بینیجراحی زیبایی

هزینه عمل بینی به چه عواملی بستگی دارد ؟ 🥇 [ هزینه جراحی بینی ]

هزینه عمل بینی  : دکتر رزم پا , دکتر شهاب خسروی , دکتر سرکارات , دکتر سعید رضا نوری  و… چقدر است ؟  هزینه جراحی زیبایی بینی بر اساس چه عواملی تعیین می شود؟  برای رسیدن به پاسخ این سوالات می توانید این مطلب را بخوانید .

امروزه داشتن چهره ای زیبا دغدغه افراد زیادی شده است. از جمله کار هایی که برای تناسب و زیبایی چهره انجام می شود استفاده از جراحی های زیبایی مختلف می باشد. یکی از این جراحی ها، جراحی زیبایی بینی است که طرفدار زیادی دارد ولی افراد قبل از انجام این جراحی ابتدا میزان هزینه مورد نیاز برای آن را بررسی می کنند. ما در این مقاله به همه عواملی که در تعیین هزینه جراحی بینی تأثیر گذار می باشند اشاره می کنیم.

عوامل تعیین هزینه عمل بینی

نمی توان برای جراحی زیبایی بینی هزینه مشخصی تعیین کرد زیرا عوامل مختلفی در تعیین میزان هزینه نقش دارند که از جمله آن ها می توان به مواد زیر اشاره کرد:

1) نوع بینی

از مهم ترین عاملی که در میزان هزینه جراحی بینی تأثیر گذار می باشد نوع بینی می باشد. نوع بینی ها به چند دسته تقسیم می شود که از جمله آن ها بینی های گوشتی، استخوانی و غضروفی می باشد. بینی های گوشتی و غضروفی به دلیل داشتن مراحل جراحی نسبتاً سختی نیاز به هزینه زیادی دارند در حالی که بینی های استخوانی این چنین نیستند و هزینه جراحی آن ها نسبتا کم است.

2) نوع عمل ترمیمی

بیشتر جراحی های زیبایی بینی نیاز به ترمیم دارند. اگر این کار توسط پزشکی که ابتدا جراحی بینی شما را انجام داده است، انجام شود به هزینه زیادی نیاز ندارد. ولی اگر ترمیم بینی را به پزشک دیگری بسپارید شما باید هزینه زیادی برای این کار پرداخت کنید.

3) مهارت جراح

شما باید برای حراجی زیبایی بینی خود از یک جراح با تجربه و متخصص کمک بگیرید. جراح با تجربه دلیل انجام جراحی های متعدد قطعاً مهارت زیادی در این کار به دست آورده است و می تواند بینی افراد را به بهترین و زیباترین شکل ممکن جراحی کند. بهتر است بدانید استفاده از جراح باتجربه و ماهر نیازمند هزینه زیادی نیز خواهد بود.

4) محل انجام جراحی زیبایی بینی

نوع محلی که در آنجا جراحی زیبایی بینی انجام می دهید نیز در هزینه جراحی تأثیر دارد. به طور مثال اگر شما بینی خود را در تهران و یکی از کلینیک های بسیار معروف انجام دهید قاعدتاً هزینه زیادی نسبت به انجام آن در یک شهرستان کوچک صرف خواهید کرد. می توان گفت به دلیل امکانات زیادی در شهرهای بزرگ هزینه ها نیز بالا است.

هزینه عمل بینی

عمل بینی با هزینه بسیار کم

هزینه جراحی زیبایی بینی بر اساس تأثیر عوامل مختلف از ۳ میلیون تا 25 میلیون تومان متغیر می باشد. سوالی که برای بیشتر افراد پیش می آید این است که آیا جراحی بینی با هزینه کم مناسب می باشد؟ همان طور که گفته شد هزینه جراحی علاوه بر کیفیت جراحی به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. به طور مثال وقتی رزیدنت ها تازه شروع به کار می کنند هزینه بسیار کمی برای کار ها دریافت می کنند تا با انجام جراحی های مختلف مهارت و تجربه خود را بالا ببرند. اگر می خواهید چنین جراحی هایی انجام دهید بهتر است بدانید که ممکن است به نتیجه مطلوبی نرسید.

برخی از جراحان چندین جراحی را در یک روز انجام می دهند که این عامل باعث می شود جراح دقت زیادی نداشته باشد و در نتیجه کار نسبتاً بی کیفیتی انجام دهد. هزینه جنین جراحی هایی نسبت به سایر جراحی ها پایین است همچنین قبول جراحی زیبایی با چنین شرایطی به ریسک زیادی نیاز دارد.

