Let’s travel together.

ویزای تایلند , همه چیز در رابطه با ویزای تایلند

0 77

تمدید ویزا و خروج موقت از تایلند

تایلند کشوری است که بیشتر گردش گرانی که به این کشور سفر می کنند از اقامت و گذراندن در این کشور بسیار راضی و خرسند هستند و مهم ترین سوالی که همیشه برای مسافرانی که برای اقامت طولانی مدت به تایلند سفر می کنند پیش می آید این سوال است : در چه صورتی امکان دارد که بتوان بیش از ۳۰ روز پس از ورود از طریق مرزهای هوایی، در کشور تایلند بتوان اقامت داشت. این کار برای اقامت داشتن یک گردشگران به این نحو انجام می شود که این کار حتما باید در قالب مجموعه ‌هایی ۶۰ تا ۹۰ روزه انجام بگیرد.

از آن جایی که در قانون اقامتی کشور تایلند گزینه ای وجود دارد که اقامت در این کشور را تا شش ماه نیز در تایلند می توان داشت. در این بخش با ما همراه باشید تا شما را درباره ویزای تایلند و نحوه ی تمدید ویزا و خروج از تایلند آشنا کنیم.

رفت و آمد و اقامت در این کشور مشکلی را نداشت تا این که در سال ۲۰۱۵ و در ماه نوامبر درباره این قانون و اقامت در این کشور بیانیه جدیدی را درباره صدور ویزاهای ۶ ماهه صورت گرفت که در این بیانیه متاسفانه امکان چند بار ورود به این کشور متوقف شد که این روش اصلی برای اقامت شش ‌ماهه اتباع خارجی در تایلند بود. شما برای این که بتوانید اطلاعاتی را درباره این مورد به دست بیاورید. بهتر است که به منابع اطلا عاتی قدیمی مراجعه کنید زیرا شما می توانید در آن ‌ها مشاهده کنید که برای تهیه این ویزا های دارای امکان دو بار ورود به کشور تایلند هستند باید از کشور های همسایه اقدام کنید.

امروزه این فرایند قدیمی با روند جدیدی که ویزای گردشگری با مجوز چند بار ورود نام دارد ، جایگزین شده است که در این صورت این ویزا برای ۶ ماه اعتبار مورد استفاده می تواند قرار بگیرد. در صورتی که شما بخواهید که برای این ویزا اقدام کنید مهم ترین موضوعی که در این رابطه باید در نظر داشته باشید ، این موضوع است که شما برنامه ‌ریزی قبلی باید برای این ویزا داشته باشید زیرا تهیه آن تنها از طریق کشور خودتان ممکن خواهد بود. تائیدیه مالی نیز برای این ویزا نیاز است و این نیاز بسته به محل کنسول گری ها، ممکن است که روند متفاوتی را داشته باشد.

  همه چیز درباره جشن باد بادک ها در تایلند

ویزای تایلند

ویزا با اجازه تنها یک ‌بار ورود در طول ۹۰ روز :

تهیه این ویزا بسیار راحت تر از موارد دیگر است زیرا که می ‌توان این ویزا را به ‌آسانی و با پرداخت هزینه ‌ای مشخص در اداره مهاجرت تایلند برای مدت ‌زمان ۳۰ روز آن را تمدید کرد. نکته جالب درباره ااین نوع از ویزا که این ویزا برای ۶۰ روز اعتبار دارد و به ‌این ‌ترتیب می‌توانید برای ۳ ماه در تایلند باقی بمانید. شما با مراجعه به سفارت خانه های این کشور می توانید تا برای دریافت چنین ویزایی اقدام کنید. بعد از اخذ این ویزا شما زمانی که وارد خاک تایلند می شوید ، این امکان را خواهید داشت که تا 2 ماه یعنی 60 روز را در تایلند سپری کنید. در صورتی که بخواهید 1 ماه دیگر بمانید شما باید قبل از این‌ که این کشور را ترک کنید با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور و با پرداخت هزینه یاد شده، می توانید که اقامت خود تان را در این کشور تا ۳۰ روز دیگر نیز تمدید کنید.

با انجام این کار شما موفق شده اید که ۹۰ روز در این کشور باقی بمانید ولی در صورتی که موفق نشوید مجبور هستید که این کشور را خیلی زود و به موقع ترک کنید و به این ترتیب از مرز های تایلند عبور کنید. درست است که تایلند طرفداران زیادی دارد اما فراموش نکنید که سایر نقاط جنوب شرقی آسیا که کشور هایی مثل و لائوس ، کامبوج ، مالزی یا میانمار هستند بسیار زیبا هستند و می توانید که به ان کشور ها هم سفر کنید. می ‌توانید از پرواز های ارزان ‌قیمت ایر ایژیا استفاده کنید و حسابی این منطقه را بگردید.

به جز راهی که در قسمت قبل گفتیم راه دیگر برای تمدید مدت اقامت این است که شما باید از مرز این کشور خارج ‌شوید و به این صورت که مهر خروج را در گذر نامه خود زده شود و درست در همان روز دو باره باید به خاک تایلند باز گردید. اگر شما از راه زمینی بخواهید که از کشور خارج شوید از آن جایی که نمی توانید ویزای بلند مدت را دریافت کنید فقط می‌توانید که به مدت ۱۵ روز در این کشور اقامت داشته باشید ؛ اما شما با ورود از طریق مرز های هوایی، می توانید که تا ۳۰ روز اقامت مجاز را در این کشور داشته باشید.

  تورلحظه اخری تفلیس (کافه رستوران‌های تفلیس)

نباید فراموش کنید که تمام موارد شما و تمام ورود و تاریخ خروج ‌های شما با دقت مورد ثبت و بررسی قرار می گیرد و مهم ترین نکته که هر نوع ورود و تمدید ویزای شما هم مورد بررسی قرار می‌گیرد تمام موارد باید قانونی انجام بگیرد ؛ زیرا در غیر این صورت با کسانی که از روش ‌های مختلف و غیر قانونی اقدام به تمدید اقامت خود کرده ‌اند برخورد بسیار شدیدی می شود و ممکن است که دیگر به آن ‌ها ویزای بلند مدت ارائه ‌نشود. از آن جایی که قوانین روزه به روز در حال تغییر است پس بسیار امکان دارد تا این اطلاعات هم در هر لحظه تغییر کنند. برای همین شما پیش از این‌که بخواهید اقدامی را درباره آن ‌ها امتحان کنید ، سوالات تان را از دفاتر سفارت تایلند بپرسید تا با مشکلی رو به رو نشوید.

از آن جایی که این ویزا ها فقط برای گردشگری طراحی ‌شده ‌اند و از این رو تعداد زیادی از آن ‌ها را در گذرنامه خود می توانید داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که شما نمی توانید برای زندگی در تایلند از این ویزا ها استفاده کنید زیرا در صورت استفاده از ویزا های گردشگری می توانید که با درد سر های جدیدی سرو کار داشته باشید. یکی از علت های که به مسافران برای سفر به تایلند ویزای بلند مدت نمی دهند این است که به آن ها مشکوک می شوند تا مبادا در این کشور اقدام به اقامت غیر قانونی با این ویزا ها بکنند و برای همین بیش از دو یا سه ویزا به شما ارائه نمی ‌شود.

  تور تفریحی استانبول و شرکت در جشنواره های استانبول

در صورت انجام چنین کاری دیگر ویزای بلند مدت برای فرد صادر نخواهد شد؛ اما اگر شما می خواهید که یک مسافرت عالی و جند روزه را به تایلند داشته باشید نگران هیچ چیز نباشید زیرا در این کشور می توانید تا یک استراحت و تعطیلات کوتاه‌ خوب و مفرح را تجربه کنید بدون این که هیچ مشکلی در این کشور برای شما پیش بیاید.

ویزا های مخصوصی هم وجود دارد که مختص تحصیل است که در صورت داشتن این ویزا ها می توانید شما در این کشور با خیال آسوده و به ‌صورت کاملا قانونی به تحصیل در این کشور بپردازید. البته این ویزا ها زمانی برای شما ممکن می شود که شما در دانشگاه های تایلندی به زبان تایلندی درس بخوانید یعنی ویزا های تحصیلی در صورت درس خواندن به زبان تایلندی برای شما موجود خواهند بود. از این رو بیشتر معلم های زبان های خارجی و مخصوصا معلمان زبان انگلیسی راحت می ‌توانند که در این کشور مجوز کار را دریافت کنند. برای اخذ ویزای اقامت در این کشور افراد بازنشسته که خواستار اقامت هستند باید شرایط سنی و مالی خاصی را داشته باشند.

نکته مهم

ما در این بخش اطلاعات جامع و کاملی را درباره اخذ ویزای تایلند در اختیارتان قرار دادیم ولی باز هم حتما یادآوری می ‌کنیم که شما قبل از هر اقدامی درباره تمامی این اطلاعات اطمینان پیدا کنید زیرا که بسیار ممکن است که همه چیز تغییر کند چون که معمولا اکثر قوانین هر لحظه دستخوش تغییر می شوند. با این وجود ما برای این که برای شما اطلا عات خوبی را ارائه دهیم تمام تلاش مان را کرده ‌ایم که تمامی این اطلاعات به دقیق ‌ترین حالت ممکن ارائه شوند ولی همان طور که گفتیم باز هم توصیه می‌کنیم که برای کسب اطلاعات جدید به فروم ‌های ویزای تایلند مراجعه کنید تا به این وسیله اطلاعات جدید و پاسخ سوال ‌های متداول تان را به دست بیاورید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.