Let’s travel together.

هواپیمایی تای ایرویز برای سفر به تایلند

0 56

هواپیمایی تای ایرویز تایلند

در سفر به تایلند ممکن است که درباره شرکت هواپیمای تایروز بنر ها و یا تبلیغات گسترده ای را مشاهده کنید زیرا که یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمای در کشور تایلند، هواپیمایی تای ایرویز است که این شرکت از ۹۰ هواپیما برای جا به جایی استفاده می کند و از همین رو هم با این تعداد هواپیما به بیش از ۳۵ کشور دنیا هم پرواز مستقیم دارد. بهتر است تا برای کسب اطلاعات بیشتر از این شرکت ما را در این بخش همراهی کنید.

هواپیمایی تای ایرویز

درست است که این شرکت هواپیمایی در سال ۱۹۶۰ و با سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت هواپیمایی دیگر کار خود را شروع کرده است اما در سال ۱۹۹۸ اولین پرواز این شرکت صورت گرفت. تای ایروز در مقایسه با دیگر شرکت های هواپیمایی شرق آسیا، معمولا تعداد پرواز های بیشتری را به سراسر اروپا دارد و این که این هواپیمایی به کشور های آسیای جنوب شرقی و شرق آسیا هم پرواز هایی را دارد و در مورد پرواز های داخلی این شرکت باید بگوییم که معمولا پرواز های داخلی بیشتر در شهر هایی صورت می گیرد که این شهر ها دارای فرودگاه های بین المللی باشند.

هواپیمایی تای ایرویز

در گذشته و زمانی که هنوز این شرکت با گران شدن سوخت مشکلی را نداشت بین بانکوک و لوس آنجلس و نیویورک پرواز های طولانی و بدون توقفی را انجام می داد که این کار بعد از این که سوخت گران تر شد، صورت نگرفت وبه این ترتیب شرکت تای ایرویز تمامی این پرواز ها را متوقف کرد.

  معرفی فرودگاه پوکت در تایلند

در واقع شرکت تای ایرویز جز اولین شرکت های بود که توانسته بود به فرودگاه هیترو لندن پرواز مستقیم داشته است. مدیریت و نظم کاری این شرکت بسیار بالا است و برای همین هم هواپیمایی تای ایرویز با داشتن پرواز های با کیفیتی که صورت داده است در سال 2006 جایزه های بین لمللی زیادی برنده شود که مهم ترین آن می توان به این اشاره داشت که این شرکت موفق شد تا به عنوان بهترین خدمه پروازی موفق انتخاب شود.

یکی دیگر از دلایل انتخاب این هواپیما ها به عنوان کیفیت برتر این است که این شرکت ها هواپیماهای خود را به درجه فیلتر هوا مجهز کرده اند تا از ورود ذرات گردوغبار جلوگیری کنند و برای همین هم این شرکت در سال ۲۰۰۴ موفق به کسب نشان افتخار شد. این شرکت بیشتر هواپیماهایی که از آن ها استفاده می کنند بوئینگ و ایرباس است از ان جایی که این هواپیما به ۸۰ مکان مختلف دنیا پرواز دارد درست از سال 95 و مهر ماه کشور ایران و فرودگاه شهر تهران هم به مقاصد جدید این شرکت هواپیمایی اضافه شد.

کلاس های پروازی هواپیمایی تای ایرویز تایلند

درباره کلاس های پروازی این شرکت باید بگوییم که این شرکت دارای پروازهای به سه کلاس مختلف اکونومی، رویال سیلک و رویال فرست دارد که همگی به این شکل انجام می شود.

  • رویال فرست کلاس
  • رویال سیلک کلاس
  • اکونومی کلاس
  جزیره کو سامت رویای ترین جزیره برای گذراندن تعطیلات در تایلند

رویال فرست کلاس :

مانیتور لمسی و سیستم ماساژ کمر را در این کلاس به هواپیماهای ایرباس A340-600 اضافه کرده اند. در منو این هواپیما از 22 غذای مختلف استفاده شده تا تنوع بیشتر باشد و مسافر غذای دلخواه خودش را بتواند سفارش دهد. با دارا بودن مانیتور در تمام صندلی ها تماشای تلویزیون و گوش دادن به موزیک مسافران می توانند از پرواز شان لذت ببرند و احساس خستگی نکنند. درباره مقدار بار مجاز هم باید بگویم که در این پرواز مقدار مجاز حمل بار ۵۰ کیلو برای هر مسافر تعیین شده است.

رویال سیلک کلاس :

در همه پرواز ها کلاس رویال سیلک در دسترس است شما می توانید که در این کلاس به سلیقه خودتان غذا و نوشیدنی دلخواه تان را انتخاب کنید نا گفته نماند که تمامی صندلی ها هم مجهز به سیستم ماساژور و مانیتور است و سفر خوبی را انجام خواهید داد.

اکونومی کلاس :

این کلاس پروازی متفاوت تر است زیرا که در این کلاس پروازی به مسافران پتو و بالش می دهند این کلاس منو انتخابی و متنوع ندارد و در طول سفر یک وعده غذایی می دهند. میزان بار نسبت به سایر کلاس ها کمتر است و برای هر مسافر ۳۰ کیلوگرم حد مجاز بار است.

نوسازی ناوگان هواپیمایی این شرکت و بالا بردن کیفیت خدمات از مهم ترین برنامه ریزی ها و تصمیم هایی بود که در سال ۲۰۱۰ و در جشن پنجاهمین سالروز تولد این شرکت هواپیمایی، توسط رئیس جمهور و وزیر نیروی سابق این کشور برای آینده این شرکت گرفته شده بود و سپس اعلام شد و رفته رفته این شرکت هم کیفیت خودش را در عرصه هواپیمایی بسیار بالا برد و توانست تا به یکی از ایرلاین های برتر دنیا تبدیل شود که سالانه بیش از هزار پرواز داخلی و خارجی را به سراسر آسیا و اروپا انجام می دهد.

  پارک ملی کوری بوری تایلند | Kui Buri National Park

اما اتفاقی که درباره این شرکت اتفاق افتاد و ان هم این بود که بالاخره بعد از انجام 4 تحقیقات و بررسی بالاخره در ژانویه ۲۰۱۷، نتیجه مشخص شد که نماینده دولت تایلند و کارفرمایان این شرکت از شرکت سازنده موتور های هواپیمای این شرکت رشوه گرفته اند تا آن ها از این پس تمام سفارشات به این شرکت موتورسازی را ضمانت و تضمین کند. در این بین شرکت موتور سازی اتهامی را که داشت را قبول کرد و یک جریمه سنگین را بابت این کار غیر قانونی پرداخت کرد. مقدار رشوه ای که پرداخت شده بود مبلغ ۳۶٫۳۸ میلیون دلار بین سال های ۹۱ تا ۲۰۰۵ بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.