گردشگری

پارک های ملی تایلند

پارک های ملی تایلند ، بهشت های کوچک استوایی : تایلند جز کشور هایی استوایی که در قاره آسیا واقع شده است که دارای پارک‌ های ملی زیبا و دیدنی بسیاری است؛ که باعث شده تا برای بازدید از این پارک های زیبا توریست های زیادی از سرتا سر جهان به این کشور مسافرت کنند شما می توانید که در سفر به این کشور همزمان دریا ، ساحل ، جنگل و حیوانات مختلف را مشاهده کنید.

یکی از لذت بخش ترین بخش های این سفر این است که می‌توانید حتی شب ها را در چادر بمانید و به این ترتیب بیشتر در طبیعت بودن را در این کشور تجربه نمایید. همان طور که گفتیم تایلند پارک های ملی فراوانی را دارد که این پارک ها از مهم ترین جذابیت های این کشور به حساب می آیند. پیشنهاد ما به شما در صورت سفر با تور تایلند این است که برای لذت بردن از سفر تان حتما توصیه می کنیم که از پارک های ملی تایلند دیدن کنید یکی از نکات جالب درباره این پارک ها این است که این پارک ها در واقع تضاد جالبی با زندگی شهری و مدرن دارند، پس بهتر است تا حتما دیدن کنید.

پارک های ملی تایلند

پارک های ملی تایلند

شما با بازدید از این پارک قطعا بخش بزرگی از طبیعت دست نخورده ی تایلند را از نزدیک حس خواهید کرد ما در این بخش برای شما تعداد از این پارک ها را معرفی می کنیم که این پارک های ملی عبارتند از:

  • پارک مو کو سورین
  • پارک ملی مو کو آنگ ثانگ
  • پارک ملی خائو سوک
  • پارک ملی مو کو سیمیلان
  • پارک ملی آئو فانگ نگا

پارک مو کو سورین تایلند

از جزایر دریای آندامان که در ۶۰ کیلومتری ( ۳۷ مایلی ) سرزمین اصلی است پارک مو کو سورین تایلند است. بسیاری از حیات دریایی این منطقه بزرگ شامل نقاط بزرگ غواصی با آب های روشن، صخره های مرجانی خیره کننده و انواع ماهی، لاک پشت های دریایی است که در این منطقه حفاظت شده وجود دارند.

پارک مو کو سورین تایلند

در این ناحیه برخی از نقاط بزرگ غواصی مثل ریشلیو راک، وجود دارد که این سایت یکی از سایت های غواصی معروف در جهان تلقی می شود. شما برای بازدید از این پارک می توانید که تور های سازمان یافته ای را به این پارک دریایی و یا بازدید از آن، ترتیب دهید. در بسیاری از این جزایر برای رفاه حال گردش گران ، کمپینگ و یا خانه های ییلاقی را برای اجاره فراهم کرده اند. پارک ملی مو کو سورین مقصدی ایده آل برای زمانی است که باید برای صرف استراحت در ساحل و یا غواصی به این مکان زیبا باید سفر کنید.

پارک های ملی تایلند

پارک ملی مو کو آنگ ثانگ خلیج تایلند

از میان پارک های آبی تایلند در خلیج تایلند، پارک ملی مو کو آنگ ثانگ وجود دارد که این پارک ملی دریایی از ۴۲ جزیره متشکل شده است. با استفاده از گشت قایق و یا اجاره قایق می توانید که از پارک های ملی تایلند زیبا دیدن نمائید زیرا قایق سواری بهترین راه برای دیدن این پارک است. در این خلیج استفاده از قایق های تندرو و قایق های پاروئی که هر دو از محبوبیت زیادی برخور دار هستند بسیار استفاده می شود. در صورت اقامت در این منطقه می توانید که با اجاره کردن خانه های ییلاقی مخصوص این منطقه و چادر یک یا چند شب اقامت جذاب را داشته باشید از این رو شما می توانید خانه های ییلاقی را اجاره کنید.

در این خلیج زیبا که دارای چند جزایر که دارای سواحل شنی سفید رنگ زیبایی هستند بقیه قسمت ها کوهستانی می باشند که شما به راحتی در آن می توانید به پیاده روی بروید و از مناظر جالب اطراف لذت بسیاری را ببرید. در این منطقه شما علاوه بر مشاهده طیف گسترده ای از حیات دریایی که وجود دارد بسیار ممکن است که شاهد میمون ها ، سمور ها، گراز های وحشی ، برگ های گرد و خاکی و میمون ها در این جزایر باشید.

پارک ملی خائو سوک

در شمار پارک های ملی تایلند در استان تانی سورات پارک ملی بزرگی وجود دارد که این پارک ملی در واقع شامل جنگل های انبوهی و از آن جایی که این ناحیه از تایلند جز منطقه پربارانی محسوب می شود از همین رو هم تنوع گیاهی و پوشش گیاهی بسیار بالایی را دارد و برای همین هم به حمایت از تنوع گسترده ای از گیاهان و حیوانات، بسیار کمک می کند. این پارک دارای انواع گربه های وحشی ، گوزن ها ، خوک های خرطوم دراز ، فیل ها و گرازها می باشد در این پارک گونه های مختلفی از پرندگان هم وجود دارد. شما با گشت و گذار در این پارک ملی می توانید که یکی از بزرگ ترین گل کاری های جهان را در اینجا پیدا کنید.

یکی از گیاهان کم یاب Rafflesia kerrii است که فقط می توانید در تایلند و تنها در Khao Sok آن را مشاهده کنید. بین ماه های ژوئن و اکتبر که معمولا بارندگی به نسبت فصل ها و ماه های دیگر کم است زمان مناسبی برای بازدید است. بین ماه های آوریل و ژوئن، که این ماه ها جز فصل باران های موسمی است و از این رو احتمال جاری شدن سیل بسیار شایع است و بسیاری از مسیر ها لغزنده می باشند که بازدید از این ناحیه ممکن نمی باشد.

پارک ملی مو کو سیمیلان

یکی دیگر از پارک های دریایی کشور تایلند که بسیار هم پیچیده است پارک ملی مو کو سیمیلان ، تایلند است؛ که این منطقه مجمع الجزایری متشکل از ۱۱ جزیره در ۷۰ کیلومتری (۴۳ مایل) و دور از سواحل دریای آندامان قرار دارد. این جزایر گرانیتی که با جنگل های انبوهی در قسمت بالا احاطه شده است و همین زیبایی این قسمت را نسبت به پایین آب زیبا تر کرده است، با دارا بودن سواحل سفید در حاشیه صخره های مرجانی زیبایی این منطقه بسیار چشم گیر است.

پارک های ملی تایلند

پارک ملی مو کو سیمیلان

برای غواصی و شیرجه رفتن در این طبیعت بکر و زیبا ماه های بین دسامبر و آوریل که آب بسیار روشنی وجود دارد بهترین زمان ممکن است و حتما پیشنهاد می کنیم که در صورت سفر در این فصول حتما امتحان کنید. کو Miang و Ko Simlan، جزایری هستند که دارای هتل ها و رستوران های زیبایی با تنوع غذایی بالایی در پارک های ملی تایلند هستند ؛ و برای غواصی در این جزیره چندین شرکت وجود دارند که آن ها مسئولیت ارائه دهنده تور های غواصی در این جزایر را بر عهده دارند. برای گشت گذار بیشتر شما می توانید که در برخی از این جزایر زیبا برای چند شب در قایق تان بمانید و در طول روز به تور گشت و گذار غواصی بروید.

پارک ملی آئو فانگ نگا

در میان پارک های ملی تایلند این پارک که یک پارک دریایی است و در جنوب تایلند و در استان نگا فانگ واقع شده است پارک ملی آئو فانگ نگا، همان طور که گفتیم یک پارک دریایی در فانگ که برای دیدن در این پارک چند چیز بسیار جالب وجود دارد، بنابراین این پارک برای گذراندن چند روز تعطیلی بسیار مناسب و خوب است اگر شما در صورتی که بتوانید حداقل چند روز را در اینجا صرف کنید حتما خیلی خوش خواهد گذشت.

این پارک برای اکتشاف چندین ساحل زیبا، صخره های جالب توجه سنگ آهک ، غار ها و تالاب های زیادی را دارد که شامل خلیجی از ۴۲ جزیره می باشد. شاید یکی از نکات مهم در معروفیت این قسمت از جزیره می توان به این مورد اشاره کرد که پس از فیلم برداری بخشی از فیلم مردی با اسلحه طلایی در اینجا این جزیره به محبوب ترین نقطه ، در جزیره جیمز باند تبدیل شد. در صورتی که شما هم اهل اکتشافات طبیعت هستید این کار را می توانید که درسفر یک روزه به این غار و کوه Panak اغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا