Let’s travel together.

واقعیت های شهر دبی که گردشگرن قبل از سفر باید بدانند

واقعیت های شهر دبی که گردشگرن قبل از سفر باید بدانند

0 42

واقعیت های شهر دبی که گردشگرن قبل از سفر باید بدانند : همان طور که همه ما می دانیم ،صنعت گردشگری دبی وتور دبی روز به روز در حال رشد وپیشرفت می باشد ومی توان از آمار گردشگرانی بین المللی که به این شهر سفر می کنند به خوبی فهمید.شهر دبی در شش ماهه اول سال 2017 حدودا بیشتر از 8 میلیون مسافر و گردشگر خارجی داشته است که این تعداد در مقایسه با سال قبل حدود 6/10 درصد رشد داشته است. در ادامه بیشتر با واقعیت های شهر دبی آشنا می شوید .

واقعیت های شهر دبی

واقعیت های شهر دبی

در صورتی که شما قصد دارید که حالا که به ماه های خنک سال نزدیک می شویم یک سفری را به این شهر توریستی داشته باشید دانستنی هایی در مورد این شهر زیبا وجود دارد که تنها با چند بار سفر کردن به دبی می شود انها را کشف کرد ،ولی ما در این مطلب ونوشته سعی داریم که این دانستنی ها را با شما در میان بگذاریم . با سفر با تور دبی می توانید از این شهر مدرن دیدن کنید . لطفا اگر علاقه مند هستید که واقعیت های شهر دبی را بدانید ما را در ادامه ی این نوشته همراهی بفرمایید.

تاریخ وزندگی نهفته در پشت آسمان خراش های شهر مدرن دبی

گفتنی است که دبی دارای فرهنگ وتاریخ پر باری می باشد ولی این امکان وجود دارد که شما انتظار چنین جمله ای را نداشته باشید ولی تنها کافی است که شما یک سری به به بازار های قدیمی در کنار خور دبی بزنید تا بتوانید قلب واقعی شهر را احساس بکنید.شما می توانید در این بازار ها فروشنده های بسیاری را مشاهده فرمایید که از سراسر خاورمیانه به این شهر آمده اند تا بتوانند کالاهای خود را در این بازار ها به فروش برسانند.مسافران وگردشگران می توانند در این بازار ها زیورالات فیروزه ای را ایران ،محصولات نقره را از عمان ،وهمین طور خرماهای خوشمزه ای را تهیه بفرمایند.در مورد بازار های ان باید بک.ییم که یک بازاری نیز در دبی وجود دارد که مخصوص طلا می باشد درست است که ممکن است که شما در یک سفره چند روزه به دبی نتوانید به فکر خرید طلا باشید ولی خالی از لطف نیست که از این بازار دیدن کنید زیرا دارای طلاهای بسیار جالبی می باشد. در ادامه نیز شما را با واقعیت های شهر دبی بیشتر آشنا می کنیم .

  فاصله هتل 4 ستاره فلورا گرند دبی از امکانات تفریحی

غذاهای بسیار فوق العاده شهر دبی

همان گونه که قبلا هم اشاره داشتیم این شهر دارای مهاجرین زیادی از سراسر جان می باشد ویکی از مزیت هایی هم که این مهاجران دارند این می باشد که هر کدام از این گروه های مهاجر ،غذاهای جدیدی را به این شهر عرضه کرده اند وبه همین خاطر هم هست که این شهر دارای غذاهای هیجان انگیزی می باشد که مسافران وگردشگران این شهر همین که به رستوران ها وغذا خوری های این شهر مراجعه می کنند وچشمشان به منوی انها می افتد با دیدن این همه غذاهای متنوع به طور یقین هیجان زده می شوند ولی باید به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که تنها رستوران ها وغذاخوری های لوکس ومجلل دارای این غذاهای متنوع نمی باشند بلکه در رستوران ها و غذاخوری های ارزان قیمت هم می شود می شود از این غذاهای خوشمزه نوش جان کرد.

وبرای این کار تنها کافی است که از محله لوکس فاصله بگیرید وبه محله بر دبی بروید ،شما می توانید در انجا انواع غذاهای ایرانی ،فیلیپینی ،بنگلادشی ،یمنی ،هندی ،پاکستانی وحتی غذاهای افغانی را هم میل بفرمایید.شما با رفتن به این منطقه انقدر غذاخوری شرق آسیایی را مشاهده خواهید کرد که این امکان وجود دارد که تصور بکنید که به جای خاورمیانه در جنوب شرقی آسیا حضور دارید!در صورتی که دوست دارید که غذاهای خوشمزه هندی را با قیمت ارزانی میل بفرمایید می توانید به رستوران گیاه خواری «اورگرین» مراجعه فرمایید که بهترین غذاهای هندی را با قیمت خیلی ارزان عرضه می کند واین امکان وجود دارد که سه نفر بتوانند در انجا با کمتر از 40 درهم یک شام خیلی خوشمزه ای را بخورند.درست است که این رستوران دارای دکور چندان جالبی نیست ،ولی غذاهای خوشمزه وارزان ان حتما می تواند شما را راضی بکند.

  جاذبه های تفریحی شهر مدرن دبی برای کودکان

جزیره پالم وترافیک بسیار زیاد این جزیره

واقعیت های شهر دبی

ممکن است که شکل نخل ،یک شکل چندان مناسب وجالبی برای یک جزیره نباشد ولی باید بگوییم که از نظر نمای شهری دارای ظاهر جذابی می باشد ولی خدا نکند که شما در ترافیک یکی از ساقه های این نخل گیر بکنید زیرا در این صورت درآمدن از این ترافیک مقداری زمان بر خواهد بود.در صورتی که شما بر روی یکی از این ساقه ها اقامت داشته باشید ،در این شرایط برای رفتن به داون تاون ودبی مارینا روزانه زمان زیادی را در ترافیک از دست خواهید داد.

تابستان ها ی گرم دبی

تنها کافی است که چند دقیقه در فصل تابستان در زیر آفتاب شهر دبی بایستید به زودی مشاهده خواهید کرد که رنگ پوستتان عوض خواهد شد.بیشتر سعی کنید که در ماه های آبان تا اسفند به این شهر سفر داشته باشید.تا بتوانید آب وهوای مطبوع وخوبی را تجربه بکنید.ولی یک مزیتی که در مورد سفر کردن در تابستان به این شهر وجود دارد این است که سفر در این فصل خیلی ارزان در می آید.ولی همان گونه هم که قبلا هم اشاره داشتیم دمای هوا به طور متوسط در ماه های خرداد تا شهریور حدود 40 درجه می باشد.

مراکز خرید ان می توانند مکان تفریحی خوبی هم باشد.

در مورد مراکز خرید شهر دبی باید بگوییم که این فروشگاه های بسیار بزرگ تنها جایی برای خرید نمی باشند وواین امکان وجود دارد که شما با خود بگویید که خرید از این مراکز خرید لوکس ممکن است بسیار گران در بیاید ووبه همین خاطر هم در صورتی که قصد خرید از این مراکز را نداشته باشید ،اصلا به سمت انها نروید.ولی باید به شما بگوییم که شما می توانید در این مارکز خرید از تفریحات وجاذبه های زیادی مانند آکواریوم ،پیست اسکی ،پیست یخ،سینما و…را هم مشاهده فرمایید.در مورد جاذبه های این مراکز خرید می توان گفت که انقدر زیاد هستند که حتی می توان یک روز کامل را در انها گذراند.یکی از این مراکز خرید باارزش دبی مال می باشد که مطمئنا ارزش زیادی برای دیدن دارد.

  معرفی ده مرکز خرید معروف در دبی

قایق های ابرا

ان تعداد از مسافران وگردشگرانی که در نواحی جنوبی دبی هتل رزرو می کنند ؛اغلب به طرف دیگر خور دبی نمی روند .به همین خاطر هم است که شانس دیدن سمت دیگر شهر را از دست می دهند.ولی انها می توانند تنها با پرداخت یک درهم به راحتی سوار ابرا «قایق های سنتی و چوبی» شوند وخور را رد کنند.انها می توانند بر روی این قایق ها دبی وآسمان خراش های ان را از زاویه ی دیگری تماشا بکنند.

قدم زدن شب هنگام در میان درختان نخل داون تاون

در شهر دبی بلوار شیخ محمد ابن راشد از مغازه ها ،هتل ها ،رستوران ها واتومبیل های لوکس پر می باشد ودر هر موقع از روز دارای چیز های جذابی برای دیدن است.بیشتر کسانی که به اینجا می ایند ،فقط می آین تا مغازه ها را بگردند واجناس مغازه ها را ببینند.ولی شما می توانید این کار را شب هنگام نیز انجام دهید زیرا شب هنگام زمانی که درختان نخل کنار خیابان با هزاران لامپ روشن ، نورانی می شوند صحنه ی بسیار جذاب وبسیار تماشایی به وجود می آید.

بعضی وقت ها باید حتما تاکسی گرفت

درست است که مترو سور شدن خیلی ارزانتر از سوار تاکسی شدن است ولی شب ها مترو ها کار نمی کنند وبخش هایی از دبی هم وجود دارند که هنوز دارای خط مترو نمی باشند وحتما شما باید این مسیر ها را به وسیله تاکسی طی بکنید. در این مقاله شما تا حدودی با واقعیت های شهر دبی آشنا شدید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.