لاغری

لاغری موضعی با روش هایفو لیپولیز ( لیپوسونیک ) روش جدید لاغری موضعی

لاغری موضعی با روش هایفو لیپولیز : با توجه به این که از بین بردن چربی های اضافه از طریق رژیم های لاغری و ورزش کردن بسیار سخت و زمان بر است افراد به لاغری موضعی با روش های مختلفی روی آورده اند. لاغری موضعی به روش های مختلفی انجام می شود که یکی از این روش ها روش هایفو لیپولیز می باشد که در این روش از امواج فراصوت استفاده می شود و کاملاً غیر تهاجمی است. از مزیت هایی که این روش دارد انتخابی بودن آن است یعنی فقط سلول های چربی که زیر پوست ناحیه مورد نظر قرار دارند از بین می برد.

نحوه عملکرد روش هایفو لیپولیز

در لاغری موضعی به روش هایفو لیپولیز امواج فراصوت با شدت خیلی زیادی به زیر پوست قسمت های مشخص شده از بدن وارد می شود و از این طریق سلول های چربی مد نظر در زیر پوست را از بین می برد. مزیتی که استفاده از این روش دارد این است که هیچ آسیبی به بافت های اطراف مانند اپیدرم، رگ های خونی و اعصاب وارد نمی شود. لیپوسونیک سبب لرزش مولکول‌ های چربی هدف و گرم شدن آن‌ ها می شود. همچنین، امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا وارد سلول‌ های چربی شده و چرخه هایی از کاهش و افزایش فشار ایجاد می کنند.

در نتیجه این عمل ، حباب تولید می شود. زمانی که حباب ‌ها منفجر می شوند، انرژی خود را آزاد کرده که باعث آسیب بیشتر به چربی های هدف می شوند. زمانی که سلول های چربی در حال نابود شدن هستند، از خود عوامل التهابی آزاد می کنند. این عوامل التهابی سبب افزایش ماکروفاژ ها شده که این سلول ها را فاگوسیته کرده و از بین می برند. از شکسته شدن سلول های چربی محتویات داخل آن شامل تری گلیسرید و اسیدهای چرب وارد فضای میان بافتی شده و از طریق سیستم لنفاوی وارد گردش خون شده و در نهایت به داخل کبد تخلیه می شود. چربی ها در داخل کبد تبدیل به انرژی می شوند و برخی از انرژی مورد نیاز بدن از این طریق تأمین می شود.

لاغری موضعی با روش هایفو لیپولیز

آیا لاغری موضعی به روش هایفو لیپولیز خطرناک می باشد؟

خیر، امواج فراصوت که برای از بین بردن چربی های بدن استفاده می شود کاملاً با بدن سازگار می باشند و مقدار امواج نیز بسیار کمتر از مقداری است که به بدن آسیب وارد کند و فقط باعث گسسته شدن سلول های چربی می شود. توجه کنید که این امواج هیچ گونه آسیبی به رگ های خونی، اپیدرم پوست و اعصاب وارد نمی کنند بلکه فقط هدف از نفوذ آن ها به زیر پوست از بین بردن چربی های اضافی می باشد.

برای این که با این روش بهتر آشنا شوید بهتر است به این مثال توجه کنید. یک ذره بین را در نظر بگیرید چنانچه زیر ذره بین کاغذی گذاشته و آن را در مقابل نور خورشید قرار دهید چه اتفاقی می افتد؟ بله کاغذ آتش می گیرد زیرا نور به صورت متمرکز به آن بر خورد می کند. عمل لیپوسونیک نیز همین مکانیسم را دنبال می کند؛ یعنی در منطقه محدودی حرارت بالا می رود در صورتی که در مناطق اطراف هیچ‌گونه حرارتی ایجاد نشده و آسیبی رخ نمی دهد.

همان طور که میدانید این روش غیر تهاجمی می باشد و هیچ گونه عوارض جدی برای بدن ندارد از این رو بعد از استفاده از این روش نیازی نیست فرد مراقبت خاصی انجام دهد و یا دوره نگاهت طولانی داشته باشد همچنین فرد در حین این عمل هیچ گونه دردی حس نمی کند.

لاغری موضعی به روش هایفو لیپولیز چه مزایایی دارد؟

  1. با توجه به این که امواج فراصوت گرمای زیادی تولید می کنند ولی این گرما باعث سوختگی پوست نمی شود.
  2. در این روش هیچ تزریقی به پوست انجام نمی شود.
  3. در این روش سلول های چربی مشخص شده در زیر پوست از بین می رود.
  4. از آنجا که این روش کاملاً غیرتهاجمی می باشد هیچ گونه جراحی، بیهوشی ندارد و فرد احساس درد نمی کند.
  5. در این روش چربی زیاد در بدن از بین می رود به همین دلیل بازگشت چاقی بسیار دیر اتفاق می افتد.
  6. در این روش امواج به عمق زیادی از پوست نفوذ می کند و تأثیر زیادی در از بین بردن چربی ها دارد با این حال هیچ آسیبی به سایر بافت ها وارد نمی شود.
  7. از آنجا که این روش غیر تهاجمی می باشد فردی که از این روش استفاده می کند بعد از پایان کار دچار عوارض خطرناکی نمی شود و خیلی سریع حال او مساعد می شود.

 هایفو لیپولیز

لاغری موضعی به هایفو لیپولیز چه معایبی دارد؟

  1. می تواند باعث تکرر ادرار در افراد شود.
  2. استفاده از این روش ممکن است در برخی از مردان باعث اختلالات جنسی مانند نعوظ شود.
  3. کسانی که از این روش استفاده می کنند ممکن از خیر بیشتر از افراد دیگر دچار سرطان پروستات شوند.

آیا استفاده از روش هایفو لیپولیز برای همه افراد مناسب می باشد؟

همه افراد می توانند از این روش برای از بین بردن چربی های اضافی بدن خود استفاده کنند ولی بهتر است بدانید بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که به وزن ایده آل خود نزدیک هستند و اضافه وزن خیلی زیادی ندارند. افرادی برای استفاده از این روش مناسب هستند که بتوان چربی های بدن خود را که بتوان حدود 2 سانتیمتر از لایه چربی زیر پوستی اش را در محل مورد نظر به دست گرفت. همان طور که گفته شد این روش غیر تهاجمی می باشد از این رو هیچ گونه بیهوشی و جراحی انجام نمی شود به همین دلیل دوره نگاهت خیلی کمی دارد و فرد خیلی سریع می تواند زندگی روزمره خود را ادامه دهد.

آیا نتایج حاصل از لاغری موضعی به روش لیپوسونیک دائمی می باشد؟

این روش نیز مانند سایر روش های دیگر می باشد و در صورت عدم رعایت رژیم غذایی و پرخوری ممکن است دوباره بدن به حالت قبل خود برگردد ولی مزیتی که این رژیم دارد این است که حجم قابل توجهی چربی در این روش از بین می رود به همین دلیل بازگشت دوباره چربی ها بسیار زمان بر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا