Let’s travel together.

پارک ملی دیلیجان ارمنستان

0 39

پارک ملی دیلیجان

پارک ملی دلیجان ارمنستان یکی از پارک های ملی محافظت شده در جمهوری ارمنستان است این پارک بخاطر دارا بودن چشم انداز های جنگلی زیبا ،چشمه های آب معدنی و همچنین تنوع زیستی غنی پارکی معروف در ارمنستان و شاید بتوان گفت در منطقه می باشد .پارک ملی دلیجان در سال 2002 تاسیس شده است و وسعتی بالغ بر 240 کیلومتر مربع مساحت دارد . ارمنستان با مناطق گردشگری و توریستی فراوانی که دارد هر ساله از توریست های فراوانی از همه نقاط جهان بخصوص از کشور ما ایران دارد .تور ارمنستان علاقه مندان زیادی در کشورمان دارد و گردشگران این تور از طبیعت بکر و ناب کشور ارمنستان نهایت بهره را می برند . پارک ملی دلیجان نیز یکی از مکانهایی است که گردشگران تور ارمنستان از آن دیدن می کنند .

پارک ملی دلیجان علاوه بر داشتن طبیعتی زیبا و محیطی زیبا و ناب از تنوع زیستی :گیاهی و جانوری خاصی بهره مند است از جمله گیاهانی که در پارک ملی دلیجان هستند می توان به کاج های زیر زمینی ، سرخسیان، ممرز، سرخ چوب و… اشاره کردهمچنین گونه جانوری زیادی نیز در این پارک وجود دارد که از جمله می توان به 800 گونه قاب بالان اشاره کرد .تنوع زیستی خاصی که در این پارک وجود دارد جذابیت خاصی را برای گردشگران تور ارمنستان به همراه می آورد .

  بهترین فستیوال های ارمنستان در تور تابستان و پاییز

پارک ملی دیلیجان ارمنستان

موقعیت پارک دلیجان

این پارک در استان تاووش قرار دارد و تا دامنه های کوه‌های پامبک،آرگونی ،میاپور و در ارتفاع 1700-2300 متری از سطح دریا امتداد می باید..در داخل پارک ملی دلیجان رودهای آقستو و گتیک عبور می کنند که زیبایی بی نظیری را برای این پارک ایجاد می کنند همچنین مکان مناسبی برای علاقه مندان به هاینینگ را پدید آورده است. گردشگرانی که از این پارک ملی دیدن می کنند علاوه بر تماشای این مناظرشگفت انگیز می توانند به انجام تفریحاتی از جمله قایق‌سواری و ماهیگری در کنار رودخانه های داخل پارک بپردازند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.