Let’s travel together.

سفری کم هزینه به تایلند , هزینه سفر به تایلند

0 54

هزینه سفر به تایلند

ممکن است که شما هم جز افرادی باشید که قصد سفر به تایلند را داشته باشید اما مهم ترین سوالی که در این مورد می تواند برای شما پیش بیاید این است که تور تایلند چقدر می تواند برای تان هزینه داشته باشد؟ در جواب باید بگوییم که هزینه ای که لازم دارید کاملا بستگی به بودجه سفر و ذائقه خودتان دارد.

در صورتی که شما در این سفر بسیاری از انتظارات بی جا و غیر ضروری تان را کم کنید به طور حتم می توانید که در این سفر هیچ نیاز اضافی را نداشته باشید و واقعا سفری کم هزینه را داشته باشید. در صورتی سفر تان می تواند برای شما بسیار گران باشد که شما در همه جا انتظار بهترین ها را داشته باشید از همین رو هم سفر شما به سفری بسیار گران برای شما تبدیل می شود.

درباره تایلند این کشور بی نظیر و خوش آب و هوا و مطلوب سفر باید بگوییم که این بهشت کوچک نیازی به هزینه زیاد ندارد و کشوری کاملا کم هزینه است. شما در این کشور می توانید که با کمترین هزینه بهترین تفریحات را داشته باشید بسیار جالب است که بدانید در اقامت در این کشور شما حس می کنید که در خانه خودتان هستید با اینکه هزاران کیلومتر از کشور خود دور تر هستید. شما با مطالعه این بخش در واقع می توانید که درباره سفر کم هزینه به کشور بی نظیر تایلند هر چیزی که وجود دارد را یاد بگیرید ، ما نکاتی را برای شما یاد آوری می کنیم که هیچ یک از این نکات در هیچ کتاب راهنمایی هم وجود ندارد.

سفری کم هزینه به تایلند

ماندن در تایلند چقدر هزینه دارد ؟

۵۰ دلار در روز برای دو نفر

همان طور که درباره تایلند گفتیم سواحل شنی سفید با درختان نخل ، مردمی که همیشه لبخند بر لب دارند، غذا های خوشمزه و دریای درخشان از مهم ترین مواردی است که هر کسی را وسوسه می کند تا سفری را به این کشور شگفت انگیز داشته باشد در این قسمت ما درباره هزینه 1 روز اقامت را برای شما به طور کامل بیان می کنیم که معمولا برای کوله گردی در تایلند این مقدار هزینه می تواند که بسیار مناسب باشد و شما می توانید به راحتی و با هزینه کم رفت و آمد کنید.

  خانه جیم تامپسون در تایلند

با کم ترین هزینه می توانید که در تور های جنگل یا رودخانه شرکت کنید و در اتاقی ارزان اقامت کنید. درباره این کشور مناسب ترین جمله این است که کشور تایلند یکی از کشور های کم هزینه و ارزان برای سفر است و برای گشت وگذار و گذراندن تعطیلات کشوری ارزان و بسیار مناسب است.

هزینه اتاق

در تایلند شما می توانید که در یک هتل مناسب اقامت کنید و هزینه اتاق تان هم بین ۱۰ تا ۳۰ دلار می تواند برای هر شب باشد. در صورتی که شما کوله گرد باشید می توانید که برای اقامت اتاقی با قیمت 8 دلار پیدا کنید و کمتر از این قیمت امکان پذیر نیست اما در صورتی که در شهر های معروف تایلند مثل بانکوک باشید برای اقامت تان در یک هتل خوب در یکی از جزایر لوکس شما باید حدود ۲۰ دلار برای یک اتاق دو تخته هزینه کنید که این معمولا هزینه بسیار نا چیزی در قبال سایر کشور های توریستی است و این قیمت معمولا با صبحانه معروف تایلندی هم همراه است

هزینه غذا : ۱ تا ۳ دلار

از آن جایی که تایلند جز کشور هایی است که در این کشور غذا های لذیذی طبخ می شود هزینه غذا ها بسیار بالا نیست و شما می توانید که در این کشور غذا های خوشمزه ای نظیر پد تای ، اسپرینگ رولز را تنها با یک دلار تهیه کنید حجم غذا ها به اندازه کافی است و شما از بابت سیر شدن تان مطمئن باشید و با آن حسابی سیر می شوید. در صورتی که شما برای غذا خوردن از رستوران های خارجی استفاده کنید ممکن است که در یک جای توریستی خارج از بانکوک برای یک رستوران خارجی هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید و در آن جا برای غذا های که میل می کنید قیمتی بین ۳ تا ۵ دلار باید پرداخت نمائید.

  جزیره کو سامت رویای ترین جزیره برای گذراندن تعطیلات در تایلند

هزینه ورودی به جاذبه های معروف

این کشور به خاطر شگفتی ها و جاذبه های بکری که دارد به یک کشور توریستی تبدیل شده است و عمده درآمد این کشور از طریق مناطق دیدنی این کشور است. همان طور که می دانیم تایلند جاذبه های زیادی مثل عبادت گاه ها ، قصر بزرگ و آیوتایا را دارد. درست است که در این کشور بعضی از مکان ها ورودی ندارد و بازدی بازدید از بعضی از آن ها رایگان است ؛ اما بعضی از مکان ها مثل قصر بزرگ که یکی از بزرگ ترین مکان های دیدنی تایلند است هزینه ورودی زیادی در حدود ۴۰۰ بات یعنی ۲۱ دلار را دارد.

در صورتی که شما از مکان تاریخی این کشور و آیوتایا دیدن نمائیدشما باید مبلغ ۵۰ بات (۱٫۵ دلار) را برای ورود به هر کدام از عبادت گاه ها پرداخت نمائید. جزایر و سواحل این کشور و پارک های ملی تایلند بزرگ ترین جاذبه های جذب گردش گر این کشور است که کمک بزرگی به چرخه اقتصاد آن ها کرده است.

هزینه رفت و آمد در تایلند

در این شهر شلوغ و پر از گردشگر معمولا وسایل نقلیه زیادی برای جا به جایی افراد وجود دارد و از همین رو هم یکی از شهر هایی که حمل و نقل عمومی خوبی را دارد بانکوک پایتخت تایلند است شما در هنگام حضور در این شهر و برای رفتن به بسیاری از جاذبه های گردشگری این شهر می توانید که از مترو استفاده کنید؛ اما در شهر های کوچک و جزایر ، این کشور برای رفت و آمد از توک توک ( موتور سه چرخه که مثل تاکسی کار می کند ) و سانگ تو (اتوبوس های قرمز رنگی که مسئول جا به جایی مسافران و شهروندان تایلندی هستند ) که به سرعت حمل و نقل را انجام می دهند صورت می گیرد.

  حمایت از حیوانات در سفر به تایلند

هزینه کرایه توک توک و سانگ تو زیاد نیست اما شما می توانید که برای کنار آمدن با هزینه کمی هم بر سر قیمت چانه بزنید. حواس تان در هنگام سوار شدن به تاکسی ها به این مسئله باشد که حتما سوار تاکسی هایی بشوید که دارای تاکسی متر باشند در غیر این صورت اگر دیدید که ندارند بهتر است تا از ماشین پیاده شوید.

در شهرهای کوچک هزینه استفاده از توک توک ۱۰۰ بات است اما این هزینه در بانکوک و جزایر آن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ بات متغییر است. در شهر های کوچک هزینه سانگ تو ۲۰ بات ، در بانکوک این هزینه ۶۰ بات و در جزایر تایلند هم حدود ۱۰۰ بات است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.