Let’s travel together.

ماجرا جویی در دنیای زیر آب تایلند

0 55

غواصی در تایلند

یکی از کشور هایی که با توجه به شروع فصل تابستان و سفرهای تابستانی بهتر است تا به آن کشور سفر کنید تور تایلند است زیرا که این کشور یکی از بهترین مقصد هایی است که می توان برای رفتن به یک سفر هیجان انگیر و خوب آن را انتخاب کرد. برای بیشتر افرادی که به این کشور سفر می کنند برای داشتن یک سفر رویایی و یک سفر ماجرا جویی پیشنها می کنیم که حتما از دنیای زیر آب تایلند دیدن کنید. همان گونه که تایلند طبیعت زیبایی دارد بدون شک دنیای زیرآب سواحل تایلند هم یکی از شگفتی هایی این کشور است.

غواصی در زیر این این آب ها برای کشف این شگفتی ها یکی از مهم ترین تفریحاتی است که ما آن را در تایلند را به شما پیشنهاد می کنیم. ما را در این بخش از سایت همراهی کنید تا برای شما از غواصی در تایلند و ماجرا جویی در زیر آب های تایلند نکات و اطلاعات مهمی را ارائه کنیم.

جزایر پوکت ، کائو لک ، فی فی و ساحل آئو نانگ در جزیره ی کرابی تایلند از جمله بهترین ساحل هایی هستند که در تایلند برای غواصی معرفی شده اند این جزایر دارای سواحل زیبای بی نظیری هستند. ما در این بخش می خواهیم که برای آشنایی بیشتر شما از شهر پوکت که یکی از معروف ترین شهرها و جزایر تایلندی، است بگوییم. از لحاظ جغرافیایی بیش از نیمی از شهر پوکت در تایلند پوشیده از جنگل است.

این اسم در زبان مالزیایی به معنی کوه یا تپه است و از همین رو اسم این جزیره را پوکت گذاشتند. این شهر دارای مساحتی به اندازه ۵۴۳ کیلومتر مربع بوده است و طبق آمار سرشماری در سال ۲۰۱۵ جمعیت حال حاضر در این شهر به ۳۸۶, ۶۰۵ نفر می رسد.

این شهر در تمام طول سال با توجه به شرایط جغرافیایی، دارای یک نوع آب و هوایی داغ و مرطوب است؛ و در این شهر از ماه نوامبر تا آوریل (آذر، اردیبهشت) فصل های خشک و بدون باران این شهر شروع می شود و فصل های بارانی از ماه مه تا اکتبر (خرداد، آبان) به طول می انجامد.

برای سفر به این کشور و دیدن کردن از شهر زیبای پوکت بهترین زمان سفر از ماه نوامبر تا فوریه ( آذر تا اسفند ) است. مثل هر شهر توریستی دیگری اقامت در شهر پوکت، هم معمولا دارای انتخاب های متنوعی است زیرا که این شهر تایلند هم بسیار پر جاذبه است و گردشگران فراوانی برای بازدید و تفریح به این شهر سفر می کنند همان طور که گفتیم این شهر برای کسانی که عاشق دریا و ساحل هستند گزینه های رویایی بسیار متنوع و جالبی را دارد.

  منوی غذای رستوران تایلندی بر اساس گروه خونی

برای افرادی که عاشق غواصی هستند این جزیره به عنوان یکی از مهم ترین مکان ها است و می توان گفت که جزیره ی پوکت از نظر مکانی دارای بهترین موقعیت برای غواصان در سراسر جهان است و برای همین است که افراد بی شماری از اقصی نقاط جهان برای ماجرا جویی و غواصی به پوکت در تایلند سفر می کنند. در این کشور بهترین شرایط آب و هوایی برای غواصی به این شرح است که مثلا برای غواصی در دریای آندامن ، بهترین زمان مناسب از ماه نوامبر تا آوریل است و از ماه فوریه هم بهترین زمان برای دیدن وال کوسه های زیر آب است.

شما با غواصی در عمق 30 متری در تمام طول سال در دریا می توانید که سفره‌ ماهی ‌هایی را که در حال شنا هستند را مشاهده کنید. از آن جایی که در داخل دریا دمای هوای معمولا در بین ۲۸ تا ۳۱ درجه ی سانتی گراد است و شرایط سطح آب به خصوص در ماه های منتهی به سال جدید معمولا بسیار آرام می‌ باشد و شرایط برای غواصی و دیدن این شگفتی های زیر اب بسیار مهیا می شود ؛ اما در زمانی که باد های موسمی شروع به وزیدن می کنند باعث می شوند تا سطح آب در دریای آندامن طوفانی ‌ شود ؛ که این باد ها از اواخر ماه می تا اکتبر می وزند. جزایر سیمیلان ، ریشلیو راک و هین دائنگ برای غواصی مناسب در این ماه ها به هیچ وجه مناسب نیستند.

