مقالات ویژه

نکات مهم در خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی

دستگاه بستنی ساز صنعتی یکی از ملزومات مهم آبمیوه و بستنی فروسی ها است که به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند با مواد اولیه باکیفیت، بهترین بستنی‌ها را تولید کنند. با توجه به این که در دهه‌های اخیر، تولیدکنندگان متناسب با نیاز صنایع امروزی، محصولات متنوع زیادی را تولید و روانه بازار کرده‌اند، خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی باید با وسواس بیشتری انجام شود.

در این مقاله قصد داریم تا به تفصیل در مورد نکات کلیدی انتخاب بهترین دستگاه بستنی ساز صنعتی، مطالب جالب توجهی را با شما به اشتراک بگذاریم. در صورتی که می‌خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید، کافی است تا پایان همراه ما باشید.

آشنایی کلی با دستگاه بستنی ساز صنعتی

دستگاه بستنی ساز به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم بندی می‌شوند. مدل‌های خانگی از لحاظ ابعاد، اندازه و کیفیت به نسبت مدل‌های صنعتی کوچک‌تر و ضعیف‌تر هستند. مدل‌های صنعتی برای مکان‌های خدماتی کاربردی‌اند چرا که به استفاده کنندگان این امکان را می‌دهند که بتوانند در کمترین زمان ممکن، حجم زیادی از بستنی باقوام را تولید کنند.

دستگاه بستنی ساز صنعتی با استفاده از مواد اولیه نظیر شیر، قند، اسانس و ترکیب رنگ‌ها قادر است تا بستنی‌های ساده و دورنگ را تولید کند. به دلیل پیچیدگی‌های زیادی که در خرید این دستگاه وجود دارد، افراد باید در هنگام خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی ، به برخی از نکات کلیدی توجه داشته باشند تا در نهایت بتوانند بهترین محصول را خریداری کنند. دستگاه بستنی ساز صنعتی قادر است تا فرآیند تولید بستنی را به شکل خودکار و سریع انجام دهد. این امر باعث می‌شود تا نیروی کار کمتری برای تولید بستنی صنعتی نیاز باشد.

دستگاه‌های بستنی ساز صنعتی در بازار با توجه به ابعاد، نوع کاربری، ظرفیت، ویژگی‌های فنی و… قابل انتخاب و خریداری هستند. افرادی که دارای محیط خدماتی‌اند برای انتخاب بهترین دستگاه بستنی ساز باید به جنس بدنه و کیفیت موتور دستگاه توجه داشته باشند.

شناخت ویژگی و کاربردهای اصلی دستگاه بستنی ساز

دستگاه بستنی ساز صنعتی یک وسیله کاربردی است که برای تهیه بستنی به صورت انبوه و خودکار مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد. این دستگاه به دلیل داشتن ظرفیت بالا، در مقیاس‌های بزرگ تولید و عرضه شده است. امروزه کارخانه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، سوپرمارکت‌ها و… برای تهیه و فروش بستنی نیاز به خرید دستگاه بستنی ساز دارند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین کاربرد و ویژگی‌های اصلی دستگاه بستنی ساز می‌پردازیم:

✅ ظرفیت بالا

خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی باید با توجه به بررسی ظرفیت دستگاه خریداری شود. دستگاه‌های بستنی ساز صنعتی اغلب دارای ظرفیت بالایی برای تولید بستنی هستند که این امر به واحدهای تولیدی این امکان را می‌دهد که مقادیر زیادی از بستنی را در یک زمان مشخص تولید کنند.

✅ اتوماتیک و کاربردی

دستگاه‌های بستنی ساز صنعتی به شکل اتوماتیک عمل کرده که با داشتن نمایشگرهای پیشرفته، فرآیند تولید بستنی را آسان می‌کنند. در واقع استفاده کنندگان با بررسی سیستم کنترل دستگاه بستنی ساز، قادر خواهند بود تا بهترین بستنی را در کمترین زمان تولید کنند.

✅ کارایی بالا

از لحاظ بهره‌وری می‌توان گفت که دستگاه بستنی ساز صنعتی دارای مصرف انرژی مناسباست و از لحاظ کارایی می‌تواند بهره‌وری بالایی داشته باشد. برندهای مختلفی در دهه‌های اخیر نسبت به تولید دستگاه‌های بستنی ساز صنعتی اقدام کرده‌اند که یکی از بهترین آنها بستنی ساز نیکنام است.

✅ قابلیت تنوع

دستگاه‌های بستنی ساز صنعتی قابلیت تهیه بستنی با طعم و افزودنی‌های مختلف را دارند که به واحدهای تولیدی این امکان را می‌دهند تا بتوانند نیازهای مشتریان را به بهترین شکل پاسخ دهند.

بستنی ساز,بستنی ساز صنعتی,خرید بستنی ساز

✅ مواد اولیه ایمن

ساختار دستگاه‌های بستنی ساز صنعتی به گونه‌ای است که تولیدکنندگان می‌توانند مواد اولیه بستنی را در یک محیط ایمن و دارای استاندارد بهداشتی ریخته تا باکیفیت‌ترین بستنی را تولید کنند.

نکات مهم در زمان خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی

خریداران در هنگام خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی باید به برخی از نکات کلیدی و مهم توجه داشته باشند تا در نهایت بتوانند بهترین دستگاه بستنی ساز را متناسب با نیاز کاری خود خریداری کنند. در ادامه به مهم‌ترین نکات در هنگام خرید دستگاه بستنی ساز می‌پردازیم:

✔ ظرفیت دستگاه

یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید دستگاه بستنی ساز توجه کردن به ظرفیت دستگاه است. هر واحد تولیدی ابتدا باید میزان تولید بستنی در یک روز را تعیین کند تا بر اساس آن بتواند یک دستگاه بستنی ساز حرفه‌ای را خریداری کند. در صورتی که نیاز تولید بستنی روزانه از دستگاه خریداری شده بیشتر باشد، فشار زیادی به دستگاه بستنی ساز وارد می‌شود.

✔ زمان تهیه بستنی

مدت زمان تولید بستنی در دستگاه بستنی ساز صنعتی متفاوت است. برخی از دستگاه‌های موجود در بازار به دلیل ساختاری که دارند، زمان طولانی‌تری را برای تهیه بستنی نیاز دارند. اگر سرعت تولید بستنی برای خریداران مهم است، بهتر است در هنگام خرید دستگاه حرفه‌ای به این نکته توجه داشته باشند.

✔ نوع دستگاه

خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی بر اساس دو نوع اصلی امکان پذیر است. برخی از دستگاه‌های موجود در بازار دارای ظرفیت از پیش تنظیم شده هستند و برخی دیگر قابلیت تنظیمات پیشرفته را دارند. دستگاه‌های با ظرفیت پیش تنظیم شده می‌توانند انواع بستنی معمولی را با طعم‌های استاندارد تولید کنند. اما دستگاه‌های قابل تنظیم به افراد این امکان را می‌دهند تا بتوانند انواع طعم و ترکیب‌های مختلف را خلق کنند.

✔ کیفیت ساخت دستگاه

از دیگر نکات مهم در هنگام خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی ، توجه کردن به کیفیت ساخت دستگاه است. دستگاه‌های باکیفیت بیشتر، طبیعتا طول عمر بالاتری دارند و احتمال خرابی آنها کمتر است.

✔ آسانی استفاده و تمیزکاری

خریداران در هنگام تهیه دستگاه بستنی ساز باید به این ویژگی مهم توجه داشته باشند. اگر دستگاه دارای طراحی پیچیده و سخت باشد، ممکن است تمیزکاری آن نیاز به زمان بیشتری داشته باشد.

✔ قدرت موتور دستگاه

قدرت موتور دستگاه به شکل چشمگیری بر روی سرعت و کیفیت تولید بستنی اثرگذار است. هر چه قدرت موتور دستگاه بالاتر باشد، به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند انواع بستنی خوشمزه را با حفظ کیفیت تولید کنند.

دستگاه بستنی ساز قیفی,قیمت بستنی ساز,بستنی ساز

✔ قیمت دستگاه

از دیگر نکات مهم در هنگام خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی ، توجه کردن به قیمت دستگاه است. خریداران بهتر است به قیمت و گارانتی دستگاه توجه داشته باشند تا در نهایت بتوانند بر حسب بودجه خود متناسب‌ترین دستگاه را خریداری کنند.

عوامل مؤثر بر روی قیمت دستگاه بستنی ساز صنعتی

عوامل زیادی به شکل مستقیم بر روی قیمت دستگاه بستنی ساز صنعتی تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برند تولیدکننده دستگاه بستنی ساز
  • کیفیت متریال به کار رفته در ساخت دستگاه
  • ویژگی و امکانات دستگاه بستنی ساز
  • سرعت تولید بستنی در یک ساعت
  • قدرت موتور دستگاه
  • گارانتی و خدمات پس از فروش

موارد لیست شده نشان می‌دهد که عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت دستگاه بستنی ساز به گونه‌ای است که افراد قبل از خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی ، باید به آنها توجه داشته باشند.

خرید دستگاه بستنی ساز از بازرگانی وزیری

با توجه به این که برندهای مختلفی در دهه‌های اخیر نسبت به تولید انواع دستگاه بستنی ساز اقدام کرده‌اند، افرادی که قصد خرید دستگاه بستنی ساز صنعتی را دارند می‌توانند با اطمینان خاطر خرید خود را از طریق بازرگانی وزیری نهایی کنند. فروشگاه وزیری با حذف واسطه‌های فروش سعی کرده است تا محصولات باکیفیت خود را با بهترین قیمت به فروش برساند. خریداران قبل از خرید نهایی می‌توانند با مراجعه به وب سایت فروشگاه وزیری، ضمن دریافت مشاوره رایگان، متناسب‌ترین دستگاه بستنی ساز را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا