موفقیت

موفقیت در کسب و کار

امروزه به راه انداختن کسب و کار هم سخته و هم پر ریسک. کسانی که به فکر  به راه انداختن کسب و کار هستن و ریسک و خطر این کار رو قبول کردن باید یکسری اطلاعات ابتدایی درباره کاری که قصد ایجادش رو دارن به دست بیارن. این افراد قبل از هر چیزی باید انگیزه کافی برای ایجاد کار رو داشته باشن. ما در این مقاله سعی کردیم درباره مطالب انگیزشی برای موفقیت در کسب و کار صحبت کنیم.

البته فراموش نکنید که داشتن انگیزه یکی از مهم‌ترین مسائل برای مدیران کسب و کارهاست.

کسی که انگیزه کاری رو داره حتی با وجود سختی‌ها و مشکلات زیاد موقع ایجاد کسب و کار اصلا خسته نمی‌شه و حتی گاهی ممکنه تلاش بیشتری هم داشته باشه. یکی از کارهایی که باعث افزایش انگیزه برای موفقیت در کسب و کار می‌شه انجام دادن نکات گفته شده در یکسری جملات انگیزشی هستش! ما در مجله موفقیت آبی سعی کردیم که درباره چند تا از این جملات انگیزشی صحبت کنیم.

موفقیت در کسب و کار
موفقیت در کسب و کار

به کارهای بزرگ فکر کنید و کارهای کوچک را انجام دهید!

شاید به نظر شما این جمله کلیشه‌ای باشه و شما بگین مگه میشه به اتفاقات و کارهای بزرگ فکر کرد ولی کارهای کوچک رو انجام داد؟ مگه میشه برای موفقیت در کسب و کار هدف‌های بزرگ رو نادیده گرفت؟ در جواب این سوالتون باید بگیم که اولا قرار نیست هدفی نادیده گرفته بشه، دوما شما با رسیدن به هدف‌های کوچک ناخودآگاه به هدف بزرگتون می‌رسین. شما باید دنبال هدف‌های بزرگ باشید و مدام به هدف‌های بزرگ فکر کنین، اما یکی از راه‌هایی که باعث میشه شما زودتر به هدفتون برسین اینه که هدفتون رو به هدف‌های کوچک تقسیم کنین. این طوری وقتی برای رسیدن به هدف‌های کوچک تلاش می‌کنین خود به خود به هدف بزرگتون دست پیدا می‌کنین.

ایده‌ها آسان هستند؛ اما انجام آن‌ها دشوار است!

برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید بدونین اینه که ایده دادن آسونه! اما انجام دادن و پیاده کردن ایده‌ها کمی سخته. شما وقتی دارین به ایده‌ای فکر می‌کنین تمام مشکلات و موانعی که ممکنه سر راهتون قرار بگیره رو نمی‌دونین. حتی بعضی از مواقع ممکنه هزاران ایده به ذهنتون برسه که به قول معروف دست اول هستن. اما وقتی که می‌خواهید ایده رو پیاده کنین، موانعی سر راه شما قرار می‌گیره که شما فکرش رو هم نمی‌کردین. بنابراین بهترین کار اینه که برای برداشتن این موانع آماده باشین و وقتی که سر راهتون قرار گرفتن تلاش کنین و ناامید نشین!

برای شکست ناراحت نشوید، برای از دست دادن فرصت‌هایتان ناراحت شوید!

بعد از ایجاد کسب و کارتون اگر شکست خوردین اصلا ناراحت نشین! شما باید بتونین از شکست‌هاتون پُلی درست کنین برای رسیدن به موفقیت! بعضی‌ها با یک بار شکست ناامید میشن و کسب و کارشون رو تا حدودی رها می‌کنن. بعضی‌ها هم از ترس شکست سمت کارهای بزرگ نمیرن. این افراد ممکنه فرصت‌های خیلی بزرگی رو از دست بدن. برای موفقیت در کسب و کار نباید از شکست بترسین. شکست مقدمه پیروزی و موفقیته! اما اگر فرصت‌هایی که براتون ایجاد میشه رو از ترس شکست خوردن از دست بدین باید ناراحت بشین چون ممکنه اون فرصت مهم‌ترین اتفاق زندگیتون باشه!

به قول ناپلئون هیل؛ اغلب افراد بزرگ، عظیم‌ترین موفقیت‌های خود را بلافاصله بعد از عظیم‌ترین شکست‌هایشان به دست آورده‌اند.

موفقیت در کسب و کار
موفقیت در کسب و کار

عاشق کارتان باشید!

برای موفقیت در کسب و کار بعد از ایجاد انگیزه دومین قدم، انتخاب درست کارتونه! سعی کنین دنبال کاری برین که داخلش تخصص داشته باشید نه کاری که درآمد زیادی داره! بسیاری از افراد وقتی که می‌خوان کسب و کاری راه بندازن دنبال کارهای پر درآمدن و به تخصصشون اصلا فکر نمی‌کنن. شاید به خاطر همینه که از هر 10 نفر 9 نفر در کسب و کارشون شکست می‌خورن و مُعسِر میشن. شما باید علاوه بر تخصص داشتن، عاشق کارتون هم باشین! شما باید بتونین با عشق کار کنین تا روز به روز موفق باشین. اگر می‌بینین عاشق کارتون نیستین اون رو رها کنین و فکر کسب و کار دیگه‌ای باشین. بزرگی میگه؛ اگر نتوانی با عشق کار کنی و عاشق کارت نباشی، بهتر است کارت را رها کنی و از کسانی که کارشان را دوست دارند صدقه بگیری!

هیچ دستاورد بزرگی یک شبه به دست نمی‌آید!

شما برای به دست آوردن موفقیت در کسب و کارهاتون باید پله‌های ترقی رو یکی پس از دیگری طی کنین. پریدن از پله‌ها و دوتا یکی طی کردن اون‌ها کاملا اشتباهه. به فکر یک شبه پولدار شدن هم نباشین! موفقیت‌های بزرگ نتیجه هزاران تلاشه. به عبارتی بهتره بگیم چیزی که ارزشمنده به راحتی به دست نمیاد. اگه فکر می‌کنین می‌تونین یک شبه پولدار بشین و راه چند شبه رو یک شبه برید، سخت در اشتباهید. چنین چیزی اصلا امکان نداره! پس فقط با تلاشه که می‌تونین به موفقیت‌های بزرگ برسین.

به طور کلی برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارهاتون باید سرشار از انرژی مثبت باشین. نگین نمی‌تونم و نمیشه. بگین من می‌تونم هرکاری رو انجام بدم. تکرار این جمله، به راحتی به شما تلقین می‌کنه که شما قادر به انجام هرکاری هستین.

 خداوند آدمی رو طوری آفریده که مدام به فکر ترقی باشه. به خاطر همین هم شما باید با خودتون تکرار کنین که لیاقتتون بیشتر از چیزیه که دارین. با تکرار این جمله خود به خود تلاشتون رو بیشتر می‌کنین و روز به روز موفق‌تر میشین.

بدونین که هرکسی از یک جایی شروع کرده. بهتره بگیم که بیشتر افراد از صفر شروع کردن. پس؛ از شروع نترسید! این که چه سنی داری اصلا مهم نیست، هر وقت تصمیم تازه‌ای گرفتی شروع کن! هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

خلاصه کلام

همونطور که گفتیم، برای این که به موفقیت در کسب و کارتون دست پیدا کنین، قبل از داشتن سرمایه، تجربه و دانش باید انگیزه کافی داشته باشین. فقط داشتن انگیزه هستش که باعث میشه از پس شکست‌ها بر بیاین و اون‌ها رو پلی بکنین برای رسیدن به موفقیت‌هاتون.

همونطوری که داخل این مقاله اشاره کردیم؛ شما باید هدف‌های بزرگتون رو به هدف‌های کوچک تقسیم کنین. با این کار راحت‌تر به اهداف بزرگتون می‌‌رسین. برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار باید بدونین که ایده‌هایی که به ذهنتون می‌رسه آسونه اما پیاده کردن ایده‌ها سخته! باید بدونین که نباید از شکست‌هاتون ناراحت بشین و باید از اون‌ها فرصتی بسازین برای رسیدن به موفقیت. این شیوه افراد موفقه! شما باید بدونین که باید عاشق کارتون باشین. باید بدونین که موفقیت‌های بزرگ یک شبه به دست نمیان! برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ باید تلاش کنین. با تکرار این جمله‌های انگیزشی با خودتون و داشتن انرژی مثبت می‌تونین در کسب و کارهاتون موفق بشین. فقط کافیه تلاش کنین!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا