پوست و مو

لیفت مژه با پلاسما جت | روش نوین برای لیفت مژه

لیفت مژه با پلاسما جت یکی از بروزترین تکنولوژی های زیبایی  جهت بهتر شدن حالت مژه ها  استفاده از پلاسما جت می باشد .استفاده از روش پلاسما جت ، برای افرادی که به حالت مژه های خود اهمیت زیاد می دهند همچنین در تلاش برای صرفه جویی در وقت خود می باشند ،توصیه می شود .

استفاده از این روش سبب می شود خانم ها کمتر به وسایل آرایشی مانند ریمل و فرموژه نیاز پیدا کنند .زمانی که فردی بوسیله روش پلاسما جت تحت لیفت مژه قرار می گیرد می تواند با مراقبت اصولی و بیشتر به نتایج باورنکردنی دست پیدا کند .

افرادی که خواهان داشتن  چشم هایی برجسته و نمایان تر هستند جهت رسیدن به ظاهری جذاب  و خاص تر عمل لیفت مژه گزینه بسیار مناسبی می باشد البته به همه افراد توصیه می شود قبل از شروع هر گونه درمانی با پزشکی مجرب ویا  متخصصی در کلینیک زیبایی پوست و مو با تجربه مشورت شود .

برای داشتن ظاهری جوان تر و با نشاط تر استفاده از روش های  فراوانی موسوم است از بروز ترین این روش ها می توان به کار گیری جدید ترین تکنولوژی به نام  پلاسما جت  را نام برد .از این روش درمانی جهت کشیدن پوست و صافتر کردن آن به بیان بهتر برای لیفت صورت استفاده می شود .

لیفت مژه با پلاسما جت

روش کار پلاسما جت

روش کار پلاسما جت بدین شرح است که انرژی آزاد شده از دستگاه پلاسماجت سبب واکنش پوست پلک بالا و پایین  شده و حساسیت آنهارا برمی‌انگیزد سپس سبب تحریک تولید کلاژن و فیبرهای الاستین می‌گرددترشح کلاژن و الاستین سبب کشیده شدن پوست و جوانی ونشاط پوست می گردد .. از موارد استفاده از این تکنولوژی می توان  بهبود آسیب دیدگی پوست ، کاهش میزان چین و چروک‌ پوست وصاف شدن پوست اشاره کرد .

افرادی که با این تکنولوژی آشنایی دارند می دانند که در پلاسما جت خبری از  برش، تزریق، سوزاندن و یا برداشتن پوست یا بافت نیست و تنها از انرژی دستگاه پلاسما جت استفاده می شود. از این روش درمانی تقریبا برای اکثر نواحی صورت که دچار آسیب دیدگی شده اند یا نیاز به ترمیم دارند استفاده می شود مانند نواحی بالا و پایین چشم ،خطوط دور لب و ناحیه دور ناف و همچنین جهت درمان نواحی کوچک پوستی که  دارای خطوط سنگین و زیادی هستند استفاده می شود .

آیا استفاده از ریمل بعد از لیفت مژه مجاز است ؟

سوال مهمی که در اینجا مطرح می شود در مورد مجاز بودن فرد به استفاده یا عدم استفاده از ریمل بعد از لیفت مژه است؟ پس از لیفت مژه با پلاسما جت مواردی را باید رعایت کرد از جمله  باید از خیس کردن مژه‌ها یا ریمل زدن تا یک شبانه روز بعد از لیفت خودداری کرد .بازگشت به زندگی روزمره و عدم نگرانی در این موارد بعد از گذشت 24 ساعت از لیفت مژه امکان می یابد .

توصیه می‌شود که برای حفظ سلامت و استحکام مژه‌ها، بین درمان‌های مژه مانند رنگ کردن مژه یا اِکستنشن مژه فاصله بیاندازید. همچنین جهت تقویت مژه‌ها، استفاده از روغن‌های تقویتی مانند روغن کرچک یا رزماری بصورت مداوم موثر است .

لیفت مژه با پلاسما جت چه خطراتی دارد ؟

چشم یکی از حساس ترین عضو های بدن است که استفاده از هرگونه مواد شیمیایی، لیزر، تکنولوژی پلاسما و … در نزدیکی چشم‌ها می تواند به آنها آسیب برساند. این آسیب می تواند شامل بروز واکنش‌های آلرژیک  یا بروز درماتیت باشد . بروز درماتیت در پوست فرد سبب ایجاد قرمزی، ورم و تاول می‌شود.

برای جلوگیری از بروز حساسیت های پوستی و واکنش های آلرژیک  افرادی که در خطر این نوع حساسیت ها هستند بهتر است پیش از شروع درمان  آزمایش های تشخیصی و تست هایی را در این مورد انجام دهند تا خطری متوجه آنها نشود . همچنین بهتر است برای درمان های پوست اطراف چشم از یک پزشک ماهر و با تجربه در زمینه کمک بگیرند .

آیا لیفت مژه با استفاده از پلاسما جت درد دارد؟

در جواب این سوال که آیا لیفت مژه با استفاده از پلاسما جت درد دارد یا نه باید اینطور باید گفت که فرد بیمار در حین انجام پلاسما جت درد خیلی ناچیزی را احساس خواهد کرد چون  ناحیه مورد نظر تحت بی حسی موضعی قرار می گید در طی دوره نقاهت هم دردی که احساس می شود توسط مسکن ها به حداقل می رسد.

لیفت مژه با پلاسماجت چه عوارضی برای فرد خواهد داشت ؟

استفاده از پلاسما جت برای درمان عوارض خاصی نخواهد داشت در طی زمان بهبودی پوست فرد پوسته پوسته می شود که بصورت طبیعی بهبود می یابد . این پوسته پوسته شدن ممکن است تا یک هفته ادامه یابد اما جای هیچ گونه نگرانی نیست . همچنین در برخی افراد ممکن است عوارض جانبی مانند ورم و قرمزی پوست ناحیه تحت درمان ایجاد شود که این عارضه هم موقتی بوده و  به مدت ۲ الی ۳ روز  ادامه می یابد و خود به خود بهبود می یابد.

ممکن است در برخی افراد که ناحیه درمان آنها پلک ها و پوست ناحیه دور چشم آنها است ورم و قرمزی پوست مدت زمان بیشتری باقی بماند .در این موارد باید به توصیه های پزشک معالج گوش داد تا فرایند بهبودی با موفقیت ادامه یابد . بهبودی کامل این افراد امکان دارد چیزی بین ۷ الی ۱۰ روز ادامه یابد.

توصیه مهم دیگر به افراد  در دوره نقاهت این است که فرد باید تا ۲۴ ساعت پس از پایان درمان  آرایش نکند .

مدت زمان  درمان لیفت مژه با پلاسماجت چقدر می باشد ؟

مدت زمان درمان لیفت مژه با پلاسما جت نسبتاً کوتاه می باشد مراحل درمانی شامل :  آماده‌سازی، بیهوشی و  تحت درمان قرار گرفتن همگی باهم حدودا یک ساعت زمان لازم دارد .مراقبت های پس از درمان مهم است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا