Let’s travel together.

منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند

میوه‌ های فوق ‌العاده در تایلند

0 43

منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند , میوه‌ های فوق ‌العاده در تایلند : برای یاد آوری بیشتر شما در ابتدا درباره میوه در این کشور توضیحاتی را خواهیم داد. تایلند یکی از کشور های جنوب شرقی آسیا دارای تنوع بسیار زیادی در میوه جات را دارد این کشور با داشتن حاصل خیز ترین خاک در این ناحیه از اسیا تقریبا هر چیزی را که در ان بکارند به عمل می اید. میوه های استوایی تایلند دارای شکل و طعم و ظاهری خاصی هستند و ممکن است که در ابتدا طعم این میوه‌ها برای شما عجیب به نظر برسد. در این کشور خرید میوه بسیار راحت است زیرا در هر کوی و برزنی هستند چرخ هایی که انواع میوه ها را با مناسب ترین قیمت به خریداران ارائه می کنند. پس نتیجه می گیریم که در تایلند نه تنها میوه‌ها ارزان، هستند بلکه سالم و مغذی هم هستند با ما همراه باشید تا شما را با منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند آشنا کنیم.

منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند

منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند

جک فروت به زبان انگلیسی

Jackfruit

به زبان تایلندی

خانون یا Khanoon

یکی از میوه های متفاوت و خاص تایلندی ها جک فروت است که در بین ماه‌ های ژانویه تا می (اواسط زمستان تا اواخر بهار) این میوه در کشور تایلند در دسترس است، شکا ظاهری این میوه به این ترتیب که اندازه‌ای نزدیک به یک خربزه و عطری کاملا متفاوت را دارد طعم این میوه بسیار آبدار است. قسمت داخلی این میوه به چندین بخش تقسیم شده است که هر یک از آن ‌بخش ها دارای یک گوشته موم مانند است که همگی توسط دانه ‌ها محاصره شده‌اند. در برخی از نواحی تایلند این میوه را در خمیر خاص سرخ می‌کنند اما این میوه به‌صورت خام مصرف می‌شود.

سیب کاستارد به زبان انگلیسی

کاستارد اپل یا Custard Apple

به زبان تایلندی

نوی نا یا Noi-Na

سیب کاستارد که دارای رنگ سبز روشن و درست هم‌ اندازه یک توپ تنیس است که این سیب دارای پوسته‌ ای برجسته است. جالب است بدانید که طعم این میوه بسیار به طعم کاستارد نزدیک است و این میوه در صورت رسیده بودن با قاشق خورده می‌شود. محتویات داخلی این میوه بسیار شیرین است که با دانه ‌های سیاه بسیار کوچک همراه هستند.

  زیباترین آبشارهای تایلند

زرگیل به زبان انگلیسی

لنگست یا Langsat

به زبان تایلندی

لنگ سرد یا Lang-sard

منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند

یکی از میوه های بومی تایلند زرگیل است که این میوه همه فصول نیست و فقط در بین ماه‌ های جولای تا اکتبر ( اواسط تابستان تا اواسط پاییز ) در تایلند در دسترس است. این میوه فصلی بسیار کوچک و شکل گردی را دارد و شما برای اینکه ان را باز کنید باید با انگشتان تان برای گشودن پوست سفید و نازک آن استفاده کنید بعد از باز کردن شما به یک گوشته نیمه شفاف و آبدار دست پیدا می کنید طعم این میوه کمی ترش است. بهتر است تا این میوه به صورت خام مصرف شود با خوردن این میوه تا میزان زیادی از تشنگی جلوگیری می شود زیرا که این میوه یک گزینه عالی برای رفع تشنگی است . در ادامه بیشتر در مورد منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند توضیح داده شده است .

چشالو به زبان انگلیسی

لانگن یا Longan

به زبان تایلندی

لام یای یا Lam-Yai

یکی از میوه هایی که از خانواده لیچی و مژکی است و نسبت به آن ها کمتر شناخته‌ شده چشالو است که دارای طعمی لطیف و شیرین است در بخش‌های شمالی تایلند بین ماه‌های ژوئن تا اوت (فصل تابستان) در منطقه چانگ می (Chang Mai) رشد می کند. پوست این میوه را می‌توان با دست کند و گوشت لذیذ آن را نیز می‌توان با استفاده از فشار دادن شصت و انگشت اشاره به‌صورت همزمان، از داخل این میوه خارج کرد.

سرخالو به زبان انگلیسی

لیچی یا Lychee

به زبان تایلندی

لینجی یا Linjee

پوست این میوه بسیار سفت و سخت و در واقع غیر قابل خوردن است اما این پوست با همه خشن بودن به‌راحتی می‌توان جدا کرد. بافت گوشته لیچی تا حدودی شبیه به داخل انگور است و داخل این میوه از یک ‌لایه از گوشته‌ای نیمه شفاف و شیرین پر شده است که یک هسته براق قهوه ‌ای ‌رنگ و فندقی شکل در مرکز این میوه وجود دارد. هسته این میوه غیر قابل خوردن است. ماه‌ های جولای تا اکتبر یعنی اواسط تابستان تا اواسط پاییز فصل رسیدن این میوه خوش طعم است که درست 100 روز پس از گل دادن آن این میوه می رسد

  ماجرا جویی در دنیای زیر آب تایلند

چیکو به زبان انگلیسی

ساپودیلا یا Sapodilla

به زبان تایلندی

لاموت یا La-Mut

منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند

در نگاه اول شاید گمان کنید که این میوه انجیر است زیرا که ظاهری شبیه به انجیر را دارد این میوه بسیار شیرین است و گویی شهد عسل را در داخل گوشته ان ریخته اند و داخل آن با گوشته‌ای آبدار با طعمی عسلی پر شده است. دارای پوستی محکم است و از چاقو برای گشودن چیکو و کندن پوسته آن استفاده می‌شود و شما در صورت مصرف چیکو بسیار علاقمند می شوید و معمولا می‌توانید که این میوه را در برش ‌هایی تزئینی برای عرضه بیابید.

نارگیل به زبان انگلیسی

کوکونات یا Coconut

به زبان تایلندی

ماپراو یا Ma-Praow
یکی از پرکاربرد ترین میوه در تایلند نارگیل است که تایلندی علاقه بسیار زیادی به این میوه دارند و از همین رو هم می توان که نارگیل را در این لیست معرفی میوه ها یکی از پرکاربردترین میوه ها به‌حساب آورد، با مصرف این میوه تا حدود زیادی می توانید که آب بدنتان را تامین کنید زیرا که این میوه بسیار مقوی و آبدار است و گوشته داخلی خوشمزه ان هم به عنوان یک دسر بسیار لذیذ خواهد بود. در تایلند سو غاتی های بسیار زیبا و خاصی را از پوسته نارگیل می سازند سوغاتی ‌های بسیار زیبا و تحسین ‌برانگیزی را می توانید در این کشور از این میوه تهیه کنید . نارگیل نیز منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند است که آن را در تایلند حتما خریداری کنید و میل فرمایید .

موز به زبان انگلیسی

بنانا یا Banana

به زبان تایلندی

بونوآی

تایلند کشوری است که یکی از میوه های که در این کشور دارای تنوع بسیار است  در این مقاله سعی شده است تا با منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند آشنا شویم . موز است زیرا که در این کشور انواع مختلفی از موز وجود دارد و در واقع ۲۰ نوع مختلف از موز در تایلند رشد می‌کند که این موز ها شامل موز های کوچک و ضخیم تا موز های گوشتی و بزرگ هستند. جالب است بدانید که هر کدام از این موز ها دارای نام های مخصوص به خود است. در تایلند افراد موز را به شکل های گوناگون مصرف می کنند و شما هم می‌توانید در این کشور موز را به‌ صورت خام، خشک ‌شده، آب پز، سرخ ‌شده، سرو شده به همراه شیره نارگیل میل کنید

  پل های معروف تایلند را بشناسید

سالاک به زبان انگلیسی

سالاک- اسنیک فروت یا Salak- Snake Fruit

به زبان تایلندی

Sala یا سالا

این میوه به خاطر داشتن پوستی عجیب نامی عجیب دارد در واقع میوه سالاک یا اسنیک فروت ( به معنای میوه مار ) است که همان طور که گفتیم این نام را از پوسته سفت و شکننده خودش گرفته است. درست است که پوست خاصی را دارد ولی میوه داخلی ان بسیار نرم است و شما با گشودن این میوه به بخش ‌های نرم سفید رنگی خواهد رسید که داخل این میون طعم ترش و شیرین مخصوصی را دارد که کمی حالت اسیدی را دارد.
این میوه دارای دانه های ریزی است که این دانه ها در واقع غیر قابل ‌خوردن هستند ولی می‌توان آن ها را جدا کرد و به ‌سادگی مواد اطراف آن ‌ها را خورد.

هندوانه به زبان انگلیسی

واترملون یا Watermelon

به زبان تایلندی

Tangmo یا تنگمو

شما با خوردن هندوانه های تایلندی به خاک مقوی و تاثیر گذار این کشور پی خواهید برد زیرا که خاک غنی تایلند طعمی لذیذ، را بر این هندوانه ها می گذارد و از همین رو این خاک اثر خود را در هندوانه‌ ها نشان داده است. این میوه در این کشور بیشتر به رنگ قرمز یاقوتی و رنگ غیر متعارف زرد نزدیک به طلایی یافت می‌شود. تایلندی ها در میوه ارایی دست بسیار حرفه ای دارند و ان ها با شکافتن و کنده‌ کاری پوسته کلفت هندوانه، طرح‌های پیچیده‌ای به آن می دهند که بسیار زیبا و شگفت انگیز می شود. همچنین آن ها از این هندوانه های خوش طعم و شیرین اب میوه های گوناگونی را تهیه می کنند. هندوانه تایلند نیز منتخبی از میوه‌ های فوق ‌العاده تایلند است که آن را در سفر با تور تایلند به کشور تایلند حتما امتحان کنید . فراوانی میوه های مختلف در این کشور آنقدر زیاد است که شما می توانید با سفر با تور پاتایا از شهرهای دیدنی چون پاتایا , بانکوک , پوکت و .. دیدن کنید و میوه های مختلف این شهر ها را نیز بچشید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.