Let’s travel together.

پل بسفر استانبول ( گذرگاه میان قاره آسیا و قاره اروپا)

0 57

آشنایی با پل بسفر استانبول

موقعیت جغرافیایی استانبول به نحوی می باشد که قسمتی از استانبول در قاره آسیا و قسمتی دیگر از آن هم در قاره اروپا واقع شده است و این دو بخش استانبول را پلی به نام پل بسفر به همدیگر متصل می سازد. به همین خاطر هم می باشد که استانبول ترکیه به عنوان پلی میان قاره اروپا و آسیا شناخته می شود . در حقیقت پل بسفر به عنوان مروارید تنگه بسفر معروف می باشد و همه روزه تعداد زیادی از وسایل نقلیه از روی این پل عبور می کنند . این پل چه در شب و چه در روز دارای زیبایی و جذابیت خاصی می باشد ولی بازدید از این پل به دلیل نورهای رنگارنگ چراغ های ال ای دی آن می تواند دارای جذابیت بیشتری بوده و یک منظره منحصر به فرد را در اذهان هک سازد.

پل بسفر استانبول

 

در واقع تنگه بسفر یک باریکه آبی در ترکیه می باشد که در حد فاصل میان دو دریای سیاه و مرمره واقع شده است و سبب جدایی دو قاره آسیا و اروپا از یکدیگر می گردد . این تنگه در حقیقت بارک ترین مسیر آبی می باشد که جهت ناوبری بین المللی از آن استفاده می شود و شهر استانبول در دو سمت آن قرار گرفته است . این پل با عظمت در سال 1970 توسط دولت ترکیه احداث شد. این پل 1560 متر طول داشته و ارتفاع آن از سطح آب تقریبا ً 64 متر می باشد. بی شک پل بسفر یکی از عظیم ترین شاهکارهای معماری دنیا محسوب می گردد و در حال حاضر به عنوان نماد شهر استانبول شناخته می شود و همه توریست و گردشگرانی که به شهر استانبول سفر می کنند حتما از پل بسفر دیدن کرده و با آن عکس یادگاری می گیرند.

  بهترین رستوران های ایرانی در شهر دبی

گذرگاه میان قاره آسیا و قاره اروپا

همچنان که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم ، پل بسفر استانبول دارای منظره بسیار رومانتیک و جذابی در هنگام شب و مخصوصا ً غروب آفتاب می باشد و اغلب توریست ها ترجیح می دهند که در زمان غروب آفتاب از کنار این پل را تماشا کنند . در صورتی که شما به بخش اروپایی شهر استانبول سفر نموده اید ؛ ما به شما توصیه می کنیم که جهت تماشای این پل به منطقه بشیکتاش سفر نماید که یک منظره فوق العاده ای را به وجود می آورد . باید اشاره داشته باشیم که به غیر از این جاذبه توریستی ، در این منطقه مسجد اورتاکوی نیز قرار دارد که سبب جذابیت بیشتر آن برای توریست ها و گردشگران می گردد.

در ضمن گردشگران و توریست ها می توانند در اسکله ی اورتاکوی بر کشتی ها سوار شده و از نزدیک از تنگه بسفر دیدن کنند. در قسمت آسیایی هم مناسبترین مکان جهت تماشای این پل جذاب ،کنار کاخ بیلربی (Beylebey sarayi) از جمله کاخ های استانبول می باشد.

پل بسفر استانبول

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.