پوست و مو

میکرونیدلینگ , هزینه میکرونیدلینگ در کلینیک زیبایی چقدر است ؟

همان گونه که در مقاله های قبلی نیز در مورد میکرونیدلینگ توضیح دادیم ،به ترمیم آسیب های ساختاری پوست با روش تحریم مکانیکال، میکرونیدلینگ گفته می شود. این کار سبب می شود که بافت تغییر دیده و آسیب یافته بازسازی گردد. باید بگوییم که هدف درمان میکرونیدلینگ بهبود عملکرد ظاهر پوست و همین طور جوانسازی پوست می باشد.در طی فرآیند میکرونیدلینگ چند میلیون میکروکانال در لایه درم و اپیدرم پوست با استفاده از سوزن های بسیار ریز به وجود می آیند.ما در این مقاله تلاش داریم تا اطلاعات مورد نیاز را در مورد میکرونیدلینگ در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

باید بگوییم که خوشبختانه روش های درمانی مختلفی روز به روز ابداع می گردند که می توان با استفاده از آن ها اقدام به جوان سازی پوست نمود. همان گونه که تا حدی همه ما می دانیم .سال ها می باشد که از بوتاکس به عنوان یک روش مهم و اساسی برای مبارزه با پیری پوست استفاده می شود و می توان گفت که حدود 15 سال است که این روش درمانی جوان سازی پوست تاییده ی FDA را دریافت کرده است.

بعد از آن هم روش های درمانی مختلفی مانند پر کننده ها و لیزرها به عنوان روشی برای پوستی جوان تر وارد حیطه ی پزشکی زیبایی شده اند .و در طی سال های اخیر نیز از یک روش درمانی جدید به عنوان میکرونیدلینگ جهت جوان سازی پوست استفاده می گردد که ما در اینجا می خواهیم این روش جوان سازی پوست را مورد بررسی قرار دهیم:

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

در این روش درمانی جوان سازی پوست یک دستگاه کوچک به کار برده می شود که آن را بر روی صورت و گردن فرد متقاضی این روش درمانی ،می کشند وتا ایجاد حفره های کنترل شده بکند و این سبب می گردد که پوست فرد در حالت ترمیم قرار بگیرد. شاید عده ای از افراد از سوزن ترس داشته باشند و برای همین هم باشد که از انجام این روش درمانی خودداری کنند ولی اینگونه افراد باید توجه داشته باشند که با توجه به نوع دستگاه ،طول سوزن ها بیم 5/ تا 3 میلیمتر می باشد که نسبت به یک سوزن سنتی بسار ریز می باشد .لازم به ذکر است که ظرافت این دستگاه ها به اندازه ای می باشد که می توان حتی در دور چشک نیز از آن ها استفاده نمود.

روش میکرونیدلینگ دارای چه مزایایی می باشد؟

هنگامی که پوست فرد ترمیم خود را آغاز می کند سبب افزایش توانایی بدن برای تولید کلاژن و الاستین می شود و نتیجه ی آن نیز فربگی پوست می باشد.این روش درمانی با کمک به بهبود بفت پوست و کاهش اثر زخم ها و کشیدگی ها ؛موجب جوان تر شدن پوست افراد استفاده کننده از روش میکرونیدلینگ می شود.

چه انتظاراتی می توان از یک درمان میکرونیدلینگ حرفه ای داشت؟

شاید تصور چرخش سوزن های کوچک بر روی پوست همانند یک شکنجه به نظر آید ولی روند این درمان با بی حس کردن صورت به وسیله ی یک کرم بی حسی موضعی که مدت زمان کمی اثر دارد انجام می شود.و بر اساس نیازهای بیمار درمان مناسب انجام می شود و نتیجه آن تنها چند ساعت قرمزی ،ورم کم پوست می باشد .درست است که این علائم می توانند به توجه به سطح تحمل افرا یک یا دو روز زمان ببرند وامکان دارد خونریزی و کبودی جزئی هم در فرد دیده شود.

افراد چند جلسه به این درمان نیاز خواهند داشت؟

باید بگوییم که در این روش درمانی مشخص کننده ی تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان ،وضعیت پوست افراد می باشد .ولی در اغلب موارد از 3 تا 5 جلسه در فاصله زمانی 4 تا 6 هفته می باشد و بعد از آن جلسات درمان ابقاء و نگهداری پوست نیز هر 6 تا 9 ماه می باشد.در ضمن افراد می توانند با استفاده از یک دستگاه خانگی تاثیرات درمان خود را افزایش دهند.

مقایسه ابزارهای میکرونیدلینگ خانگی با درمان های تخصصی در مطب:

همانند سایر ابزارهای خانگی مشابه ،ابزارهای میکرونیدلینگ خانگی نیز ،قدرت درمان تخصصی در مطب را ندارند ولی این مسئله نمی تواند به این معنی باشد که این ابزارها دارای هیچ گونه نتیجه ای نمی باشند .در این مورد باید بگوییم که جیمی اوبانیون مخترع دستگاه GLOPRO بر این اعتقاد می باشد که پوست بیشتر به فرکانس واکنش نشان می دهد تا عمق سوزن.در صورتی که افراد دو یا سه بر در هفته از دستگاه استفاده کنند بعد از دو هفته شاهد نتایج آن خواهند بود.

یک مزیت مهمی که استفاده از دستگاه های خانگی دارد این می باشد که آن دستگاه ها کمک می کنند تا ترکیبات داروهای حفاظت از پوست به لایه های عمیقتری از پوست نفوذ نمایند.بعد از استفاده از دستگاهی مانند ابزار تحریک صورت Glopro که 170 یورو می باشد و یا استفاده از یک دستگاه دستی مانند Micro Needle Roller Swiss Clinic که 42 یورو می باشد ،بهتر می باشد که به سوی فرمول های هیدراته برویم تا از چیزهای آزار دهنده مانند رتینول یا ویتامین C استفاده نماییم.بهتر می باشد که از استفاده از محصولاتی که بر پایه اسیدی می باشند (همانند بنزیل پروکسید) خودداری شود.

افراد چه هنگام می توانند انتظار دیدن نتایج میکرونیدلینگ را داشته باشند؟

زمانی که افراد درمان های تخصصی را در مطب انجام می دهند ،از انجایی که بالا بردن میزان کلاژن و الاستین در غشاء میانی پوست (درمیس) نیاز به زمان دارد ؛افراد می توانند نتایج نهایی حاصل از این درمان را در 3 تا 12 ماه ببینند ولی باید بگوییم که همانند سایر درمان ها ،مدت این زمان به خود فرد نیز وابسته می باشد.

چه هنگام باید از انجام میکرونیدلینگ خودداری نمود؟

کسانی که عفونت های فعالی مانند زرد زخم ،آکنه فعال یا تورم یا رازشیا در سطح پوست خود دارند، باید از انجام این روش درمانی خودداری کنند و همچنین افرادی که پوست بسیار حساس ،اگزمای حاد یا پوست های آفتاب سوخته دارند نیز باید از انجام این روش درمانی جوان سازی پوست پرهیز کنند. ولی به به غیر از موارد ذکر شده می توان این درمان را برای همه انواع پوست با هر رنگی انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا