Let’s travel together.

معروفترین پل های تایلند | بخش دوم

0 29

در بخش اول مربوط به پل های معروف تایلند اشاره ای به سه پل معروف :پل روی رودخانه Kwai – پل تایلند – لائوس – پل رامای هشتم (Rama VIII Bridge) کردیم در این بخش نیز سایر  پل های معروف تایلند را که از جاذبه های گردشگری تایلند می باشند را معرفی می کنید . در تور تایلند و یا تورهای ترکیبی این کشور می توانید از این پل ها دیدن کنید .

 

پل یاد بود پای (Memorial Bridge of Pai)

درباره پل یاد بود پای باید بگوییم که یکی از پل های قدیمی است و قدمت این پل هم مثل پل رودخانه kwai به سال ۱۹۴۲ برمی گردد. عجیب ترین و خاص ترین شهر تایلند پای نام دارد و این شهر پذیرای بیشتر کوله گرانی است که ان ها برای دیدن مسیرهای بکر و طبیعت زیبا به آن جا می روند تا به این طریق در مسیرهای بکرش طبیعت گردی کنند. یکی از بهترین محل های تایلند برای کوله گردی این منظقه است و برای همین هم با داشتن طبیعت بکر و هاستل های ارزان قیمت زیادی که در اطراف شهر قرار دارد اینجا به یک مکان گردشی بزرگی تبدیل شده است؛

اما با این وجود بازدید کنند گان کمی از پل یادبود پای که تاریخی ترین جاذبه این شهر است بازدید می کنند. شاید بخواهید بدانید که چرا اسم این پل به اسم پل یاد بود است؛ زیرا که همان طور که درباره تاسیس این پول گفتیم در زمان جنگ جهانی دوم و برای خدمات دادن به سربازان ژاپنی این پل ساخته شده است.

  زیباترین آبشارهای تایلند

پل یاد بود پای

بزرگراه بانگ نا (Bang Na Expressway)

مهم ترین چیزی که وقتی درباره پل می تواند به توصیف راحت ان ها کمک کند این است که اندازه آن ها یکی از جنبه های مهمی است که به خوبی ظاهر آن را برایمان توصیف می کند. در این بخش درباره بزرگراه «بانگ نا» که این پل در واقع یکی از طولانی ترین پل های تایلند و در واقع طولانی ترین پل در دنیا است. ساخت این پل عظیم بسیار هزینه بر و زمان بر بوده است که در ۱ میلیارد دلار هزینه برای ساخت ای پل شده است.

این پل ۵۴ کیلومتر طول و ۶ باند مختلف را دارد نکته جالب درباره این پل اشاره به این موضوع است که این پل برخلاف بیشتر پل هایی که بر روی آب ها و رودخانه ها ساخته می شوند این پل بر روی اتوبان ساخته شده است؛ و هدف اصلی از ساخت این پل بهتر شدن خدمات حمل و نقل در شهر بوده است؛ و علاوه بر این، این پل به زیبایی شهر هم کمک کرده است.

پل ساراسین (Sarasin Bridge)

بیشتر مسافرانی که می خواهند به ساحل بروند و به شهر پوکت برسند به طوری که از مسیر جاده ای برای رفتن به پوکت استفاده کنند چشمشان به یکی از زیباترین پل های تایلند می افتد؛ و آن هم پل زیبا و شگفت انگیز ساراسین است. همان طور که گفتیم فقط آن دسته از گردشگرانی که مسیر جاده ای را برای رفتن به به این جزیره انتخاب می کنند. می توانند که از روی این پل زیبا و حیزت انگیز برای رسیدن به پوکت عبور کنند.

  پارک های ملی تایلند

پل ساراسین

در واقع این پل محل اتصال پوکت به استان «پهانگ نگا» است. این پل در سال 1967 تاسیس شد و به یکی از جاذبه های ان جا تبدیل شده است. قبل از اینکه این پل در سال ۱۹۶۷ تاسیس شود بیشتر گردشگران برای رسیدن به پوکت فقط از قایق استفاده می کردند. از آن جایی که امروزه پوکت به عنوان یکی از شهرهای پر بازدید تایلند تبدیل شده است و تعداد گردشگران این جزیره در سال های اخیر افزایش پیدا کرده است برای سهولت در رفت و آمد تصمیم گرفتند تا در سال ۲۰۱۱ پل دیگری را برای رسیدن به این جزیره زیبا احداث نمایند. با این وجود امروزه این پل در تایلند با پیاده رو و چشم اندازهای خیره کننده ای که دارد یکی از محبوب ترین جاذبه های جنوب تایلند به شمار می رود

پل پیاده روی Chong Nonsi

برای تسریع در رفت و امد و سهولت در جابه جایی مسافران و برای همین امر امروزه سیستم قطار شهری بانکوک سفرهای درون شهری را راحت و سریع کرده است؛ اما ممکن است که شما نتوانید در طراحی این مترو ها چیزی خارق العاده و چشم گیر را که شما را با دیدنش به وجد بیاورد ببینید؛ اما در بین تمام این ایستگاه ها یکی از ایستگاه های آن جذاب است و آن هم ایستگاه Chong Nonsi است که این ایستگاه در یک منطقه تجاری مرکزی قرار گرفته است این ایستگاه در میان ساختمان های بلند و مدرن تجاری احاطه شده است.

  عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید

این پل ۳۰ متر طول و ۲۰ متر عرض دارد. تنها نکته ای که باعث به وجد آمدن فرد از این ایستگاه می شود این استو ان هم وجود یک پل پیاده روی که باعث اتصال ایستگاه قطار به بی آر تی می شود. در شب یکی این پل زیر انواع نور ها بسیار جذاب تر دیده می شود.

پل پیاده روی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.