پوست و مو

کاشت ریش در تهران | کاشت ریش قیمت [ هزینه کاشت ریش و سبیل به روش sut ]

نحوه کاشت ریش و سبیل

شاید کاشت ریش و سبیل برای شما جالب باشد و به این فکر کنید که چگونه این کار ممکن است؟ برخی از مردان علاقه زیادی به داشتن ریش و سبیل دارند ولی به دلایل مختلفی هیچ گونه مو در صورت خود ندارند. موی صورت نیز مانند موی سر ممکن است در برخی از افراد وجود نداشته باشد در چنین حالتی افراد می توانند از کاشت ریش و سبیل استفاده کنند و بر اساس علاقه خود ریش و سبیل پرپشت و صورتی جذاب داشته باشند. ما در این مقاله به طور کامل به کاشت ریش و سبیل در مردان می پردازیم.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود افراد موی صورت خود را از دست دهند و یا اصلاً از بدو تولد مویی نداشته باشند. عدم وجود مو در صورت در مردان به سه شکل دیده می شود:

 1. تعداد خیلی کمی از مردان مویی در صورت خود ندارند که دلایل آن می تواند به ژنتیک فرد بستگی داشته باشد.
 2. در برخی از مردان فقط قسمتی از صورت فاقد مو می باشد و قسمت های دیگر مانند چانه پرپشت هستند.
 3. در برخی دیگر از آقایان موی صورت وجود دارد ولی تراکم آن بسیار کم است به صورتی که ظاهری نامناسب ایجاد کرده است.

همه این موارد با کاشت ریش و سبیل حل می شوند به شرطی که فرد شرایط های لازم برای کاشت را داشته باشد.

کاشت ریش

علل کم پشتی مو در سبیل و ریش

1) عوامل ارثی و ژنتیکی

می توان گفت عوامل ارثی و ژنتیکی جز مهم ترین دلایلی می باشند که باعث عدم وجود مو در صورت و یا کم پشت بودن آن می باشد. اگر پدر یا پدر بزرگ شما و حتی اجداد شما صورتی با موی بسیار کم پست داشته باشند به احتمال زیاد صورت شما نیز به آن حالت خواهد و برعکس. این عامل را شما می تواند هم از خانواده مادری و هم پدری به ارث ببرید.
افرادی که به دلیل عامل ژنتیکی مو های کم پشتی دارند فقط می توانند از طریق کاشت مو های پرپشت و زیبایی بر روی صورت خود ایجاد کنند زیرا دارو های مختلف، سرم ها، لوسیون ها و دیگر روش های موجود برای این مورد پاسخگو نخواهد بود. پس بهتر است وقت و هزینه خود را با سایر روش ها هدر ندهید و همان اول راه از کاشت ریش و سبیل استفاده کنید.

2) هورمون‌ها

تأثیر هورمون ها در بدن بسیار زیاد می باشد و می توانند تغییرات زیادی ایجاد کنند. هورمونی که باعث تغییرات در موی صورت مردان می شود تستسترون نام دارد که هورمون جنسی مردانه نیز می باشد. وقتی می گوییم هورمون جنسی مردانه به این معنی نیست که فقط در آقایان وجود دارد بلکه در بدن خانم ها نیز ساخته می شود ولی مقدار آن نسبت به بدن مردان کم می باشد.

در دوران بلوز در پسران میزان تولید هورمون تستسترون بالا می رود به همین دلیل در این سنین ریش و سبیل رشد می کند. در برخی مردان این هورمون کم ترشح می شود و باعث تغییرات زیادی در بدن از جمله عدم رشد و یا رشد کم ریش و سبیل می شود.

3) بیماری های مختلف پوستی

گاهی اوقات پوست افراد دچار بیماری ها و آسیب های مختلفی می شود. این آسیب ها و بیماری ها باعث می شود فرد دچار کم پشت شدن مو ها و حتی حذف کلی آن در قسمت های ریش و سبیل شود. از جمله این آسیب ها می توان به زخم و اسکار، جای بخیه، شکستگی، عمل‌های جراحی مثل جراحی ترمیم شکاف کام، سوختگی‌ها، فولیکولیت و … اشاره کرد. برخی از این عوامل ممکن است باعث ریزش موقت مو ها شوند ولی برخی دیگر ممکن باعث طاسی دائم شوند که می توان با کاشت ریش و سبیل این مشکل را برای همیشه حل کرد.

4) نحوه زندگی

نحوه زندگی یکی از تأثیر گذار ترین عامل بر سلامتی افراد می باشد. برای داشتن یک سبک زندگی سالم باید نکات زیادی را رعایت کنیم از جمله این نکات می توان به داشتن خواب کافی، مصرف مواد غذایی سالم، کاهش استرس و … اشاره کرد. به طور مثال اگر شما رژیم غذایی نا سالمی داشته باشید ویتامین کافی از جمله بیوتین و نیاسین به بدن شما نم رسد. کمبود این ویتامین ها باعث ریزش مو و حتی کاهش رشد آن ها می شود.

کاشت مو به چه معناست؟

به روشی که در آن فولیکول‌ها از قسمتی از بدن به قسمت دیگر بدن منتقل می شود کاشت مو و یا پیوند مو گفته می شود. به قسمتی که فولیکول‌ها از آنجا برداشته می شود بانک مو گفته می شود و به ناحیه ای که در آن جا قرار داده می شوند ناحیه گیرنده گفته می شود. برای مثال برای کاشت ریش و سبیل از قسمت پشت سر فولیکول برداشته می شود و به صورت پیوند زده می شود. کاشت مو به دو روش کاشت موی طبیعی و کاشت موی مصنوعی انجام می شود.

تفاوت کاشت موی طبیعی و مصنوعی

کاشت موی طبیعی در هرجای بدن که باشد، یک مزیت درخشان دارد: این فولیکول است که در ناحیه‌ی گیرنده کاشته می‌شود، نه یک تار موی طبیعی یا مصنوعی؛ یعنی در سال‌های بعد از کاشت، موهای کاشته شده رشد می‌کنند، می‌توانید کوتاهشان کنید یا مدل‌های مختلف ریش و سبیل را امتحان کنید. همچنین چون از فولیکول‌های مقاوم به ریزش برای کاشت استفاده می‌کنیم، نواحی کاشته شده معمولاً تا آخر عمر دچار ریزش مو نمی‌شوند.

ویژگی های مثبت و منفی کاشت ریش و سبیل

خیلی از آقایان دوست دارند ریش و سبیل پرپشتی داشته باشد زیرا معتقدند چهره آن ها را جذاب و زیبا جلوه می دهد. همان طور که گفتیم به دلیل عوامل زیادی برخی مردان امکان داشتن ریش و سبیل را ندارند که در این صورت می توانند از کاشت ریش و سبیل استفاده کنند. این روش مانند تمامی راه کار های دیگر مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مزایا کاشت ریش و سبیل

نتیجه دهی این روش بسیار بالا می باشد. کاشت در افرادی که پوست سالمی دارند بین 70 الی 100 درصد نتیجه می دهد و این درصد در افرادی که پوست های آسیب دیده دارند 40 تا 70 درصد می باشد.

می توان گفت تنها روشی می باشد که نتیجه دائمی دارد و به طور کامل طاسی و ریزش مو را در قسمت های مختلف بدن مانند سر و صورت از بین می برد.
مراحل درمان بسیار راحتی دارد. فردی که قصد کاشت مو را دارد نیاز نیست درد زیادی را تحمل کند و کاملاً بدون خونریزی و بخیه می باشد.

کاملاً مانند موی طبیعی می باشد. شما می توانید بعد از کاشت ریش و سبیل آن ها را کوتاه کنید و طبق سلیقه خود در مدل های مختلف بتراشید.

کاشت ریش و سبیل کم دردسر می باشد. عوارض این روش بسیار کم است و شامل مواردی مانند التهاب و تورم در صورت می باشد که خیلی سریع از بهبود پیدا می کند. اگر کاشت انجام داده اید از روز دوم می توانید به زندگی عادی خود برگردید.

عوارض کاشت ریش و سبیل

بعد از گذشت ۳ هفته از کاشت ممکن است ریش شما بریزد. در صورت مشاهده چنین چیزی اصلاً نگران نباشید زیرا فولیکول های جدید خیلی سریع تار مو های جدید به وجود می آورند و کاملاً جای موهای ریخته شده را می گیرند.

این روش فولیکول های موجود در پشت سر را کاهش می دهد. اگر شما بعد از کاشت ریش و سبیل تصمیم به کاشت موی سر گرفتید ممکن است فولیکول کافی نداشته باشید.

