گردشگری

کارهایی که نباید در تایلند انجام داد

کارهایی که نباید در تایلند انجام داد , ممنوع شده های تایلند :

همان طور که می دانیم در چند سال اخیر تایلند جز کشور هایی بوده است که با داشتن جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبای خود موفق شده است تا توریست ها و افراد زیادی را از جای جای ایران و سایر کشور ها به سوی خود بکشاند. بانکوک ، پاتایا و پوکت مهم ترین شهر های تایلند است که سالانه گردش گران بی شماری را به خود جذب می کنند. توصیه مهم ما در سفر به تایلند و یا هر کشور آسیایی یا اروپایی این است که حتما باید قبل از سفر به هر کشوری شما درباره فرهنگ و آداب معاشرت آن کشور آشنایی مختصری را داشته باشید تا در صورت اقامت در آن کشور مشکلی را نداشته باشید.

در سفر به تایلند حواس تان به همه چیز باشد تا مبادا در سفر رفتاری زننده و ناراحت کننده داشته باشید ، از آن جایی که مردم تایلند مردمانی معمولا خوش رو و مهربان هستند اما ممکن است شما ندانسته کاری بکنید و یا رفتار نا آگاهانه ای داشته باشید که این رفتار آن ها را نیز عصبانی کند.

ما در این بخش برای شما مطالبی را ارائه می کنیم که به شما کار هایی که نباید در تایلند انجام داد را یاد اور می کنیم . ما به شما کمک می کنیم تا در سفر با تور تایلند از این کشور زیبا و دیدینی دیدن کنید و همچنین می توانید با تور پاتایا از شهر دیدنی پاتایا در تایلند و دیگر شهرهای دیدنی این کشور دیدن نمائید .

با چنگال غذا نخورید

عجیب ترین فرهنگ مردم تایلند درباره استفاده از چنگال است این افراد در حین غذا خوردن از چنگان استفاده نمی کنند و فقط برای هدایت غذا در بشقاب استفا ده می کنند پس حواس تان به این موضوع باشد که اگر به رستوران های کشور تایلند رفتید درست است که در کنار قاشق برای شما چنگال می آورند اما شما باید این نکته را بدانید که در این کشور نباید با چنگال غذایتان را بخورید و همان طور که گفتیم، فقط باید از چنگال برای هدایت غذا استفاده کنید. استفاده از چنگال نوعی بی احترامی به افرادی که در رستوران ها هستند است.

کارهایی که نباید در تایلند انجام داد

نباید با کسی دست بدهید

نوع احترام گذاشتن به افراد هنگامی که همدیگر را ملاقات می کنند کاملا متفاوت است در تایلند افراد هنگامی که همدیگر را می بینند به هیچ وجه با همدیگر دست نمی دهند در سفر به تایلند حواس تان به این موضوع باشد که وقتی با کسی روبرو می شوید به هیچ وجه نباید با او دست بدهید، شما برای ادای احترام فقط باید دستان تان را را به هم چسبانده و رو به روی سینه خودتان قرار دهید و تعظیم کنید ؛ یکی از نشانه های احترام به طرف مقابل تان این حرکت است.

با کفش وارد خانه ها و عبادت گاه ها نشوید

همان طور که درباره تایلندی ها گفتیم این مردمان دارای فرهنگ های خاصی هستند آن ها بسیار نسبت به کفش های شان حساس هستند و از همین رو معمولا کفش هایی را می پوشند که پوشیدن و در آوردن آن بسیار راحت باشد ؛ زیرا که این افراد به هیچ وجه با کفش وارد خانه ، عبادت گاه ها و حتی برخی از فروشگاه ها هم نمی شوند و آن ها برای احترام کفش های شان را در این مکان ها در می آورند. در سفر به تایلند اگر قصد ورود به منزلی را داشتید مثل سایر افرادی که پشت در کفش هایشان را در آورده اند شما هم مانند دیگران کفش های خود را در بیاورید و سپس وارد خانه و یا هر مکان دیگری شوید.

به پادشاه و خاندان سلطنتی بی احترامی نکنید

در حضورتان در کشور تایلند حواس تان باشد تا به هیچ وجه درباره پادشاه و خاندان سلطنتی این کشور سخنی را نگویید .  زیرا که مردم تایلند نسبت به پادشاه و خاندان سلطنتی به شدت علاقه خاصی را دارند از همین رو هم هیچ وقت نباید به این خاندان سلطنتی تایلندی ها بی احترامی کنید .

زیرا که در این صورت شما مورد تنبیه و مواخذه قرار می گیرید، توصیه جدی ما درباره این فرهنگ این که بهتر است از بدو ورود به این کشور درباره این خاندان هیچ گاه صحبتی را نکنید و حواس تان باشد که حتی سکه های پولی که عکس روی ان ها این خاندان است حتی ناخواسته هم لگد نکنید زیرا که بی احترامی بزرگی تلقی می شود. اگر شما در سفر به این کشور به این کارهایی که نباید در تایلند انجام داد را رعایت کنید سفری بی دردسر و خاطره انگیز برای خود و خانوادتان رقم می زنید .

کارهایی که نباید در تایلند انجام داد

لباس نامناسب نپوشید

درست است که کشور تایلند از نظر آب و هوایی دارای آب و هوایی گرم است و همین مسئله هم باعث شده است تا بسیاری از افراد در لباس پوشیدن شان کمی بی تفاوت باشند و از لباس های نامناسبی از نظر تایلندی ها استفاده کنند، مهم ترین علتی که باعث این نوع پوشش می شود شاید گرمای هوا باشد در صورتی که شما بخواهید از لباس های کمتری استفاده کنید. فراموش نکنید که جز ساحل تایلند کار بسیار زشتی است که و شما نمی توانید جز ساحل در جاهای دیگری از لباس های نا مناسب استفاده کنید ، در بازدید از عبادت گاه ها فراموش نکنید که حتما باید از پوشش پوشیده تری استفاده کنید زیرا که شما با داشتن لباس نا مناسب حق ورود به آن مکان را نخواهید داشت چون قوانین در آنجا در این مورد بسیار سخت گیرانه تر است.

هیچ وقت با دست اشاره نکنید

اشاره با دست به چیزی یا به کسی در این کشور کار بسیار زشتی است حتی شما در این کشور برای تاکسی گرفتن و صدا کردن کسی هم نباید از اشاره دست استفاده کنید زیرا که این علامت یک کار ناپسند است و یک بی احترامی به حساب می آید، سوت زدن برای صدا کردن کسی کار بسیار زشت و بی ادبانه ای است پس شما نباید به هیچ وجه برای صدا زدن کسی از سوت زدن و یا اشاره دست استفاده کنید.

کارهایی که نباید در تایلند انجام داد

به سر کسی دست نزنید

تایلندی ها بسیار انسان های با فرهنگی هستند آن ها نسبت به رفتار هایی که با آن ها می شود بسیار حساس هستند .  در حین صحبت با آن ها نباید به سر کسی دست بزنید در نظر تایلندی ها سر چون بالا ترین عضو بدن است و به همین خاطر هم سر هر کسی به شدت مورد احترام است و شما نباید در هنگام صحبت به سر کسی در این کشور دست بزنید .

و در صورتی که از سر بی توجهی و یا به صورت اتفاقی دست تان به سر کسی برخورد کرد فوری معذرت خواهی کنید و بفهمانید که عمدی در کار تان نبود. همه ی نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره شد یعنی  (کارهایی که نباید در تایلند انجام داد ) را در سفر با تور تایلند به این کشور حتما فراموش نکنید . زیرا هر کشور آداب و رسومی دارد که نباید حتی یک توریست نیز آن را زیر پا بگذارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا