پوست و مو

هزینه کاشت مو در تهران | قیمت کاشت هر تار مو چقدر است ؟

هزینه کاشت موی سر در تهران , مازندران , اصفهان , شیراز و .. چقدر است ؟ قیمت کاشت هر تار مو به چه عواملی بستگی دارد ؟ بهترین کلینیک کاشت موی طبیعی در تهران کدام است ؟ سوالات زیادی وجود دارد که قبل از عمل کاشت مو در ذهن هر فردی ایجاد می شود و مهمترین سوال نیز هزینه عمل است . در این بخش به این سوالات پاسخ خواهیم داد .

همیشه قبل از انجام هر کاری اولین سؤالی که در ذهن ما ایجاد می شود میزان هزینه کار می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در عرصه های مختلف از جمله زیبایی روش های مختلفی برای کاشت مو به وجود آمده است که هر کدام نیاز به هزینه متفاوتی دارند. کاشت مو یک روش مناسب برای افرادی می باشد که موهای خود را به هر دلیلی از دست داده اند ولی هزینه آن فکر متقاضیان را درگیر کرده است.

عوامل مؤثر بر هزینه کاشت مو

هزینه و قیمت کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به طور کامل به این موضوع می پردازیم.

1) روش کاشت مو

کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام هزینه های متفاوتی دارند. در حقیقت می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین قیمت کاشت مو روش انجام آن می باشد در برخی از این روش ها از دستگاه های بسیار دقیقی برای برداشت و کاشت فولیکول استفاده می شود که در هزینه کاشت تأثیر زیادی دارد. همچنین در برخی روش ها مانند روش FIT مراحل جراحی کاملاً دستی انجام می شود و برش و زخم زیادی در پوست سر بیمار ایجاد می شود که همه این ها در تعیین قیمت کاشت مو تأثیر گذار می باشد. در ادامه به روش های کاشت مو و هزینه ان ها می‌پردازیم.

هزینه کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT جدیدترین روش کاشت مو می باشد. در این روش از دستگاه های بسیار دقیق برای برداشت و انتقال فولیکول های مو استفاده می شود، این دستگاه ها سرعت انجام کار را بسیار بالا می برند. این عامل باعث می شود جراحی در زمان کمتری انجام شود و نیاز به هزینه کمتری داشته باشد. البته توجه کنید که اگر تعداد گرافت زیادی مورد نیاز باشد جراحی باید در دو روز انجام شود که این عامل باعث بالا رفتن هزینه می شود.

هزینه کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT از می توان گفت قدیمی ترین روش کاشت مو می باشد. این روش کاملاً به صورت دستی انجام می شود به طوری قسمتی از پوست سر برداشته می شود و فولیکول های موجود در آن قسمت به صورت نواری برداشته و به قسمت مورد نظر انتقال داده می شود. مراحل این جراحی باعث شده است که زمان نیاز برای انجام این روش مورد نیاز باشد به همین دلیل هزینه این روش نیز در مقایسه با روش های دیگر کم تر می باشد.

هزینه کاشت مو به روش FIT

یکی دیگر از روش های کاشت مو روش FIT می باشد که برخلاف روش FUT فولیکول ها واحد برداشت می شود و به صورت واحدی نیز کاشته می شوند. برداشت فولیکول ها به این روش باعث شده است که جراح دقت و حساسیت زیادی به خرج دهد تا فولیکول ها آسیب نبینند از این رو زمان زیادی نیز مصرف می شود به همین دلیل نسبت به روش های دیگر هزینه زیادی دارد.

هزینه کاشت مو به روش MFIT

کاشت مو به روش MFIT که جدیدترین روش کاشت مو در جهان می باشد، به تازگی در کشور عزیزمان ایران مورد توجه متقاضیان محترم کاشت مو قرار گرفته است. این روش کاملاً با سبک و روش کاشت موی FIT انجام می شود با این تفاوت که در مرحله برداشت گرافت های مو با دقت و ظرافت بسیار بالاتری برداشت می شوند. این دقت و ظرافت باعث می شود که خونریزی و درد بسیار کمتری نسبت به روش FIT در فرد ایجاد شود. همچنین عوارض ناشی از کاشت مو به شدت کاهش می یابد. دوره درمان و ریکاوری بسیار کمتری دارد و همچنین در روش نوین MFIT که با نام UFIT شناخته می شود می توان کاشت مو را بدون تراشیدن سر انجام داد. هزینه این روش با توجه به مراحل آن کمی بیشتر از روش های دیگر می باشد.

هزینه کاشت مو

2) محل انجام جراحی

از جمله عواملی که بر میزان هزینه کاشت مو تأثیر گذار می باشد محل جغرافیایی آن می باشد. هزینه ها شهر به شهر و حتی کشور به کشور دیگر متفاوت است شاید بتوان گفت در شهرهای بزرگ تر و کشور های پیشرفته جراحی ها توسط جراح های باتجربه و با بهترین دستگاه انجام می شود به همین دلیل هزینه زیاد مورد نیاز می باشد. به طور مثال اگر جراحی کاشت مو در یکی از بهترین کلنیک های تهران واقع در یک منطقه خاص انجام دهید به طور حتم هزینه زیادی نسبت به یک کلینیک در منطقه پایین تر پرداخت خواهید کرد.

حتی در مواقعی در برخی از شهر ها و کلینیک ها کاشت مو به همه روش ها انجام نمی شود. روشی مانند روش Micro FIT به تجهیزات گران قیمت و مهارت های خاصی نیاز دارد که همه کلینیک ها قادر به استفاده از آن ها نیستند به همین دلیل شما باید برای استفاده از آن روش هزینه نسبتاً زیادی پرداخت کند.

