Let’s travel together.

معروف ترین غذا های تایلندی

غذا های تایلندی

0 62

معروف ترین غذا های تایلندی : بیشتر افرادی که به این کشور سفر می کنند بدون شک بعد از برگشت حرف ها و تعریف های زیادی را از این کشور و مناظر و زیبایی های ان دارند و در این میان کمتر گردشگری در تور تایلند پیدا می شود که وصف زیبایی های طبیعت تایلند و البته طعم و رنگ غذاهای تایلندی را بیان نکند. بدون شک غذا هایی که در تایلند طبخ می شود یکی از خوشمزه ترین غذا های اسیایی است که این غذا نام و اوازه ای بسیار را دارد.

چون تایلندی ها عاشق غذا و در واقع باید بگوییم که غذا پختن و خوردن ان بخش اصلی فرهنگ آن ها را تشکیل می دهد. شاید یکی از مهم ترین علت های که باعث شده تا تایلند طعم غذا های اصیل خودش را حفظ کند این بوده باشد که این کشور در قسمت جنوب شرقی اسیا هیچ وقت مستعمره غرب نبوده و هیچ الگو برداری از غذا های سایر کشور ها را ندارد و همین نکته کمک زیادی کرده که این کشور غذاهای مخصوص خود را همچنان حفظ کند.

اصلی ترین ماده غذایی تایلند برنج است که در تایلند این برنج ها به دو دسته یعنی برنج سفید و برنج چسبناک تقسیم می شوند. غذا های تایلندی به ترکیب منحصر به فرد بودن طعم هایش معروف هستند درست است که این غذا ها تند و تیز هستند اما تایلندی ها سعی کرده اند تا در غذا ها یشان انواع طعم ها را به تعادل برساند و یک طعم بی نظیر را خلق کنند.

معروف ترین غذا های تایلندی

همان طور که گفتیم این کشور غذا های خوشمزه زیادی را دارد و بدون شک در سفر به تایلند شما نمی توانید که همه ی غذا های معروف این کشور را امتحان کنید اما برای این که شما به بهترین و خوشمزه ترین غذا های این کشور دسترسی داشته باشید و بدانید که این غذا ها کدام ها هستند برای شما این غذا ها را معرفی می کنیم و شما می توانید که مستقیم بروید به رستورانی که این غذای تایلندی را طبخ می کند و از خوردن این غذا ها لذت ببرید

پدتای Pad thai

پدتای Pad thai

یکی از معروف ترین غذا هایی که در تایلند می توانید آن را میل کنید و لذت ببرید پدتای است که این غذای نودلی در دنیا بسیار معروف است و همه ی دنیا آن را می شناسند. در تایلند نودل به این شکل تهیه می شود که در ابتدا نودل ها را می پزند و سپس بعد از پختن ان ها را سرخ می کنند و با موادی مثل پیاز، بادام زمینی، تخم مرغ، میگو، سس مخصوص و … این نودل ها را ترکیب می کنند. همان طور که گفتیم در تایلند این غذا یکی از معروف ترین غذاها ی تایلندی است. علاوه بر رستوران ها این غذا ها یکی از مخصوص ترین و محبوب ترین غذا های خیابانی در تایلند هم هست. این غذا دارای یک ظاهر بسیار لذیذ و خوشمزه است که هر کسی با دیدنش اشتهایتان باز می شود.

  پارک های آبی تایلند

سام تام Som Tum

سام تام Som Tum

شما می توانید که بهترین سالاد دنیا را در تایلند میل کنید سام تام سالادی تند و ترد است که آوازه اش در سراسر دنیا پیجیده شده است. یک جور سالاد مقوی است که شما می توانید که این سالاد را به عنوان یک غذای سالم و یک وعده ی کامل میل کنید. چیزی که این سالاد را بسیار خاص و متفاوت کرده است وجود میگو یا خرچنگ و بادام زمینی در این سالاد است در این سالاد از انواع چاشنی ها طعم دار شده استفاده می شود که با خوردن یک قاشق از آن می توانید که انواع طعم ها را در دهان تان حس کنید.
انواع سبزیجات خوشمزه و تازه را می توانید در این سالاد استفاده کنید در این سالا مثل همه ی سالاد ها انواع سبزیجات خوشمزه و تازه استفاده می شود و از موادی مثل لوبیا سبز، سیر، هویج، برگ های کلم، عنبه هندی و گوجه استفاده می شود.

تام یام گونگ Tom Yum Goong

تام یام گونگ Tom Yum Goong

شما در این کشور می توانید که یک غذای اصیل تایلندی را میل کنید که این سوپ پر است از عطرها و طعم ناب این کشور! ادویه جاتی که در این سوپ استفاده می شود عبارتند از موسیر ، فلفل ، سبزیجات خشک ، سنبل هندی ، کوشنه و … که با ترکیب در این سوپ طعم این سوپ میگو را تند و تیز کرده است که همه این ترکیب ها در کنار هم طعمی بی نظیر و دوست داشتنی را تشکیل می دهند.
دو ماده ی اصلی این غذا را میگو و قارچ تشکیل می دهند که این غذا با سس مخصوص ماهی حسابی خوشمزه می شوند شما می توانید که با یک قاشق از آن تفاوت غذا های خوش عطر و تند تایلندی را با دیگر کشور ها به خوبی احساس کنید.

  بهترین مسیرهای طبیعت گردی در تایلند

یان نوا Yam Nua

یان نوا Yam Nua

خوراک بیف هم از غذا هایی است که شما در سفر به این کشور می توانید که با خیال راحت این غذا را میل کنید و شک نداشته باشید که این غذا بسیار خوش طعم است و از طعمش خوشتان می آید. مثل یک غذای کامل این خوراک بیف شما را سیر می کند اما تایلندی این غذا را به عنوان نوعی پیش غذا و سالاد استفاده می کنند. در تهیه این غذا از گوشت گاو به همراه سیب زمینی پخته شده است و نعناع ، لیمو ، فلفل و پیاز طعم دار استفاده می کنند که ادویه های تند هم این گوشت را بسیار تند می کند.

تام خا گای Tom Kha Gai

تام خا گای Tom Kha Gai

یکی از غذا هایی که در این کشور شما می توانید میل کنید و طعم و مزه ی ان را بچشید ترکیب مرغ، شیر نارگیل و انواع طعم دهنده ها است که در این غذا این ترکیب مزه ای منحصر بفرد را به وجود می اورد شما بی شک با این غذا مزه ای را میل خواهید کرد که هیچ گاه امتحانش نکرده اید. ساقه سنبل هندی مسئول اصلی و طعم دوست داشتنی این غذا است که این ترکیب در کنار موسیر، کوشنه و فلفل های تند یک طعم بسیار خوشمزه و پرطرفدار را به وجود آورده است. این سوپ یکی از سوپ های سریع و خوشمزه است که بسیار راحت آماده می شود اما فراموش نکنید که برای ترکیب طعم هایش باید بسیار ماهرانه انجام شود. اگر در این غذا جای مرغ و میگو را تغییر دهید می توانید که این سوپ را به یک سوپ دریایی تبدیل کنید. طعم و مزه ی این غذا کمی تندی را دارد.

پد خائو Khao Pad

پد خائو Khao Pad

ممکن است که شما از خوردن غذا های تایلندی در این کشور دل زده شوید پس باید بعد از چند روز ماندن در تایلند از دیگر غذا های معروف این کشور استفاده کنید که یکی از بهترین غذا ها پد خائو است که این غذا از از بهترین گزینه ها است، نوعی غذای خوشمزه که با برنج پخته و سرخ شده تهیه می شود. از مرغ، تخم مرغ، پیاز، ریحان، فلفل و دانه ی چند گیاه به برنج اضافه می کنند در ترکیب این مواد باید دقت داشت زیرا که این مواد باید طوری ترکیب شوند تا غذا با طعم اصیل خودش پخته شود. این غذا از ان دسته غذا هایی است که در تهیه آن از ادویه های تند استفاده نمی شود از این رو شما اگر چندان به غذاهای تند علاقه ای ندارید این غذا حتما شما را راضی می کند

  تفریحات ویژه در چیانگ مای تایلند

مرغ سبز Gaeng Keow Wan Kai

مرغ سبز Gaeng Keow Wan Kai

این غذا هم نوعی از غذا های ادویه دار و خوش طعم تایلندی است کاری سبز مرغ! که در این غذا از مرغ ، سس ماهی ، شیر نارگیل استفاده می شود که همگی این مواد با هم ترکیب می شوند و آن قدر پخته می شوند تا که مرغ نرم و کامل پخته شود. بعد از پخته شدن مرغ آن را در ظرفی جدا می گذارند و در یک ظرف دیگر شیر نارگیل را حسابی می جوشانند تا کاملا غلیظ شود ، بعد از غلیظ شدن خمیر کاری را به آن اضافه می کنند. بعد از اماده شدن سس آن را به مرغ اضافه می کنند و بعد ریحان ، برگ های لیمو ، نخود و فلفل را اضافه می کنند.

گائنگ دائنگ Gaeng Daeng

گائنگ دائنگ Gaeng Daeng

غذای که برای تان معرفی خواهیم کرد نوعی مرغ است با کاری قرمز گائنگ دائنگ به معنی کاری مرغ قرمز است که این غذا در واقع یک نوع غذای متفاوت است که این غذا از یک کاری قرمز همراه با گوشت های لقمه ای درست می شود که مزه ای تقریبا نزیدیک به طعم شیرین را دارد. پایه ی کاری قرمز را شیر نارگیل تند تشکیل می دهد که از خمیر کاری قرمز هم در آن استفاده می شود. برای طعم دار کردن این غذا از برگ های لیموی کفیر ، برگ های ریحان شیرین و سس ماهی استفاده می کنند که این غذا در آخر با برنج سرو می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.