Let’s travel together.

مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند

نان های معروف دنیا

0 131

مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند , نان های معروف دنیا : همان طور که می دانیم یکی از اصلی ترین غذا های مردم سراسر دنیا نان است که هر کشوری نان مخصوص به خودش را دارد نان هر کشوری در واقع به سبک ها و شیوه های مخصوص خودش تهیه می شود. نان هایی که در کشور ما پخت می شود کاملا متفاوت است با تمام نان هایی که در دنیا پخت می شود و فرق زیادی دارد.

ممکن است که این سوال پیش بیاید که نان های دیگر کشور ها چه شکل و چه نوعی است؟ و مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند؟  گفتیم که یکی از اصلی ترین غذا های انسان از گذشته تا به حال نان بوده است این نان اسم های مختلفی را در کشور های گوناگون دارد. با توجه به فرهنگ و سنت های قدیمی نان های متنوعی در نقاط مختلف دنیا درست می شود؛ و از همین رو هم نان ها، تنوع بسیار زیادی را دارند. شاید جالب باشد تا بدانید که نان هایی در انواع کشور ها پخت می شود که این نان ها دارای شهرت و آوازه ای بسیار زیادی هستند ما در این بخش شما را با معروف ترین نان های دنیا آشنا می کنیم . اگر می خواهید بدانید مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند با مجله تور و گردشگری آبی همراه باشید .

مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند

مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند

نان پروتزل Pretzel آلمان

این سوال شاید همیشه در ذهنتان بوده است که مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند ؟ در اینجا می خواهیم بدانیم که در آلمان از چه نوع نانی استفاده می کنند . آلمان جز کشور هایی است که در این کشور تنوع نان بسیار بالا است و در واقع در این کشور بیش از ۳۰۰ تا ۵۰۰ نان هم در این کشور پخت می شود، این نان ها بسیار خوشمزه هستند و از ان جایی که انواع مختلفی را دارند دست شما را برای انتخاب باز می کنند. شما در این کشور می توانید که بیش از ۱۶ هزار نانوایی محلی که همگی آن ها نان های خوشمزه ای را درست می کنند را ببینید. از آن جایی که بیشتر مردم آلمان در تمام وعده های غذایی شان از نان استفاده می کنند مصرف زیادی هم دارند و برای همین هم نان های متنوعی دارند. پروتزل در آلمان یکی از معروف ترین نان های کشور آلمان است، با این که این نوع نان دارای گره ای پوسته ای قهوه ای و نسبتا سخت است اما داخل آن کاملا نرم و لطیف است. نان بروتشن هم یکی دیگر از معروف ترین نان های آلمان است، شکل این نان به شکلی است که یک نان گرد و خوشمزه است که این نان برای صبحانه و وعده ی قبل از ناهار هم استفاده می شود. انواع مغز ها و کنجد بر روی این نان ها پاشیده می شود که این مغز ها طعم خارق العاده ای به آن می دهند.

نان روتی Roti، هند

یکی از نان های معروف کشور هندوستان روتی است که علاوه بر هند این نان در کشور های دیگر مثل مالزی هم محبوبیت دارد. در واقع این نان در جنوب آسیا هم و مخصوصا در بین هندی ها بیشترین طرفدار را دارد. در تهیه این نان معمولا از مواد ساده و همینطور ادویه های طعم دار زیادی استفاده می شود. در تهیه این نان بسته به این که برای چه غذایی باشد ضخامت و طرز درست کردن این غذا متفاوت است. حتما در سفر با تور هند این نان خوردنی را امتحان کنید .

مافین muffin، انگلیس

یکی از نان های معروف انگلیس نان مافین است که این نان، بسیار کالری کم تری را دارد زیرا که ای نان کم چرب است. از این نان برای خوردن کره و مربا صبحانه ها مردم بریتانیا از آن استفاده می کنند. از ان جایی که پخت اسانی دارد نیازی به فر نیست. شما می توانید که به همین راحتی و بدون نیاز به فر این نان را خیلی راحت در خانه تان درست کنید. در قرن ۱۸ مافین اولین بار در انگلستان پخته شد و این نان در نواحی آمریکا هم زیاد استفاده می شود. در ادامه بیشتر به شرح اینکه مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند می پردازیم .

  تور لحظه اخری انتالیا (مرکز خرید میگروس )

نان بروآ Broa، پرتغال

مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند

یکی از معروف ترین نان های کشور پرتغال نان بروآ است که در کنار وعده های اصلی غذا ها از این نان خورده می شود. رنگ این نان مایل به قهوه ای است که در تهیه این نان از ذرت و گندم سیاه استفاده می شود این نان طعم و مزه ی بسیار تند و تیزی را دارد. و از آن جایی که مردم شمال پرتغال به غذا های بسیار تند علاقه ی بسیار زیادی دارند و این نان تند هم کامل کننده ی وعده غذایی آن هاست. سوسیس دودی هم یکی از غذا هایی است که معمولا با این نان سرو می شود در سفر به این کشور حتما پیشنهاد می کنیم که حتما این نان خوشمزه را امتحان کنید.

نان تورتیلا tortill، مکزیک

مکزیکی ها هم برای خودشان مثل سایر کشور ها نان های مخصوص خود را دارند و تنوع نان های که در این کشور است بسیار متنوع است. این نان ها در زبان مکزیکی به «پن» معروفند. اما نان تورتیلا یکی از محبوب ترین نان های مکزیک است در تهیه این نان ها معمولا از آرد ذرت استفاده می شود و از این نان معمولا برای پیچیدن غذا های گوشتی استفاده می شود. این ساندویچ یکی از غذا های معروف مردم مکزیک است که با گوشت درست می شود که این ساندویچ ها را به عنوان وعده های اصلی غذایی میل می کنند. به غیر از مکزیک در دیگر کشور های امریکای لاتین هم این نان گرد و پهن هم پخت می شود. چون آرد ذرت قوام آرد گندم را ندارد و معمولا تورتیلا های ذرت کوچکتر از تورتیلا های گندم هستند.

نان باگت Baguette ، فرانسه

نان فرانسوی یکی از نان های است که امروز در بیشتر کشور ها هم از این نان استفاده می شود. این کشور سلیقه بسیار خوبی را دارد و از همین رو هم شما می توانید که نان های بسیار خوشمزه ای را تهیه کنید. تنوع نان های فرانسوی گردشگران را که با تور فرانسه به این کشور سفر می کنند وسوسه می کند آن ها بر روی این نان ها هیچ چیزی را نمی کشند و این طور که مشخص است مردم این کشور به نان های برشته و خشک علاقه ی زیادی دارند. شما می توانید که با مراجعه تا به نانوایی های محلی انواع نان ها را امتحان کنید که این نان ها فقط مخصوص همین کشورند.

نان Naan، آسیای میانه و ایران

در آسیای مرکزی و جنوب شرقی آسیا نان های بسیار معمولی و ساده ای پخت می شود. در تهیه این نان ها که به طور سنتی و با مقدار کمی از خمیر مایه تهیه می شود. این نان ها را در تنور پخت می شود در پخت این نان ها با کمی روغن که بر روی نام زده می شود و یا گاهی کره و کمی سبزی معطر طعم دار می کنند. تنوع فراوان این نان ها در کشور ما ایران هم بسیار است. طرز تهیه و نوع تهیه خمیر این نان یکی از جذابیت هایی است که این نوع نان برای توریست ها دارد و آن هم این است شکل زمان تهیه خمیر، آن را به سمت بالا پرتاب می کنند تا خمیر باز شود. این نان نیز از جمله نان های معروف دنیا می باشد. در گذشته خمیر پیتزای ایتالیایی برگرفته از تهیه و پخت این نوع نان می دانند.

بیگل Bagels، لهستان

از نان های سنتی لهستان نان بیگل است که این نان در کشور لهستان به این شکل پخت می شود که برای پخت ابتدا در آب انداخته شده و بعد پخته می شود. زمانی که خمیر حار شد برای پخت وارد دستگاه فر می شود. نان بیگل لهستان در واقع یکی از نان های معروف دنیا است این نان امروزه به جز لهستان به کشور های مثل آمریکا و کانادا هم وارد شده است و در بین این کشور ها محبوبیت زیادی را پیدا کرده است.

  کشف قدیمی ترین پارچه ی جهان !

نان وانوچکا Vanocka، چک و اسلوواکی

یکی از انواع نان هایی که در تهیه آن از کشمش و بادام استفاده می شود نان وانوچکا است که همان طور که گفتیم این خمیر با کشمش و بادام و شکر پر شده است. زمان مخصوص پخت این نان در کشور چک جشن کریسمس است. یکی از سخت ترین نان هایی است که در چک و اسلوواکی پخت می شود و همان طور که گفتیم تهیه وانوچکا ساده نیست و برای تهیه و پخت آن از سنت های متنوعی استفاده می شود. این نان مثل نان های دیگر استولن یا پانتانونه که برای جشن ها پخته می شود، نیز غنی از کره و پودر شکر است، بنابراین بهترین گزینه در بین نان های معروف دنیا برای جشن ها می تواند باشد.

فوکاسیا Focaccia، ایتالیا

یکی دیگر از نان هایی که در کشور ایتالیا پخت می شود و بسیار هم معروف است نان فوکاسیا است که در واقع این نان یک نوع نان تخت است، که در فر پخته می شود درباره این نان باید بگوییم که و مدل و بافت این نان بسیار شبیه به خمیر پیتزا است. این نان یعنی نان فوکاسیا در اصل مربوط به منطقه لیگوریا Liguria در شمال غربی ایتالیا است اما این نان بسیار خوشمزه است که در تمام ایتالیا هم محبوبیت دارد. برای طبخ این نوع نان از روغن زیتون و نمک استفاده می شود. برای طعم دار کردن این نوع نان بعضی از افراد از رزماری بر روی این نان ها میزنند که به این ترتیب طعم های دیگری به آن می بخشند. در ایتالیا وقتی که بر روی نان از رز ماری استفاده می شود بسیار پرطرفدار است و این نوع نان از ترش کردن معده جلوگیری می کند. شما می توانید که این نان را به عنوان میان وعده و یا یا با پنیر و دیگر غذاها به عنوان ساندویچ هم بخورید.

نان سوردوغ Sourdough، اتریش یا فرانسه

مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند

نان سوردوغ که یکی از نان های بسیار قدیمی و جزو اصیل ترین نان های دنیا است. که برای پخت این نان معمولا از خمیر مایه ترش استفاده می شود و در تخمیر این نان باکتری هایی آن کمک کننده هستند. در این نان طعمی ویژه است که شما در دیگر نان ها طعمی مثل این نان را نمی بینید. این نوع نان می تواند که تا زمان بیشتری در خارج از یخچال بماند زیرا که این نوع نان نوع تخمیر و ماده مخمر مناسبی را دارد.که خراب نمی شود. به خاطر طعمی که دارد پیشنهاد می کنیم که این نان را در هر جایی از دنیا دیدید حتماً آن را بخرید و حتما هم طعم متفاوت و خوشمزه آن را امتحان کنید.

پیتا pitta، آسیای میانه و کشور های عربی

این نان که در کنار هر غذایی در خاورمیانه سرو می شود. نان پیتا است که معمولا از این غذا برای غذا های آبکی و یا هم ساندویچ استفاده می شود. اغلب برای خوردن یک وعده غذایی کامل و با آرد سفید استفاده می شود. افرادی که به دنبال رژیم های سالم تری هستند از این نوع نان ها استفاده می کنند. شما با این نان ها می توانید که با انواع تنقلات خانگی و سبزی را بخورید که این می تواند یک میان وعده سالم و سبک برای تان باشد.

ژینگیالوف هتس Zhingyalov hats، ارمنستان

از نان های معروف ارمنستان که یک نوع تخت و بسیار نازک تنوری است ژینگیالوف هتس است که این نان در بیشتر خانه های ارمنیان پخت می شود. برای خوشمزه تر شدن این نان درون خمیر این نان را انواع مختلف سبزیجات معطر و روغن زده استفاده می کنند. این نان ها بسیار مقوی هستند که اگر یک عدد از این نان ها را میل کنید می توانید آن را به عنوان یک وعده کامل داشته باشید. گرجستان ، آذربایجان ، ارمنستان و جنوب روسیه هم نان هایی را مشابه این نان ها دارند. ژینگیالوف هتس هم به دلیل وسعت پخت نانش در بین نان های معروف دنیا قرار داد

  واقعیت هایی در مورد شهر دبی

کیفلی Kifli، مجارستان

یکی دیگر از نان های معروف در اروپای شرقی کیفلی یا کیفلیسی است که این نان در مجارستان هم با این نام شناخته شده است. این نان در کشور های مختلف نام های مختلفی را دارد و این نان در جمهوری چک روهلیک rohlík ، در آلمان و اتریش کیپفرل Kipferl، در بوسنی کیفلا kifla ، در ارمنستان کورن corn ، و این نان ها در دیگر کشور های اروپای شرقی هم با دیگر نام های مشابه شناسایی شده است. یکی از معروف ترین نان های دنیا که طرفداران زیادی را هم دارد که در تهیه این نان از کره و خامه ترش استفاده می شود. برخی از افراد هم برای ترد کردن این نان آن از شیر و روغن استفاده می کنند و برای آن از کنجد استفاده می کنند تا خوشمزه تر شود. این نان را با پنیر هایی مانند پنیر فتا و چدار و به همراه گوجه فرنگی می توانید بخورید. با تور گردشگری آبی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد که مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند به دست آورید تا در سفر به کشورهای مختلف به دردتان بخورد .

نان ملون پن یا هندوانه ای Melonpan، ژاپن

یکی از معروف ترین نان های که مردم ژاپن این نان را به دنیا معرفی کرده اند. نان ملون پن که یک نوع نان شیرین است که این نان شیرین علاوه بر کشور اسیایی ژاپن در سایر کشور ها مثل تایوان، چین و آمریکای لاتین هم طرفداران بسیاری را دارد. طعم و شکل این نان کمی شبیه به کلوچه یا کماج است. در تهیه این نان از از خمیر مایه بسیار غنی و خوشمزه ای تهیه می شود که این مواد باعث ترد شدن آن می شود. علت این که به این نان هندوانه ای می گویند شکل ظاهری آن است که این نان را به نان هندوانه ای مشهور کرده است. با پیشرفته شدن سنت تولید در پخت این نان ها در بعضی از کارخانه در پخت نان هندوانه ای طعم جدیدی از این نان ها را اضافه کرده اند.

سیباتا Ciabatta، ایتالیا

یکی از کشور های اروپایی که در دنیا به داشتن معروف ترین غذا ها و لقب بهشت شکم گردان معروف است ایتالیا است، درباره ایتالیا می دانیم که این کشور با داشتن برترین و بهترین پاستاها و پیتزا هایش بسیار معروف شده است. این غذا ها در سراسر دنیا در نزد بیشتر مردم محبوب شده است. علاوه بر پاستا ها این کشور دارای نان های متنوع و خوشمزه، است درباره این نان ها باید بگوییم که درست است که این نان ها بسیار متنوع هستند اما هیچ کدام به معروفی پیتزاهای این کشور نیستند اما باز هم ما برای تان پیشنهاد می کنیم که حتما آن ها را در سفر به این کشور امتحان کنید. نان های متنوعی در نواحی مختلف ایتالیا پخته می شود؛ و هر منطقه دارای نان های مخصوصی است برای مثال نان های شهر های شمالی به شکل لوله ای هستند و جنوب ایتالیا هم نان هایی به شکل گرد بزرگ هستند. این نان طعم لذیذی دارد زیرا که در این نان ها از مقداری روغن استفاده می کنند برای این که طعم آن ها لذیذ تر شود. یکی از معروف ترین نان های ایتالیا سیباتا است اما به خاطر روغن کمتری که در آن زده می شود کمی سفت است و این نان بیشتر به درد ساندویچ می خورد. در این مقاله سعی شد تا به توضیح مختصری از اینکه مردم کشور های مختلف چه نان هایی می خورند اشاره شود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.