم که در صورتی که به تایلند سفر کردید حتما بازدید از کوه فانگان را به جای مناطق شلوغ و توریستی تایلند انتخاب کنید زیرا که درباره این کوه نا گفته های بسیاری وجود دارد در واقع کوه فانگان تایلند یکی از زیبا ترین، خوش آب و هوا ترین و در عین حال خلوت ترین مناطق دیدنی تایلند است بهتر است که به این کوه بروید و از نقاط بکر آن لذت ببرید.

کوه فانگان تایلند

ما در این بخش نکاتی را برای تان یاد آور می شویم که پابت می کند که چرا باید از کوه فانگان دیدن کنید:

به غواصی بروید

بیشتر مسافران و گردشگرانی که به تایلند سفر می کنند معمولا برای غواصی و شنا کوه تائو را انتخاب می کنند؛ و ممکن است که بیشتر آن ها حتی این کوه را به عنوان یک منطقه ی غواصی نشناسند. همان طور که گفتیم کوه تائو برای غواصی بیشتر شناخته شده است. شاید جالب باشد تا بدانید که در کوه فانگان ، نقاطی برای غواصی و شنا وجود دارد که در کوه تائو این نقاط وجود نداردو این تنها چیزی است که خیلی از افرادی که به تایلند سفر می کنند از آن غافل هستند. درباره نقاط غواصی کوه فانگان باید بگوییم که نقاطی مثل جنوب غربی پیناکل و سیل راک از این مناطق زیبا و بکر هستند.

درباره تمام سایت های غواصی تایلند واقعیت این است که همه آن ها بسیار شگفت انگیز و زیبا هستند اما درباره سایت هایی که در دو کوه تائو و کوه فانگان وجود دارند هم باید گفت که این مناطق هم ارزش دیدن دارند.

قلب تان را در بازار های شبانه آن جا می گذارید . . .

یکی از مواردی که در حین اقامت در کوف فانگان حتما باید سری به آن زد بازدید از بازار شبانه Thong Sala است که هر رهگذری که این بازار شبانه را می بیند عاشق آن می شود پس این بازار هم از آن دست جا هایی است که باید در مدت اقامت در کوه فانگان تایلند حتما شما آن را ببینید. شاید تنها چیزی که باعث تمایز این بازار با سایر بازار های شبانه تایلند شده باشد در این بازار بر خلاف بیشتر بازار های شبانه ، مملو از غذا های متنوع و غذا های دریایی که همگی این غذا ها بی نهایت خوش مزه هستند.

  آشنایی با جزیره سامویی تایلند

در واقع این بازار یک نوع آشپزی خیابانی است که در در این بازار شما از غذا های سنتی تایلند گرفته تا رول های سوشی ژاپنی، سیب زمینی سرخ شده و بسیاری خوراکی های دیگر را به راحتی می توانید پیدا کنید و میل کنید و یک شب به یاد ماندنی را در سفر به تایلند برای خودتان ثبت کنید.

قایق سواری های مهیج و فراموش نشدنی

حالا که دل به سفر داده اید و کشور شگفتی ها را انتخاب کرده اید از این فرصت زیبا استفاده کنید و در این سفر خوب خوش گذرانی کنید. بی شک بهترین سواحل دنیا در این ناحیه وجود دارد پس پیشنهاد می کنیم که یک قایق موتوری کوچک را اجاره کنید و به سمت سواحل زیبای کوه فانگان راهی شوید. شما می توانید که از کوه فانگان خودتان را به پارک ملی آنگ فانگ برسانید و شما یک روز مهیج با ساعت ها شنا و غواصی را بگذرانید و یک تجربه عالی را کسب کنید.

بیشتر مسافرانی که به این ناحیه می آیند برای لذت بیشتر و استفاده از آرامش شب، شب را در قایق های شان سپری می کنند شما هم چنان چه دنبال هیجان بیشتری از این سفر باشید می توانید مثل سایر توریست ها در داخل قایقتان کمپ بزنید و یک شب را روی آب بگذرانید!

مناطقی مثل ثانگ نای پان، باتل بیچ، کو ما و کو تائو مناطقی هستند که برای رفتن به این نواحی باید از تورهای قایقی که در کوه فانگان تایلند وجود دارند استفاده کرد زیرا که این مناطق معمولا دسترسی مشکلی دارند و در حالت عادی نمی توان به آن ها دسترسی داشت

موتور سیکلت اجاره کنید و به کشف ناشناخته های تایلند بپردازید !

تایلند کشوری است که جای جای آن برای گردش و تفریح مناسب است. بیشترین چیزی که در این سفر ممکن است برای شما کمی سخت باشد هزینه زیاد برای گشت و گزار باشد اما جای نگرانی نیست زیرا که یکی از ارزان ترین و سریع تری روش های گشت و گذار در تایلند استفاده از دوچرخه موتوری است. می توانید برای دیدن بعضی از نقاط تایلند و مخصوصا مناطقی که در کوه فانگان وجود دارند از دوچرخه موتوری استفاده کنید که بسیار ارزان و راحت است و شما می توانیدبه تمام نقاط آن جا بروید.

  باغ وحش چیانگ مای در تایلند

فراموش نکنیم که برای دیدن مناطقی مثل ساحل باتل بهتر است که از موتور استفاده نشود. بسیاری از نقاط در ناحیه کوه فانگان تایلند بسیار شیب دار و در بعضی جاها ناهمواری های را دارد که بهتر است در این بازدید یک همراه با تجربه را کنار تان داشته باشید.

Haad Yao یکی از بهترین مناطق دیدنی این منطقه است که با دوچرخه موتوری هم می توانید این ناحیه زیبا و وصف نشدنی را ببینید. هنگامی که به بالای Haad Yao می رسید از بالای آن می توانید چشم انداز توصیف نشدنی ای از تمام جزیره را تماشا کنید

کلاس های آشپزی را بردارید و لذت ببرید!

شاید برای تان جالب باشد اما درباره لذت و طعم غذا های تایلندی که بیشتر مردم دنیا هم می دانند باید بگوییم که اقامت در این ناحیه کمک می کند تا شما یکی از بهترین تجربه هایی که در اقامت در کوه فانگان تایلند را داشته باشید، را کسب کنید و آن هم رفتن به کلاس های آشپزی و استفاده از دوره های آن است.

بسیار جالب است تا بدانید که شما در این کلاس ها می توانید خیلی راحت و آسان بهترین روش های پخت غذا های مشهور و پرطرفدار تایلندی را آموزش ببینید ؛ و از آن جایی که این کلاس ها به صورت گروهی و در کنار توریست های دیگر برگزار می شوند می توانند بسیار سرگرم کننده باشند و یک روز خوب را برای تان می سازد. شما بعد از یادگیری می توانید تا آن ها را درست کنید و هم در آخر دست پختتان را بچشید.

درباره برگزاری کلاس و دوره های آشپزی کوه فانگان معمولا مشکل و کمبودی را ندارد و بهترین مدرسه های آشپزی و کلاس های آشپزی عبارتند از: C&M Study Center، Jang’s Thai cooking school و Haad Rin هستند.

به دنبال آبشارها بگردید

نکته جالبی که بیشتر افراد در باره آبشار ها دارند این است که این افراد یک باور غلط دارند و ان هم این است که خیلی از افراد همیشه فکر می کنند که همه ی ابشار ها درست مثل هم هستند و در واقع هیچ تفاوتی را با هم ندارند؛ اما این کاملا نادرست است زیرا طبیعت و جاذبه هر ناحیه از تایلند با ناحیه دیگر آن کاملا متفاوت است و هر کدام طبیعت شگفت انگیزی را دارند و شاید همین مسئله باعث شناخته تر شدن تایلند شده است. پس در صورتی که به کوه فانگان تایلند سر می زنید حتما باید به دیدن آبشارهای بی نظیر این ناحیه بروید. نکته جالب درباره آبشار های این ناحیه این است که در این منطقه حدود ۷ نوع آبشار وجود دارد که همگی هم نزدیک به شهر اصلی هستند.

  با این ۳ کار در تایلند محدودیت ها را دور بزنید !

این ناحیه هم مثل سایر نواحی دنیا که در بعضی از فصول کم باران بسیار کم آب و خشک می شود است؛ و در فصل های خشک و کم باران سال خشک می شوند!

بیشتر افرادی که عاشق طبیعت بکر و وحشی هستند حتما باید از آبشار Sramanora دیدن کنند سایر آبشارهای چشم نواز این منطقه عبارتند از:

Phaeng، Thaan Prapaad، Thaan Sadet و Paradise

هر روز غروب آفتاب را تماشا کنید

بهترین لحظات برای هر فردی دیدن غروب و طلوع خورشید است و این صحنه غروب خورشید همیشه برای انسان ها یک مسئله رمانتیک و جذاب بوده است. یقینا شما هم اگر از آن دسته افرادی هستید که برنامه سفر به تایلند را دارید و عاشق تماشای غروب دل انگیز خورشید هستید. پس برای شما پیشنهاد می کنیم که دیدن غروب آفتاب در کوه فانگان تایلند یکی از بهترین کارهایی است که شما می توانید انجام دهید

گاهی اوقات بهتر است تا روح و جان را فارغ از تمام اتفاقات به طبیعت سپرد و جانی تازه را گرفت بدون شک دیدن غروب زیبای افتاب از این ناحیه می تواند شما را بسیار به وجد بیاورد

در کوه فانگان کجا اقامت کنیم ؟

بعد از اینکه ما به شما تعدادی از تفریحاتی که می توانید در کوه فانگان انجام دهید را خوب معرفی کردیم و شما هم متوجه شدید که می توانید در این ناحیه هم بسیار خوش بگذرانید حالا مهم ترین چیزی که باید به آن توجه داشت پیدا کردن یک محل مناسب برای اقامت تان است. از آن جایی که کوه فانگان یک جزیره ی بسیار بزرگ است و به این ترتیب وجود مناطق و سواحل زیبا در سرتاسر این جزیره کاملا طبیعی است. پس بهتر است تا شما مشکل و نگرانی را از نظر اقامتگاه نداشته باشید زیرا شما در این سفر با هیچ کمبودی یا مشکلی روبه رو نخواهید داشت.

ممکن است که دوست داشته باشید تا در یک مکان با هزینه مناسب و ارزان اقامت داشته باشید که ما برای شما اقامت در هاستل Our House ها را معرفی می کنیم که معمولا بهترین هاستل آنجا است و درست است که شاید کمی شلوغ باشد اما فضای شاد و سرگرم کننده ای دارد و شما شبی پر هیجان را تجربه خواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.