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی بینی هایی که گوشتی هستند و پوست ضخیمی دارند نسبت به بینی های گوشتی نسبتاً سخت می باشد.. مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار مشکل است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نمی شود. به همین دلیل هزینه جراحی این نوع بینی ها نیز بالاتر است و در سال ۹۹ نیز با توجه به افزایش قیمت ها و تجهیزات مورد نظر هزینه جراحی به نسبت افزایش پیدا کرده است.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

با توجه به نوع بینی، پوست بینی، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و دیگر مشکلات تنفسی به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی (پوست نازک ولی غضروفها محکم) چقدر است. قطعاً یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد. هزینه مورد نیاز برای جراحی بینی های استخوانی به نسبت کمتر است.

آیا جراحی با لیزر به هزینه زیادی نیاز دارد؟

بهتر است بدانید که در جراحی زیبایی بینی لیزر هیچ جایی ندارد. نمی توان با لیزر قوز بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف بینی و سایر مشکلات آن را حل کرد فقط این اسم در تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد. توجه کنید که گول تبلیغات را نخورید و هزینه های غیرواقعی برای جراحی بینی با استفاده از لیزر پرداخت نکنید.

هزینه مورد نیاز برای ترمیم بینی

برخی از افراد بعد از اولین عمل زیبایی بینی از مشکلات تنفسی و یا ظاهر بینی خود راضی نیستند و تصمیم به جراحی مجدد بینی یا عمل ترمیمی می گیرند. فرد کاندید جراحی بینی باید در سلامت کامل روانی باشد زیرا برخی افراد به دلیل وسواس های فکری تصمیم به جراحی مجدد می گیرند. روند این جراحی از جراحی اولیه سخت تر است و به همین دلیل هزینه ی بالاتری نیز دارد.

عمل ترمیمی انواع مختلفی دارد که می تواند از یک جراحی ساده برای حذف استخوان اضافه تا تغییرات اساسی در ظاهر بینی فرد باشد. در بینی هایی که فوق العاده کوچک شده اند و یا دفورمیتی شدید دارند نیاز به پیوند غضروف گوش یا دنده وجود دارد که قطعاً هزینه های بالاتری نسبت به دیگر جراحی ها دارد. همچنین اگر ترمیم بینی شما توسط پزشکی که جراحی زیبایی بینی را برای اولین بار انجام داده است، انجام شود به هزینه زیادی نیاز نخواهد داشت ولی اگر ترمیم توسط پزشک دیگری انجام شود شما باید هزینه زیادی پرداخت کنید.

نحوه پرداخت هزینه جراحی بینی از طریق بیمه

در حالت کلی می توان گفت شرکت های بیمه مختلف هزینه جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کنند. جراحی بینی نیز از این قانون مستثنا نیست اگر شما جراحی را به منظور زیبایی انجام دهید نمی توانید از بیمه استفاده کنید ولی اگر مشکلاتی در بینی داشته باشید و به منظور سلامتی و درمان جراحی انجام دهید برخی از شرکت های بیمه هزینه این عمل را پرداخت می کنند.

برای انجام جراحی زیبایی بینی باید کار هایی انجام شود که همه آن ها هزینه هایی دارند از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه مشاوره عمل بینی (برخی از پزشکان برای مشاوره ویزیت دریافت می کنند.)
  • آزمایش خون
  • عکس آتلیه (برخی پزشکان در مطب از متقاضی عکس می گیرند و دیگر نیازی به این هزینه نیست)
  • سی تی اسکن (در صورت انحراف بینی و مشکلات دیگر)

برخی از متخصصین جراحی بینی در کشور

 

کلام آخر

همان طور که گفتیم هزینه عمل بینی به عوامل زیادی بستگی دارد که به برخی از مهم ترین آن ها در این مقاله اشاره کردیم. علاوه بر این موارد عوامل دیگری در هزینه جراحی بینی تأثیر گذار هستند که از جمله آن ها می توان به هزینه داروی بیهوشی، نحوه انجام مراحل جراحی، روش جراحی، هزینه دارو های مصرفی قبل و بعد از جراحی و … اشاره کرد. اگر می خواهید نتیجه مطلوبی از جراحی داشته باشید بهتر است از پرداخت هزینه زیاد خودداری نکنید تا از جراحی رضایت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا