موفقیت

موفقیت در زندگی (بخش دوم)

اگر به دنبال موفقیت در زندگی هستین و می‌خواهید یکی از افراد موفق به شمار بیاین، اول باید زندگی افراد موفق رو مورد بررسی قرار بدین. زندگی افراد موفق یکسری اشتراک‌ها داره که یقینا این اشتراک‌ها باعث موفقیت این افراد شده. ما سعی کردیم داخل این مقاله درباره این وجوه اشتراک صحبت کنیم. اما قبل از این که در این مورد حرفی بزنیم، شما اول باید یک تعریف از موفقیت برای خودتون مشخص کنید. شما باید مشخص کنید که موفقیت از دید شما یعنی چی؟

بعد از این که تعریف موفقیت رو برای خودتون مشخص کردین، دیگه وقتش رسیده که رازهای موفقیت افراد موفق رو بدونین!

انتخاب هدف و نوشتن آن:

هر کسی برای هر موفقیتی که در نظر داره باید هدفی داشته باشه و برای رسیدن به هدفش تلاش کنه. در واقع یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین راه‌های رسیدن به موفقیت در زندگی همین هدف داشتنه. البته داشتن هدف به تنهایی ممکن نیست و شما باید برای رسیدن به هدف‌هاتون تلاش کنین. اگر شما اهداف و خواسته‌هاتون رو دقیق تعریف کنین، راحت‌تر میتونین برای رسیدن به اهدافتون برنامه ریزی کنین. یکی از راه‌هایی که کمک بسزایی به شما برای رسیدن به اهدافتون میکنه نوشتن اهدافه!

شما باید هر روز صبح برای خود مشخص کنید که چه کارهایی می‌خواهید انجام بدین و این کارها رو بنویسین. در نهایت هم هدفی که مشخص کردین رو بنویسین و دورش رو خط بکشین. شما نباید تا وقتی که تمام این کارها رو انجام ندادین خسته بشین و اون‌ها رو رها کنید. با این کار ذهنتون رو آماده می‌کنین که از همان ابتدا در شرایطی قوی قرار بگیره. با آماده کردن ذهنتون از همان ابتدا دیگه صبح‌ها سرگردان نیستین و راحت در به موفقیت در زندگیتون دست پیدا می‌کنین.

نوشتن اهداف باعث ایجاد شادی و انرژی در شما میشه! شما با یادداشت این موارد احساس می‌کنین که دارین به هدفتون نزدیک میشین و همینه که باعث ایجاد مثبت اندیشی در شما میشه! اما نکته‌ای که باید به اون توجه بکنین اینه که در یادداشت‌های روزانتون اغراق نکنین. یعنی از همان روز اول کارهای زیادی رو برای خودتون مشخص نکنید که آخر شب‌ها خسته بشین. این کار باعث میشه شما خیلی زود جا بزنین و از میدون خارج بشین.

به این نکته هم توجه کنید که نوشتن اهداف روی کاغذ به شما شهامت میده تا برای رسیدن به اهدافتون تلاش بیشتری داشته باشید. سعی کنین تمام اهدافتون برای موفقیت در زندگی رو یادداشت کنین. معمولا اهدافی که یادداشت نمیشن دیگه هدف نیستن و تبدیل به آرزو شدن.

تعیین زمان‌بندی مشخص برای خواسته‌ها:

بعد از تعیین هدف و نوشتن خواسته‌هاتون به صورت روزانه، دومین کار برنامه‌ریزی هستش. یعنی شما باید برنامه دقیقی از هر چیزی که از زندگی می‌خواهید داشته باشین. داخل این برنامه باید برای خواسته‌هاتون زمان‌بندی‌ قرار بدین. به این صورت که بنویسین تا فلان تاریخ به فلان خواستتون می‌رسین. اگه برای خواسته‌هاتون زمان‌بندی قرار ندین، رسیدن به اهدافتون روزانه به تعویق میفته و باعث اهمال‌کاری میشه. بدون زمان‌بندی انگار که تا ابد برای رسیدن به خواسته‌هاتون و موفقیت در زندگی فرصت دارین و همینه که باعث میشه کارهای امروز رو به فردا موکول کنین. پس برای این که زودتر به هدف اصلیتون برسین و رسیدن به خواسته‌هاتون به تعویق نیفته بهترین راه همین زمان‌بندی برای خواسته‌هاست.

موفقیت در زندگی
موفقیت در زندگی

خودباروی:

سومین کلید رسیدن به موفقیت در زندگی خود باوریه! شما باید خودتون، اهدافتون و همچنین رویاهاتون رو باور داشته باشین و این اهداف رو مدام برای خودتون تکرار کنین. مسلما تفکر شما خاص شما و اختصاص یافته برای هدف‌های خودتونه. پس از تفکرات دیگران و یا تمسخر دیگران نترسین. اگر از تفکرات دیگران نسبت به خودتون بترسید، یعنی به اهدافتون ایمان ندارین و همین باعث میشه که تا حدودی امکان رسیدن به هدفتون از بین بره!

یکی از اصول رسیدن به موفقیت در زندگی افراد موفق اینه که خودشون رو باور دارن و از باورهاشون نمی‌ترسن! اگر کسی درباره اهداف بلندمدتون ازتون سوالی پرسید، به طور قاطع اهداف خودتون رو براشون بازگو کنین. البته ممکنه که اهداف بلند مدت شما رو مسخره کنن، اما شما نباید کوچک‌ترین اهمیتی به آن‌ها بدهید.

شما باید بتوانید اهدافتون رو باور داشته باشید و حتی باورهاتون رو تقویت کنین. اگر به نتیجه کارتون و رسیدن به اهدافتون فکر کنین این کار براتون ساده‌تر میشه. خودباوری بعد از تعیین هدف و برنامه ریزی سومین شاه کلید رسیدن به موفقیت در زندگیه!

وقتی که شما مدام به اهداف و رویاهاتون فکر می‌کنین و یا غالبا اون‌ها رو تصور می‌کنین، ذهنتون نمی‌تونه تمایزی بین تصور و واقعیت قائل بشه و اینجوریه که شما با سرعت بیشتری به سمت اهدافتون قدم برمی‌دارین.

روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید:

یکی از بهترین و مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی که افراد موفق به شدت روی آن تاکید دارن، سرمایه‌گذاری روی خودتونه! شاید براتون سوال پیش بیاد که چطوری روی خودم سرمایه‌گذاری کنم؟ همه ما می‌دونیم عقل سالم در بدن سالمه. این رو هم میدونیم که برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید عقلی سلیم داشته باشیم. پس باید روی خودتون سرمایه‌گذاری کنین تا بدنی سالم و فکری باز داشته باشید.

موفقیت در زندگی

حالا می‌خواهیم بگیم که چطوری می‌تونین روی خودتون سرمایه‌گذاری کنین. در زیر به 3 تا از مهم‌ترین موارد پرداخته‌ایم:

1-تغذیه سالم داشته باشین: برای داشتن سرمایه‌گذاری سودمند حتما باید تغذیه سالم داشته باشین و به آن رسیدگی کنید. این سرمایه‌گذاری به صورتیه که شما می‌تونین سود اون رو تا آخر عمرتون دریافت کنین. شما از این پس باید غذاهای خانگی را جایگزین غذاهای آماده و ناسالم کنین. سبزیجات تازه مصرف کنین و به سلامت غذاهاتون دقت کنین. شما باید بتونین به این رژیم غذایی پایبند باشید تا بدنتون سلامت بمونه. فقط در صورت داشتن بدن و عقل سلیم هستش که شما می‌تونین به موفقیت در زندگی دست پیدا کنین.

2-ساعت خوابت رو تعیین کن! امروزه با پیشرفت تکنولوژِی و استفاده خیلی زیاد از آن ساعت خواب افراد تغییر کرده. برای این که مغزتون عملکرد بهتری داشته باشه نیازه که استراحت داشته باشه. اگر شما ساعت خوابتون رو تنظیم کنین و به موقع بخوابید و به موقع بیدار بشید مغزتون هم عملکرد بهتری خواهد داشت. برای یک فرد معمولی در هر شبانه روز 8 ساعت خواب مفیده که این خواب مفید در ساعت 10 شب تا 6 صبح اتفاق میفته! شاید اگر گوشیتون رو به رخت خوابتون راه ندین راحت‌تر بتونین ساعت خوابتون رو تنظیم کنین! برای داشتن بدنی سالم حتما به ساعت خوابتون دقت کنین!

3-انتخاب عاقلانه دوستان: در اکثر مواقع این دوستان شما هستن که ارزش شما رو مشخص میکنن. پس شما باید افرادی رو برای دوستی انتخاب کنین که فکرتون رو باز کنن و باعث موفقیت شما بشن. برای موفقیت در زندگی سعی کنین با افرادی که در زندگیشون موفق هستن وقت بگذرانید. چون افرادی که معمولا با ما رابطه نزدیکی دارند روی فکرمون تاثیر بیشتری می‌گذارند. چه خوب می‌شود اگر در انتخاب دوستانتون کمی دقت کنین.

البته این 3 مورد تنها موارد سرمایه‌گذاری روی خودتون نیست. هر چیزی که شما رو در رسیدن به هدفتون تقویت و یاری بکنه قطعا نوعی سرمایه‌گذاری با سود بالا هستش!

سخن آخر

برای موفقیت در زندگی لازمه که قدر وقت رو بدونین و از وقتتون نهایت استفاده رو بکنین. برای این که روز به روز به موفقیت نزدیک‌تر بشین ما 4 شاه کلید موفقیت رو داخل این مقاله براتون گفتیم. البته رسیدن به موفقیت قبل از همه این‌ها نیازمند تلاش هستش. شما با کمی تلاش، تعیین اهدافتون، مشخص کردن زمان‌بندی برای خواسته‌هاتون، سرمایه‌گذاری روی خودتون و مهم‌تر از همه خودباوری می‌تونین به نقطه‌ای که برای موفقیتتون در زندگی مشخص کردین برسین. برای رسیدن به اهدافتون به حرف دیگران اصلا توجه نکنین، چون توجه به حرف و تمسخر افراد چیزی جز ضرر برای شما به همراه نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا