Let’s travel together.

نوشیدنی های دلچسب تایلند

از نوشیدنی های خوشمزه تایلند بیشتر بدانید

0 36

نوشیدنی های دلچسب تایلند , از نوشیدنی های خوشمزه تایلند بیشتر بدانید : نوشیدن آب کافی یکی از رموز دوام آوردن در برابر گرمای شدید تایلند است که در سفر به این کشور در فصول گرم می توانید که برای مواجه نشدن با کم ابی بدنتان را هیدراته کنید و همواره آب کافی به بدن خود برسانید. علاوه بر آب که یکی از نوشیدنی ها خالص است شما می توانید که در این کشور برای رفع عطش و لذت بردن از طعم یک اب میوه طبیعی نوشیدنی های بی نظیر تایلندی را امتحان کنید زیرا که دل چسب ترین نوشیدنی های دنیا را می توانید که در سفر به این کشور تجربه کنید.  برای اطلاع از نوشیدنی های دلچسب تایلند شما می توانید که این بخش را به طور کامل مطالعه کنید .

نوشیدنی های دلچسب تایلند

نوشیدنی های دلچسب تایلند

آب انار

بهترین راه برای گریز از گرمای به ظاهر گریز ناپذیر تایلند در واقع استفاده از آب میوه های طبیعی و تازه است که این آب میوه ها به طور دستی آبگیری می شوند. این اب میوه ها بهداشتی هستند و درست در مقابل دیده گان خودتان گوشت میوه دلخواه تان را فشرده و آب آن را برایتان دریک بطری پلاستیکی باریک می ریزند. شما می توانید که از انواع آب میوه ها میل کنید و لذت ببرید اما توصیه می کنیم که آب انار که یکی از محبوب ترین نوشیدنی های دلچسب تایلند است را امتحان کنید؛ زیرا که علاوه بر طعم خوب آب انار دارای منبع غنی ویتامین C و سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است. با وجود این که بیشتر نوشیدنی های تایلند دارای قند بالایی است؛ اما آب انار چنین نیست و این اب میوه به نوعی مایه سلامتی است.

آب پرتقال

از دیگر نوشیدنی های خوش طعم تایلند می توان به آب پرتقال اشاره داشت که تعریف این اب میوه خوشمزه و دلچسب را می توانید از زبان بیشتر تایلندی ها بشنوید.
اما پستی از یک زوج تایلندی در ماه می ۲۰۱۶ بود که آن ها در حال تهیه آب پرتقال تقلبی بودند و این پست در شبکه های اجتماعی به سرعت دست به دست شد. در این پست صحنه ای پخش شد که در ان زن و شوهری در خانه خود مشغول درست کردن آب پرتقال در یک تشت بزرگ بودند که با افزودن کنستانتره پرتقال ، رنگ خوراکی، آب و شیرین کننده های مصنوعی، آب پرتقالی مشابه آب پرتقال معروف تایلند تهیه کنند. درست بعد از این پست بود که مسوولان تایلند تصمیم گرفتند تا با افرادی را که اینگونه آب پرتقال ها را به فروش می رسانند، برخورد جدی داشته باشند. شما می توانید که در همه جای تایلند آب میوه های طبیعی و بهداشتی خوش مزه ای را تهیه کنید. آب پرتقال تازه و خنک یکی از محبوب ترین نوشیدنی های دلچسب تایلند است که هم برای خارجی ها و هم برای خود مردم تایلند بسیار محبوب می باشد. همانند غذا های تایلندی ، آب پرتقال در تایلند دارای دو طعم متمایز هم شور و هم شیرین است که ترکیبی جالب را ایجاد می کند.

  جذابیت های سفر به تایلند و  10کار با مزه در سفر به تایلند

آب نیشکر

نوشیدنی های دلچسب تایلند

اگر عاشق شیرینی هستید ، بدون نوشیدن یک بطری آب نیشکر نمی توانید تایلند را ترک کنید. پس از عبور نیشکر از دستگاه های پر قدرت مخصوص، عصاره آن گرفته شده و تفاله اش در کنار فروشنده روی هم انباشته می شود. این نوشیدنی فوق العاده شیرین است و به سبب طعم قوی که دارد به سرعت نمی توان آن را نوشید.

نوشیدنی های ژله ای

ژله سبزی در تایلند یکی از بهترین بهترین ژله هایی است که همه عاشق آن هستند. یکی از محبوب ترین دسر های تایلند grass jelly است که در تهیه دسر های از این نوع ژله که در آن ژله سیاه chao kuai را با آب و یخ مخلوط کرده و سپس رویش شکر قهوه ای می پاشند بسیار محبوب هستند.
به چیز های دیگر مثل بستنی نارگیلی یا سایر خوراکی ها می توان که این ژله را هم اضافه کرد؛ اما افزودن آن به نوشیدنی ها بهترین روش در تایلند برای صرف این خوراکی عجیب است.
طرز تهیه به این شکل است که فنجان های پلاستیکی را قرار می دهند و داخل هر یک تکه ای ژله به شکل مکعب قرار دارد با نوشیدنی دلخواه تان مانند چای، آب میوه و غیره می توانید که پر کنید و بعد آن را صرف نمایید. پس می توان گفت که فنجان هایی هستند که در آن ها تا نیمه ژله سبزی ریخته شده و می توانید با هر نوشیدنی که دوست دارید آ ن ها را پر کرده و بنوشید. فراموش نکنید که حتما از نوشیدنی های دلچسب تایلند استفاده کنید .

  معروف ترین غذا های تایلندی

آب نارگیل

اب نارگیل توسط فروشنده ها از قبل تهیه می شود و در یک ظرف بزرگ ریخته و نگه داری می شود و در صورتی که شما بری خرید آب نارگیل مراجعه کنید فروشنده از اب نارگیلی که در ظرف های بزرگ نگهداری می شود با ملاقه در کاسه گودی برای شما سرو می کند تا شما ان را نوش جان کنید. طرز تهیه هم به این شکل است که گوشت خوشمزه آن را از پوست سخت آن جدا می کنند و سپس آن را با آب میکس می کنند. آب نارگیل را فروشندگان در تایلند هم به صورت ساده و هم با شربت عرضه می دارند. با مخلوط شربت آب و شکر به آب نارگیل موجب می شود تا این نوشیدنی شیرین تر و خوشمزه تر شود.

انواع پالوده ها

درباره پالوده های تایلند باید بگوییم که این نوشیدنی ها در تایلند بسیار متنوع و رنگارنگ هستند؛ و در صورت مصرف این آب میوه ها شما اطمینان داشته باشید که به هیچ وجه شما ضرر نمی کنید. یکی از این پالوده های خوش طعم پالوده هندوانه است که این پالوده در جام هندوانه سرو می شود در تایلند هندوانه ها بسیار کوچک هستند و از نظر ظاهری به اندازه طالبی است. این نوشیدنی ها برای سلامت بسیار مفید هستند و در تهیه بسیاری از این نوشیدنی ها مهم ترین مورد میزان سلامت این اب میوه ها است. برای سیستم گوارش مخلوط سیب ، پرتقال و آناناس بسیار مفید است.
در کنار تازگی این میوه های خوشمزه که در سرتاسر سال در تایلند پرورش می یابند، تنوع بی نظیر میوه های تایلند هم باعث شده تا آب میوه های بسیار لذیذی تهیه شود و بدون شک شما در هنگام ترک تایلند دلتان برای این نوشیدنی های خوشمزه بسیار تنگ شود. پس پیشنهاد می کنیم در سفر به تایلند با تور تایلند از نوشیدنی های دلچسب تایلنداستفاده کنید .

  سفری کم هزینه به تایلند , هزینه سفر به تایلند

قهوه

نوشیدنی های دلچسب تایلند

در تایلند می توانید که انواع قهوه های مخصوص را بنوشید یکی از علت های محبوبیت این نوشیدنی در تایلند فراوانی و سهل الوصول بودن این نوشیدنی است که موجب محبوبیت بسیار آن شده است. دکه های خیابانی زیادی در تایلند هستند که قهوه های متنوعی را برای عابران اماده می کنند. این قهوه فروش ها یک فنجان قهوه بزرگ سرد را به قیمت ۲۵B ( کمتر از یک دلار ) می فروشند. شما می توانید که در این دکه ها انواع مختلف قهوه از جمله قهوه موکا mocha و قهوه لاته latte را میل کنید. در صورتی که شما قهوه شیرین دوست ندارید حتما از فروشنده بخواهید که به قهوه شما شیر عسلی condensed milk را اضافه نکند ؛ زیرا که در تایلند بیشتر قهوه فروش ها علاقه زیادی به قهوه شیرعسلی دارند ! در نواحی پرجمعیت و شهری تایلند شما می توانید که کافه تریا های عالی را مشاهده کنید و از نوشیدنی های دلچسب تایلند لذت ببرید

شیر چای سرد تایلندی

محبوب ترین نوشیدنی تایلند Chai Yen است. در سراسر کشور با هر وسیله ای که رفت و آمد کنند چه قطار ، چه موتور سیکلت و چه قایق، هر صبح تایلندی ها یک بسته شیر چای سرد همیشه به همراه خودشان دارند. ممکن است که در ابتدا با دیدن رنگ نارنجی روشن این چای کمی نگران طعم آن شوید و از مصرف آن منصرف شوید اما این نوشیدنی بسیار خوشمزه است و از همین رو اجازه ندهید که ظاهر عجیب آن شما را از نوشیدن این چای خوشمزه باز دارد. مقدار زیادی شیر عسلی و شیر خشک در تهیه این چای استفاده می شود که هنوز علت رنگ نارنجی آن مشخص نیست این چای بی شک یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی های دلچسب تایلند است. حتما فراموش نکنید که در سفر به تایلند از شهرهای زیبای این کشور دیدن کنید شما می توانید با تور پاتایا از شهرهای دیدنی تایلند چون پاتایا , بانکوک , پوکت و .. نیز دیدن کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.