Let’s travel together.

میوه های تایلند

میوه های عجیب تایلند

0 60

میوه های تایلند , میوه های عجیب تایلند : یکی از کشور هایی که دارای میوه های بسیار خاص و عجیب است کشور تایلند است این کشور در کنار جاذبه و شگفتی هایی که دارد. دارای تنوع زیادی در محصولات گیاهی و مرکبات و میوه جات است. در سفر به این کشور پر جاذبه، شما در این کشور به جز این که همیشه مردمانی را با روحیه شاد و بشاش می توانید ببینید در گشت و گذار در بازار های ساحلی و در تمام مسیر تان با میوه هایی عجیب و غریب هم روبرو می شوید. که ممکن است از دیدن شان متعجب شوید.

از مهم ترین مواردی که باعث این شده تا تایلند دارای این محصولات باشد می توان به دشت های حاصل خیز آن، آب و هوای گرم استوایی و مناطق معتدل شمالی اشاره داشت که تایلند را در میان سایر کشور ها در بخش محصولات کشاورزی و میوه های خاص استوایی در اولویت قرار داده است؛ و از این رو محصولات بسیار زیادی زیادی هم به عمل می آید. همان طور که گفتیم نقاط کمی بر روی زمین هستند که مثل کشور تایلند دارای میوه های خوشمزه و خوش طعم باشند.

میوه های تایلند

میوه های تایلند

ممکن است که با دیدن شکل و ظاهر بعضی از این میوه های تایلند تعجب کنید زیرا خیلی از این میوه ها شکل و شمایل عجیبی را دارند ؛ اما در صورتی که شما یکی از این میوه ها را امتحان کنید بی شک از مزه و طعم آن ها خوش تان می آید پس پیشنهاد می کنیم که امتحان کنید چون عاشق میوه های تایلندی می شوید. درباره این میوه ها باید بگوییم که این میوه ها نه تنها سالم، مقوی و بسیار ارزان هستند بلکه مصرف آن ها بهترین راه برای رفع تشنگی هم هست.میوه های تایلند آنقدر خوشمزه و جدید هستند که دوست دارید همه ی آن ها را خرید کنید و با خود بیاورید . ما در این بخش برای شما تعدادی از این میوه های خاص را معرفی می کنیم پس با ما همراه باشید.

  • ترگیل ( Mangosteen )
  • رامبوتان ( مژکی ) ( Rambutan )
  • خارگیل ( Durian )
  • میوه اژدها (ِ Dragonfruit )
  • جک فروت ( Jackfruit )
  • زرگیل ( Langsat )
  بهترین مسیرهای طبیعت گردی در تایلند

ترگیل (Mangosteen)

 

ترگیل یک میوه کاملا تایلندی است و معمولا افراد کمی در خارج از تایلند این میوه را می شناسند و از آن استفاده کرده اند. ظاهر عجیب و خاص این میوه بسیار خاص است همان طور که گفتیم ترگیل میوه ای با ظاهری بسیار عجیب است این میوه دارای پوسته گرد و بنفش رنگی است که در داخلش قسمت سفید و خو شمزه ای را دارد که قسمت خوراکی این میوه است که به بخش های مختلفی تقسیم شده است. جالب است بدانید که تعداد این بخش ها برابر است با تعداد برگ هایی که در زیر پوسته ترگیل قرار گرفته است. و از آن جایی که این میوه دارای یک طعم بسیار خوشمزه و متفاوت است و بسیار هم آب دار است از این رو از این میوه برای آبمیوه هم استفاده می شود.

رامبوتان ( مژکی ) ( Rambutan )

درباره این میوه خاص و عجیب که ظاهری بسیار متفاوت را دارد باید بگوییم که این میوه که اسم آن هم از کلمه مالایی رامبوت گرفته شده است که به معنای مو است. این میوه دارای رنگ متمایل به سرخ که پوست آن پوشیده از مژک می باشد. این میوه هم در تایلند طرفداران بسیاری دارد . و به خاطر مزه ای که دارد مورد پسند اکثر تایلندی ها قرار گرفته است. داخل رامبوتان دارای گوشته به رنگ سفید است که گاهی هم مایل به رنگ صورتی است که این میوه مزه ای ملس گونه و ترش و شیرینی را دارد.

خارگیل ( Durian )

خارگیل با شکل و مزه و طعم خاصی که دارد در تایلند طرفداران مخصوص به خودش را دارد بسیاری از طرف داران خارگیل درباره این میوه خاص و عجیب بر این عقیده هستند که این میوه بسیار مقوی است که مزه ای منحصر بفرد را دارد ؛ اما دسته ای که این میوه خاص و بد بو را دوست ندارند هم این میوه را این گونه توصیف می کنند که میوه ای بسیار بد و با بوی گند میوه های فاسد است که با بوی زننده و بوی شدید که شبیه میوه فاسد است دارای ظاهری خشن که به هیچ وجه نباید آن را مصرف کرد. نکته مهم این که این میوه، در واقع یکی از گران ترین میوه های کشور تایلند است و ورودش به مکان های عمومی مثل هتل و هواپیما به خاطر بوی بسیار بدی که دارد ممنوع است.
در توصیف شکل ظاهری این میوه باید بگوییم که شکل این میوه کاملا گرد و کمی هم بیضی است و رنگ پوسته آن هم به رنگ سبز قهوه ای که از خار پوشیده است ؛ و رنگ میوه آن متمایل به زرد کمرنگ می باشد. با سفر به تایلند با تور تایلند  میوه های عجیب و خوشمزه این کشور را بخرید و نوش جان کنید .

  آبشار های زیبای کشور تایلند

میوه اژدها (ِ Dragonfruit )

میوه های تایلند

یکی دیگر از میوه های تایلندکه عجیب و غریب است , میوه اژدها است. با این که میوه گیاه کاکتوس ، ظاهری عجیب را دارد اما گوشته این میوه بسیار نرم و خوشمزه است. طعم این میوه تا حدودی شبیه کیوی است و معمولا در خوردن آن از قاشق استفاده می شود. در داخل این میوه که بسیار آبدار است، دانه هایی مثل سیاه دانه وجود دارد که این دانه ها سرشار از ویتامین است. در مواقع تشنگی این میوه می تواند که مشکل تان را رفع کند.

جک فروت (Jackfruit)

 یکی دیگر از میوه های تایلند که بسیار خوشمزه است جک فروت است . با دیدن این میوه شگفت زده می شوید زیرا که این میوه بسیار شکل خاصی را دارد. جک فروت را می توانید در ماه های ژانویه تا مه (دی تا اردیبهشت) در این کشور در داخل میوه فروشی ها ببینید. اندازه این میوه بسیار درشت است و در واقع این میوه آبدار اندازه یک هندوانه بزرگ و درشت است اما این میوه بویی بسیار متفاوت را دارد. داخل این میوه گوشته بسیار زیادی را دارد در واقع جک فروت به بخش های زیادی تقسیم شده و اطراف هر بخش دانه های زیادی قرار دارد. در خوردن این میوه باید بگوییم که معمولا این میوه به صورت خام مصرف می شود اما در بعضی از نقاط تایلند جک فروت را سرخ می کنند و می خورند

  پل های معروف تایلند را بشناسید

زرگیل (Langsat)

این میوه که یکی از میوه های مخصوص کشور تایلند است زرگیل است. میوه بسیار خاص و خوشمزه که همان طور که گفتیم این فقط مخصوص خود این کشور است. زرگیل یک نوع میوه ی فصلی، است که شکل کوچک و گردی دارد معمولا این میوه در بین ماه های جولای تا اکتبر ( تیر تا مهر ) در این فصول در تایلند در دسترس می باشد. این میوه از آن جایی که پوست نازکی دارد بسیار سریع پوست نازک آن با دست کنده می شود. درون زرگیل گوشتی و آب دار و شفاف است که به پنج قسمت تقسیم می شود درباره مزه آن باید بگوییم که زرگیل کمی مزه تند دارد. تایلندی ها از این میوه بیشتر برای رفع عطش استفاده می کنند زیرا که این میوه برای رفع تشنگی خیلی خوب است . در این مقاله شما تاحدودی با میوه های تایلند آشنا شدید . حتما یادتان باشد که در سفر به تایلند با تور پاتایا از این شهر دیدنی نیز دیدن کنید و از میوه های عجیب و خوشمزه آن ها نیز حتما بخورید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.