Let’s travel together.

پارک های استانبول , تور استانبول ترکیه و پارک های دیدنی این شهر

0 21

پارک های استانبول

شهر استانبول یک شهر توریستی می باشد که جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی زیادی دارد به همین دلیل پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی می باشد. دولت کشور ترکیه تلاش می کند تا صنعت گردشگری را توسعه دهد به همین دلیل امکانات رفاهی و گردشگری زیادی برای تمامی مسافران فراهم می کند. به این منظور پارک های زیادی در شهر های مختلف ترکیه به وجود آمده است که همه ساله میزبان گردشگران زیادی می باشند. ما در مجله گردشگری آبی قصد داریم برخی از پارک های استانبول را که در بین افرادی که با تور ترکیه به این شهر سفر می کنند مشهور و محبوب می باشد معرفی کنیم.

پارک امیرگان استانبول

یکی از پارک های معروف شهر استانبول پارک امیرگان می باشد که همه ساله میزبان مسافران زیادی از تمام نقاط دنیا می باشد. این پارک جز بزرگ ترین پارک های استانبول می باشد که مساحتی حدود 470.000 مترمربع دارد و در بالای تپه ای در قسمت اروپایی شهر استانبول واقع شده است. پارک امیرگان در قرن ۱۷ میلادی تأسیس شده است و به عنوان هدیه ای به فرمانده حکومت صفوی به نام امیر گون هان تقدیم شد که بعد ها به اسم امیرگان تغییر پیدا کرد.

در داخل این پارک درخت های متنوعی از جمله درخت های کاج، سدروس، صنوبر، بید و لیمو وجود دارد که این پارک را بسیار تماشایی کرده اند. همچنین وجود انواع گل لاله در رنگ های مختلف بر زیبایی این پارک افزوده اند. این پارک سرسبز را دیوار های بزرگ احاطه کرده اند. همچنین داخل این پارک دو تالاب جذاب و مصنوعی وجود دارد که در اطراف با بیش از 120 نوع گیاهی زینت یافته اند و این پارک را تبدیل به یکی از مکان های توریستی استانبول کرده است.

  غذاهای استانبول , شکم گردی در تور استانبول تابستان 99

این پارک علاوه بر داشتن انواع درخت ها و گل های زیبا سه غرفه و عمارت چوبی به نام های عمارت زرد، صورتی و سفید دارد. آن عمارت های چوبی در کنار مسیر های پیاده روی واقع شده اند که یکی از آن ها رستوران و دیگری کافه پارک می باشند. اکثر گردشگرانی که به این پارک می آیند از کافه و رستوران استفاده می کنند.

پارک امیرگان استانبول

پارک تکسیم گزی استانبول

شهر استانبول همه ساله مقصد توریست های زیادی از سراسر جهان باشد زیرا این شهر یک شهر تاریخی می باشد که انواع مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری طبیعی از جمله انواع موزه ها و پارک های سرسبز و توریستی می باشد. یکی از پارک های مشهور شهر استانبول پارک تکسیم گزی است. این پارک همه ساله مقصد مسافران تور استانبول می باشد. با ما همراه باشید تا این پارک مشهور استانبول را بیشتر بشناسید و هنگام سفر به این شهر زیبا از حضور در این پارک زیبا لذت ببرید.

پارک تکسیم گزی در مرکز شهر استانبول در یک محله مشهور و شلوغی به نام بی اغلو واقع شده است و در نزدیکی یکی از بزرگ ترین و مشهور ترین میدان های این شهر یعنی میدان تکسیم قرار دارد. مساحت این پارک حدود چهار هزار مترمربع می باشد و در مقایسه با پارک های دیگر شهر استانبول بسیار کوچک می باشد و سرسبزی کمتری دارد ولی معماری منحصر به فردی دارد و طوری طراحی شده است که گردشگران داخلی و خارجی به راحتی و آسایش زیادی می توانند در این پارک پیک نیک کنند و به تفریح بپردازند.

  تور استانبول بازدید از موزه های استانبول

مسافران تور استانبول باید این پارک را یک مکان توریستی در نظر بگیرند و همچنین آن ها با وارد شدن به این پارک حس و حال سنتی را احساس خواهند کرد زیرا معماری این پارک مانند طراحی های قرن های گذشته می باشد که این طراحی باعث شده این پارک حالت سنتی داشته باشد. بهتر است بدانید بازدید از این پارک برای همه افراد رایگان می باشد و گردشگران می توانند در هر ساعت از شبانه روز در پارک تکسیم گزی حضور پیدا کنند.

پارک تکسیم گزی استانبول

پارک ماکا استانبول

اگر به شهر استانبول سفر کردید و دنبال یک مکان برای استراحت هستید پارک ماکا بهترین مکان برای اقامت شما خواهد بود. در این مکان مسافران تور ترکیه می توانند به دور از شلوغی و هیاهوی شهر استانبول با آرامش زیاد اقامت کنند. در ادامه مجله گردشگری آبی به طور کامل این پارک گردشگری را معرفی می کند.

پارک ماکا جز یکی از پارک های بزرگ استانبول می باشد و در منطقه ای مرتفع در محله شیشیلی قرار دارد که همه ساله پذیرای مسافران زیادی از شهر ها و کشور های مختلف می باشد. پارک ماکا امکانات زیادی دارد که باعث به یک مکان توریستی و گردشگری تبدیل شود. از جمله این امکانات می توان به وجود انواع گیاهان زینتی و شگفت انگیز و استخرهای متنوع اشاره کرد که زیبایی این پارک را چندین برابر کرده است. علاوه بر این ها مسیر های جذابی در این پارک وجود دارد که برای پیاده روی و نرمش بهترین مکان می باشد.

  راهنمای سفر به استانبول , اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری استانبول

مزیت هایی که این پارک دارد وجود انواع رستوران ها، کافه و زمین بازی می باشد که همه این امکانات باعث شده اند پارک ماکا به یک مکان مناسب برای استراحت و تفریح خانوداه ها تبدیل شود.

پارک ماکا استانبول

پارک ببک استانبول

یکی دیگر ازپارک های مشهور و توریستی استانبول پارک ببک می باشد که مانند همه پارک های دیگر استانبول مقصد بسیاری از توریست ها و گردشگران داخلی و خارجی می باشد. مسافران تور های استانبول نیز برای استراحت و تفریح پارک ببک را انتخاب می کنند. زیرا در این فضا می توانند با ارامش استراحت کنند.

پارک ببک از بهترین پارک های استانبول می باشد که در سواحل بسفر و در منطقه مرفه ببک قرار دارد به همین دلیل به نام پارک ببک معروف شده است و در سال 1908 میلادی تأسیس شده است و مساحت ان حدود  8.800 مترمربع می باشد. این پارک امکانات زیادی از جمله انواع کافه و رستوران می باشد. همچنین پارک ببک استانبول درختان کهن‌سالی مانند درخت راش، شاه بلوط و بلوط و گیاهان زینتی شگفت انگیزی دارد که جذابیت این پارک را چندین برابر کرده اند. شما با تور استانبول می توانید به این پارک سرسبز بروید و یک اقامت لذت بخش و به یاد ماندنی در این پارک داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.