Let’s travel together.

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی

0 31

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی : شهر کوش آداسی یکی از شهرهای ساحلی در کشور ترکیه می باشد . که یک مکان مناسب برای گذراندن یک تعطیلات عالی و به یاد ماندنی است . شهر کوش آداسی در کرانه های غربی کشور ترکیه واقع شده است . این شهر در بین مسافران و گردشگران خارجی بسیار معروف است . شهر کوش آداسی در حقیقت یک جزیره می باشد که در 71 کیلومتری شهر آیدین واقع شده است .

شهر کوش آداسی در مجاورت دریای اژه قرار گرفته است . شهر کوش آداسی فاصله ی بسیار کمی با جزایر زیبای یونان دارد و همین فاصله ی اندک باعث شده است این جزایر محلی برای تفریح و گردش برای مسافران تور ترکیه مبدل شود . شهر کوش آداسی دارای آب و هوای معتدلی است که یکی از عوامل بزرگ جذب مسافر و گردشگر به این شهر زیبا و جزیره ای است . شهر کوش آداسی یکی از شهرهای کشور ترکیه است که دارای قدمتی طولانی می باشد از این رو بناهای تاریخی و باستانی زیادی در خود جای داده است . بعضی از گردشگران دوست دارند علاوه بر تفریح به بازدید از جاذبه های تاریخی مقصد مسافرتشان بپردازند .

اگر قصد عزیمت به شهر زیبای کوش آداسی را دارید بهتر است در کنار گشت و گذار و تفریح در سواحل آن از جاذبه ها و بناهای تاریخی کوش آداسی دیدن کنید . و به عظمت تاریخ کشور ترکیه پی ببرید . در این مقاله مجله ی گردشگری آبی در مورد بنای تاریخی کاروانسرای اوکوز محمد پاشا به شما اطلاعاتی می دهد و شما می توانید با مطالعه و با داشتن پیش زمینه ای در مورد بنا به طور دقیق و از روی اطلاعات از آن دیدن فرمایید . در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید .

  رستوران آسیتانه استانبول ( Asytaneh Restaurants Istanbul )

آشنایی با کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی در استان آیدین و درنزدیکی بلوار آتاتورک و اسکله در شهر کوش آداسی درواقع شده است . این بنای تاریخی در قرن 17 میلادی توسط سردار و فرماندار حکومت عثمانی به نام اوکوز محمت پاشا به منظور رونق تجارت دریایی احداث شده است و دارای قدمت زیادی می باشد , در داخل این بنا یک مسجد بزرگ نیز بنا شده است که این مسجد نیز به دستور صدر اعظم اوکوز محمد پاشا ساخته شد . این بنا دارای قسمت های مختلف بود که تمامی امکانات آسایش مسافران را مهیا می کرد . در حال حاضر از این بنای تاریخی به عنوان هتل مورد استفاده قرار می گیرد . و یکی از بزرگترین و مهم ترین جاذبه های توریستی در شهر کوش آداسی به شمار می رود .

اگر در تور کوش آداسی از این بنا بازدید کنید , خواهید دید که بر روی دیوارهای خارجی کاروانسرا سوراخ هایی برای عبور داده لوله های توپ ساخته شده است که از کاروانسرا در مقابل دزدان دریایی دفاع می کردند . کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی در نزدیکی دریای اژه ساخته شده است و می توان گفت که این بنا نشانگر معماری زیبا و شگفت انگیز مربوط به دوران حکومت عثمانی است که بسیار واضح و مشهود است . و در طول تاریخ دست خوش تاراج ها و حملات گوناگون قرار گرفته است , چنانچه در جنگ جهانی اول در طی سال های 1919 مورد تاخت و تاز یونانیان قرار گرفت , تا اینکه بعد از مدت طولانی مبارزه دوباره جزو قلمرو کشور ترکیه گشت . این کاروانسرا در زمان تاسیس خود دارای اهمیت تجاری فراوانی بود .

  مرکز خرید پالادیوم استانبول ( Palladium Mall Istanbul)

و طبق شواهد تاریخی چنین برآورد می شود که کاروان های تجاری فراوانی در آنجا توقف می کردند . و تاجرانی که از راه دریا به شهر افسوس می خواستند بروند در کاروانسرای اوکوز محمد پاشا توقفی داشتند و استراحت می کردند . در اطراف این بنا جزایری در نزدیکی آن وجود دارد که شما در تور کوش آداسی می توانید با کشتی به این جزایر سفر کنید و از آب های زیبا و زلال مدیترانه در یک روز لذت برد . همچنین برای گردش در سواحل اطراف شهر می توانید یک جیپ کرایه بکنید و از گردش در سواحل لذت ببرید . کاروانسرای تاریخی اوکوز محمد پاشا امروزه به عنوان هتل استفاده می شود که فضای داخلی آن به گونه ای طراحی شده است که دارای فضای عرفانی دارد . این هتل دارای 26 اتاق همراه با 55 اتاق خواب دارد و مجهز به اینترنت رایگان و بی سیمم است که دسترسی به ایننترنت را برای مسافران غراهم کرده است . رستورانی در داخل این هتل وجود دارد که در قسمت فضای باز آن واقع شده است که در سه وعده ی غذایی در خدمت مشتریان است . مجله ی گردشگری آبی به شما پیشنهاد می کند در تور کوش آداسی از این بنای تاریخی دیدن کنید و لذت ببرید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.