Let’s travel together.

معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی

معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی برای گردشگران شهر دبی

0 60

معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی برای گردشگران شهر دبی : برج های شهر دبی معمولا در طول فصول پاییز وزمستان ،مسافران وگردشگران زیادی دوست دارند که یک سفری به شهر دبی،که تلاش زیادی برای جذب گردشگر می کند ،داشته باشند.این شهر توانسته است که تفریحات گوناگونی را برای گردشگران ومسافران خود با هر نوع سلیقه ای فراهم آورد ؛به طوری که هیچ کس نمی تواند ادعا نماید که در دبی چیز جالبی وجود ندارد.!بی شک مسافران وگردشگران موقعی که برای اولین بار پا در این شهر مدرن می گذارند ،وجود آسمان خراش های فراوانی سر به فلک کشیده انها را شگفت زده خواهد کرد.که می توان گفت که از معروف ترین انها برج خلیفه دبی می باشدکه شما می توانید با تور دبی از این برج های بزرگ و معروف در شهر دبی دیدن کنید . که به بلند ترین برج جهان به حساب می آید.ولی برج های دبی تنها به برج خلیفه محدود نمی شوند وبرج های مهم زیادی در این شهر وجود دارند که از جمله ی انها می توان به دو برج معروف دبی یعنی برج های دریایی الفتان «Al Fattan Marine Towers» وبرج قرن 21 دبی «21st Century Towers» اشاره داشت که ما در این نوشته سعی خواهیم داشت که به معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی بپردازیم  وشما را با آنها آشنا کنیم .لطفا در ادامه مطلب ما را همراهی نمایید.

برج های دریایی الفتان

معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی

در حقیقیت برج های دریایی الفتان از دو برج دوقلو به نام های الفتان وبیچ تشکیل شده اند.ومحل قرار گیری این برج های معروف در منطقه مارینا دبی است.وبه طور کلی ان مجموعه شامل 50 طبقه مسکونی،50 طبقه هتل لوکس ،ویک برج تجاری 13 طبقه می شود.ودر مورد این مجموعه می توان گفت که مجموعه مورد نظر به یک مرکز خرید متصل می باشد که دارای بهترین برند های معروف دنیا ،وفروشگاه های مواد غذایی وانواع نوشیدنی ها می باشد.

  برج چرخشی دبی

ویک سری املاک تازه ای هم در مجموعه الفتان به نام برج های کریستال در روبه روی برج های دریایی الفتان واقع شده اند که دارای منظره بسیار زیبایی از ساحل جمیرا وخلیج نیلگون فارس می باشند که این مجموعه لوکس وبسیار زیبا که در 30 و35 طبقه می باشند ،بسیار منحصر به فرد بوده وگردشگران ومسافران می توانند در ان فروشگاه های بسیار عالی ،هتل ،آپارتمان ها ،و پنت هاوس های بسیار لوکس را مشاهده نمایند.

معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی

این برج ها یعنی برج های دریایی الفتنان نیز دارای یک پنت هاوس دوبلس در بالای خود می باشد که بسیار شیک ومجلل وبا شکوه است.در واقع این نام تجاری توانسته است که برای یک سرمایه گذاری سود مند ویا خرید یک خانه در نزدیکی ساحل ،همه چیز را برای همه مشتریان خود فراهم کرده باشد.با پیشنهاد های متفاوت اجاره وخرید ،این نام تجاری مشهور دارای سابقه برتری است.وانها ارائه دهنده برتر در حوزه تجارت ،زندگی وراه حل های جوامع برای یک مخاطب بین المللی می باشند.
این برج های فوق العاده دبی سبک زندگی کاملی را با فراهم آوردن نیاز های خرید افراد وهمچنین خدمات تفریحی متفاوت وخاصی برای مشتریانش فراهم کرده است.برج های دریایی الفتان ،از دو برج 50 طبقه ای تشکیل شده است.در ساحل جمیرا برج الفتان و اوسیس بیچ بلند ترین برج های دبی می باشند.

معرفی برج الفتان

در سال 2006 کار ساخت هر دو برج به اتمام رسید وواین دوبرج توانسته اند با نمایی از آلمومنیوم وشیشه حس بسیار لوکسی را به منطقه بدهند.در کل این مجموعه شامل 229 آپارتمان که 179 مورد از انها واحد های 3 خوابه وو53 مورد از انها هم دو خوابه وهمچنین دارای 3 واحد دوبلکس 2 و 3 خوابه می باشندولی باید بگوییم که یک پنت هاوس مخصوص نیز در این برج موجود می باشد.
در طبقه ی بالای ان یک مجموعه کامل با کلوپ ورزشی ،مجهز به استخر ،سالن خورشیدی باغ ودیگر امکانات تفریحی می باشد.واما طبقه پایین ان هم میزبان فضای فروشگاهی عظیمی می باشد که می تواند برای افراد منطقه وهمچنین گردشگران جالب توجه وقابل بازدید باشد.
این برج ها دارای مزایایی مانند نزدیکی به مکان های مانند مرکز خرید گاردنز ،پالم جمیره ،رسانه ،وهاب های دبی وجاده شیخ زاید شریانی ،می باشند. در ادامه ی مقاله نیز اشاره ی مختصری به معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی کرده ایم .

  طبقه بندی هتل های لوکس دبی

خصوصیات برج ها

 • دارا بودن منظره دریایی
 • وجود پنجره های قدی
 •  وجود 5 لابی آسمان در هر برج
 •  وجود آسانسور های پانورامیک به سمت لابی های آسمانی
 •  وجود 2 دقیقه پیاده روی از تراموا

برج قرن 21

معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی

برای معماری ،طراحی داخلی ،طراحی ساختاری ،میکانیکی ومهندسی برق ،ساخت وساز ومدیریت پروژه فردب به نام اتکینز به عنوان مشاور وسرپرست ،به کار گرفته شد.می توان در مورد برج قرن 21 دبی می توان گفت که یک ساختمان با معماری ساده می باشد ولی تمام پیچیدگی های مهندسی یک ساختمان را در بر گرفته است.در واقع برج مورد نظر دارای ارتفاع 269 متر می باشد که از دارای 53 طبقه مسکونی می باشد.ومی توان گفت که از نظر ظاهری ، ظریف واز نظر طراحی ساده وبا هدف معمار اتکینز ومشتری به منظور اجتناب از شکل قوی برج به وجود آمده است.قسمت پشتی برج در حجمی ساده وهمگن ساخته شده است ولی بخش اصلی برج به وسیله یک دیوار منحنی بزرگ پوشیده شده با المونیوم وپانل های شیشه ای است که بر پویایی ان تاکید می کند.
در حالت کلی ،50 طبقه این برج شامل 300 واحد 3 خوابه و100 واحد 2 خوابه می باشند.این برج همچنین دارای فضاهای تفریحی مانند استخر شنا وسالن بدن سازی هم می باشد.خص.صیت منحصر به فرد این برج همچنین در داخل اتاق های ان نیز رعایت شده است و هر کدام از آپارتمان های ان با کیفیت وجزئیات دقیقی ساخته شده اند.وفضاهای مشترک ان هم دارای بهترین پوشش دیوار ها وکف می باشند.با محاسبه تمام فضاها وخدمات وسیستم ها و… تقریبا مساحت کل این برج به 86000 متر مربع می رسد.که کار ساخت ان حدودا 20 ماه به طول کشیده است.از انجایی که این برج دارای کیفیت ساخت وساز بسیار خوبی می باشد ،بنابراین شرکت هواپیمایی امارات بخش هایی از این برج را برای کارکنان وکارمندان خود در دبی اجاره کرده است.در بین سال های 2003و2005 برج قرن 21 دبی به عنوان بلند ترین برج های دبی ،کاملا مسکونی بوده اند. در معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی باید به این نکته نیز اشاره کنیم که از بلندترین برج ها در دبی هستند .
در ساخت وساز این برج تلاش شده است که از مصالح ساختمانی که دارای کیفیت بسیار بالایی هستند استفاده شود تا ایده اصلی ان که پایداری نمای بیرونی برای مدت زمان طولانی می باشد به خوبی حفظ شود.در واقع انتخاب مواد مورد استفاده در ساخت ساختمان به عنوان یک هدف زیبایی شناختی وکاربردی به کار می رود.و برای برای حفظ دراز مدت نمای بیرونی ساختمان طراحی می شود. در ادامه ی مطلب بیشتر به معرفی برج الفتان و برج قرن 21 دبی اشاره می کنیم .

  هتل 4 ستاره ی سافرون بوتیک دبی(Saffron Boutique Hotel)

خصوصیات برج قرن 21

 • سعی در استفاده از مصالح بسیار باکیفیت
 •  قرار داشتن باشگاه بدن سازی در طبقه همکف
 •  وجود استخر در سقف برج
 •  وجود 7 آسانسور پر سرعت
 • هنگامی که شما کلید یک آسانسور را فشار می دهید یک سیستم هوشمند نزدیک ترین آسانسور را به سوی شما وجهتی که می خواهید بیرون می فرستد .
 •  وجود پنجره های قدی با دید جاده شیخ زاید وخلیج فارس
 •  وهمین طور برج قرن 21 امروزه یکی از مشهورترین برج های شهر دبی است که بخش هایی از ان تحت اجاره هواپیمایی امارات برای کارمندانش می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.