Let’s travel together.

نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید

نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید

0 43

نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید  : درباره جاذبه های تایلند و شگفتی های که در سفر به این کشور می توان تجربه کرد در قسمت های قبل توضیحات کاملی را بیان کردیم و اینکه دانستید که این کشور در میان سایر کشورهای توریستی یکی از کشورهای محبوب برای گشت و گذارهای است. بسیاری این کشور را با نام کشور لبخند می شناسند شاید این لقب برای تایلندی ها به این علت باشد که دولت تایلند و مردم این کشور با آغوش باز در برابر گردشگران ، با ان ها با مهربانی و صمیمت برخورد می کنند و این گونه که امروزه تایلند به کشور لبخند ها شهرت پیدا کرده است. در این مقاله ما شما را با نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید آشنا می کنیم .
اگر شما جز افرادی هستید که مقصد سفرتان تایلند است پس بهتر است قبل از این که کوله بار خود را برای سفر به این کشور ببندید، باید ها و نباید هایی را که باید در این سفر رعایت کنید ؟ را بدانید برای همین و سهولت کار شما ما در این مطلب ۲۳ نکته ی کاربردی در سفر به تایلند را برای شما به طور مختصر بیان می کنیم تا شما با رعایت این نکات سفر خوب و خوشی را داشته باشید. اگر در سفر با تور تایلند به نکاتی که قبل از سفر به تایلند بدانید را رعایت کنید سفری آرام و پر از خاطرت شیرین برای خود و همراهانتان رقم می زنید . در زیر به نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید بیشتر اشاره شده است و 23 نکته کاربردی که باید در سفر به این کشور رعایت کنید اشاره شده است .

نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید

نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید

در زیر به نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید اشاره شده است که عبارتند از :

 • درباره آب و هوای تایلند گفتیم که این کشور دارای با آب و هوای معمولی نیست و اگر قصد سفر دارید حتما باید با تجهیزات کامل برای سفر به تایلند اقدام کنید بهتر است تا وضعیت آب و هوایی فصلی که در آن قصد سفر را دارید را حتما چک نمائید.
 •  چیزی که درباره مردم تایلند باید بدانید این است که بیشتر این افراد با صف رابطه ای ندارند و ممکن است که در مراکز خرید و یا در خیابان ها و یا هر جا که احساس کردید که شلوغی هست، شما نگران چیزی نباشید و بدانید که در آن جا باید صفی شکل می گرفته است. پس نباید انتظار رعایت حقوق در این تجمعات را داشته باشید.
 •  از آن جایی که بیشتر مردم تایلند بسیار مهمان نواز و رفتار بسیار صمیمی را دارند و بنابراین اگر به شما غذا و یا وسیله ای را بدون دریافت هزینه و مجانی دادند، اصلا تعجب نکنید زیرا خاصیت آن ها به این شکل است.
 •  بهترین و ناب ترین انبه دنیا در تایلند موجود است پس اگر از طرفداران این میوه هستید بهتر است تا در تایلند، انبه زیاد بخورید زیرا همان طور که گفتیم بهترین انبه های دنیا را فقط در تایلند می توانید پیدا کنید.
 • برای اینکه از فضا و منظرهای اطراف به اندازه کافی لذت ببرید بهتر است تا در مسافرت های روز خود از موتور های روباز یا تاک تاک استفاده کنید تا به این ترتیب از فضای موجود بیشتر لذت ببرید.
 •  بهتر است تا تحت هیچ شرایطی با هیچ کسی در مورد پادشاه و دولت تایلند صحبت نکنید. این نکته را جدی بگیرید و رعایت کنید تا مشکلی برای تان پیش نیاید.
 • برای اینکه هزینه سفر تان سر به فلک نکشد و بتوانید چند روز را در این کشور بگذرانید بهتر است تا در هزینه های خود تان مقداری صرفه جویی کنید، به این صورت که از وسایل حمل و نقل عمومی چون ترامووا، مترو و تاک تاک ها استفاده کنید. اگر نگران تمیزی آن ها هستید بهتر است که نباشید؛ زیرا واقعا هم تمیزند و هم ارزان هستند.
 •  ممکن است که بیشتر راننده تاکسی های تایلند شما را در سفر درون شهری از دیدن مکانی منصرف کنند، بهتر است تا به حرف های شان توجه نکنید.
 • احترام به عبادتگاه ها و اماکن مقدس را فراموش نکنید و در بازدید از اماکن مقدس ، حتما لباس پوشیده و مناسب به تن کنید و فراموش نکنید که تایلندی ها بسیار بر این موضوع تاکید دارند.
 •  ممکن است که با دیدن حیوانات موذی تعجب کنید ولی باید بدانید که در تایلند داشتن حیوان بسیار عادی است و مردم تایلند با آن ها هم زیستی مسالمت آمیزی را دارند. پ شما اصلا و ابدا از آن ها نترسید. ممکن است سوسک بسیار زیاد ببینید اما تنها حیوانی که نخواهید دید موش است
 • از آن جایی که بانکوک به شهر بوهای مختلف شناخته می شود. پس ممکن است تا گاه بوهای خوب و دلنشین را استشمام کنید و گاه بوی گند فاضلاب! پس گاهی هم ممکن است که هر دو بو با هم ادغام شوند. به هر حال بهتر است تا از استشمام این بوها تعجب نکنید و به ادامه قدم زدن تان بپردازید.
 •  بهتر است تا چند کلمه پرکاربرد زبان تایلندی را یاد بگیرید وکمی با زبان تایلندی آشنا شوید. با این که مردم تایلند و به خصوص شهر بانکوک به زبان انگلیسی و پانتومیم بسیار آشنا هستند ولی برای شما بهتر است که اصطلاحات پرکاربرد تایلندی را بدانید.
 •  برای اینکه شما یک سفر راحت و خوب را داشته باشید بهتر است تا برای رزرو اقامت در تایلند، یک راست به سراغ هتل های ۵ ستاره آن جا بروید. اگر هتل 5 ستاره را نتوانستید ناچار هستید تا به یک هتل ۴ ستاره بروید تا آرامش و رفاه شما در سفر به تایلند، تامین شود.
 •  ممکن است که شما هم بسیاری از افراد دیگر به سلامت بسیاری از مواد خوراکی که تهیه می کنید حساس باشید. بیشتر افراد در مصرف یخ و آب، مشکوک هستند. ولی باید بگوییم که یخ های هتل های تایلند همگی این یخ ها از آب آشامیدنی تهیه می شوند. بهتر است که از یخ های بیرون استفاده نکنید زیرا از یخ های خارج از محیط هتل از این بابت مطمئن نیستیم؛ بنابراین لطفا از یخ های داخل هتل استفاده کنید.
 •  مردم تایلند بسیار به آداب و رسوم حساس هستند پس اگر در رستوران و یا جمعی باشید که تایلندی هم در آن جا حضور داشته باشد و شما می خواهید که در ان جمع غذا میل کنید، توصیه می کنیم تا حتما از قاشق و چنگال به همراه هم استفاده کنید. استفاده ی تنها از آن ها به نوعی بی احترامی به آنان است.
 • دستمال کاغذی تنها وسیله ای هست که حتما حتما در سفر به تایلند بسیار برای شما احتیاج می شود، پس شما برای این که در سفرتان دچار بحران دستمال کاغذی نشوید، بهتر است تا با خود دستمال کاغذی و دستمال مرطوب را برای استفاده از سرویس های بهداشتی به همراه داشته باشید تا در این باره به مشکلی برنخورید.
 •  بهتر است که مکانی را که برای اقامت رزرو می کنید سعی کنید که به وسایل نقلیه و مترو و ترن های هوایی نزدیک باشد زیرا که بتوانید راحت تر و سریع تر به اماکن دیدنی و تفریحی بروید. این برای شما بسیار ارزان تر هم تمام می شود. به طور مثال در محله ی ساخومویت، برای این که همه ی این مشخصات گفته شده را دارا است، بهترین گزینه ی شما برای رزرو هتل است.
 • پیشنهاد ما همیشه برای افرادی که به کشورها و شهرهای مختلف سفر می کنند این است که گردشگران از غذاهای آن کشور مخصوصا غذاهای محلیشان را امتحان کنند اما در باره تایلند باید بگوییم که بهتر است در در هر جایی شما غذا نخورید. اگر غذاهای محلی را دوست دارید تا امتحان کنید بهتر است که در صورتی این کار را بکنید که مراحل پخت غذا را ببییند در این صورت مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد ؛ و با خیال راحت میل کنید.
 •  یکی از مزیت های فوق العاده تایلند این است که بهترین ماساژ ها را انجام می دهند پس پیشنهاد می کنیم که در سفر به تایلند حتما از خدمات زیبایی و بهداشتی شان برای خانم ها و آقایان استفاده کنید؛ و همان طور که گفتیم تایلند ماساژ های سنتی فراوانی دارد که هر کسی می تواند با توجه به شرایط جسمانی از آن ها استفاده کند. اگر به نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانیددقت کنید و آن ها را رعایت کنید خود از سفرتان لذت خواهم برد و می توانید سفری خاطره انگیز داشته باشید .
 •  نکته مهم در باره فرهنگ خاص تایلندی ها این است که آن ها به سر خیلی حساس هستند و سر یکی از اعضای مقدس وجود انسان است پس یادتان نرود که در معاشرت با مردم تایلند اصلا به سر آن ها دست نزنید زیرا که دست زدن به آن مخصوصا توسط خارجی ها اصلا خوشایند و قابل قبول نیست. شاید که فکر کنید این مسئله شاید اصلا برای تان پیش نیاید ولی دانستن این مسئله و رعایت آن برای شما واجب است.
 •  بهتر است تا در پر کردن فرم رزرو هتل حواس تان باشد تا تیک تمامی موارد وعده های غذایی را با هم نزنید. تا بتوانید علاوه بر غذاهای هتل چند وعده هم از غذا های بیرون هتل و غذا های محلی استفاده کنید اما در صورتی که طرز پخت و محل پخت را دیده باشید به خود در استفاده از غذاهای محل تایلند شک راه ندهید و زیرا مطمئن باشید که تجربه ی جدیدی را کسب خواهید کرد.
 • درباره سنت و اداب و رسوم تایلندی ها گفتیم که تایلندی ها سنت های متفاوت و خاصی دارند که بسیار از این سنت ها برای آنان مقدس نیز هست. ممکن است تا بسیاری از این سنت ها حتی برای شما عجیب و غریب باشند اما بهتر است تا حتما آن ها را رعایت کنید. یکی از این سنت ها این است که در رسیدن به تایلندی ها به نشانه ی احترام، دست خود را بر روی سینه ی خود گذاشته و سرتان را حتما خم کنید.
 • بهتر است تا در تایلند هرگز از آب هایی غیر از آب های معدنی برای نوشیدن استفاده نکنید. رعایت نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید سبب امنیت شما در سفر به این کشور است .
  تجربه ی فوق العاده در کوه فانگان تایلند

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید آشنا کنیم تا در سفر به این کشور بتوانید سفری امن و راحت را تجربه کنید همچنین شما می توانید با سفر با تور پاتایا از شهرهای دیدنی تایلند چون بانکوک , پاتایا و پوکت نیز دیدن کنید . اگر نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید را کاملا مطالع کنید می توانید سفری خاطره انگیز داشته باشید و از سفر به این کشور دیدنی لذت ببرید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.