Let’s travel together.

پارک ملی کوری بوری تایلند | Kui Buri National Park

0 66

پارک ملی کوری بوری Kui Buri National Park در تایلند

از آن جا که کشور تایلند در نزدیکی خط استوا واقع شده است برای همین آب و هوای مخصوص آن خطه را دارد و معمولا استوایی است. یکی از اصلی ترین مقاصد مردم کشورمان گشت و گزار در طبیعت فوق العاده زیبای تایلند همراه با جزایر کوچک و بزرگی که دارد که در سال های اخیر بسیار هم محبوب تر شده است.

ما در این مقاله شما را با یکی از دیدنی ترین مناظر تایلند که پارک ملی کوری بوری است آشنا می کنیم این پارک از پوشش گیاهی خیره کننده با حیات وحشی جالب که شما از آن جا بودن احساس پشیمانی نخواهید کرد. ممکن است که حیواناتی را ببینید که برخی از آن ها در حال انقراض هستند و یافتن شان خارج از باغ وحش اصلا کار ساده ای نیست.

پارک ملی کوری بوری

درباره پارک ملی کوری بوری

به عنوان یکی از مناسب ترین مکان ها برای زندگی فیل ها و گاومیش های هندی در واقع پارک ملی کوری بوری شناخته شده است؛ و از ان جایی که جولانگاه فیل ها است پسدمی توانید بیش از ۹۹% اطمینان داشته باشید که در روزی که برای بازدید از پارک انتخاب می کنید چند فیل را از نزدیک خواهید دید. این پارک ملی در سال ۱۹۹۹ میلادی و بر روی تپه های Tenasserim در استان Prachuap Khiri Khan تاسیس شد.

این پارک شامل جنگل های است که درخت های آن همیشه سبز، خشک و مرطوب می شود مهم ترین درخت هایی که در آن جنگل وجود دارد می توان به درختان Dipterocarpus tuberculatus، Hopea  odorata، Terminalia chebula و گونه های مختلف درخت نخل اشاره داشت.

تور تایلند و پارک ملی کوری بوری : درباره این پارک باید بگوییم که پارک ملی کوری بوری خانه بزرگ ترین جمعیت گاومیش های هندی است. در سراسر کشور تایلند تعداد آنها چیزی در حدود ۱۰۰ راس تخمین زده شده است. درباره تعداد جمعیت فیل های پارک نیز تخمین زده شده است که این فیل ها در حدود ۳۲۰ زنجیر است. شاید تلخ ترین اتفاقی که برای گاومیش های پارک کوری بوری افتاد این بود که در دسامبر سال ۲۰۱۳ ، جسد ۲۴ گاومیش هندی در پارک پیدا شد.

  معرفی فرودگاه پوکت در تایلند

بیشتر دامپزشک ها به دنبال علت بودند که جواب آزمایشات پزشکی نشان داد که مرگ آن ها منشا باکتریایی داشته و ربطی به مواد شیمیایی نداشته است. بعد از این اتفاق و در پی این رویداد تلخ پارک برای ۸ ماه تعطیل شد و پس از انجام بررسی کامل و رفع مشکل به وجود آمده مجددا در ماه آگوست و در سال ۲۰۱۴ پارک باز گشایی شد. اخیرا گله ای شامل ۷۰ گاومیش هندی در پارک در حالی که مشغول غذا خوردن بودند مشاهده شده اند.

تنوع پستانداری که در این پارک وجود دارد بسیار زیاد نیست و این پارک قابل مقایسه با جمعیت پستانداران که در پارک های اطراف مانند پارک ملی کانگ کراچان (Kaeng Krachan National Park) نیست، اما این پارک بیشتر به خاطر قابلیت دسترسی آسان به فضای بازی که دارد یکی از بهترین مکان هایی است که می شود در آن به تماشای گونه های انقراض در حال زندگی در پارک نشست.

از جمله پستاندارانی که در این پارک می توان دید گاومیش هندی، فیل ها، شغال طلایی، لئوپارد، گوزن، bantengs، لانگورها (نوعی میمون لاغر اندام) که همگی این پستانداران وحشی در این پارک ملی دیده می شوند. قرقاول پشت آتشی ، سبزقبا ، بازمنقار آسیایی هم برخی از پرندگانی هستند که می توانید به راحتی در کوی بوری آن ها را پیدا کنید.

بازدید از پارک ملی کوری بوری

پارک زیبای کوری بوری دارای یک اقامت گاه و مرکز بازدید کنندگان است که این اقامت گاه دارای امکانات اولیه می باشد، در این پارک هیچ رستورانی وجود ندارد؛ اما امکان اجاره چادر در مرکز بازدید کنندگان برای اقامت در شب همراه با تجهیزات لازم وجود دارد که شامل هزینه هایی برای بازدید کنندگان است؛ و قیمت آن ۲۷۰ بات است. در اطراف ان جا برای توریست های خارجی که دوست دارند یک شب را در ان طبیعت به صبح برسانند یک خانه ی ییلاقی ۳ اتاق خوابه با ۲ توالت به قیمت ۱۸۰۰ بات در هر شب نیز وجود دارد.

  شکم گردی در تایلند

اگر بخواهید چادر خود را به پارک ببرید و از آن استفاده کنید نیز ۳۰ بات از شما دریافت خواهند کرد. توجه داشته باشید که در محوطه اقامت بازدید کنندگان سرگرمی های زیادی وجود ندارد. بهترین توصیه ای که به بازدید کنندگانی که تمایل دارند به تماشای این حیات وحش در طی یک سفر روزانه بنشینند، پیشنهاد می شود که به طور مستقیم به یک ایستگاه با نام Huai Leuk بروند، این ایستگاه بسیار دور از مرکز بازدید کننده و در سمت شمال آن است. علائم واضح و روشن مسیریابی از مرکز بازدید کنندگان به سمت منطقه تماشای حیات وحش وجود دارد. بهتر است که قبل از اینکه در Huai leuk خودتان رانندگی کنید فراموش نکنید که حتما باید از قبل آن را به عنوان سافاری با دفتر پارک هماهنگ کرده باشیددر غیر این صورت وسایل نقلیه اجازه تردد در پارک را ندارند.

قیمت تور گشت و گذار با وسیله نقلیه سافاری و همراه یک راهنما در هر گروه ۸۵۰ بات (قیمت در ژوئیه ۲۰۱۶) است. هر گردشگر می تواند از هنگام ورود به Huai Leuk یا از مرکز بازدید کنندگاه با قیمت ۹۵۰ بایت ترتیب داده شود. از ساعت ۲ بعد از ظهر تا غروب آفتاب تماشای حیات وحش امکان پذیر است. توصیه ما برای شما این است که در آخرین ساعات غروب به تماشای محوطه بروید زیرا تا قبل از آن حیوانات زیادی در منطقه دیده نمی شوند.

معمولا از ساعت ۵ بعد ازظهر اجازه ورود به بازدید کنندگان منطقه تماشای حیوانات را نخواهند داد؛ و بازدید کنندگانی که از قبل وارد محوطه شده اند می توانند تا ساعت ۶ یا ۶: ۳۰ شب در آن جا به نگاه کردن حیوانات ادامه بنشینند.

از ماه مه تا نوامبر دوره بارانی در پارک است و در این مدت باران های بسیار سنگین می بارد. شدت باران ها رفته رفته در ماه های مه و آگوست تا نوامبر کاسته می شود و معمولا در ماه های ژوئن و ژوئیه کمترین بارش ها در آن جا اتفاق می افتد؛ اما با توجه به تغییرات و شرایط آب و هوایی، بسیار امکان دارد که بارندگی در ماه نوامبر ادامه داشته باشد.

  عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید

درباره هزینه های پارک باید بگوییم که:

  • هزینه ورود به پارک برای خارجی ها ۲۰۰ بات است.
  • هزینه ورود کودکان ۴۰ بات است.
  • هزینه ورود خودرو به محوطه پارک ۳۰ بات است.
  • می توانید از بلیت خود برای ورود به مرکز بازدیدکنندگان و منطقه تماشای حیات وحش استفاده کنید.

جاذبه های کوری بوری

از مهم ترین جاذبه های کوری بوری می توان به :

  • منطقه تماشای حیات وحش Huai Luek
  • آبشارهای دانگ ما فی Dong Ma Fa

منطقه تماشای حیات وحش Huai Luek :

ناحیه تماشای حیات وحش Hueai Luek کمی پایین تر از ایستگاه Huai Luek منطقه ای است که می توانید با راهنماهای محلی برای سفرهای خصوصی با سافاری های شخصی به آن جا بروید. از آن جایی که هوا بارانی می شود و سا فاری ها هم سقف ندارند پس حتما بهتر است که با خودتان چتر به همراه داشته باشید. معمولا هزینه هر سافاری برای گردش تمام گروه 850 بات است پس اگر بخواهید بدانید که ۸۵۰ بات هزینه خواهد داشت. در این ایستگاه پارکینگ ، سرویس بهداشتی و مرکز استراحت برای بازدیدکنندگان وجود دارد.

پارک ملی کوری بوری

آبشارهای دانگ ما فی Dong Ma Fa:

از دیگر جاذبه های آن ها می توان به عجیب ترین و زیباترین ابشار اشاره کرد شگفت انگیزترین آبشار منطقه که این آبشار ۱۵ طبقه است و به خاطر مسیر صعب العبوری که دارد امکان بازدید دشوار می شود تا چند وقت پیش امکان بازدید از آن برای همه عموم وجود داشت اما از مدتی قبل دیگر کمتر کسی به دلیل مشکلاتی که هنگام عبور داشت برای بازدید به آبشار می رفت از آن وقت دیگر عبور از ۱۱ کیلومتر صعب العبور و گذراندن شب در جنگل برای بازدید کنندگان همگانی هم ممنوع شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.