Let’s travel together.

پل های معروف تایلند را بشناسید

0 60

پل های معروف تایلند : درباره تایلند گفتیم که این کشور یکی از محبوب ترین کشور ها برای گردشگری در دنیا است در واقع این کشور عامل اتصال کشورهای غربی و دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی و در واقع مانند یک پل در میان ان ها است. در این کشور به جز آداب و رسوم و فرهنگ خاص خودش همان طور که می دانیم دارای طبیعتی عجیب و حیرت انگیز است وجود طبیعت زیبا، سازه ها و بناها زیبا باعث شده تا این کشور به یکی از مقاصد مهم توریست ها تبدیل شود و همه ساله بسیاری گردشگر به این کشور سرازیر شوند. وجود تمام این مسائل باعث شده تا جذابیت تایلند دو چندان شود. ما در این سایت شما را با تعدادی از معروف ترین پل های تایلند که ارزش دیدن دارند آشنا خواهیم کرد که در صورت سفر به تایلند حتما از این بناها دیدن نمائید.

پل روی رودخانه Kwai

یکی از بناهای زیبا و خاص تایلند که بیشتر گردشگران برای دیدن این پل به این مکان می آیند این پل است. ممکن است که در ابتدا پلی که بر روی رودخانه Kwai وجود دارد به شکل جاذبه ای شلوغ به نظر بیاید. بسیاری از گردشگرانی که می خواهند تصاویر زیبا و خاص را از این پل ثبت کنند معمولا بعد از این که قطار رد شود به روی این پل که در واقع یکی از زیباترین و معروف ترین پل های تایلند است بروند و از روی این پل زیبا سلفی های زیباتری با پس زمینه رودخانه داشته باشند بدون شک می توانند عکس های جذاب بیندازند.

  خیابان شلوغ و سرزنده تایلند

پل روی رودخانه Kwai

بیشتر افراد هم هستند که دوست دارند تا کمی درباره تاریخچه این پل اطلاعاتی را داشته باشند در صورتی که از مکانی که می خواهید ببینید اطلاعاتی را داشته باشید بازدید از آن برایتان بسیار جذاب تر و خاص می شود. درباره ی پل روی رودخانه Kwai باید بگوییم که این پپل را در سال ۱۹۴۲ ژاپنی ها ساخته اند ان ها برای این که بتوانند کشور تایلند را به میانمار وصل کنند. این پل را تاسیس کردند.

ژاپنی ها در ساخت این پل از نیروهای بسیاری استفاده کردند و همان طور که می بینید از آنجایی که این راه آهن باید در میان جنگل های انبوه استوایی ساخته می شد. پس با تعداد نیروی کم برای ساخت این پول بیشتر ۵ سال زمان نیاز بود و از آن جایی که آن ها این زمان را بسیار زیاد و طولانی می دانستند ان ها تصمیم گرفتند تا از نیروهای دیگری هم کمک بگیرند و برای همین زندانیان جنگ و کارگرهای زیادی را به این محل آوردند تا بتوانند که پل را هر چه سریع تر تمام کنند.

با فعالیت های صورت گرفته درست در عرض ۱۶ ماه این راه آهن ساخته شد ودر واقع قسمت پل این رودخانه اولین جایی بود که توسط زندانیان جنگ ساخته شد. نکته عجیب در ساخت این پل اشاره به این موضوع است که در ساخت این راه آهن بسیاری از افراد کشته شدند یعنی در حدود ۱۲ هزار زندانی جنگ و ۹۰ هزار کارگر از بین رفتند اما با این وجود پل و این ریل راه آهن امروزه همچنان پا برجا است و استفاده می شود. مردم قدیمی به این ریل را با لقب ریل مرگ و هم به نام ریل تایلند – میانمار می شناسند.

  پارک ملی اراوان ( Erawan National Park )

پل تایلند – لائوس

این پل درست در شمال شرقی تایلند و بر روی رودخانه مکونگ کشیده شده است و این پل بزرگ با ۱۱۷۰ متر طول بسیار طولانی است و همانطور که از اسمش هم مشخص است کشور تایلند را به کشور لائوس متصل می کند. در واقع این پل یکی از دو پل مهم برای اتصال این دو کشور آسیای جنوب شرقی است. سال تاسیس این پل مربوط می شود به سال ۱۹۹۴ که این پل از آن زمانتا به حال محل رفت و آمد بین این دو کشور شده است. بعد از گذشت سال ها و برای سهولت و سرعت بخشیدن به رفت و آمد ها در سال ۲۰۰۷ پل دیگری هم برای این دو کشور ساخته شد.

پل رامای هشتم (Rama VIII Bridge)

یکی از معروف ترین نماد های منطقه ای تایلند پل رامای هشتم است که می توان این پل را از روی بسیاری از ساختان های بلند بانکوک به راحتی مشاهده کرد. یکی از پل هایی است که به خاطر تماشای انعکاس پل بر روی رودخانه «چائو فرایا» چشم انداز جذابی را به وجود آورده است و برای همین گردشگران زیادی این منظره را دوست دارند و باعث شده تا هر رهگذری را وادار به تماشای خود کند. در صورتی که به این کشور شگفتی ها سفر کردید حتما از این پل زیبا دیدن نمائید؛ زیرا اگر شما بتوانید از نزدیک ان را تماشا کنید می توانید که به جاذبه های باورنکردنی این پل پی ببرید.

  سامویی جزیره کهن تایلندی

پل رامای هشتم

درباره این پل باید بگوییم که این پل بزرگ با ۴۷۵ متر طول در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد ودر واقع این پل زیبا یکی از بزرگ ترین پل های کابلی نامتقارن دنیا است. در هنگام غروب خورشید بهترین زمان برای دیدن پل است وقتی که پل در میان نورهای نارنجی خورشید و رودخانه می درخشد بسیار جذاب و زیبا می شود برای همین در این ساعات همیشه این مکان بسیار شلوغ می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.