از جمله عوارض کاشت ریش و سبیل

 • خارش و التهاب
 • ورم نواحی گیرنده
 • حساسیت صورت و بانک مو نسبت به لمس
 • قرمزی پوست صورت و بانک مو
 • بی‌حسی پوست صورت و بانک مو
 • تشکیل شدن و ریختن دلمه‌ها یا لخته‌های خون ریز

مشاهده‌ این عوارض در دوره‌ی نقاهت، طبیعی است ولی باید روز به روز بهتر شده و در عرض چند روز ناپدید شوند. اگر قرمزی، تورم یا کبودی ماندگار شود، یعنی احتمالاً مشکلی وجود دارد و باید با پزشک خود تماس بگیرید.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای کاشت ریش و سبیل می باشند؟

در حالت کلی می توان گفت همه مردان می توانند اقدام به کاشت کنند ولی در برخی موارد ممکن است بعد از مشاوره به این نتیجه برسد که فرد برای کاشت مو مناسب نمی باشد. در ادامه به افرادی که کاندیدای مناسبی برای کاشت هستند اشاره می کنیم:

 • افرادی که اطلاعات کافی با معایب و مزایای این روش دارند.
 • کسانی که طاسی مادرزاد در قسمت های ریش و سبیل دارند.
 • مردانی که ریش و سبیل کم پشتی دارند.
 • افرادی که از نظر جسمی و روحی به طور کامل سالم می باشند.

انواع روش های کاشت ریش و سبیل

کاشت مو در ناحیه‌ی صورت را می‌توانیم با استفاده از روش‌ FUT، روش FIT و سایر روش‌های بر پایه‌ی روش FIT انجام بدهیم. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و باید ببینیم که با توجه به شرایط شما، کدام مناسب‌تر بوده و نتایج بهتری را حاصل می‌کند. این روش ها از لحاظ شیوه‌ی برداشت فولیکول‌ها و ابزار های مورد استفاده، با یکدیگر تفاوت دارند.

کاشت ریش به روش sut

یکی از روشهای معمول کاشت مو تکنیک  sut  است .

هزینه و قیمت کاشت ریش و سبیل چقدر است ؟

در رابطه با هزینه های کاشت مو بهتر است با متخصص زیبایی در این حوزه مشاوره بگیرید . چرا که فاکتورهایی برای تعیین هزینه وجود دارد . از طرفی کلینکهای کاشت مو هزینه های متفاوتی را ارائه می کنند .

کاشت ریش

 

بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

ایران یکی از کشورهای پیشرفته در حوزه پزشکی زیبایی است . و به دلیل حجم بالای تقاضای کاشت مو در کشور اکثر متخصصین این حوزه مهارت کافی برای این کار را دارند . اما در این بین هستند کلینیک هایی که کارشان فوق العاده است . از این رو یکشری معیار ها برای تشخیص بهترین کلینیک کاشت مو را باید در نظر بگیرید :

قبل و بعد کاشت ریش و سبیل چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

مراقبت های لازم قبل از کاشت ریش و سبیل

 • بهتر است قبل از کاشت به مدت یک هفته ویتامین C مصرف کنید. این ویتامین بعد از کاشت برای بهبود سریع التهاب بسیار مؤثر می باشد.
 • داروهایی که حاوی آسپرین هستند را ده روز قبل از کاشت مصرف نکنید. در صورت نیاز حتماً از پزشک مربوطه کمک بگیرید.
 • تا حدالامکان سعی کنید قبل از کاشت مو، از نوشیدنی های الکلی و تمامی داروهای ضد التهابی استفاده نکنید.
 • کافئین خونریزی را افزایش می دهد به همین دلیل در روز کاشت از مصرف تمامی نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.
 • اگر داروی فیناستراید مصرف می‌کنید، از یک روز قبل از کاشت ریش و سبیل مصرف آن را متوقف کرده و تا ۶ ماه بعد از کاشت از مصرف آن پرهیز کنید.

مراقبت های لازم بعد از کاشت ریش و سبیل

 • روز بعد از کاشت حتماً صورت خود را با محلول های ضدعفونی بشویید.
 • روز دوم صورت خود را با آب سرد و صابون مایع با PH مناسب به طور کامل بشویید.
 • برای پیشگیری از عفونت بهتر است از آنتی بیوتیک هایی که پزشک تجویز کرده مصرف کنید.
 • زمان های چکاب را حتماً به یاد داشته باشید و به پزشک مربوطه مراجعه کنید. روز های چکاب شامل یک روز بعد از کاشت ، چهار ماه و شش ماه می باشد.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم شما را به طور کامل با کشت ریش و سبیل آشنا کنیم . اگر قصد کاشت مو دارید حتماً با پزشک متخصص پوست و مو  مشورت کنید و همه شرایط خود را به او توضیح دهید. بهتر است بدانید کاشت ریش و سبیل یکی از بهترین روش ها برای داشتن موهایی پرپشت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا