Let’s travel together.

کرایه موتور در تایلند , چگونه در تایلند موتور کرایه کنیم ؟

0 41

کرایه موتور در تایلند

شاید احساس کنید که در تور مسافرتی تایلند که وسیله نقلیه های گوناگونی وجود دارد ممکن است که موتور سواری قانون و یا قوانینی را نمی تواند داشته باشد اما این وسیله نقلیه هم مثل سایر وسایل حمل و نقل دارای قوانینی است. موتور سواری در کشور تایلند آداب و رسوم خاص خودش را دارد مثل موتور سواری در نقاط دیگر آسیا. وسیله نقلیه برای جابه جایی گردش گران در تایلند زیاد است و برای همین هم شما می توانید که برای گشت و گذار در اطراف شهر از هر وسیله ای که دوست داشته باشید استفاده کنید.

ارزان ترین وسیله جابه جایی در تایلند موتور است که بدون مشکل می توانید در اختیار داشته باشید. هزینه کرایه موتور معمولا روزی ۵ دلار و یا حتی ارزان تر است که این می تواند هم روز مهیجی را برای شما رقم بزند و هم که در هزینه های تان تا حدود زیادی می توانید صرفه جویی کنید.

نکته ای که در این سفر باید به شما بگوییم این است که شما اگر تا به حال به آسیای جنوب شرقی سفر نکرده اید و شما از روش های رانندگی در اطراف تایلند اطلاعی ندارید یک چیز مهم را شما باید حتما بدانید و آن این است که در کشور تایلند موتور سواری ممکن است که برای تان کمی چالش انگیز باشد. پس بهتر است تا شما قبل از اینکه در تایلند تصمیم به موتور سواری را بگیرید.

حتما باید نکاتی را درباره کرایه موتور در این کشور و قوانین آن بدانید، در این بخش با ما همراه باشید تا در تور تایلند با این روش گردشگری آشنا شوید.

مدارک مورد نیاز کرایه موتور در تایلند

  • اصل پاسپورت
  • فتوکپی از پاسپورت
  • پول نقد ( در بیشتر مواقع هم ممکن است که مغازه های کرایه موتور کارت اعتباری هم قبول کنند )
  • گواهی نامه ی رانندگی
  • اطلاعات تماس
  سفری کم هزینه به تایلند , هزینه سفر به تایلند

کرایه موتور در تایلند

موتور هایی را کرایه کنید که بیمه داشته باشند

مهم ترین کاری که شما قبل از کرایه موتور انجام می دهید باید دقت کنید که بیمه نامه موتور مشکلی را نداشته باشد شما اگر برای کرایه موتور به مغازه های بزرگ تر می روید ممکن است که بعضی از آن ها به شما خدمات بیمه هم ارائه دهند. پیشنهاد می کنیم که شما حتما کمی بیشتر هزینه کنید و در اولین کار خود تان را بیمه کنید زیرا در این شرایط در صورت بروز هر گونه اتفاقی ، هزینه های که شما باید متقبل شوید بسیار کمتر می شود. اغلب، این بیمه های موتور خسارت و هر نوع تصادفی را پوشش می دهد.

پاسپورت خود را به مغازه دار ندهید

ممکن است که شما در اولین فروشگاهی که وارد می شوید و با دیدن اولین موتوری که برای تان نشان می دهند بسیار وسوسه شوید و تصمیم بگیرید که هر چه زودتر آن موتور سیکلت را کرایه کنید. توصیه ما به شما این است که بهتراست که عجله نکنید و برای پیدا کردن گزینه های بهتر و ارزان تر مغازه های بیشتری را بگردید وبه این صورت شما گزینه های بهتری را می توانید که پیدا کنید. در کرایه موتور نکته مهم دیگر این است که شما نباید دنبال ارزان ترین موتور باشید بلکه به دنیال مغازه هایی باشید که موتور های باکیفیت تری را برای کرایه داشته باشد.

معمولا بیشتر مغازه هایی که دارای اعتبار بیشتری هستند به شما این اجازه را می دهند تا موتور مورد نظرتان را بدون اینکه پاسپورت خود را در آنجا بگذارید کرایه کنید. به این صورت که شما در این مغازه ها می توانید که از کپی پاسپور تتان به جای پاسپورت اصلی استفاده کنید. بعد از این کار شما باید به همراه کپی پاسپورت مقداری پول را در ازای کرایه موتور به فروشگاه پرداخت کنید.

  بسته شدن خلیج تایلند بر روی گردشگران خارجی

دلیل این که اصل پاسپورت را نباید دست فروشگاه داد این است که در بیشتر مواقع این اتفاق پیش آمده است که مغازه ها پاسپورت مشتری را به دلیل صدماتی که به موتور وارد کرده است به او پس نداده اند پس این کار می تواند برای تان دردسر جدیدی باشد. در صورتی که شما بخواهید برای کرایه از موتور های خیلی بزرگ استفاده کنید این کار عادی است زیرا همه مغازه ها به عنوان ضمانت پاسپورت را پیش خودشان نگه می دارند.

از موتوری که کرایه می کنید عکس بگیرید

شاید این ترفند ما برای تان کمی جالب باشد اما بهتر است که به آن توجه کنید شما باید اولین کاری که بعد از کرایه موتور انجام می دهید در همان محل و در کنار فروشنده موتوری که کرایه کردید را خوب بازرسی کنید و از موتور عکس بگیرید. این کار می تواند که شما را بعد از تحویل دادن موتور از دادن خسارت های الکی زبابت خراش موتور یا هر مشکلی حفظ کند.

شما با این عکس هر نوع خراشیدگی ها و صدماتی که موتور دارد را ثبت می کنید و به این ترتیب شما در هنگام پس دادن موتور، کسی نمی تواند پولی بابت این صدماتی که از قبل بوده است بگیرد. این ترفند می تواند شما را از پرداخت خسارت های الکی نجات دهد بیشتر گردشگران بیشتر اوقات به خاطر چند خط خوردگی کوچک موتور محبور شدند که تا ۲۰۰ دلار هم بپردازند.

در هنگام موتور سواری همیشه از کلاه استفاده کنید

درست است که موتور وسیله ای کوچک است که با سرعت بالا شما را به رسیدن به مقصد کمک می کند اما این وسیله نقلیه بسیار خطر ناک است. در تایلند به خاطر داشتن مسیر های نا امن و پر پیچ و خم مخصوصا هنگامی که برای بازدید از طبیعت آن جا می روید که جاده های خرابی دارند و نکته مهم که موتور سواران این تایلندی به قوانین رانندگی چندان توجهی نمی کنند.

  چطور ویزای توریستی تایلند را باید بگیریم ؟

بهترین راه در امان ماندن از خطر در این سفر در استفاده از موتور این است که شما حتی اگر قرار باشد که فقط چند متر سوار موتور شده باشید بهتر است تا باز هم حتما از کلاه استفاده کنید. در هنگام کرایه موتور در همان جا از فروشنده، در خواست یک کلاهی را کنید که همه جای سر و صورت شما را به خوبی بپوشاند.

برای مبلغ کرایه ، زیرکانه چانه بزنید

فروشگاه هایی که کار کرایه موتور را انجام می دهند معمولا بیشتر مراجعه کنند گان شان توریست ها و گردش گرانی است که به تایلند سفر می کنند و برای دیدن بعضی مناظر و یا لذت موتور سواری دوست دارند که در آن جا به گشت و گزار بپردازند. پس متوجه شدید که اکثر این فروشگاه های کرایه موتور توسط گردشگران استفاده می شوند.

شما در کرایه موتور اگر هدف تان 1 روز استفاده از موتور باشد ممکن است که نتوانید تخفیفی در هزینه آن بگیرید اما شما اگر موتور را برای مدت زمان بیشتری کرایه کنید مطمئنا قیمت تمام شده کرایه موتور شما می تواند که کمی پایین تر بیاید. بهتر است که کاملا محترمانه برخورد کنید، سعی کنید که هیچ وقت در هنگم چانه زدن هیچ رفتار بی ادبانه ای را انجام ندهید بهتر است تا برای نتیجه بهتر همیشه بالبخند چانه بزنید و به این ترتیب تخفیفی معقولانه را پیشنهاد دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.