سلامت

مقابله با چاقی با داروهای گیاهی

مقابله با چاقی با داروهای گیاهی با ترکیبات ساده

این بار در مجله ی سلامت آبی می خواهیم درباره ی مقابله با چاقی با داروهای گیاهی صحبت کنیم. خیلی از افراد می گویند که داروهای گیاهی عوارض کمتری نسبت به داروهای شیمیایی دارد. برای اینکه بدانید این تصورات درست یا خیر توجه شما را به ترکیبات اکثر داروهای گیاهی لاغر کننده جلب می کنیم

چای سبز

خواص ادرار آور چای سبز به حذف مواد اضافی بدن کمک میکند. برگهای آن حاوی کافئین هستند که به سرعت چربی را از بین می برد. از پودر چای سبز در ترکیب بسیاری از قرص های گیاهی لاغری استفاده می شود.

گوارانا

هر دانه گوارانا حاوی کافئین است که هورمون هایی مانند آدرنالین یا کاتکول آمین ها را تحریک می کند. در نتیجه بدن کالری بیشتری می سوزاند.

فوچس

به کاهش وزن کمک می کند. فوچس به دلیل محتوای مخاطی زیادی که دارد به عنوان مکمل عمل می کند و از این طریق به کاهش اشتها

مقابله با چاقی با داروهای گیاهی

گلوکومانان

به جرات می توان گفت گلوکومانان، از ترکیبات مهم داروهای گیاهی لاغر کننده است. این ماده حاوی مقدار زیادی فیبر اشباع شده است و در عین حال می تواند یک ژل متراکم تشکیل دهد که جذب بدن بدن ما نمی شود. این کار معده ما را پر می کند و به ما کمک می کند کمتر غذا بخوریم.

فلفل قرمز

فلفل قرمز یک نوع فلفل چیلی است که به طور معمول برای طعم دادن به بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده حاوی ترکیب کپسایسین است که در فلفل قرمز و  فلفل دلمه ای وجود دارد و فواید بیشماری برای سلامتی دارد. کپسایسین همچنین میزان  گرسنگی را در بدن کاهش داده و منجر به لاغری می گردد.

زنجبیل

مقابله با چاقی با داروهای گیاهی که شامل زنجبیل باشند، بسیار آسان زیرا زنجبیل  قادر است که  به کاهش وزن  کمک کند،  از زنجبیل به عنوان یک درمان مناسب  برای انواع  بیماری ها استفاده می شود.

زنجبیل با افزایش متابولیسم و ​​سوزاندن چربی به کاهش وزن کمک می کند

جینسینگ

مقابله با چاقی با داروهای گیاهی که شامل جینسینگ باشد، بسیار موفق خواهد بود زیرا جینسینگ گیاهی با خواص ارتقاء دهنده سلامتی است که اغلب در طب سنتی چینی به عنوان ماده اصلی مورد توجه قرار می گیرد. می توان آن را به چند نوع مختلف از جمله کره ای ، چینی و آمریکایی طبقه بندی کرد که همه آنها به یک جنس از گیاهان جینسینگ تعلق دارند. دانشمندان زیادی اثبات کرده اند  که این گیاه قدرتمند می تواند با چاقی مقابله کند.

زردچوبه

زردچوبه ادویه ای است که به خاطر طعم ، رنگ فوق العاده و خواص دارویی قوی که دارد مورد احترام است. بیشتر فواید سلامتی آن به خاطر وجود کورکومین میباشد،  کورکومین یک ماده شیمیایی است که به دلیل اثرات آن بر همه چیز از التهاب گرفته تا کاهش وزن به طور گسترده در ساختار بسیاری از داروهای گیاهی به کار برده می شود.

 فلفل سیاه

فلفل سیاه حاوی ترکیبی قدرتمند به نام پیپرین است. مصرف مکمل پیپرین سبب لاغری  در رژیم غذایی پرچرب میشود، حتی اگر در میزان مصرف وعده های غذایی نیز تغییری رخ نداده باشد

هل

هل در سراسر جهان برای  آشپزی و پخت استفاده می شود ، اما نباید  از تاثیر آن در  کاهش وزن نیز غافل شد. پودر هل به خصوص برای  کاهش چربی شکم در رژیم غذایی پرچرب و کربوهیدرات بالا موثر است.

مقابله با چاقی با داروهای گیاهی

واقعیت های مقابله با چاقی با داروهای گیاهی

برای مقابله با چاقی با داروهای گیاهی باید قبلاً با متخصص مشورت شود تا مشخص گردد در دسته ای   قرار ندارید که نمیتوانند از داروها استفاده کنند به عبارتی برای شما منع مصرف نباشد.

علاوه بر این ، توجه داشته باشید که ، قبل از هر چیز اصلاح رژیم غذایی و اتخاذ یک شیوه زندگی سالم که با فعالیت منظم و مداوم حرکتی همراه باشد برای کاهش وزن ضروری است. برای این کار میتوانید، با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

متخصصان علاوه بر رژیم غذایی و ورزش، در صورت لزوم استفاده از داروها و مکمل هایی را که می توانند به روند کاهش وزن شما کمک کنند را  توصیه میکند.

معرفی داروهای  گیاهی برای لاغری

دیورتیک ها و ملین ها

از داروهای گیاهی برای لاغری میتوان به دیورتیک ها و ملین ها اشاره کرد. به نظر شما مقابله با چاقی با گیاهان دارویی ذکر شده امکان پذیر است؟

در واقع کاهش وزن ناشی از این داروهای گیاهی، کاملاً “ساختگی” است ، زیرا با پدیده های  کم آبی ارتباط دارد و نه با کاهش واقعی توده چربی .

گیاهانی که دارای اثرات ادرارآور و ملین هستند باید فقط و فقط در مواردی استفاده شوند که واقعاً ضروری است که باعث تحریک ادرار یا مقابله با حالت های یبوست  شوند و در هر صورت فقط باید تحت نظارت پزشک استفاده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا