دسته‌بندی نشده

مقایسه تیلر کشاورزی با دیگر ابزارها

مقایسه تیلر کشاورزی با دیگر ابزارها برای درک قابلیت‌های این تجهیز بی‌نظیر

تیلر یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین ماشین آلات کشاورزی به شمار می‌رود که می‌توان از آن در مزارع کوچک و بزرگ استفاده کرد. برای نرم کردن خاک‌های سفت، در بین تجهیزات مختلف کشاورزی، تیلر بهترین است. از طرفی پاور تیلر در بحث آماده‌سازی خاک، کاشت بذر، افزودن و پاشش کودها، علف‌کش‌ها و آب کمک بسیاری می‌کند. همچنین تیلرهای کشاورزی نقش مؤثری در پمپاژ آب، برداشت، خرمن کوبی و حمل و نقل محصولات دارند. باتوجه‌به مزایای بی‌شمار تیلرها، در این مطلب از سایت کوهستان با مقایسه تیلر کشاورزی با دیگر ابزارها همراه شما هستیم.

مقایسه روش کار تیلر کشاورزی با دیگر ابزارها

یکی از موارد مقایسه تیلر کشاورزی با دیگر ابزارها امکان مانوردهی بالای آن‌ها در انواع مزارع است. تیلرهای کشاورزی می‌توانند در مزارع کوچک و بزرگ به‌راحتی فعالیت کنند. اما مخصوصاً استفاده از آن‌ها برای مزارعی پیشنهاد می‌شود که در آن‌ها اندازه زمین کوچک است و یا زمین‌های ناهموار و شیب‌دار که این احتمال وجود دارد که مانور دادن با تراکتور امکان‌پذیر نباشد.

کشاورزان برنج و شالیزار هم که مزارع آن‌ها کوچک است به طور معمول از تیلرهای برقی به‌منظور کشت موفق مزارع پر آب استفاده می‌کنند. تیلرها برخلاف تراکتور وزن بالایی ندارند و می‌توانند خاک را با وزن و عمقی بیشتر از حد موردنیاز متراکم کنند. تیلرها تا عمق موردنیاز می‌توانند خاک را کشیده و آن را نرم و شل کنند.

انواع تیلر کشاورزی و عملکرد آن‌ها به شرح زیر هستند:

  • تیلرهایی با اندازه کوچک: این وسایل سبک‌وزن برای مزارع سبزیجات و میوه‌جات، نقاطی که مناطق کشت کوچک است، خاک به نسبت سست می‌باشد و نیازی به شخم کاری قوی ندارد، استفاده می‌شوند. محصولاتی که در ردیف‌های باریکی کاشته می‌شوند که نیاز به مانور دادن دارند هدف اصلی استفاده از این نوع تیلرها است
  • تیلر اندازه متوسط: ​​باید توجه داشته باشید که تیلر کشاورزی سایز متوسط برای مزارعی که خاک آن‌ها سخت‌تر و سنگ‌تر است، مناسب می‌باشد. این تیلرها با ابعاد متوسط معمولا با استفاده از نخ‌هایی چرخان به جلو رانده می‌شوند
  • تیلر کشاورزی با اندازه بزرگ: این تیلرهای برقی برای زمین‌های کشاورزی وسیع‌تر که در آن‌ها فضای کافی برای مانور دادن تیلر در صورت نیاز وجود دارد، مناسب هستند. این تیلرها توسط چرخ‌هایی به جلو رانده می‌شوند و حلقه‌های چرخان در بین چرخ‌ها قرار می‌گیرند

مقایسه بهبود ساختمان خاک توسط تیلر کشاورزی با دیگر ابزارها

همان‌طور که در جریان هستید، خاک نقش بسیار مهمی به‌منظور رشد گیاه دارد؛ به‌گونه‌ای که می‌تواند رشد و ثمردهی محصول را بیشتر کند. معمولاً زمانی از تیلر برای خاک‌ورزی استفاده می‌کنند که ساختمان خاک بهبود پیدا کرده و منجر به حفظ رطوبت خاک شود. این مسئله را می‌توان با ابزارهای سنتی شخم‌زنی مانند گاوآهن مقایسه کرد. درگذشته وقتی که عملیات خاک‌ورزی با گاوآهن انجام می‌شد، خاک به طور عمقی شخم زده می‌شد که این مسئله به ازبین‌رفتن خاک منجر می‌شد. درصورتی‌که تیلر تا عمق معینی در خاک نفوذ کرده و آن را برش می‌دهد. در واقع این نوع عملکرد تیلر است که باعث می‌شود رطوبت خاک به بهترین شکل ممکن در مقایسه با دیگر ابزارآلات کشاورزی(تراکتور کشاورزی) حفظ شود.

مقایسه تیلر کشاورزی با دیگر ابزارها از نظر نفوذپذیری خاک

یکی از ملاک‌های مقایسه تیلر با دیگر ادوات کشاورزی در ارتباط با مسئله افزایش نفوذپذیری خاک است. منظور از سله همان توده‌های سفت‌وسخت خاک هستند که حضور آن‌ها می‌تواند از رسیدن آب به ریشه گیاه جلوگیری کند. در همین راستا تیلر می‌تواند به بهترین شکل ممکن سله‌های خاک را از بین برده و خاصیت نفوذپذیری آن را افزایش بدهد. به همین خاطر هم می‌توان نتیجه گرفت که تهویه خاک با استفاده از تیلر در مقایسه با دیگر تجهیزات کشاورزی بهتر و سریع‌تر انجام می‌شود.

مقایسه تیلر با دیگر تجهیزات کشاورزی در زمینه پیشگیری از رشد علف‌های هرز

به‌طورکلی در یک فعالیت کشاورزی عوامل بسیاری مانند علف‌های هرز، بیماری‌ها و آفات می‌توانند در روند رشد گیاه اختلال ایجاد کنند. به همین منظور کشاورزان ترجیح می‌دهند تا به جای استفاده از دیگر ابزارهای کشاورزی با استفاده از تیلرها اقدام به ازبین‌بردن این عوامل کنند.

اما علت ترجیح داده شدن تیلر نسبت به سایر تجهیزات کشاورزی چیست؟ اصولاً شخم‌زدن خاک با تیلر می‌تواند رشد علف‌های هرز را به‌شدت کاهش بدهد. زیرا هنگامی که این علف‌ها از بین بروند، مواد مغذی در مقادیر بیشتری در اختیار گیاه قرار داده خواهد شد.

مقایسه تیلر کشاورزی با دیگر ابزارها از نظر ادوات قابل‌حمل

یک مزیت و جنبه برتری تیلر در مقایسه با دیگر ادوات کشاورزی، امکان استفاده از ادوات و ابزارهای مختلف بر روی آن است. به‌طورکلی از ابزارهای متنوعی می‌توانید بر روی تیلرها استفاده کنید که از جمله آن‌ها می‌توانیم به دیسک، سم‌پاش، پمپ آب، روتاری و همین‌طور خیش اشاره کنیم. زمانی که شما این ابزارها را به تیلر متصل کنید، راندمان و سرعت عملیات کشاورزی به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

مقایسه تیلر کشاورزی با تیلر کولتیواتور در زمینه‌های مختلف

همان‌طور که گفتیم تیلر‌ها در واقع نوعی تراکتور دو چرخ محسوب به شمار می‌آیند که موتور‌های دیزلی آن‌ها از ۸ تا ۱۴ اسب بخار قدرت داشته و به طور معمول در مزارع شالیزار از آن‌ها استفاده می‌شود. کولتیواتور‌ها نیز از خانواده تیلر‌ها هستند، با این تفاوت اساسی که در مقایسه با تیلر‌ها، ابعادی کوچکتر و قدرتی پایین‌تر دارند. باتوجه‌به این مسئله که کولتیواتور‌ها شباهت زیادی به تیلر‌ها دارند، به آن‌ها تیلر کولتیواتور نیز می‌گویند. کولتیواتور‌ها به طور معمول در دو نوع بنزینی و دیزلی تولید می‌شوند که نوع بنزینی آن‌ها ۵ تا ۹ اسب بخار و نوع دیزلی ۵ تا ۱۲ اسب بخار قدرت دارد؛ به‌طوری‌که برای کارکردن در مناطق خشک مناسب هستند.

خرید برترین مدل‌های تیلر کشاورزی از مجموعه کوهستان

به‌طورکلی تعمیر و نگهداری از تیلرهای کشاورزی فرایند پیچیده‌ای ندارد و هزینه آن هم بسیار جزئی است. استهلاک پایین و عمر طولانی هم منجر به این شده تا تیلرها به‌عنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات کشاورزی شناخته شوند. اگر هم بخواهیم از لحاظ مصرف انرژی عملکرد تیلرها را بررسی کنیم، باید بگوییم که این تجهیزات مصرف سوخت بسیار پایینی دارند و استفاده از آن‌ها در عملیات مختلف کشاورزی برای کشاورزان مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. مجموعه کوهستان یکی از بزرگ‌ترین مراکز عرضه انواع مختلف تیلر در کشور است. شما از طریق بخش فروش تیلر سایت ما می‌توانید برترین مدل‌های تیلر را باتوجه‌به نوع کاربری که از آن‌ها انتظار دارید، با قیمتی مناسب خریداری کنید.

سؤالات متداول

منظور از پاور تیلر چیست؟

پاورتیلرها ماشین‌های همه‌کاره‌ای هستند که می‌توانند کارکرد ابزارهای مختلف مزرعه‌ای مانند دیسک گاوآهن، پودلر دوار، تراز، کوبنده، و تریلر را انجام دهند.

انواع تیلرهای برقی کشاورزی چه می‌باشد؟

به‌طورکلی دو نوع موتور بنزینی و موتور دیزلی در بازار موجود است.

مزایای کلی تیلرها نسبت به دیگر ادوات کشاورزی چه مواردی هستند؟

عدم وجود تأثیرات منفی بر روی ساختمان خاک، تشکیل نشدن لایه سخت پس از عملیات خاک‌ورزی، تعمیر و نگهداری آسان، هزینه نگهداری پایین، اصطلاک و مصرف انرژی پایین از جمله این موارد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا