Let’s travel together.

تور استانبول بازدید از موزه های استانبول

0 4

موزه های استانبول

استانبول از جمله شهر های تاریخی و گردشگری کشور ترکیه می باشد که علاوه بر این که مملو از جاذبه های گردشگری طبیعی می باشد مکان های تاریخی و موزه های زیادی دارد که اشیای بسیار ارزشمندی در آن ها نگهداری می شود. گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این موزه ها به شهر استانبول سفر می کنند. مجله گردشگری آبی قصد دارد در این قسمت برخی از موزه های مشهور استانبول را معرفی کنید.

موزه سنت ایرنه استانبول

یکی از موزه های دیدنی شهر تاریخی استانبول موزه سنت ایرنه می باشد که ابتدا این موزه یک کلیسا بود که در سال 1726 میلادی تبدیل به موزه شد و همه افراد می توانستند از آنجا بازدید کنند. بنای این موزه در سده چهارم میلادی با حکم کنستانتی ها در قسطنطنیه تأسیس شد که اولین کلیسای استانبول به حساب می آمد. در دوره عثمانی مساجد زیادی ساخته شد همچنین کلیسا های زیادی تبدیل به مسجد شدند ولی این کلیسا همچنان کلیسا باقی ماند.

علاوه بر این که این موزه دیدنی های زیادی دارد در حیاط این موزه دارای فضای سبز و درختان بلند و سبز می شود که فضا را برای قدم زدن مناسب کرده اند. این موزه در حیاط کاخ با شکوه توپکایی واقع شده است که گردشگران می توانند بعد از تماشای کاخ توپکایی به بازدید از موزه سنت ایرنه بپردازند.

از جمله جاذبه های گردشگری که در نزدیکی این موزه قرار دارند می توان به هتل های سنت صوفیا، زینب سلطان، مدرن سلطان، رستوران های ال پسکادور، سافران و کافه گلخانه سور اشاره کرد. گردشگران با تور استانبول می توانند در طول هفته از این موزه بازدید کنند به جز روز های سه شنبه که تعطیل می باشد.

  هتل های نزدیک به میدان تکسیم در تور استانبول جهت اقامت

موزه سنت ایرنه استانبول
موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی یکی دیگر از موزه های شهر استانبول می باشد که در سال 1891 تأسیس شده است و در پارک گلهان واقع در جنوب کاخ توپکاپی قرار دارد. این موزه از سه بخش مجزای موزه باستان شناسی، موزه شرق باستان و موزه کیوسک کاشی تشکیل شده است. آثار و عتیقه های موجود در این مجموعه متعلق به آشوری ها، بابلی ها، مصری ها، یونان، روم، بیزانس و ما قبل تاریخ می باشند که تعداد آن ها در مجموع به یک میلیون می رسد که برخی از کاخ توپکاپی به این موزه انتقال یافته اند.

ساختمان قدیمی سکولار عثمانی که متعلق به سال 1472 میلادی می باشد، به سبک کوشک ایرانی ساخته شده در این موزه به اشتراک گذاشته شده است. اگر به تاریخ و اشیای قدیمی علاقه دارید حتماً بازدید از این موزه را در برنامه خود قرار دهید.

این موزه ویژگی هایی دارد که جذابیت آن را چند برابر کرده اند از جمله آن ها می توان به وجود مجموعه تابوت های پادشاهان عصر اشاره کرد. این تابوت ها طرح ها و رنگ های منحصر به فردی دارند که بسیار تماشایی هستند برای مثال تابوت الکساندر با نقش برجسته هایی از نبرد سپاه مقدونی در برابر ایرانیان و همچنین تابوت عزاداران که نقش برجسته زن سوگوار که متعلق به قرن چهارم است و نظر گردشگران زیادی را جلب خود می کند.

موزه های استانبول

کلیسای چورا استانبول (موزه کاریه)

کلیسای چورا یکی از قدیمی ترین کلیساهایی است که در استانبول وجود دارد و قدمت آن به دوران بیزانس میرسد. این کلیسا در ترکیه به اسم موزه کاریه نیز مشهور می باشد و از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد که موزد بازدید گردشگران زیادی قرار می گیرد. در گذشته کلیسای اولیه در چورا تحت عنوان ناجی مقدس در منطقه ای بیرون شهر ساخته شده بود که بر اثر زلزله شدید مورد آسیب قرار گرفت و خراب شد.

  تور استانبول و مسجد ایاصوفیا زیبا و تاریخی

بعد از وقوع این حادثه دوباره احداث کلیسا که با گسترش شهر در داخل آن واقع می‌شد، در قرن یازدهم میلادی انجام شد و قدمت فضای داخلی آن به قرن چهاردهم بر‌می‌گردد. کلیسای چورا یکی از بهترین کلیسا‌های بیزانس بشمار میرود و موزائیک‌ها و نقاشی‌های دیواری آن به خوبی نگهداری شده است.

کلیسای چورا استانبول

گالری کوکون استانبول

شهر تاریخی استانبول مکان های تاریخی زیادی دارند که گردشگران با بازدید از آن ها می توانند به تاریخ گذشتگان پی ببرند. یکی از مکان های تاریخی که اشیا و وسایل آنتیک و ارزشمندی در این مکان نگهداری می شود گالری کوکون استانبول می باشد. صاحب این مجموعه شخصی به اسم شرف اوزن می باشد. همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این گالری به شهر استانبول سفر می کنند و از اشیای با ارزش این گالری که شامل فرش‌ها، قالی‌ها و منسوجات آنتیک می شود دیدن می کنند.

موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول

در منطقه فاتح استانبول جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی قرار دارد که بیشتر گردشگران به این منطقه می آیند. یکی از مکان های تاریخی که در این منطقه قرار دارد موزه هنرهای ترکی و اسلامی می باشد که ساختمان این موزه در سال 1524 میلادی تأسیس شده است. موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول دارای یکی از بهترین مجموعه‌های فرش در دنیا می باشد که الهام‌بخش نقاشان اروپایی همچون هانس هلباین بوده است.

  رستوران حیاط خلوت استانبول ( Istanbul Backyard Restaurant )

از آثار ارزشمند موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول ، فرشی سلجوقی است 800 سال از عمر آن می گذرد و همچنین تذهیب‌های خطی، فلزکاری‌های پیچیده، سرامیک‌ها و چادرهای عشایر ینیز از دیگر آثار موجود می باشند. برای مسافران تور ترکیه استانبول که به اشیای تاریخی علاقه زیادی دارند این موزه بهترین مکان می تواند باشد.

کاخ آینالی کاواک استانبول

شهر تاریخی استانبول کاخ های زیبا و مجلل زیادی دارد که کاخ آینالی کاواک یکی از این کاخ های مجلل و باشکوه می باشد و متعلق به دوره عثمانی می باشد. با توجه به این که این کاخ در سال 1613 میلادی به دستور سلطان احمد تأسیس شده است هدایای آینده ای زیادی که ونیزی ها به سلطان احمد تقدیم می کردند این کاخ را به این نام که معنای آن قصر آیینه ای می باشد نام گذاری کرده اند.

این کاخ در ساحل شاخ طلایی قرار دارد و مانند همه بناهای تاریخی دیگر طی حوادث طبیعی و انسانی دچار تغییراتی شده است که بعد از هر آسیب بازسازی شده است. از جمله ویژگی هایی که این تاریخ دارد می توان به شیشه های رنگی، دیوارهای بلند و تنومند، مبلمان ابریشم، خوشنویسی و حکاکی های زیبا از اشعار سلطان سلیم سوم بر دیوارهای آبی و … اشاره کرد که جذابیت این کاخ را چندین برابر کرده اند و گردشگران زیادی را جذب خود می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.