پوست و مو

کلینیک لیزر موهای زائد بدن و صورت , بهترین کلینیک لیزر مو تهران

بهترین کلینیک لیزر مو تهران کجاست؟

از بین بردن مو های زائد بدن معضل بزرگی برای افراد است و همواره افراد سعی می کنند از راه های آسان و بدون عوارض استفاده کنند موم، بند و غیره از راه های از بین بردن مو های زائد بدن هستند ولی سختی و عوارضی به همراه دارند که بیشتر مواقع برای افراد خسته کننده هستند. لیزر مو های زائد یک راه نوین و بدون درد است که برای تمامی قسمت های بدن از جمله دست، پا و … می توان استفاده کرد.

کلینیک لیزر مو

در این روش از دستگاه هایی برای از بین بردن مو استفاده می کنند که دقت بسیار بالایی دارند و با توجه به این که هر پالس از لیزر در کمتر از یک ثانیه عمل می کند و در این مدت می تواند مقدار زیادی مو زائد را از بین ببرد، از بین بردن مو های زائد مدت زمان کمی نیاز دارد که با توجه به بدن هر فرد تعداد جلسات درمان مشخص می شود .

به طور مثال برخی از افراد مو های بسیار پر پشتی دارند که برای از بین بردن این مو ها هم نیز به زمان زیادی نیاز است .

همچنین در برخی از قسمت های بدن مانند پشت لب تراکم مو کم است و لیزر این قسمت نیز حدود یک دقیقه طول می کشد. در بیشتر مواقع شما اگر به طور مرتب ۴ الی ۶ جلسه برای از بین بردن مو های زائد به کلینیک لیزر مو مراجعه کنید از شر تمامی آن ها خلاص خواهید شد.

دستگاهی که در کلینیک لیزر مو برای از بین بردن مو های زائد بدن و صورت استفاده می شود سایناشور نام دارد که ساخت کشور امریکا است که به مطمئن ترین و راحت ترین  شکل ممکن مو ها را از بین می برد. در کلینیک لیزر مو ، لیزر توسط متخصص انجام می شود و هیچ گونه دردی ندارد با مراجعه دقیق و منظم و رعایت همه نکات قبل و بعد لیزر، شما بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

آمادگی قبل از درمان

در صورتی که تصمیم به انجام لیزر گرفته اید باید توجه داشته باشید که شش هفته قبل از لیزر ب هیچ وجه نباید از  مومک، موچین یا الکترولیز استفاده کنید همچنین شش هفته قبل و بعد لیزر نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید زیرا در روند درمان اختلال ایجاد می شود و ممکن است مدت زمان درمان را طولانی کند. به یاد داشته باشید که حتماً باید از کرم های ضد آفتاب با SPF  مناسب استفاده کنید تا آسیبی به پوستتان نرسد.

روش

فردی که قرار است لیزر انجام دهد بهتر است ۱ الی ۲ روز قبل از لیزر موهای زائد خود را با استفاده از تیغ اصلاح کند. از بین بردن مو های زائد بدن مراحل مختلفی دارد که  در جلسه درمان نور لیزر با طول موج مناسب جهت از بین بردن و رفع موهای زائد  به ناحیه مورد نظر تابانده می شود. پس از اتمام جلسه درمانی از کرم های ترمیم کننده و ضد التهاب در ناحیه تحت درمان استفاده می شود و باید به مدت چند ساعتی روی پوست بماند.

دستگاه لیزر به این‌گونه عمل می کند

ابتدا موجی از دستگاه به سمت مو ها زائد تابانده می شود که از پوست عبور کرده و بر رنگدانه یا ملانین موجود در فولیکول های مو تأثیر می کند و باعث از بین بردن موهای زائد می شود. بهتر است بدانید در این روش سلول های مجاور و بقیه لایه های پوست اصلاً آسیب نمی بیند.

فاز رشد مو بعد از لیزر

معمولاً موها در فازهای رشد متفاوتی هستند و همیشه مقداری از موها در فاز خواب (نهفته) می باشند، در این حالت موها فاقد ملانین یا رنگ‌دانه می باشند. زمانی که این موهای زائد وارد فاز رشد شود، دارای رنگ‌دانه یا ملانین می شوند.

از آنجا که لیزر موهای زائد فقط موهای رنگ‌دانه دار (در فاز رشد) را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین جلسات درمانی پرمویی مردان و زنان باید هر چند وقت یک‌بار برای ۴ الی ۶ بار تکرار شود تا بدین ترتیب تمام موها را که در زمان های مختلف وارد فاز رشد می شوند را از بین ببرد، به همین دلیل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین بردن موهای زائد با لیزر به فواصل ۱ تا ۴ لازم است تا تقریباً همه ی موهای زائد از بین بروند.

می توان گفت در لیزر تا حدودی فرد درد را تجربه نمی کند زیرا معمولاً از کرم های بی حسی استفاده می شود که نیم ساعت قبل از شروع جلسه درمان با لیزر بصورت یک لایه ضخیم استفاده می شود و مانع ایجاد درد می شود.

بهتر است بدانید میزان در با توجه به مقدار مو و رنگ و ضخامت و تراکم ان متفاوت است مثلاً لیزر مو های زائد قسمت تناسلی ممکن است کمی دردناک باشد و ایجاد سوزش کند که با استفاده از بی حسی فرد هیچ درد و سوزشی در هنگام لیزر این قسمت  احساس نمی کند.

مراقبت بعد از درمان

ممکن است یک الی دو روز بعد از هر جلسه لیزر مو های زائد بدن، پوست ان ناحیه دچار التهاب شود که کاملاً عادی است و با استفاده از کمپرس یخ و کرم های مرطوب کننده برطرف می شود. یکی از عواملی که بسیار مهم است قرار نگرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از کرم ضد آفتاب است که در صورت عدم رعایت این نکات ممکن است شما نتیجه مطلوبی از لیزر نگیرید.

یک روز بعد از لیزر شما می توانید از لوازم آرایشی استفاده کنید.

یک هفته بعد از جلسه درمانی و مراقبت‌های بعد از لیزر فولیکول‌های مو همراه با شفت مو به خارج از پوست رانده می‌شوند و ممکن است این تصور اشتباه برای فرد پیش بیاید که رویش زودهنگام موهای زائد اتفاق افتاده است، این مسئله در قسمت‌هایی موهای ضخیم دارند، بیشتر جلب توجه می‌کند.

مقدار درد و التهاب با توجه به نوع مو متفاوت است برای مثال ممکن است التهاب و تورم در محل لیزر مو های زائد پوست تیره به وجود بیاید که در این صورت می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

کلینیک لیزر مو

در بعضی مواقع اطراف ریشه موها دلمه می‌بندد که رفع آن‌ها ۱۰-۷ روز به طول می انجامد، در این مواقع از پمادهای آنتی بیوتیک استفاده می شود تا دلمه ها بریزند. ممکن است رشد موی لیزر شده ۱ الی ۲ هفته بعد از لیزر موهای زائد ادامه پیدا کند و سپس بریزد. بعد از لیزر مو های زائد اصولاً نیاز به مصرف مسکن نیست. تابش نور خورشید بر روی قسمتی که لیزر انجام شده است باعث به تعویق افتادن درمان می شود که در این صورت شما نیاز دارید جلسات زیادی را به کلینیک مراجعه کنید.

سابقه حساسیت

در کلینیک لیزر مو ابتدا قبل از لیزر اگر شما دچار حساسیت هستید یا سابقه عوارض لیزر دارید  پزشک متخصص قبل از شروع لیزر از شما تست می گیرد به این صورت که یک نقطه را لیزر می کند و یک هفته بعد این ناحیه توسط پزشک بررسی می شود و چنانچه عوارض لیزر موهای زائد وجود نداشت درمان موهای زائد بدن یا صورت شروع می شود. در حالت عادی قرمزی که از لیزر در پوست به وجود می اید بعد از گذشت چند ساعت از بین می رود همچنین شما می توانید از پماد اکسید زینک یا کرم های ترمیم کننده ی بعد از لیزر برای از بین بردن قرمزی پوست استفاده کنید. هنگامی هم که لیزر انجام داده اید باید از کرم ضدافتاب با SPF بالا استفاده کنید.

تعداد جلسات مورد نیاز

هر تار مو طی سه مرحله رشد می کند ولی تنها در فاز رشد فعال است که تراکم ملانین به اندازه ای که انرژی نورانی را در حد تخریب جذب می کند، می رسد. در هر مقطع زمانی فقط تعداد یک سوم از موها در این فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین بردن موهای زائد با لیزر نیاز می باشد. بهترین کاندیدهای لیزر موهای زائد اشخاصی با موهای تیره و رنگ پوست روشن هستند.

گاهی اشخاص دارای پوست تیره یا رنگ موهای روشن نیازمند جلسات بیشتری برای رفع موهای زائد می باشند. معمولاً قبل و در بین جلسات لیزر مو  نباید از روش هایی از قبیل بند انداختن یا کندن موهای زائد استفاده کرد. از انجام این قبیل اقدامات حداقل دوهفته قبل از جلسه ی لیزر درمانی اجتناب کنید و موهای ناحیه مورد نظر را فقط باید با تیغ اصلاح کرد.

نتایج

تأثیر لیزر بعد از گذشت دو هفته بعد از اولین جلسه لیزر مو های زائد بدن دیده می شود و قبل از آن هیچ تأثیری شما مشاهده نخواهید کرد. دو هفته که از لیزر مو ها ایجاد می‌ گذرد موهای لیزر شده سست و نازک می شوند و رشد ان ها نیز کند و کم می شود به این ترتیب هر جلسه که لیزر تکرار می شود موهای زائد کمتر و در آخر حدوداً ۸۰ الی ۱۰۰ درصد مو ها از بین می روند.

مزایا

یکی از بزرگ ترین مزیت لیزر این است که شما با استفاده از لیزر می توانید مو های زائد کل بدن را از جمله صورت و اجزای آن، پاها، دست و … از بین ببرید

مزایا و فواید لیزر موهای زائد به شرح زیر می باشد:

  • دقت : دستگاه هایی که در کلینیک لیزر مو استفاده می شود به نحوی درمان را انجام می دهند که در هنگام از بین بردن مو های ضخیم و تیره هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نشود.
  • سرعت : همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم سرعت لیزر نواحی مختلف بدن متفاوت است ولی در حالت کلی  پالس لیزر در زمانی کمتر از یک ثانیه به طور هم‌ زمان چندین موی زائد را حذف می کند لیزر موهای زائد در هر یک ثانیه منطقه ای به اندازه تقریبی یک سکه کوچک را تحت درمان قرار می دهد. نواحی کوچکی مثل پشت لب در کمتر از یک دقیقه و نواحی بزرگ تر مانند کمر و پا ها حتی تا یک ساعت هم زمان می برد.
  • رفع دائمی موهای زائد: می توان گفت حدوداً ۹۰ درصد از افرادی که لیزر مو انجام داده اند موهای زائد ان ها کاملاً برطرف می شود.

عوارض لیزر موهای زائد

از بین تمامی راه هایی که برای از بین بردن مو های زائد استفاده می شود لیزر یک راه راحت و بدون درد سر و نسبتاً بی خطر است.

افرادی که می خواهند لیزر انجام دهند قبل از آن می خواهند بدانند که انجام لیزر به بدن ان ها آسیبی وارد می کند یا نه؟

پاسخ این سؤال این است که یکی از مزایایی که لیزر دارد بی خطر بودن ان است به طور مثال اگر شما مو های زائد قسمت شرمگاهی خود را می خواهید از بین ببرید دستگاه لیزر هیچ آسیبی به قسمت های داخلی بدن تان مانند تخم دان ها و … وارد نمی کند زیرا نوری که از این دستگاه خارج می شود تا عمق بدن نفوذ نمی کند.

متخصصان زیادی در این باره تحقیق کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که لیزر تا عمق بسیار کم و حدود چند میلی متر به بدن نفوذ می کند. در هنگام بارداری توصیه می شود از لیزر استفاده نکنید ولی در زمان شیر دهی مانعی ندارد. شما می توانید دستگاه لیزر را از مراکز خرید و با توجه به نوع مو و پوست خود تهیه کنید و نتیجه مقبولی بگیرید.

هزینه و قیمت لیزر مو

هزینه لیزر در هر شخص متفاوت است زیرا به عواملی مانند وسعت ناحیه تحت درمان،نوع دستگاه و تعداد جلسات درمان بستگی دارد. شما می توانید به کلینیک لیزر مو مراجعه کنید و درباره نوع دستگاه لیزر و هزینه ان و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر قبل از لیزر کسب کنید.

لیزر یک راه مطمئن برای از بین بردن مو های زائد صورت و بدن می باشد که کمترین خطری برای فرد ندارد. تعداد جلساتی که فرد باید برای لیزر مو های زائد به کلینیک مراجعه کند بستگی به مو و بدن فرد دارد که بعد از انجام مشاوره و اولین جلسه بعد از لیزر مشخص می شود. دستگاه لیزر تا عمق چند میلی متری پوست نفوذ می کند و به قسمت های داخلی بدن آسیبی وارد نمی کند تنها عارضه ای که این روش دارد ایجاد قرمزی پ التهاب است که با گذشت چند روز بعد از درمان کاملا برطرف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا