Let’s travel together.

میوه های خارق ‌العاده تایلندی

میوه های خارق ‌العاده تایلندی

0 82

میوه های خارق ‌العاده تایلندی : در هر گوشه از این کشور شما علاوه بر شگفتی ها و جاذبه های خاص این کشور می توانید که میوه ‌های عجیب ‌و غریبی را ببینید که این میوه ها هم مثل افراد مهربان این سرزمین در هر گوشه ‌ای از این کشور به شما خوشامد می‌گویند. تایلند با دارا بودن خاک حاصل خیز ، اقلیم استوایی و بخش‌ های شمالی معمولا برای کشاورزی بسیار مناسب است و آب ‌و هوای معتدل در تایلند باعث شده تا هر چیزی که کشاورزان در این کشور می کارند خیلی خوب رشد می‌کند. از همین حیث تایلند در مقایسه با دیگر کشور ها خیلی موقعیت کشاورزی مناسبی را دارد.
این کشور جنوب شرقی اسیا دارای میوه‌ های خوش‌ طعم و زیبا می باشد. در سفر به این کشور بهتر است تا با مصرف بیشترین میزان ممکن ازمیوه های خارق ‌العاده تایلندی ، از این فراوانی بهره کافی را ببرید. ممکن است که شما از طعم بعضی از این میوه ها خوش تان نیایید و طعم و مزه آن ها برای شما عجیب به نظر برسد. بهترین نمونه برای این حالت خارگیل تیغ تیغی و بد بو است که در نگاه اول شاید بسیار بد به نظر برسد اما مطمئن باشید که وقتی که شروع به خوردن این میوه ‌ها کنید، از آن‌ها نمی توانید چشم ‌پوشی نمایید. در این کشور قیمت میوه ها به علت فراوانی ان ها بسیار مناسب است و از همین رو هم مصرف میوه می تواند که روشی عالی برای تامین مایعات مورد نیاز بدن باشد میوه‌ها بسیار سالم و مغذی هستند و به همین دلیل هم میان وعده ‌هایی عالی برای بیشتر افراد هستند. شاید برای تان جالب باشد تا بدانید که شما با خوردن میوه ‌های این منطقه به یک ماجرا جویی جدید وارد می شوید تایلندی ها میوه ها را به روش سنتی و با کیسه کوچکی از نمک ، شکر و فلفل قرمز مصرف می کنند. با ما همراه باشید تا بیشتر با میوه های خارق ‌العاده تایلندی آشنا شویم .

میوه های خارق ‌العاده تایلندی

میوه های خارق ‌العاده تایلندی

انبه به زبان انگلیسی

منگو یا mango

به زبان تایلندی

ماموآنگ یا Ma-Muang

یکی از شناخته ‌شده ‌ترین میوه‌ های که در تایلند بسیار دیده می شود انبه است که دارای تنوع بسیار بالایی است این میوه یکی از میوه های لذیذ و شاداب کننده است. برای خوردن انبه راه ‌های متفاوتی وجود دارد ؛ از همین رو بیشتر افراد انبه های کاملا رسیده را با قاشق می خورند اما بیشتر بومیان تایلند هم از انبه رسیده در کنار برنج و شیره نارگیل غذایی تهیه می کنند که این غذا به شکل غذایی به نام خائو نیو ما موآنگ است و ان را مصرف می کنند.
گروهی هم هستند که این میوه بسیار خوشمزه را به‌صورت نیمه رسیده و در برش ‌هایی که بر روی آن شکر پاشیده شده است میل کنند. همان طور که می دانیم در میان اب میوه ها آب انبه از طرفداران بسیاری برخوردار است و می‌توان از انبه آب‌ میوه ‌های بسیار خوشمزه‌ای را تهیه کرد. انبه یکی از بهترین میوه های خارق ‌العاده تایلندی است که خوردن آن در تایلند خالی از لطف نیست . حتما این میوه را در تایلند امتحان کنید .

  شکم گردی در تایلند

ترگیل به زبان انگلیسی

منگوستین یا Mangosteen

به زبان تایلندی

منگ کوت

Mang-Kut

میوه های خارق ‌العاده تایلندی

ترگیل میوه ای تایلندی است که این میوه در خارج از تایلند چندان شناخته ‌شده نیست. شاید از دیدن شکل عجیب این میوه شگفت زده شوید زیرا که ترگیل دارای پوسته بسیار عجیب ‌وغریب به شکل دایره‌ای و رنگ بنفش است. گوشته‌ای سفید رنگ و خوش ‌طعم داخل این پوسته، قرار دارد فقط بخش‌ های مختلفی از آن قابل ‌خوردن است. بر روی گلبرگ ‌های موجود در زیر پوسته بخش‌ های مختلف داخلی این میوه قرار دارند. طعم عالی و قوی این میوه نیز موجب شده است تا یک گزینه مطلوب برای درست کردن آب‌ میوه به‌حساب بیاید.

مژکی به زبان انگلیسی

رامبوتان یا Rambutan

به زبان تایلندی

نگوآر یا NgoR

همان طور که از ظاهر این میوه پیدا است میوه مژگی یا رامبوتان ، اسم خودش را از کلمه مالایی راموبت ( Rambut) که به معنای مو گرفته شده است که این اسم در واقع به ‌صورت مستقیم به پوسته پر از تیغه ‌های قرمز و زرد این میوه اشاره دارد. شما بعد از کندن این پوسته به یک گوشته نیمه شفاف و سفید این میوه می رسید که در فرایند ظریف جدا کردن این گوشته از دانه بزرگ آن تایلندی ‌ها به ‌شدت ماهر هستند. مژکی میوه ای کم یاب است که یکی از میوه های خارق ‌العاده تایلندی است که کمتر در کشورهای دیگر یافت می شود آن را در تایلند حتما امتحان کیند .

خارگیل به زبان انگلیسی

دورین یا Durian

به زبان تایلندی

تو ری ین یا Tu-Rian

یکی از بحث ‌بر انگیز ترین میوه‌ های زمین بدون شک خارگیل است که این میوه طعمی قوی و منحصر به ‌فرد را به طرفداران خود ارائه می‌کند اما این میوه به خاطر بوی بدی که دارد منتقدانی را هم به همراه دارد. این میوه یک رایحه بسیار قوی را دارد و بسیاری از افراد در مواجه با بوی بد این میوه ان را به بوی گند لوله های آب نسبت می دهند.
ممکن است که این تفاسیر شما را و یا هر کس دیگری از تصمیم خرید و مصرف این میوه منصرف کند . باا همه این مواردی که گفته شد این میوه گران ‌ترین میوه تایلند است، که ورود ان معمولا در مکان ‌های عمومی و هتل ‌ها ممنوع اعلام شده است.

  طعم اصیل غذا های تایلندی

آناناس به زبان انگلیسی

پاین اپل یا Pineapple

به زبان تایلندی

ساپارود یا Sapparod

تایلند یکی از بزرگ‌ ترین مراکز تولید این میوه آبدار و خوش ‌طعم در جهان است. جالب است درباره آناناس بدانید که در تایلند در تمامی فصول سال این میوه محبوب رشد می‌کند زیرا که خاک حاصل خیز این کشور برای رشد گیاه آناناس بسیار مناسب است و به راحتی می تواند رشد ‌کند. اندازه گیاه آناناس کم است و تقریبا ارتفاع اندکی را دارد این میوه کاربری ‌های متعددی را دارد و از این میوه برای تهیه انواع دسر ها و نوشیدنی ها یا حتی غذا هایی ویژه و محبوب می توان در تایلند از آن ستفاده کرد.

پاپایا به زبان انگلیسی

papaya

به زبان تایلندی

مالاکاو یا Ma-La-Kaw
درست است که بهترین کیفیت این میوه در بین ماه‌ های مارس تا ژوئن یعنی در فصل بهار به دست می‌آید. ولی پاپایا هم میوه ‌ای برای تمامی سال است شکل پاپایا بیضی‌ شکل است و اگر آن را در طول برش داده و دانه ‌های سیاه و کوچک داخلش را خالی کنید بسیار راحت تر خورده می شود.پس از رسیدن ، این میوه معمولا گوشته‌ای نارنجی ‌رنگ و خوش ‌طعم را پیدا می کند در درست کردن یکی از محبوب ترین سالاد های تایلندی معمولا از ‌پاپایای نرسیده استفاده می کنند به این ترتیب که آن را تکه‌ تکه کرده و سپس آن را با آب ‌لیمو ، فلفل قرمز ، بادام ‌زمینی یا میگوی خشک ( سوم تم یا Som Tam ) تلفیق کنند که این مورد یکی از سالاد های محبوب تایلندی به‌ حساب می‌آید.

میوه اژدها به زبان انگلیسی

دراگون فروت یا Dragonfruit

به زبان تایلندی

گئو مون گورن یا Gao Mung Gorn

میوه گیاه کاکتوس هم نوعی میوه به نام میوه اژد ها است که این میوه در واقع دارای ظاهری عجیب و فضایی است گوشته این میوه بسیار نرم و دوست ‌داشتنی است و می توان گفت که این میوه تا حدی شبیه به کیوی است. معمولا این میوه را در صورت رسیدن با قاشق می توان خورد

  سیستم حمل و نقل در تایلند چگونه است ؟

گواوا به زبان انگلیسی

Guava

به زبان تایلندی

فارانگ یا Farang

میوه های خارق ‌العاده تایلندی

یکی از میوه های محبوب تایلند گواوا و یا فارانگ است که این میوه دارای ریشه ی آمریکای جنوبی و منطقه هند غرب است با این وجود امروزه در بسیاری از کشورهای استوایی این میوه بسیار مورد برداشت قرار می گیرد و رشد خوبی را دارد.
یکی از علت های محبوبیت این میوه به خاطر داشتن عطر و بوی عجیب ‌و غریبش است. این میوه هم به طور دائمی و در تمام فصول در بازار وجود دارد بیشتر تایلندی ها از این میوه به عنوان یک میان وعده مقوی استفاده می کنند. این  نیز یکی از میوه های خارق ‌العاده تایلندی است که در وضعیت سبز و ترد می‌توان که این میوه را به همراه نمک ، فلفل قرمز یا شکر هم مصرف کرد یا هم بیشتر افراد رسیده این میوه را مصرف می کنند. از این میوه برای درست کردن نوشیدنی‌ها، بستنی‌ها، ژله‌ها و مرباهای مختلف نیز استفاده می‌شود زیرا که مزه و حس تازه کنندگی خاصی را دارد.

دارابی به زبان انگلیسی

پوملو یا Pomelo

به زبان تایلندی

سوم او یا Som-O

شاید در نگاه اول شما به شباهت بسیار زیاد این میوه با گریپ فورت پی ببرید زیرا که این میوه دارای طعم و اندازه ‌ای شبیه به گریپ ‌فروت را دارد و طعم آن هم حالتی آب دار و ترش شیرین را دارد. شما می توانید که در تمام فصول این میوه را در بازار های تایلند ببینید دارابی یا سوم او یا گونه‌های مختلفی را دارد که دارای رنگ‌ هایی مانند زرد کمرنگ تا نارنجی و قرمز را شامل می‌شود.

سیب رز به زبان انگلیسی

رز اپل یا Rose Apple

به زبان تایلندی

چوم پو یا Chom-Poo

این میوه که ظاهری شبیه به گلابی را دارد و دارای پوسته بسیار براقی است که معمولا این میوه در رنگ های مثل صورتی یا سبز موجود است. گوشته سیب رز حالتی ترد و برشته را به مصرف کننده القا می‌کند. و بر این باورند که مصرف این میوه بسیار طراوت آور است و در تایلند این میوه را با نمک یا شکر میل می کنند. میوه های خارق ‌العاده تایلندی آنقدر زیاد است که ما در اینجا فقط به تعداد اندکی از آن ها اشاره کردیم .

شما می توانید در سفر به این کشور دیدنی با تور تایلند علاوه بر اینکه از جاذبه های دیدنی این شهر دیدن کنید از میوه های خارق ‌العاده تایلندی نیز استفاده ببرید زیرا نظیر آن ها را در هیچ کشوری نمی توان یافت .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.