Let’s travel together.

5 نکته که لازم است قبل از سفر به تایلند بدانید

0 41

نکات سفر به تایلند

کشوری که در سال اخیر جز پر طرفدار ترین کشور های آسیایی برای سفر انتخاب شده است تایلند است. این کشور در مقایسه با سایر کشورهای آسیای جنوب شرقی، در واقع یکی از محبوب ترین کشورها است. درباره سفر به این کشور و داشتن سفری خوب و مهیج رعایت نکات بسیار مهمی لازم است که ما این نکات را در سفر به تایلند برای شما به طور کامل شرح می دهیم.

اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که تصمیم گرفته اید تا با تور تایلند برای بازدید از این کشور پر جاذبه سفر کنید و یا هم دوست دارید که به طور انفرادی به این سرزمین سفر کنید برای تان باید بگوییم که شما در این سفر نیاز دارید تا موارد مهمی را درباره برخی مسائل کشور تایلند بدانید، ممکن است که با رد شدن از این نکات مسائلی در این سفر برای تان مشکل ساز شود و این نا آگاهی ها در تایلند برایتان آزاردهنده باشد. از آن جایی که رفتن به کشور تایلند جز مسافرت های به یاد ماندنی برای هر کسی است. پس در این بخش با ما همراه باشید تا شما را از این نکات آگاه کنیم تا شما با دانستن این نکات سفری با خاطره ی خوب و خوش به این کشور را تجربه کنید.

نکات سفر به تایلند

برای آشنایی بیشتر شما بهتر است که قبل از هر کاری در اولین فرصت مطالب مربوط به تور تایلند را در وبلاگ این سایت مطالعه فرمائید، زیرا ما در آن بخش تمام موارد سفر به تایلند را برای شما به طور کامل بیان کرده ایم. شما با آگاهی از بسیاری از مسائل درباره تایلند از قبیل فرهنگ و سنت و سایر موارد می توانید تا از همه چیز مسیرتان به خوبی با خبر شوید، زیرا شما در این سفر هر چقدر که بیشتر اطلاعات داشته باشید می توانید که سفر خوبی را تجربه کنید.

در تایلند سگ های ولگرد زیادی وجود دارد

این کشور جز کشور هایی است که بیشترین سگ ولگرد را دارد و در خیابان های این کشور بیش از ۳۰۰ هزار سگ ولگرد وجود دارد بانکوک یکی از شهر های تایلند و به عنوان پایتخت تایلند دارای سگ های سرگردان زیادی در خیابان هست.

درست است که سگ های ولگرد می توانند چهره شهر را زشت کنند اما در گوشه و کنار تایلند بسیاری از مراقبان هستند که آن ها با دادن آب و غذا به این سگ ها از آنها مراقبت می کنند. علاوه بر این که بسیاری از آن ها تحت حمایت هستند اما با وجود این بیشتر آن ها هم نادیده گرفته شده اند ممکن است که حین قدم زدن در خیابان ها تعدادی از این سگ ها را ببینید و ممکن است تا با دیدن یک سگ تنها و خیابانی شما دلتان برایش بسوزد و دوست داشته باشید که کمکش کنید.

  همه چیز در رابطه با تایلند , راهنمای سفر به تایلند

ممکن است که این سگ ها برای شما مشکل ساز باشند پس در برخورد با آن ها مراقب باشید درست است که اکثر این سگ ها توسط مراقبان حمایت می شوند اما باز هم بهتر است در مواجه با این سگ ها مراقب باشید.

هوشمندانه معامله کنید

یکی از کار هایی که در تایلند بسیار می تواند برای شما سرگرم کننده و خوب باشد خرید و فروش در تایلند است. از این رو ما برای شما توصیه می کنیم که بهتر است برای خرید امن و این که گران نخرید تا می توانید با فروشنده ها و تجار تایلندی بر سر قیمت چانه بزنید تا به این ترتیب بتوانید یک خرید خوب داشته باشید. شما با رعایت این مورد می توانید که در هزینه های تان مقدار زیادی را صرفه جویی کنید و این در نهایت از نظر مالی خیلی به سودتان شما می تواند باشد.

نکته جالب در تور تایلند و در بازدید از این کشور این است که شما با مراجعه به بازار های شبانه روز در چاتوچاک و یا یکی از بازارهای معروف روی آب تایلند می توانید که اجناس منحصر به فرد زیادی را ببینید نکته جالب این که می توانید اگر خود تان هم جنسی را داشته باشید در همین بازار ها بفروشید و یا این که اگر از کالایی خوشتان می آید شما می توانید با یک تخفیف درست و حسابی آن را تهیه کنید.

ممکن است که یک دلار ارزش چانه زدن را نداشته باشد اما برای تخفیف گرفتن بیشتر قیمت شما با فروشنده ها بهتر است که حسابی چانه بزنید. در بیشتر اوقات ممکن است تا بسیاری از فروشنده ها از شما ناراحت بشوند این مسئله اصلا اهمیتی ندارد و مشکل خاصی نیست ! می توانید که به فروشگاه دیگری بروید ؛ و خرید تان را انجام دهید. مطمئنا شما با این کار می توانید که در انتهای بازار گردی‌ که انجام داده اید مبلغ زیادی را تخفیف بگیرید.

  زیباترین آبشارهای تایلند

اسپری حشره کش به همراه داشته باشید

کشور تایلند جز آن دسته از کشور های استوایی است که شما در سفر به این کشور و بیشتر کشور های استوایی با تمام خوش گذرانی های که در این سفر برای شما، می تواند داشته باشد ممکن است که دچار نیش های گاه و بی گاه حشره ها هم باشید. حشرات موزی که در این منطقه وجود دارد ممکن است که سفر شما را دچار مشکل کند در این سفر یکی از نکات این است که شما در این کشور قرار نیست نصف وقت تان را صرف مقابله با حشره ها باشد، شما که دوست ندارید به دلیل خارش غیر قابل تحمل یا یکی از چندین ویروس رایج تایلندی در هتل و اتاقتان بمانید پس بهتر است که در این سفر ایمنی را رعایت کنید.

نکته جالب درباره این اسپری های حشره کش این که بهتر است تا به جای عطر و ادکلن شما استفاده از این اسپری ها را جایگزین کنید. پس برای در امان ماندن شما فراموش نکنید که اسپری به اندازه مدت اقامت سفر خود تان به همراه داشته باشید.

به میمون ها غذا ندهید

از مهم ترین نکاتی که حتما باید به آن توجه داشته باشید رعایت این نکات است که در سفر به تایلند مخصوصا در سفر به مناطق جنوب تایلند پرهیز از غذا دادن به میمون ها است. مطمئنا این برای شما تعجب بر انگیز است و دوست داشته باشید تا علت آن را بدانید ؟! شما در بازدید از سواحل جنوبی تایلند ممکن است که با میمون های زیادی برخورد کنید.

درست است که دیدن میمون از نزدیک می تواند بسیار مهیج باشد و از آن جایی هم که آنها دارای ظاهر بامزه و شوخ طبع هستند مطمئنا از نزدیک دیدن و بازی با آن ها می تواند برای شما بسیار جالب باشد اما دلیل نمی شود که شما به آنها اجازه داشته باشید تا غذا دهید. از آن جایی که تغذیه میمون ها باعث می شود تا آنها کمتر قادر باشند تا تنهایی به یافتن غذا بروند و در واقع این بدان معنی است که آن ها نباید برای به دست اوردن غذا از دست افراد یاد بگیرند که از کیسه و کیف ، لباس ها سرقت کنند ، فراموش نکنید که با این کار این میمون ها بسیار بد عادت می شوند و در واقع هنگام بردن کیف پول شما این کار جذاب نمی باشد، نباید فراموش کنید که این حیوانات وحشی هستند.

  منوی غذای رستوران تایلندی بر اساس گروه خونی

مراقب تخفیف های خوب باشید !

ممکن است که شما در این سفر قصد بازدید از یک مکان را داشته باشید که در هنگام مراجعه به آن مکان راننده تاکسی شما را به هر طریقی از رفتن به آن مکان منصرف کند و یا این که به دروغ بگوید که آن مکان خاصی که می خواهید بروید بسته شده است، در این صورت احتمال اینکه او دروغ گفته است و می خواهد که شما را به محل دیگری جهت بازدید راهنمایی کند بسیار زیاد است. در صورتی که آن ها آنها به شما بگویند که نمی توانند از تاکسی متر استفاده کنند، مطمئنا دروغ می گویند.

تور تایلند

از آن جایی که اغلب، خارجی ها و گردشگران در بسیاری از کشور ها بسیار پولدار شناخته می شوند و بیشتر مثل کسانی که نقدی آنها تمام نمی شود دیده می شوند بیشتر راننده ها از این طریق نفع می برند. شما برای این که هزینه های زیادی را از دست ندهید در این سفر بهترین راه این است تا راجب ورودی مکان های بازدید و هزینه ورود به برخی از جاذبه های توریستی برتر تحقیق کنید. مواردی که ما در این بخش برای شما بیان کردیم تمام این موارد از نکات سفر به تایلند هستند ، مطمئنا با رعایت نکات دوست خواهید داشت که دوباره به این کشور زیبا سفر کنید.

تمام شهر های تایلند دارای جاذبه است و برای شما فرقی نمی کند که کدام شهر تایلند را برای سفر انتخاب کنید. پاتایا ، بانکوک و یا پوکت بهترین شهرهای پر جاذبه این کشور هستند که هر کدام از این شهر ها جاذبه های دیدنی خودشان را دارند. نکته مهم در این سفر این است که در این سفر با احتیاط و حفظ نکات ایمنی شما می توانید که سفر خوبی را تجربه کنید. برای لذت بردن از سفر و داشتن یک سفر خوب حتما بهتر است تا از یک راهنما استفاده کنید زیرا راهنما تمام موارد را مطلع است و برای شما می تواند که نکات متاسبی را در این سفر گوش زد کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.