پوست و مو

لیفت صورت | قیمت لیفت صورت | بهترین جراح لیفت صورت در تهران

لیفت صورت در تهران چقدر هزینه دارد ؟ معایب و عوارض لیفت صورت چی هست ؟ بهترین جراح زیبایی برای عمل لیفتینگ صورت ؟ عمل مینی لیفت صورت چیست ؟ این مقاله را مطالعه کنید تا به پاسخ همه این سوالات برسید .

اگر در اطرافیان خود دقت کرده باشید متوجه خواهید که بیشتر افراد زمانی که به سن چهل سالگی می رسند ؛می توان علایم پیری را در صورت آن ها مشاهده نمود. علایم پیری ظاهر شده روی صورت فرد را خسته و پیر جلوه می دهد. از نشانه های پیری می توان به ایجاد چین و چروک ، خطوط ریز ، افتادگی پوست و غبغب اشاره نمود. خانم ها و آقایانی که در پی جوان سازی و رفع پیری از پوست خود می باشند ، استفاده از مزایای لیفت صورت می تواند بهترین گزینه برای این افراد محسوب شود.

چنانچه جهت برطرف کردن مشکلات پوست هر بیمار از تکنیک و روش مخصوصی استفاده شود ، در این شرایط افراد می توانند به ظاهری طبیعی تر و جوان تر دست پیدا کرده و از معایب و عوارض جانبی عمل ، در امان بمانند. همان گونه که می دانید هر عمل جراحی با یک سری عوارض و ریسک های مربوط به خود همراه می باشد. درک مزایا و معایب لیفت صورت برای هر فردی بسیار ضروری می باشد. لازم به ذکر است که در همه کلینیک های زیبای قبل از اقدام به عمل همه مشکلات مربوط به این عمل زیبایی در اختیار داوطلبان قرار داده می شود تا آن ها با آگاهی کامل اقدام به انجام این عمل زیبایی نمایند.

مزایای لیفت صورت

همان گونه که می دانید پذیرش این مسئله که پنهان نمودن نشانه های پیری بسیار دشوار می باشد برای بیشتر افراد سخت و دشوار می باشد. در واقع ما نمیتوانیم چین و چروک ، افتادگی پوست و غبغب را با استفاده از لوازم آرایش پنهان نماییم. در بیشتر واقع داوطلبان بیان می کنند که چهره آن ها نمیتواند احساس سرزندگی درون خود را انعکاس دهد .با استفاده از عمل جراحی لیفت صورت این امکان فراهم می شود که بتوان افتادگی پوست ، چین و چروک های سطحی و عمیق و غبغب را برطرف نموده و یک ظاهر جوان و شاداب را به پوست خود هدیه داد.

این عمل زیبایی تا جایی تاثیر دارد که زمانی که ما در مقابل آینه قرار می گیریم انگار با یک چهره جدید مواجه می شویم. می توان گفت که ماندگاری این روش درمانی از 5 تا 15 سال می باشد. و این به این معنی می باشد که ما در طی سال های آینده 5 تا 15 سال جوان تر خواهیم ماند.

لیفت صورت

عوارض لیفت صورت

لیفت صورت نیز همانند سایر عمل های زیبایی دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد . ولی افراد می توانند با انتخاب یک جراح مجرب و ماهر معایب لیفت صورت را به حداقل ممکن برسانند. ولی باید بگوییم که ریسک ها و عوارض جانبی پس از عمل لیفت صورت و در طول آن برای بیشتر افراد بسیار پایین می باشد. ما در زیر تعدادی از عوارض جانبی مربوط به لیفت صورت را برای شما بیان نموده ایم:

 • عفونت بعد از عمل لیفت صورت
 • حساسیت به ماده بی هوشی
 • ورم
 • خونریزی وهماتوم
 • ریزش مو : این امکان وجود دارد که موهای نزدیک به محل برش پوست ، دچار ریزش شوند.
 • فقدان پوست : باید بگوییم که این عارضه بسیار به ندرت اتفاق می افتد و بیشتر می تواند در مورد افراد سیگاری رخ دهد ، چون سیگار کشیدن زیاد سبب کاهش جریان خون می گردد برای افراد سیگاری هیچ گونه عمل جراحی را انجام نمیدهند مگر اینکه یک ماه پیش از عمل سیگار را ترک کرده باشند.
 • بی حسی و سوزش اطراف محل برش پوست: امکان دارد که این تغییرات از چند ماه تا دو سال ادامه داشته باشند.

نکته : از رایج ترین عوارض لیفت صورت : عفونت ، ریزش مو، فقدان پوست ، سوزش و تغییر رنگ پوست می باشد.

برخی دیگر از عوارض احتمالی :

 • جوان سازی بدون درمان کامل : درست است که در طی عمل لیفت صورت ، پوست فرد جوان تر می شود ولی پوست او به شکل کامل ترمیم نمیشود. در صورتی که فردی در پی جوان سازی پوست خود با عمل لیفت می باشد ؛ برای این کار باید چندین مرتبه این کار را تکرار کند.
 • مدت زمان زیاد عمل : برای انجام جراحی لیفت صورت نیاز به 2 تا 3 ساعت زمان می باشد.
 • نتایج درمان نسبتا طولانی : در صورتی که فردی به دنبال نتایج سریع جهت درمان می باشد ؛ باید بگوییم که لیفت صورت نمیتواند گزینه ای مناسب برای این فرد به شمار بیاید زیرا برای مشاهده نتایج این عمل زیبایی نیاز به 3 تا 6 ماه زمان می باشد.
 • تغییر پیدا کردن رنگ پوست داوطلب

لیفت بهتر است یا تزریق چربی

همان گونه که می دانید به تدریج و با افزایش سن انسان ، پوست فرد دچار چین و چروک ، افتادگی و پیری می گردد که به روش های مختلف می توان اقدام به رفع این مشکلات و جوان سازی پوست نمود .که از جمله این روش ها می توان به لیفت و تزریق چربی اشاره نمود ولی ما در این مقاله قصد داریم این دو روش جوان سازی پوست را با هم مقایسه نماییم و بررسی کنیم که کدام یک از این روش ها بهتر می باشد.

تزریق چربی

در عصر حاضر اغلب جراحان جهت جوان سازی صورت افراد ، از بدن خود افراد مقدار کمی چربی استخراج کرده و به صورت فرد تزریق می کنند. در واقع جراح با استفاده از روش لیپوساکشن از قسمت حهای مختلف بدن بیمار مانند شکم و ران ، مقداری چربی جدا نموده و بعد از آماده سازی آن را به صورت بیمار تزریق می کند. باید بگوییم که حدود 85 درصد جراحان پلاستیک در طی عمل لیفت صورت از تزریق چربی استفاده می نمایند.

لازم به ذکر است که چربی هایی که به قسمت های مختلف صورت تزریق می گردند اغلب از شکم استخراج شده و حدودا حجمی برابر 11 تا 25 میلی لیتر دارند. از جمله مناطق مهم جهت تزریق چربی می توان به ، گونه اشاره نمود. چون گونه ها ناحیه ای از صورت می باشند که نشانه های پیری به آسانی در آن مشاهده می شود. در ضمن زیر پلک ، زیر گونه و خط خنده از سایر مناطق صورت می باشند که تزریق چربی را در آن ها انجام می دهند.

باید بگوییم که در روش تزریق ، چربی های شکم را استخراج نموده و سپس بعد از آماده سازی آن را به گونه ها تزریق می کنند و این روش درمانی تا یک سال ماندگاری دارد.

درست است که مقداری از چربی تزریق شده با گذشت زمان به مرور جذب بدن می شود ولی اکثر جراحان بر این اعتقاد می باشند که بخش زیادی از آن طی یک سال بعد ، در صورت باقی می ماندو بعد از 4 تا 6 ماه از این عمل می توان نتایج کامل این عمل را مشاهده نمود. باید بگوییم که خوشبختانه تزریف چربی به قسمت های مختلف صورت هم از سوی داوطلبان و هم از سوی جراحان مورد استقبال قرار می گیرد.

لیفت صورت

درست است که اغلب جراحان اعتقاد دارند که نمی توان همه نشانه های پیری را با استفاده از لیفت صورت برطرف کرد ، ولی این تکنیک از جملع عمل های رایج می باشد که در طی آن ، چین و چروک های صورت رفع شده و ظاهر صورت جوان تر می شود. نخست جهت انجام این عمل ؛پزشک جراح ،اهداف مورد نظر داوطلب و شکل صورت را مورد بررسی قرار می دهد و سپس سعی می کند بر اساس این موارد مناسبترین روش لیفت را برای داوطلب مورد نظر انتخاب نماید. جراحی لیفت را می توان در قسمت های گوناگون بدن مانند صورت و گردن و به دو صورت لیفت سنتی و لیفت با برش محدود صورت داد.

باید بگوییم که هر یک از روش های لیفت که در بالا به آن ها اشاره شد را می توان با تزریق چربی ترکیب نموده و چهره داوطلب را طبیعی و جوان نمودو. در ضمن ای امکان هم فراهم است که بتوان با استفاده از این روش حجم از دست رفته ی کل صورت را بازیابی نمود. ترکیب لیفت صورت و تزریق چربی این امکان را می دهد که بتوان ، گونه ها را برجسته ساخته و افتاذدگی بخش های مختلف صورت را رفع نمود. در حقیقت نتایجی که از ترکیب این دو عمل به دست می آیند ، به تنهایی قابل دست یابی نمی باشند.

در واقع جراحان زیبایی می توانند با به کار بردن تکنولوژی ها و تکنیک های جدید ؛ از اثر گذاری م ماندگاری نتایج عمل ، اطمینان حاصل کنند. لازم به ذکر است که برطرف کردن نشانه های پیری با عمل جراحی سبب جوان تر شدن پوست شده و اعتماد به نفس داوطلب را بالا می برد.

قیمت لیفت صورت

به چه دلیل ترکیب لیفت با تزریق چربی یک روش محبوب می باشد؟

باید دقت گردد که پیری پوست هم موجب افتادگی و فرسودگی بافت ها شده و هم سبب از بین رفتن چربی ها می شود. از جمله نواحی که از دست رفتن حجم بافت ها ، بیشتر در آن ها آشکار می باشد ،در ناحیه بالای گونه ها و دور چشم می باشد. در واقع در صورتی که به این نواحی چربی تزریق گردد می تواند کمک شایانی به جوان سازی کلی صورت نماید.در ضمن با استفاده از تزریق چربی می توان علاوه بر گونه و چشم دیگر نواحی صورت را هم مورد درمان قرار داد.

آیا ترکیب تزریق چربی با لیفت صورت سبب افزایش دوره نقاهت می گردد یا نه؟

گفتنی است که ترکیب تزریق چربی با لیفت صورت ، سسب افزایش دوره نقاهت نخواهد شد و نمی تواند گفت که این مسئله موجب افزایش مدت زمان عمل لیفت می شود.

آیا می توان گفت که همه افراد به تزریق چربی در طی عمل لیفت نیازمند می باشند؟

در تمام روش های لیفت صورت می توان از تزریق چربی استفاده نمود ولی همه افراد به تزریق چربی نیاز ندارند. زیرا با افزایش سن چربی های صورت تعدادی از افراد از بین نمی رود ، بنابراین تنها به لیفت صورت نیازمند هستند . در ضمن عده ای از افراد هم با بالا رفتن سن ، چربی صورت شان افزایش پیدا می کند لذا به همین خاطر هم می باشد که به تزریق چربی نیازی ندارند و تنها لیفت صورت می تواند برای جوان سازی پوست آن ها کافی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا