Let’s travel together.

موزه باستان شناسی آنتالیا ( Antalya Museum of Archeology )

موزه باستان شناسی آنتالیا

0 37

موزه باستان شناسی آنتالیا ( Antalya Museum of Archeology ) : کشور ترکیه دارای شهرهای بزرگ با جاذبه های گردشگری فراوان است . که گردشگران و مسافران زیادی را روانه ی خود می کند . یکی از شهرهای مهم و توریست پذیر ترکیه شهر آنتالیا می باشد . این شهر در قسمت غرب کشور ترکیه و در شمال دریای مدیترانه قرار دارد . به دلیل پایین بودن هزینه تور ترکیه , از کشورما تعداد زیادی مسافر در طول سال با تور آنتالیا به این شهر مسافرت می کنند .

مکان های تفریحی آنتالیا نسبت به شهرهای دیگر ترکیه زیاد است . از این رو طرفداران زیادی دارد .آنتالیا تابستان های داغ و زمستان های معتدل بارانی دارد . آنتالیا بیش از 300 روز را در طول سال روزهای آفتابی دارد . در این شهر میتوانید در کنار تفریح و شنا در سواحل و گرفتن آفتاب حمام , از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر هم بازدید کنید . یکی از جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا که مجله ی گردشگری آبی , در ادامه ی مطلب به معرفی آن می پردازد . موزه باستان شناسی آنتالیا است . که بهتر است قبل از عزیمت با تور آنتالیا به این شهر در مورد این جاذبه ی گردشگری اطلاعاتی داشته باشید . برای بهره مندی از این اطلاعات در ادامه ی این مطلب همراه ما باشید .

آشنایی با موزه باستان شناسی آنتالیا

موزه باستان شناسی آنتالیا

یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا که می توانید در تور آنتالیا از آن دیدن کنید , موزه باستان شناسی آنتالیا است . این موزه که با نام موزه آنتالیا نیز شناخته می شود . یکی از مهم ترین و بزرگترین موزه های کشور ترکیه محسوب می شود . در این موزه آثار ارزشمندی همچون گچ بری ها و مجسمه های کشف شده از شهر قدیمی و باستانی پرگه نگهداری و محافظت می شود . برای دیدن این موزه ی بزرگ با آثار دیدنی و فراوانش باید دقت و تمرکز بسیاری به کار برد . که ارزشش را دارد وقت تان را در همچین مکان با ارزشی سپری کنید . موزه باستان شناسی آنتالیا دارای 13 تالار که آثار را به صورت نمایشگاهی در آن چیده اند و یک گالری با فضای باز است .

  شهر باستانی افسوس کوش آداسی ( Ancient city alas Kusadasi )

در این نمایشگاه ها آثاری مربوط به عصر حجر , عصر برنز و سنگ , و دوره کلاسیک که شامل یونان و رم باستان می شود , و همچنین آثار مربوط دوره سلجوقی ترک و دوره ی عثمانی را در معرض دید عموم گذاشته اند . و ومطمئن باشید این مکان ارزش وقت گذاشتن را دارد . و کسانی که دوست دار تاریخ و فرهنگ چندین هزار ساله کشور ترکیه هستند می توانند در بازدید از این موزه به اطلاعات تاریخی خود بیافزایند و یا اطلاعات خود را تکمیل کنند . در بین 13 سالن نمایشگاهی موزه باستان شناسی آنتالیا , یکی از آن ها مهمتر از بقیه است و در آن می توان کلکسیونی از خدایان به نام Sarcophagus محافظت و نگهداری می شود .

تاریخچه ی موزه ی باستان شناسی آنتالیا

موزه باستان شناسی آنتالیا

تاریخچه ی موزه ی باستان شناسی آنتالیا به دوران جنگ جهانی اول باز می گردد , و توسط شخصی به نام سلیمان فریک و در بهبوهه ی سال 1922احداث شد , شاید برای تان جالب باشد که بدانید در سال های اولیه ی احداث این موزه برای جلوگیری از چپاول آثار ارزشمند و اشیای گران قیمت موزه باستان شناسی آنتالیا , به دست کشورهای حاشیه دریای مدیترانه که کشور ایتالیا هم شامل آنها بود . تدبیری اندیشیدند و تمامی اشیای ارزشمند و گران قیمت را به یک مسجد انتقال دادند و پس از سال ها نگهداری از آنها نهایتا در سال 1972 , تمامی اشیا دوباره به موزه باستان شناسی آنتالیا انتقال داده شد . این موزه در حدود 7000متر مساحت دارد .

  رستوران بین المللی قصر کوش آداسی

و به شکل چهار گوش است . در داخل این موزه در حدود 5000 هزار اثر مربوط به دوره آناتولی نگه داری می شود که گویای تاریخ 5000 ساله ی منطقه ی آناتولی است و شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد . در قسمت فضای باز موزه ی باستان شناسی آنتالیا شما می توانید از گنجینه های موجود در موزه بپردازید . این موزه در سال 1988 موفق به دریافت جایزه ی ویژه ی انجمن اروپا گردید . موزه ی باستان شناسی آنتالیا با مرکز شهر در حدود 1.5 کیلومتر فاصله دارد . در انتها لازم به ذکر است که درهای موزه ی باستان شناسی آنتالیا به روی تمامی بازدیدکنندگان باز است . یادتان باشد که عکس برداری در این مکان ممنوع است . ساعات کار موزه از روزهای یک شنبه تا سه شنبه است و از ساعت 9 صبح الی 19.30 عصر می باشد . و استثنائن در بعضی از ماه های سال همچون نوامبر تا مارس ساعات کاری موزه به ساعت 8.30 صبح تا 17 عصر تغییر می کند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.