3) نوع کلینیک کاشت مو

اگر شما یک پزشک را بشناسید که در دو مرکز زیبایی و پوست مختلف با ابزار و مواد مصرفی یکسان کار کند، در کمال تعجب خواهید دید که به ازای روش و شرایط یکسان در کاشت مو، دو هزینه متفاوت از شما گرفته خواهد شد. این اتفاق به این دلیل می افتد که هر کلینیک تعرفه مخصوص خود را دارد. انتخاب کلینیک زیبایی در هزینه نهایی شما تاثیرگذار است.

4) مقدار گرافت مورد نیاز

تعداد گرافت مورد نیاز در کاشت مو تأثیر زیادی بر هزینه آن دارد. هرچه میزان طاسی سر کمتر باشد هزینه کمتری نیز نیاز خواهد داشت زیرا اگر سطح وسیعی از سر شما بدون مو باشد گرافت زیادی مورد نیاز خواهد بود پس باید زمان زیادی برای برداشت و کاشت گرافت ها صرف شود. همه این عوامل باعث افزایش هزینه مورد نیاز برای کاشت مو خواهند شد.

برسی هزینه کاشت مو در شهر ها و کشور های مختلف

اکثر جراحی های زیبایی در کشور به علت تقاضای بالا و همچنین تعدد متخصصین جراحی زیبایی در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان از قیمت بسیار پایین تری دارند. به عنوان مثال در کشور ترکیه که به مهد جراحی های پزشکی اروپا تبدیل شده است، هزینه تقریبی کاشت مو حدود 2500 دلار می باشد. سایر جراحی های زیبایی نیز در این کشور نسبت به کشورهای پیشرفته اروپایی بسیار ارزان تر می باشد. در واقع یکی از جنبه های جذب توریسم در کشور ترکیه توریسم پزشکی می باشد.

قیمت کاشت مو در کشورهای پیشرفته دنیا مانند آلمان، فرانسه، کانادا، انگلستان و آمریکا حدود 15000 تا 25000 دلار می باشد. هزینه تقریبی در تهران به عنوان پایتخت و مهمترین شهر توریست پزشکی ایران حدود 500 تا 1000 دلار می باشد. به همین دلیل مقصد بیشتر متقاضیان ایرانی و غیر ایرانی مقیم خارج از کشور جهت کاشت مو، کشور ایران و ترکیه می باشد.

توجه کنید که پایین بودن هزینه در کشور هایی مانند ترکیه و همچنین کشور ما ایران به دلیل بی کیفیت بودن آن نمی باشد در حالی که جراحی ها توسط بهترین جراحان و با بهترین دستگاه ها انجام می شود. می توان گفت دلیل پایین بودن قیمت ها وجود مراکز و کلینیک های زیبایی مختلف می باشد که رقابیت شدیدی بین آن ها به وجود امده است.

در کشور ما ایران در برخی شهر های بزرگ کلینیک هایی راه اندازی شده اند که در روز تعداد زیادی بیمار می پذیرند از این رو هزینه کمی نیز دریافت می کنند. در این نوع کلینیک ها به دلیل شلوغی، نظافت و دقت در کار به خوبی رعایت نمی شود و نتیجه کار زیاد مطلوب نخواهد بود.

قیمت کاشت هر تار مو چقدر است ؟

کاشت هر گرافت قیمت مشخصی ندارد و در بین اعداد مختلف متغیر می باشد. هزینه کاشت هر گرافت به عوامل متعددی از جمله نوع کلینیک، تجربه و مهارت پزشک، روش کاشت مو و … بستگی دارد به طور مثال هزینه کاشت گرافت در روش FUT نسبت به روز FIT کمتر می باشد. می توان گفت هزینه کاشت گرافت به روش SUT با توجه به مراحلی که دارد نسبت به سایر روش ها بالاتر می باشد.

پاسخ برخی سؤالات متداول در رابطه با هزینه کاشت مو

آیا هزینه کاشت مو در آقایان و خانم ها یکسان می باشد؟

در حالت کلی می توان گفت خیر نوع جنسیت تأثیری در هزینه ندارد ولی از آنجا طاسی کامل در خانم ها رواج ندارد و فقط در اثر عواملی دچار ریزش مو می شوند از این رو برای کاشت نیاز به گرافت کمتری دارند و هرچه در کاشت مو تعداد گرافت مورد استفاده کم باید به همان میزان هزینه کاشت نیز پایین تر می شود.

آیا قیمت نواحی مختلف کاشت مو در سر متفاوت است؟

بله، افراد معمولاً به علت کم پشت شدن موهای جلوی سر، تصمیم بر کاشت مو می‌گیرند و هدف فقط افزایش تراکم مو در جلوی سر است، در نتیجه تعداد گرافت‌های کمتری درگیر می‌شوند؛ اما زمانی که تصمیم بر کاشت مو در نواحی طاس سر است، تعداد گرافت ‌ها بیشتر شده و در نتیجه هزینه نسبت به کاشت فقط در جلوی سر بیشتر خواهد بود.

آیا بیمه هزینه کاشت مو را پرداخت می کند؟

خیر، به طور کلی شرکت های بیمه هزینه مورد استفاده در جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کند. از آنجا که کاشت مو نیز یک جراحی زیبایی می باشد بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.

آیا افراد در همه سنین می توانند کاشت مو انجام دهند؟

خیر، توجه کنید که تا زمانی که میزان ریزش مو ثابت نشده است بهتر است کاشت مو انجام ندهید. در آقایان بهتر است افراد تا 25 سال برای درمان ریزش موی خود از روش های دیگری استفاده کنند و اگر به نتیجه مطلوبی نرسیدند اقدام به کاشت مو کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا