Let’s travel together.

معرفی موزه های معروف آنکارا برای گردشگران و توریست ها

0 61

موزه های آنکارا از جمله جذاب ترین جاذبه های توریستی ترکیه

شهر زیبای آنکارا از جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار می باشد و یکی از شهرهای محبوب و دومین شهر بزرگ ترکیه و همین طور پایتخت این کشور می باشد.

این شهر می تواند همه سلیقه ها را راضی سازد . آنکارا منطقه ای مناسب جهت تاریخ گردی ، راهپیمایی در طبیعت و گذراندن تفریحات هیجان انگیز متنوع می باشد. به جرأت می توان گفت که تور آنکار می تواند برای کلیه سلیقه ها مناسب باشد.

موزه های معروف آنکارا

از آنجایی که آنکارا دارای موزه های زیادی و متنوعی می باشد ، پس به شهر موزه ها شهرت پیدا کرده است. ما در این مقاله سعی خواهیم نمود شما عزیزانی را که قصد سفر به این شهر را دارید ؛ را با بهترین موزه های آنکارا آشنا سازیم.

آشنایی با موزه و آرامگاه آتاتورک آنکارا ( آنتی کبیر)

آنتی کبیر از چهار بخش اصلی تشکیل شده است که این چهار بخش عبارت می باشند از تالار افتخار ، پارک صلح ، پلازا و جاده شرها که در طی 9 سال تاسیس شده است. میتوان گفت که مهمترین جاذبه گردشگری فرهنگی و سیاسی آنکارا ، موزه آتاتورک می باشد که دارای معماری های منحصربه فردی می باشد.

در تالار تشریفات این موزه کلیه آثار به جای مانده از آتاتورک قرار داده شده است و کلیه عکس ها ، کتب ، وسایل شخصی و هدایای با ارزش روسای جمهور و سفرای خارجی در این مکان نگهداری می شوند.

  بازار کاپالی چارشی استانبول ( بزرگترین بازار ترکیه ) ،بازار چارشی استانبول

از جمله علل شناخته شدن موزه و آرامگاه آتاتورک ، نزدیکی آن به ایستگاه های مترو تاندوغان ( حدود یک کیلومتر ) و کیزیلای ( تقریبا ً دو کیلومتر ) می باشد که سبب می شود گردشگران بتوانند به راحتی به آن دست رسی داشته باشند.

آدرس موزه و آرامگاه آتاتورک: خیابان آکدنیز

ساعت های فعالیت : تمامی ایام هفته به جز دوشنبه ها از ساعت 9 تا 17

میزان هزینه و راهنما : 10 لیر ترکیه

آشنایی با موزه تمدن آناتولی آنکارا

موزه تمدن آناتولی آنکارا یکی دیگر از موزه های معروف آنکارا و از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود . این موزه را به معنی واقعی کلمه می توان کتاب تمام نمای تاریخ به شمار آورد.

موزه تمدن آناتولی آنکارا

در این موزه آصار کشف شده از تمدن های پیشین و دوران سنگی و نوسنگی چند ده هزار ساله گرفته تا آثار کلاسیک یونانی و رومی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

اغلب آثار این موزه ، محصول کشفیات و حفاری هایی می باشد که در حوزه ی آناتولی و آسیای صغیر انجام گرفته است.

معماری منحصر به فرد بنای این موزه از جمله خصوصیات جالب این موزه می باشد که با قدمتی بیش از 500 سال و با عماری سبک عثمانی ، خود را تا به اکنون حفظ نموده است.

آدرس موزه تمدن: آنکارا ، خیابان گزجوسوکاک
زمان بازدید: همه روزه از ساعت 8:30 تا 18:15
میزان هزینه ورودی : 15 لیرترکیه

  پارک ملی مارماریس ( Marmaris National Park )

آشنایی با موزه جنگ استقلال

شما می توانید با مراجعه به این موزه تاریخ جنگ را از درون این موزه مشاهده کنید. از دیگر موزه های آنکارا که وقایع جنگ استقلال در 98 سال پیش را با عکس و مجسمه هایش به معرض نمایش درآورده و مومیایی رئیس جمهورهای ترکیه در آنجا نگهداری می گردد ؛ موزه جنگ استقلال می باشد.این موزه به یکی ازبا اهمیت ترین ساختمان های شهر آنکارا با تاریخ غنی معروف می باشد.

نخست این ساختمان را با هدف استقرار حزب اتحاد بنا کردند اما پیش از آنکه کار ساخت آن به اتمام برسد مبدل به مرکز برگزاری همایش های ملی ترکیه شد.

ساختمان موزه جنگ استقلال در طول زمان کاربری های گوناگونی را تجربه نموده است ، مانند محل استقرار مجللس کبیر ترکیه ، دفتر اصلی حزب جمهوری خواه مردمی ، مدرسه علوم حقوقی و موزه مجلس کبیر ترکیه و …اما در نهایت بعد از بازسازی های مورد نیازدر سال 1981 به عنوان موزه جنگ استقلال در لیست موزه های شهر آنکارا قرار گرفته است ، و مبدل به یکی از مهمترین جاذبه های توریستی آنکارا گشته است.

زمان بازدید از موزه : در کلیه ایام هفته به غیر از یکشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 5:30

آدرس موزه جنگ استقلال : آنکارا ، خیابان کام هاری ،اولاس

آشنایی با موزه هوانوردی در آنکارا

مسافران و گردشگرانی که علاقه مند به دیدن هواپیماها و هلی کوپترهای عظیم الجثه می باشند و دوست دارند که از سیستم های جنگنده هوایی بازدید کنند ، پیشنهاد می کنیم که حتما از موزه هوانوردی آنکارا دیدن کنند.

  تور ترکیه آنکارا و بازدید از اماکن تاریخی آنکارا

این موزه با دارا بودن هواپیماهای بزرگ و کوچک مبدل به یکی دیگر از جاذبه های گردشگری معروف آنکارا شده است.که دارای محبوبیت زیادی میان گردشگران می باشد.

موزه هوانوردی در آنکارا

در موزه هوانوردی آنکارا هواپیماهای گوناگونی از کشورهای مختلف مانند لهستان ، چین و …قرار داده شده است و در ضمن عکس های هوایی جالبی هم به وسیله هواپیماها گرفته شده است که می توان از آن ها در این موزه دیدن کرد.

موزه هوانوردی آنکارا متشکل از دو محوطه سرپوشیده و روباز می باشد و وسایل و تجهیزات گوناگون و عکس های هوایی جالبی در آن به معرض نمایش درآمده است.

آدرس موزه هوانوردی :آنکارا ، بلوار سلطان محمد فاتح

زمان بازدیداز موزه : کلیه ایام هفته از ساعت 9 صبح تا 5 عصر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.