هین دائنگ

هین دائنگ یکی از بهترین مکان ‌های دریایی در تایلند برای انجام غواصی است که این مکان از آن جا که دارای صحنه ایی بسیار زیبا در زیر آب است گردش گران زیادی برای غواصی به این مکان می آیند. در یک کلام این مکان برای غواصی با نماهایی زیبا در زیر آب بسیار مناسب است هین دائنگ بهترین مکان برای بازدید از کوسه ‌های پشت خاکستری تایلندی است که این کوسه ها در کنار دیواره‌ های ساحلی شنا می‌ کنند را به راحتی دید.

  جزیره سامویی تایلند

هین دائنگ

مهم ترین نکته ای که درباره این مکان دانستن آن خالی از لطف نیست این است که این مکان به عنوان دومین خانه در دریای آندامن است که محیطی امن برای وال‌ ها ، کوسه ها و سفره ماهی‌ های تایلندی است. شما با انتخاب این مکان برای غواصی می توانید که یک تجربه بسیار عالی از هین دائنگ و هیجان غواصی در کنار بزرگترین دیواره عمودی تایلند را تجربه کنید.

جزایر تماشایی سیمیلان

بی شک یکی از بهترین مکان ‌ها برای غواصی در تایلند جزایر تماشایی سیمیلان است که با دارا بودن مناظر زیبای زیر آبی که دارد بدون شک یکی از زیبا ترین جزایر در جهان نیز به شمار می ‌رود. برای غواصی در این جزیره نیاز است که حتما به طور حرفه ای غواصی را بلد بود زیرا که وجود صخره‌ های سنگی بسیار بزرگی که در عمق آب ‌های این جزیره وجود دارد غواصی را کمی دشوار می کند و بهتر است تا برای شنا در آن جا، نیاز داشته باشید تا که یک غواص راهنما و بسیار حرفه‌ ای شما را در این امر همراهی کند. برای تماشای این جزایر زیبا بیشتر گردش گران می توانند که با استفاده از قایق های تفریحی یا قایق دیگر سفرهای دریایی روزانه را به این جزیره داشته باشند.

جزایر تماشایی سیمیلان

یکی دیگر از مشهور ترین سواحل غواصی کشور تایلند و دنیا جزیزه زیبای ریشلیو راک است که این جزیره در صدر مکان ‌های غواصی به همراه وال کوسه‌ ها قرار گرفته است. در این جزیره تمام تجهیزات حرفه ‌ای غواصی و یک طیف شگفت انگیز و جالب از قایق‌های سفری در اطراف سایت ‌های غواصی که کلاس جهانی دارند در این جزیره و جزایر دیگر مثل برمه و هین دائنگ گرد هم گویی جمع یکدیگر آورده است.

درباره گونه های مختلفی در این منطقه زیبا باید بگوییم که بیش از ۲۰۰ گونه ماهی و ۸۰ گونه از مرجان ‌ها در فهرست موجودات دریایی این منطقه ثبت شده ‌اند و از این رو هم و با وجود این همه گونه متنوع می ‌توان درک کرد که غواصی کردن به چه دلیلی در کرابی می ‌تواند تجربه ‌ای پربار و درعین ‌حال متنوعی را برای فرد داشته باشد. درون پارک ملی آبی نات نوپارات تارا – مو کو فی فی (Hat Nopparat Thara – Mu Koh Phi Phi ) این منطقه زیبا قرار گرفته است و با ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قایق ‌سواری می ‌توان بخش مخصوص غواصی در اطراف جزایر که تقریبا در مسافتی کوتاهی که دارد می توان به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد.

  پل های معروف تایلند را بشناسید

جزیره ی زیبای « که تالو » معمولا برای غواصی در تایلند یکی دیگر از دریا های مناسب است که این جزیره ی بزرگ دارای دو تونل شنای کم ‌عمق است که این تونل ها بسیار مناسب برای غواصی در سطوح مختلف است که ماهی ‌های باراکودا به ‌صورت منظم به آن وارد می‌ شوند. درباره تونل اصلی باید بگوییم که این تونل دقیقا از دل جزیره رد می ‌شود و در انتهای شمالی جزیره هم یک تونل کوچک‌ نیز وجود دارد که در این قسمت واقع شده است.

در صورت نفوذ به عمق بیشتر می توانید که در کف این تونل ‌ها ، میگو های دهان پا را نیز ببینید. از دیگر شگفتی های زیر آب در این منطقه یک میز مرجانی مانند است که شکل از دیواره مرجانی ایجاد شده است ؛ و مسیری طولانی به‌ سوی جنوب را این میز پر از مرجان ‌های قارچی و درختان نرم مرجانی ایجاد شده است که به کمک می توان که تا بخش غربی جزیره و درست به کنار سایت بعدی برای غواصی در تایلند یعنی جزیره جی کی به راحتی شنا کرد. در بخش جنوبی این جزیره زیبا می توان که اسب‌ های دریایی و لوله ماهی ‌ها زیبا و خاص را را دید.

گونه ‌هایی مانند خروس ماهی ، بادکنک ماهی ، فریبا ماهی و پروانه ماهی که این گونه ها از گونه های نادری هستند را هم می توان که در مکان‌ های مختلف به ‌احتمال فراوان دید. درباره عمق این دریا باید بگوییم که حداکثر عمق این منطقه تا 20 متر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.